Rhezus, t.1, ks.1: Tułaczka śladami konania

Róża Jakobsze-Hajkuś Wydawnictwo: Fabryka Słów fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-7574-135-3
Fabryka Słów
fabryka słów tatuaże Rhezus
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-7574-135-3
fabryka słów tatuaże Rhezus

Książka latami stała na półce. Podchodziłam do niej chyba ze trzy razy. Niby mi się podobało, ale jakoś nie mogłam się zmusić do dokończenia. W końcu nadszedł ten dzień - zasiadłam i skończyłam. Nie jestem wybitną miłośniczką fantasy, ale uważam, że to nie był czas stracony. Akcji jako takiej brak, ale Rhezus jakoś wzbudził we mnie sympatię, nie wspominając o ciekawości - w...

Czytałam tą książkę po raz drugi i podobała mi się tak samo jak za pierwszym razem. Choć muszę przyznać, że fabuła jest dość toporna jak sam główny bohater.

Na początku książka przedstawia nam niektóre przygody Rhezusa w poszukiwaniu wymarzonej śmierci. I trzeba przyznać, że forma w jakiej zostały napisane jest dość irytująca. Początek budowany jest skrupulatnie, po czym...

Bardzo wciągająca i szybka do przetrawienia. Recenzje z Okładki oraz wypowiedzi autorki całkowicie odzwierciedlają stan treści.

Już mi się chciało fantasty,byłem tak spragniony.Że wypożyczyłem.Pierwsze co było i tak sobie myślę.Że nie żałuje,bo książka.
Taki sobie ślę,że do końca to nie jestem zachwycony.
Ten bohater,był dość taki "ciężki" jego przygody też.
Może,komuś ta fantasty się podoba mi raczej średnio.
A chcę powiedzieć,że pomysł był dobry.

Sympatyczny debiut. Całkiem niezła, niemęcząca nadętością fabuły i zbędnym bohaterstwem książka na wieczór.

Pomysł niezły, prowadzenie wątków bardzo udane, ale jeszcze zbyt mały warsztat młodej autorki. Jako debiut książkę można zaliczyć do nie najgorszych. Dla fanów fantasy raczej do poniżej standardu.

Główny bohater Rhezus chce się zabić. Chce zatrudnić do tego niemal niemożliwego czynu postaci, które mają ku temu szanse. Jednak nic nie idzie tak jak tego chce. Aby mieć szansę umrzeć musi najpierw uwolnić "potwory" z niewoli a one... są mu wdzięczne. Nie chcą go zabić.

Powiem tak, ciekawa książka. Napisana przyzwoicie, ale większość bohaterów zlewa się. Taką...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pomysł bardzo dobry, bohaterzy również. Jednak czasami fabuła jest nudna, monotonna, ale pojawiają się też zaskakujące wątki, które wciągają czytelnika. Także książka jest i dobra i zła.

Na półkach: , , , ,

„To nigdy nie zostanie wybaczone. Nawet jeśli bogowie mnie nagrodzą, bo tak mówią pieśni, to nigdy nie zostanie wybaczone.” [1]

Wersji historii o rodzie Himmelberg jest tyle, ilu bardów, czy poetów podejmujących temat. Ludzie wiedzą na pewno, że ród ten poprzez wieki zostawia za sobą zgliszcza gdziekolwiek się pojawi. Ludzie nauczyli się lękać każdego z cierniowymi...

Przez pierwsze dwa rozdziały nie mogłem przyzwyczaić się do stylu w jakim zostały opisane przygody Rhezusa. Poza tym jakoś niespecjalnie mnie ciekawiły, nie potrafiłem się zaaklimatyzować w świecie głównego bohatera. Jednakże po poznaniu historii Ericha i jego relacji z Wyrocznią autorka zdobyła moje uznanie. Styl, który charakteryzuje powieść może dla wielu być wadą. Dla...

Dyskusje

• Fantasy