Ozimek, pasożyty
zdrowie, medycyna
Merveille

Jak to możliwe, żeby w XXI w. medycyna była aż tak bezsilna wobec wielu powszechnie występujących chorób? Jaki wpływ na nasze zdrowie mają pasożyty? Czy robaczyce są jedynie przyczyną wielu dolegliwości, czy bywają także naszymi sprzymierzeńcami? Na czym powinna polegać przemyślana profilaktyka zakażeń pasożytniczych, pierwotniaczych i grzybiczych? Jak się wyleczyć, a nie tylko leczyć się?

Podobnie jak znane od wieków choroby zakaźne, np. syfilis i gruźlica, tak choroby pasożytnicze wpływały i nadal wpływają na historię świata. Pasożyty towarzyszą ludziom od zarania dziejów i w toku ewolucji zmieniają się wraz z nami. Wyginęły te, które nas zabijały. Przetrwały te, które pozwoliły nam żyć i się rozmnażać. Dzięki umiejętnościom kamuflażu i tłumienia reakcji odpornościowych organizmu gospodarza zapewniły sobie wikt i opierunek. Stanowią bardzo ważną a jednocześnie lekceważoną przyczynę licznych schorzeń o niewyjaśnionej etiologii, które są leczone objawowo, nie przyczynowo.
Jak świadomie dbać o swoje życie wewnętrzne? O tym traktuje ta książka. Problem pasożytów to jedynie punkt wyjścia do dalszych rozważań.
Książka autorstwa doktora Wojciecha Ozimka

Książkę można kupić w sklepie na stronie www.medicalbygras.com

źródło opisu: http://www.centrumozimek.pl/sklep2/nie-dam-sie-pas...(?)

źródło okładki: http://www.centrumozimek.pl/sklep2/nie-dam-sie-pas...»

megi2307 | 2018-10-25
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo szanuję dr Ozimka,jego wiedzę,praktykę i kompetencje więc mam kłopot z właściwym ocenieniem tej książki. Otóż ja,jako lekarz ale też matka zainteresowana tematem parazytologii, jestem zawiedziona bo nie dowiedziałam się z książki niczego czego bym już nie wiedziała.
Z drugiej strony wiem, z własnej praktyki, jak mało jest znany temat pasożytów. Zatem jeśli grupa odbiorców tej książki to znakomita większość naszego społeczeństwa wtedy oceniam tę pozycję na wręcz rewelacyjną. Ale ponieważ zamieszczam tutaj swoje subiektywne oceny to nie daję więcej niż 5 gwiazdek - bardziej nawet za estetykę i chwytliwą okładkę niż treść,no i przez sympatię do autora,którego znam osobiście i bardzo cenię.
Zatem podsumowując - nie jest to na pewno książka dla ludzi, którzy chapnęli już co nieco z parazytologii, dla laików natomiast jest to pozycja obowiązkowa!

M03 | 2017-05-22

Świetna książka, mnóstwo praktycznej wiedzy. Po przeczytaniu, nasz świat się zmienił. Pasożyty nam już niestraszne i minęły nam dokuczliwe alergie:)

Ania | 2017-05-16

Świetna książka, dla każdego. Doktor w prosty i klarowny sposób wyjaśnia, jak bardzo nasze zdrowie jest zależne od pasożytów. Od razu pobiegłam z synkiem do lekarza, bo od długiego czasu ma wysypki i bóle brzucha, których przyczyny nie mógliśmy znaleźć. Zrobiliśmy badania w kierunki pasożytów i już znamy przyczynę naszych kłopotów. Dziękuję za tę książkę.

Pan_Jinx | 2017-03-06

Naprawdę przydatnej wiedzy u Ozimka ze świecą szukać. Anegdoty, trochę momentów WTF(to nadal lekarz), śmieszki, hiszki i dużo straszenia. Tylko ja nadal mam podejrzenia i nie wiem co z nimi zrobić. Udać się do kliniki autora? Rozrywkowa literatura medyczna to nie jest dobry twór, choć przyznam, że za wiele mi jej przez ręce nie przeszło.

Greta Łebkowska | 2016-10-24
Przeczytana: 24 października 2016

Podstawowa literatura dla każdego, kto nie wie co mu jest i zamierza udać się do lekarza na kolejną wizytę. Zabawna okładka zachęca, a i anegdoty zawarte w książce nieco ośmielają niedowiarków. Polecam dla każdego, wiedza podana w przystępny sposób, konkretna, prosta, bez zadęcia medycznego i skomplikowanego słownictwa. Sporo informacji z opisami objawów choroby, i sporo rad jak można sobie z tym poradzić. Książka wydana bardzo solidnie, z dbałością o szczegóły. Polecam.

Merveille | 2016-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Książka napisana przez lekarza celebrytę więc sama tez mocno błyszczy. W sensie dosłownym - lakierowana okładka i błyszczący kredowy papier.To nie ilość informacji a 6 cm marginesów na 9 cm tekstu robią tej książce objętość. Zaczynam opis od tego aspektu, gdyż książka nie jest tania, spodziewałam się więc za tę cenę opasłego tomiszcza ociekającego wiedzą. Nie dowiedziałam się z tej książki wiele więcej od tego, co dr Ozimek napisał na blogu czy Facebooku. Sporo miejsca zajmują dialogi z pacjentami, anegdoty, opisy przypadków ale bez podania konkretnych rozwiązań. Zabrakło mi w tej ksiażce wiedzy medycznej, rzetelnej informacji a na taką liczyłam wydając 62 zł na książkę napisaną przez najbardziej znanego parazytologa w kraju nad Wisłą. Gdyby ją wydrukować w większym formacie, marginesy ustawić rozsądnie mogła wyjść broszura za rozsądną cenę. A merytorycznie? Jeśli ktoś nie ma pojęcia o zakażeniach pasożytami na pewno garść informacji z tej książki wyciągnie. Osoby, które znają...