Grzech

Okładka książki Grzech A. November
Okładka książki Grzech
A. November Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Grzech (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Grzech (tom 1)
Wydawnictwo WasPos
2023-06-20
2023-06-20

Trudny temat podjęty w tej opowieści, w dodatku zawierający prawdziwe wydarzenia wzbudzi wiele emocji. Ileż tu trudnych wyborów, walki dobra ze złem, walki o wolność w każdym tego słowa znaczeniu.
Majka I Igor - to właśnie oni, główni bohaterzy, przyjaciele, wyrwani
ze znanego otoczenia, zostają poddani wielu trudnym próbom życia. Co się wydarzyło w ich życiu, że stanęli przed takimi trudnymi zadaniami?
Czy w ogóle możliwe jest odzyskanie dawnego życia a może w ogóle
życia, wszak chodzi tu o handel ludźmi ...
Ta opowieść ma w sobie tak wiele skrajnych emocji, że w czytelniku też
wszystko wrze, gdy z każdą stroną poznaje ten zły świat ...
Dzieci powinny być beztroskie, bezpieczne a tutaj to wszystko stoi po
stronie zła i jest nie do pojęcia i przyjęcia.
Przeczytajcie, choć ciemna strona ludzkiej natury przeraża, ale nie
można przejść obok niej obojętnie i pozostaje czekać na dalsze losy
bohaterów, oby bardziej pozytywne.

Majka I Igor - to właśnie oni, główni bohaterzy, przyjaciele, wyrwani

„Strach jest częścią twojego życia i jeśli nie nauczysz się stawiać mu czoła, to pochłonie cię bez reszty”.

Grzech to pierwszy tom serii o tej samej nazwie pokazujący historię dwojga przyjaciół, którzy stracili swoje rodziny i zostali brutalnie rozdzieleni, trafiając każdy do swojego własnego piekła. Ona stała się zabawką w rękach ohydnych mężczyzn. On musiał stoczyć nie jedną bitwę na śmierć i życie z takimi jak on sam, niewinnymi i pozbawionymi wszystkiego.

Autorka pokazuje w tej powieści okrutny świat, gdzie władza i żądza pieniędzy jest ponad wszystko inne. Ludzie, tacy nie mają sumienia, nawet nie wiedzą, co to słowo znaczy. Dzieci to, są istoty, które powinny być chronione, a nie pozbawiane swojej radości, obdzierane z godności, wykorzystywane w paskudny sposób.

Książka pełna przyjaźni, cierpienia, brutalności, rozpaczy, krzywd, bezsilności, smutku, strachu, gwałtów, molestowania dzieci, znęcania się, przemocy fizycznej, jak i psychicznej, nielegalnych walk, handlu ludźmi oraz nadziei na lepsze jutro.

Jestem w totalnym szoku, jak w tak krótkiej książce, pisarka zawarła tyle bólu, który rozrywał moje serce z każdą przeczytaną stroną. Sam fakt, że ta książka po części jest oparta o prawdziwe wydarzenia, wywołuje u mnie złość i potworną chęć mordu na takich ludziach. Jak można robić DZIECIĄ taką krzywdę! Nie mam zielonego pojęcia, tylko psychole i bestie bez uczuć są do tego zdolne.

Polecam wam bardzo gorąco sięgnąć po tę mroczną historię, która porusza do głębi naszą duszę i wyzwala każde demony, wywołując gamę emocji i niedowierzania, jak można być tak bardzo popsutym człowiekiem, żeby dokonywać takich brutalnych czynów. Zdecydowanie dla dorosłych czytelników o mocnej psychice. Ja czekam na kolejny tom.

Całość opinii na blogu Świat książkowy Mali 💙

GRZECH
@a.november_autorka
@waspos

"Zemsta to potworny apetyt, jest krwiożercza i nigdy nienasycona.
Człowiek nią żyjący jest zakładnikiem własnych emocji."

