Grzech. Igor

Bardzo dobra kontynuacja Grzechu. Opisana prosto i brutalnie, dla ludzi o mocnych nerwach. Daje do myślenia I skłania do przemyśleń. Ja polecam i czekam na kolejną część.

Drugi tom serii o Igorze i Majce. Generalnie, świetna seria, choć mocna. Nie dla ludzi o słabych nerwach. Jest dużo scen przemocy, wykorzystywania nieletnich.
Do tego, zakończenie. Znowu akcja jest urwana - czego nie lubię...
Mimo to, cykl polecam!

Do tego, zakończenie. Znowu akcja jest urwana - czego nie lubię...
Mimo to, cykl polecam!

Instagram: violet.and.dog
27 września miał premierę 2 tom cyklu „Grzech” autorstwa Agnieszki Dudek publikującej pod pseudonimem A.November. Niestety nie czytałam części poprzedniej, więc moja opinia dotyczy jedynie tej części, a nie całego cyklu. Zawsze z zaciekawieniem sięgam po książki i filmy podejmujące ważne tematy takie jak przemoc, wykorzystywanie seksualne czy handel ludźmi. Stąd też ucieszyłam się na możliwość przeczytania i zrecenzowania książki. Jednak moja radość stopniowo zaczęła zmieniać się w rozczarowanie i o tym rozczarowaniu wam zaraz opowiem. Książka A. November co prawda porusza temat handlu ludźmi, lecz robi to w sposób zadziwiająco brutalny i prosty. Zbyt brutalny i chciałby się rzecz wręcz niepotrzebnie wulgarny. Styl, jaki prezentuje autorka, jest według mnie niedopuszczalny. Nie jest to dobra książka. Nie bawi, nie uczy, nie zachwyca stylem, nie angażuje emocjonalnie. Już dawno nie czytałam tak słabej pozycji. Za mało w niej prawdy a za dużo regułek z Wikipedii. Rozbawił mnie szczególnie ten fragment, gdzie lekarz cytuje ojcu dziecka definicję żółtaczki. Kto w realnym świecie wygłasza takie podniosłe mowy? Nierealność i sztuczność dialogów aż bije po oczach lub uszach. Zachowanie Igora po ucieczce od oprawców również było bardzo przerysowane.
Czytałam wiele książek dotykających podobnej problematyki i wiele z nich mogę wam polecić. W tym przypadku miałam wrażenie, że czytam dzieło Patryka Vegi w spódnicy. On także lubi się porywać z motyką na słońce. Momentami gubiłam się w nadmiarze wydarzeń i autorka moim zdaniem również. Na dodatek książka została urwana nagle i bez wyraźnego powodu. Byłam wręcz pewna, że moje połączenie internetowe zostało przerwane, bo naprawdę nie spodziewałam się zakończenia w takim momencie. Na dodatek zdziwiły mnie tak wysokie noty dla tej książki odnoszę wręcz wrażenie, ze jej patroni i recenzenci chyba jej nie czytali, skoro nie wyłapali tak oczywistych błędów.
Dajcie znać, co wy sądzicie o tej pozycji. Zgadzacie się z moją opinią czy może uważacie, że zbyt surowo ją oceniłam?

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @waspos

Instagram: violet.and.dog

Grzech. Igor - A. November

Bardzo się cieszę, że dostałam możliwość przeczytania i zrecenzowania kontynuacji tej historii.
Jest to emocjonujący thriller sensacyjny dla czytelników 16+. Autorka po raz kolejny przekazuje nam wiele emocji i daje nadzieję na lepsze jutro.
Czytając tę książkę miałam w sobie bardzo skrajne uczucia. Były w niej takie fragmenty, że miałam ochotę wejść w tą historię i "ustawić" kilku osobników do pionu.
Przez 99% lektury mamy punkt widzenia Igora. Młody mężczyzna, który w końcu jest wolny od tego całego piekła. Poznaję świat na nowo,próbuję się w nim odnaleźć. Nie będę się rozpisywać nad fabułą, bo nie o to tutaj chodzi. Głównie chce polecić tę powieść, która ma odniesie do faktów. Niestety cały przedstawiony tutaj proceder nadal trwa. Niewyobrażalnie przykre jest to, jak człowiek - człowiekowi może zgotować tak okrutny los. Ludzie dla pieniędzy są zdolni do najokropniejszych rzeczy.
Ciężko jest i będzie wyeliminować tą postać rzeczy.
Moja ocena jest na Full, czyli 10/10.
Nie mogę się już doczekać kontynuacji i jednocześnie zakończenia historii.
Dziękuję wydawnictwu waspos za możliwość zrecenzowania również tego tomu.

Cytaty z książki:
"Byli również inni, którzy umierali za czyjeś grzechy."
"Im większe w człowieku wewnętrzne rozbicie, poczucie własnej słabości, niepewności i lęku, tym większa tęsknota za czymś, co go z powrotem scali, da pewność i wiarę w sobie. "
- Antoni Kępiński - (cytat użyty w książce)
"Nie bój się zakrętów, bo może to właśnie ten przed całkowitą prostą. " - Autor nieznany -
(Cytat użyty w książce)

Grzech. Igor - A. November

Po dziesięciu latach Igor odzyskuje wolności. Chłopak musi się zmierzyć z nową rzeczywistością (świat zmienił się podczas gdy on zniknął z powierzchni Ziemi). Chce odnaleźć Majkę i zemścić się na ludziach z Organizacji, która jest odpowiedzialna za koszmar, w którym przyszło im żyć. Niestety odnalezienie dziewczyny i zemsta nie są łatwe. Czy Igorowi uda się rozbić Organizację i uratować Majkę, której koszmar trwa nieprzerwanie od piętnastu już lat. Ta książka budzi masę emocji. Ukazuję skalę bezlitosnego i obrzydliwego procederu jakim jest handel żywym towarem. Każdego dnia, na całym Świecie w łapy handlarzy trafiają setki osób (dzieci, kobiet, mężczyzn). Zostają seksualnymi niewolnikami, są szkoleni do nielegalnych walk albo służą za dawców organów. Ich życie dla ich bezdusznych oprawców liczy się tylko tyle ile ktoś za nich zapłaci. Statystyki i ludzie, którzy są zamieszani w taki proceder szokują i przerażają. To historia o której się nie da zapomnieć. Książkę polecam a ja czekam na dalsza część Igora i Majki.

"Grzech.Igor" autorstwa A. November @a.november_autorka to druga część serii Grzech i zarazem dalsze losy Igora, którego poznaliśmy w pierwszej części.
Jak może czuć się i funkcjonować człowiek, który większość swojego życia spędził w zamknięciu, zdala od cywilizacji? Poddawany próbom, które skutecznie mogły zniszczyć psychikę dziecka, nastolatka, a później mężczyzny? Czy demony przeszłości będą go ścigać do końca życia? A co jeśli ludzie odpowiedzialni za jego krzywdy dalej chodzą spokojnie na wolności? Nie sądzicie, że powinien zrobić wszystko, aby się ich pozbyć tak samo jak oni próbowali zrobić to z nim? I gdzie jest dziewczyna, którą obiecał sobie odnaleźć?
Zapewne chcielibyście poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania. Znajdziecie je w książce, która emocjonalnie rozłoży każdego. Łzy w waszych oczach to będzie nieodłączny element podczas czytania. Porwania, gwałty, znęcanie się i jeden z najważniejszych wątków tej książki to handel ludźmi. Obok tego wszystkiego nie da się przejść obojętnie 🥺
Autorka zabiera nas w świat okrutny, gdzie bogaci, wysoko postawieni ludzie myślą, że są bezkarni i mogą spełniać swoje chore fantazje. Niewyobrażalnie chore 🥺
Mimo bardzo tudnej tematyki A. November swoim stylem pisania porwie niejednego czytelnika w wir historii, którą stworzyła. Bohaterowie, których poznajemy mają ze sobą ogromny bagaż doświadczeń, ale mimo to potrafią się wspierać i być dla siebie oparciem w chwilach załamania. Przeżyli piekło, ale każdy z nich próbuje z całych sił stanąć na nogi.
Mam jedno, ale ... Droga autorko, zakończenie 🙈 Nie można tak zostawiać czytelnika. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kontynuację ❤️