Jestem świeżo po lekturze, a emocje, niedowierzanie, bezsilność ciągle kołaczą się w mojej głowie. Jest to książka z jednej strony ukazująca handel dziećmi, prostytycje wśród nieletnich oraz bezprawie, a z drugie strony, autorka pokazała jak bardzo wiele dzieci jest zdeterminowany aby przetrwać to piekło w którym się znaleźli. W końcu nie mają innego wyboru😢 Człowiek zamiast być człowiekiem dla drugiej osoby, zamiast chronić dzieci, staje się ich oprawcą, potworem, który zaspokaja swoje pragnienia i rządzę.
Napewno nie jest to książka dla ludzi o słabych nerwach. Mi jako matce, czytało się to bardzo ciężko, ale dwoje głównych bohaterów od pierwszych stron skradło moje serce i musiałam sprawdzić, jak potoczyły się ich losy. Niestety, ale to co zostało im odebrane, na zawsze zmieniło ich życie. Ich bestroskie dni, dzieciństwo zostało zniszczone w jeden dzień, a rany i trauma z którymi będą musieli się mierzyć każdego dnia, pozostaną z nimi do końca ich życia.
Dodam jeszcze, że książkę tą, wbrew mrożacej w żyłach treści, czyta się błyskawicznie. Jak już napisałam w relacji, autorka złamała moje serce, dała iskierke nadzieji i zakończyła cześć pierwszą zostawiając mnie z ogromnym znakiem zapytania.
Także ja czekam na kolejny tom. A wy jeżeli macie stalowe nerwy, to poznajcie historię Igora i Majki.

GRZECH
@a.november_autorka
@waspos

"Zemsta to potworny apetyt, jest krwiożercza i nigdy nienasycona.
Człowiek nią żyjący jest zakładnikiem własnych emocji."

"Strach jest częścią twojego życia i jeśli nie nauczysz się stawiać mu czoła, to pochłonie cię bez reszty"

Książka zdecydowanie dla dorosłego czytelnika. Bardzo dosadna, brutalna w odbiorze a co poraziło mnie najbardziej to fakt że oparta jest o prawdziwe wydarzenia. Mnie krzywda dziecka boli najbardziej a na kartach tej książki to właśnie ona tworzy tę historię.

Dwunastoletni Igor i ośmioletnia Maja dzieci, które wiodą bezpieczne życie w kochających rodzinach. Pewnego dnia ich życie zamienia się w prawdziwy koszmar. Brutalny napad i morderstwa najbliższych to akt zemsty za brudne interesy ich rodziców. Dzieci uchodzą z życiem, jednak zostają rozdzielone i trafiają do miejsc będących ziszczeniem najstraszniejszych koszmarów. Od teraz ich codzienność to walka o przetrwanie, walka o życie. I ta niegasnąca iskierka nadziei...

Autorka stworzyła trudną, bardzo bolesną i przerażającą swoim realizmem historię. Zabiera nas w świat brudnych interesów, nielegalnych walk, handlu ludźmi czy gwałtu na dzieciach. A przecież te niewinne istoty powinny cieszyć się beztroskim dzieciństwem a nie mierzyć z tak potwornym okrucieństwem.
Mnie "Grzech" przeorał emocjonalnie, pozostawił w totalnym osłupieniu jednak z nadzieją na poznanie dalszych losów Igora i Mai.
Polecam bardzo ❤️

Kiedy mrok Cię ogarnia, a zło rozwija swoje lepkie macki rodzi się grzech, który plami twoją duszę i naznacza twoją przyszłość. Przy życiu trzyma cię tylko ona NADZIEJA i jeszcze coś co nie pozwala Ci zapomnieć. Jak myślicie co to jest?

Historia dwójki dzieci, którym brutalnie odebrano prawo do szczęścia i normalnego życia. Historia chłopca i dziewczynki, którzy mieli dziecięce marzenia i jedynym zmartwieniem było to, że ich urodziny zbiegają się z innym świętem i dostają tylko jeden prezent. Dziecięcy świat pełny szczerości, uśmiechu, miłości i bezgranicznego zaufania w jednej chwili legł w gruzach. Igor i zatracili się w świecie w którym rządzi Grzech, pochłonęła ci ciemność, ale mężczyźni w garniturach nie mają pojęcia ile siły jest w dziecięcych rękach, ile wiary w sercach, ile nadzieji w oczach. Zagubili swoją tożsamość, ale nigdy o sobie nie zapomnieli. Może kiedyś odnajdą wspólną drogę i przypomną sobie kim są, a nie kim się stali. Można zniewolić ciało, ale nie duszę. Ciagla walka wymaga dużego wysiłku czy dziecięca siła walki o życie i wolność wystarczy, czy to za mało?

Pewnie nie napisze nic odbiegającego od poprzednich recenzji, które pojawiły się już na stronach w social mediach. Moje przemyślenia są podobne, a może jednak dodam coś czego jeszcze nie było.