Kochani, bardzo polecam Wam serię "Grzech" dzięki, której emocje, których doświadczycie będą dla Was samych zaskakujące 🔥

📚Recenzja: 105/2023
📚Autor: A. November
📚Tytuł: "Grzech. Igor"
📚Cykl: Grzech (tom2)
📚Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos
📚Ocena: 8/2023

"W głowie odtwarzałem sobie ciągle nazwiska ludzi z mojej listy śmierci i podtrzymywałem swoje postanowienie, że musiałem ich wszystkich zabić. Był to jedyny sposób, by powstrzymać ten przeogromny gniew. "
Igor ucieka z "Kopalni". Początkowo nie potrafi odnaleźć się na wolności. Wszystko jest nowe, inne. W piekle na ziemi spędził dziesięć lat. Chce rozpocząć nowe życie, jednak trudna przeszłość kroczy za nim jak cień. Chłopak wie, że jedynym ukojeniem jego gniewu będzie odnalezienie przyjaciółki z dzieciństwa, Majki oraz pomszczenie wszystkich, którzy przysporzyli im ogromnego cierpienia.
Autorka, A. November nie zwalnia tempa! I mimo, że pierwszy tom cyklu (który recenzowałam pod koniec lipca tego roku) wywarł na mnie większe wrażenie, uważam, że część druga to również kawał porządnej, powalającej na łopatki swym ładunkiem emocjonalnym lektury.
Z moich wcześniejszych doświadczeń z twórczością autorki mogę stwierdzić, że jest to pisarka, która zupełnie nie boi się podejmowania trudnych tematów. Również teraz w tej kwestii się nie zawiodłam. Lecz mimo słusznej wagi zagadnień poruszanych w thrillerze, A. November pisze tak przystępnie i sugestywnie, że całą historię pochłania się błyskawicznie, a emocje bohaterów odczuwa się na własnej skórze.
Powieść pisana jest z dwóch perspektyw. Najpierw widzimy całość oczami Igora. Odczuwamy jego żądzę zemsty i determinację w dążeniu do odkrycia prawdy . Wraz z nim przeżywamy traumę, ale też kibicujemy mu w powolnym wychodzeniu na prostą.
Ostatnie kilka rozdziałów to narracja Majki, która pokazuje nam jak wygląda jej ówczesne życie. Jak ludzie (nawet z wyższych sfer) pozbawieni jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego, uczestniczą w procederze handu noworodkami, małymi dziećmi i nastolatkami. Jak wykorzystują niewinne, niepełnoletnie dziewczęta, by zaspokoić swe chore żądze oraz w celach zarobkowych. Odczuwamy też nadzieję, małą jej iskierkę, że w końcu uda jej się wydostać z tego zdemoralizowanego świata.
Czy czas jest faktycznie lekarstwem dla naszej psychiki? Czy pomaga załagodzić i przepracować traumy? Czy leczy wszystkie rany?
Myślę, że w przypadku bohaterów recenzowanej książki, w świetle ich okrutnego cierpienia i przeżyć, może on tylko lekko je zabliźnić.
Polecam do przeczytania i przemyśleń.
Do zaczytania.
Molly📖.

📚Recenzja: 105/2023
📚Autor: A. November
📚Tytuł: "Grzech. Igor"
📚Cykl: Grzech (tom2)
📚Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos
📚Ocena: 8/2023

Igor ucieka z "Kopalni". Początkowo...

▫️▫️▫️▫️▫️ Recenzja ▫️▫️▫️▫️▫️

A. November " Grzech. Igor " #2
@a.november_autorka

Seria : Grzech #2

Wydawnictwo : Waspos
@waspos

▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️

" Nosisz w sobie wiele bólu i złości. Ale widzę też wielki żal, który zrodził się z poczucia winy. To aż bije od ciebie, synu..."

" Grzech. Igor " to naprawdę wciągająca historia, która wstrząśnie twoimi emocjami..

"Grzech. Igor" to książka, która porusza wiele ważnych tematów, takich jak samotność, trauma i pragnienie zemsty.. Autorka odważnie podejmuje istotne zagadnienia, takie jak handel dziećmi, przemoc i wykorzystywanie seksualne.. Jej styl pisania jest charakterystyczny, wciągający i przemyślany.. Narracja w jej książkach jest pełna emocji i napięcia, co sprawia, że trudno się oderwać.. Powieści poruszają różnorodne tematy, takie jak walka z własnymi demonami, odnajdywanie się w rzeczywistości, odkrywanie tajemnic przeszłości oraz odwaga i determinacja w dążeniu do wolności..
To są tylko niektóre z aspektów, które autorka ukazuje w swojej powieści, które często dotykają tematów związanych z ludzką naturą i różnymi doświadczeniami..

Opisuje ona historię Igora, który staje się wolnym człowiekiem, ale wciąż musi zmagać się z demonami przeszłości..
Przez całą książkę towarzyszymy mu w jego zmaganiach, a akcja nabiera tempa, gdy pojawiają się schody i tajemnicza dziewczyna..
Autorka buduje napięcie i nie pozwala nam oderwać się od lektury..
Emocje są intensywne - od niepokoju i podejrzeń Igora, po determinację i nadzieję Majki..

To wszystko jest od odkrycia wraz z bohaterami w drugiej części powieści o poznawaniu przerażającej strony ludzkiej natury..

" Byłem urodzonym pechowcem, ale miałem jeszcze nadzieję,że gdy odczytałem zawartość pendrive'a,moje życie się odmieni i ręką sprawiedliwości dokonam zemsty..."

Igor staje się wolnym człowiekiem i próbuje odnaleźć się w rzeczywistości, ale demony z przeszłości nie dają mu spokoju.. Kiedy na jego drodze pojawia się dziewczyna, którą powinien pamiętać, zaczyna mieć podejrzenia, że coś jest nie tak.. Spotkanie z nią przewraca jego życie do góry nogami i odkrywa szokujące tajemnice..
Powstają również pytania, na które Igor znajduje odpowiedzi w Berlinie..
To, czego się dowiaduje, wywołuje u niego szok..

W międzyczasie, życie Majki zostaje wywrócone do góry nogami, dając jej szansę na wydostanie się z piekła, w którym tkwiła przez piętnaście lat..

▫️▫️▫️▫️▫️ Recenzja ▫️▫️▫️▫️▫️

A. November " Grzech. Igor " #2
@a.november_autorka

Seria : Grzech #2

Wydawnictwo : Waspos
@waspos

▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️

" Grzech. Igor " to naprawdę wciągająca historia, która wstrząśnie twoimi...

Są tytuły, obok których nie można przejść obojętnie. Seria Grzech A. November jest niezwykle emocjonującą książką, ponieważ porusza bardzo trudne tematy, wywołuje poczucie niesprawiedliwości i zostaje w pamięci na długo.
Igor ponownie chce ułożyć sobie życie, próbując uciec od przeszłości. Jednak czy kiedykolwiek, komukolwiek to się udało. Przeszłość jest jak nasz cień, który cały czas za nami podąża. Na drodze mężczyzny staje kobieta, która podaje się za Majkę, którą w przeszłości znał Igor. Niemniej jednak nic nie jest tym, na co wygląda.
Dla mnie to książka niezwykle trudna, poruszająca temat porwań dzieci, wyrządzania im krzywdy, a ten temat zawsze mną wstrząsa. Niemniej jednak uważam, że o tym trzeba mówić, nic nie powinniśmy traktować jak tabu, rozmowa to element życia, który może pomóc wiele rozwiązać, uniknąć nieszczęść i kłopotów.
Książka wzbudziła we mnie wiele emocji, nie ukrywam, że niejednokrotnie pojawiły się łzy, ale zdecydowanie warto po nią sięgnąć. To tytuł, który na długo pozostanie w mojej pamięci i którą będę dalej polecać!

Igor po latach niewoli i życia w ciągłym mroku grzechu może wkońcu zachłysnąć sie wolnością, poczuć smak prawdziwego życia. Kiedy było ciężko i myślał że piekło, w którym każdego dnia walczy o oddech nigdy się nie skończy myślami wracał do NIEJ jej wspomnienie trzymało go przy życiu. Jego celem stało się odnalezienie Majki i zemsta na porywaczach.

Mowią, że "wolność zaczyna sie tam, gdzie kończy się strach". Igor wraz z Góralem i resztą przyjaciół czuje na ramieniu przenikliwy chłód, który sprawia, że ciągle ogląda się za siebie. Dopóki nie znajdą diabła nigdy nie będą wolni, a strach będzie krępował ich dusze.
Igor bardziej boi się o przyjaciół niż o siebie, bo kto stracił już wszystko, zapomina czym jest strach. Już nigdy nie pozwoli się zniewolić i zakuć w kajdany.
Chłopak jest gotowy odkryć prawdę chce stawić czoła skorumpowanym demonom żądnym władzy i pieniędzy za cenę ludzkiego życia. Dla pieniędzy zrobią wszystko nie cofną się przed niczym.
Ile warte jest ludzkie życie dla jednych miliony, dla innych jest bezcenne.
Chłopak spotyka na swojej drodze dziewczynę, którą powinien rozpoznać jednak nie czuje z nią więzi, którą powinien czuć, dziewczyna jednak znacząco wpłynie na jego życie.

Majka w tym czasie tak jak piętnaście poprzednich lat stara się przeżyć w świecie, w którym została niewolnicą. Wykorzystywana każdego dnia w chwilach słabości wspomina twarz Igora, to nadzieja na spotkanie chłopaka trzyma ją przy życiu. Czasem jest na siebie zła, że nie ma na tyle odwagi, by odejść zakończyć swój ból i cierpienie uwolnić się w jeden możliwy dla niej sposób, zamknąć oczy i już się nie obudzić. Piekło w którym się spala nauczyło ją jak przetrwać, żeby nie spłonąć pomimo fizycznego cierpienia jej serce bije tylko dla Niego i to serce nie pozwala jej sie poddać.

To ciężka historia dwojga dzieci, które musiały dorastać każde w swoim piekle. Dla kogoś byli nikim dla siebie całym światem, a nadzieja na wspólną przyszłość dawała im siły i odwagi by podnieść sie po każdym upadku, upokorzeniu, porażce. Kiedyś zbyt słabi, by walczyć teraz gotowi by odważnie żyć. Uczyli się od najlepszych, grali swoje role w dramacie zwanym życiem, czy teraz czas na szczęśliwe zakończenie?
Kiedy kończy się zło, czy ma gdzieś swój koniec?
Jak straszny potrafi być człowiek bez duszy?
Czy potwory naprawdę istnieją? Pytają małe dzieci niektóre z nich nigdy nie spotkają w swoim życiu potwora, a niektóre zostają ich własnością. Ich dzieciństwo nie jest już słodkie i kolorowe, bo potwory to bestię w ludzkiej skórze. Żeby przeżyć trzeba nauczyć się przetrwać i nie zmienić się w potwora.
Straszne ? I to bardzo, ale to jest prawdziwe życie, gdzieś tam, ktoś walczy, każdego dnia z nadzieją w oczach i miłością w sercu. Historia Igora i Majki jest wymyślona, pewne zdarzenie jednak wydarzyło się naprawdę. Czasem ciężko jest czytać o tym jak zły może być człowiek, jak okrutny względem dzieci i kobiet. Świat nie jest zły tylko ludzie sie się w nim pogubili zaślepieni żądzą pieniądza zaprzedają duszę diabłu. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, ale głęboko wierzę w to, że sprawiedliwość istnieje po tej drugiej stronie po śmierci pójdą tam, gdzie ich miejsce na wieczność będą się smarzyć w piekle, na które za życia skazali swoje ofiary dla własnej przyjemności.

Mowią, że "wolność...

• Ebook do kupienia