Tylko jak można opisać ból który czuje dziecko wyrwane ze swojego bezpiecznego świata i krzywdzone przez potwory, o których będzie śnić co noc w sennych koszmarach. Jak można zamknąć w słowach cierpienie, rozpacz i tą wszechogarniającą bezsilność, która ściska serce i zabiera oddech. Ogrom zła w ludzkich sercach, mrok w duszach, żądzą ukrytą w chorych umysłach nie miesci się w żadnych ramach logiki zdrowego człowieka. Każda historia opisująca krzywdę dziecka, odciska się piętnem w sercu czytelnika, wywołuje tyle emocji, które targają myślami. Zawsze jest bunt i pytania bez odpowiedzi, zawsze jest z tyłu głowy, że ta historia choć wymyślona to oparta na prawdziwych wydarzeniach, prawdziwa, tak realna, bo gdzieś tam ktoś...cierpi, walczy, umiera, a my nie mamy o tym pojęcia. Żyjemy w swoim bezpiecznym świecie, a komuś świat w tej chwili wali się na głowę, kończy, zamiera. My oddychamy, a ktoś walczy o każdy oddech, my się śmiejemy, a ktoś tam już zapomniał jak piękny to dźwięk. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, kiedy żyją w nim potwory i bestię te prawdziwe nie te z dziecięcych koszmarów z których można się obudzić i wtulić w ramiona mamy. Ale jedno jest pewne jest coś co pozwala przetrwać, to nadzieja tylko i aż to ona daje siłę do walki, to ona pozwala na marzenia to ona pomaga powstać z kolan, zacisnąć pieści i iść dalej, po lepsze jutro. Bo nikt nie zasługuje na życie w kajdanach, w niewoli, w mroku.
Wierzę, że sprawiedliwość istnieje jak nie na ziemi to gdzieś poza, karma wraca.

Można powiedzieć, że ta książka nie jest dla każdego, ale dlaczego takie stwierdzenie?
Czy jeśli nie będziemy czytać takich historii to ich nie będzie? Jeśli wyprzemy problem, uciekniemy, zostawimy to zniknie? Nie, on nadal tam będzie. My mamy tę świadomość, że autorka ma kontrole nad tą historią, a w prawdziwym życiu ofiary nie mają nad nim żadnej kontorli i to jest przerażające. Na szczęście są organizacje które pomagają, są ludzie dzięki którym świat staje się lepszy. Dobro zawsze będzie walczyć że złem. A jak potoczy się historia tych dzielnych wojowników? Przeczytajcie sami.

🔥 RECENZJA 🔥

Tytuł: "Grzech"
Autor: A. November
Wydawnictwo: WasPos

To nie jest książka dla każdego!
Książka jest pełna bólu, przemocy, krzywd.

12letni Igor I 8letnia Maja, to dwójka przyjaciół. Ich beztroskie dzieciństwo zostaje przerwane w dniu 12tych urodzin Igora, gdy dom Igora zostaje napadnięty, a dzieci są świadkami morderstwa wszystkich dorosłych. Nie był to zwykły napad, a Porachunki za oszustwa dorosłych. Dzieci zostaja porwane i rozdzielone. Trafiają w ręce handlarzy żywym towarem.
Majka zostaje sprzedana i trafia w ręce dorosłych mezczyzn. Musi szybko dorosnąć i jest zmuszana do stosunków seksualnych. Jej dzieciństwo zamienia się w pieklo.
Czy uda jej się przetrwać?
Natomiast Igor trafia do rąk morderców. Aby przetrwać sam musi zabijać. Jest wystawiany w nielegalnych walkach dzieci.
Czy znajdzie kogoś, kto mu pomoże?
Czy Maja I Igor odnajdą się?

Autorka stworzyła trudna i emocjonalną historię. Poruszyła tematy nielegalnych walk dzieci, handlu ludźmi, a szczególnie dziećmi, przemocy fizycznej i psychicznej, gwałtów, handlu organami ludzkimi. Są to trudne tematy, o których tak naprawdę się nie mówi, a wiemy, że ten problem istnieje na świecie.
Autorka opisuje tu po części prawdziwe wydarzenia, przez co mialam wrażenie, że siedzę w głowach tych dzieci i cierpiałam razem z nimi.
Historia kończy się w takim momencie....... wiemy, że to nie koniec losów Igora i Majki. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie te dzieciaki się odnajdą i będą potrafiły żyć normalnie (chociaż po takim przeżyciu, nie wiem czy to jest mozliwe) I będą szczęśliwe. A ja natomiast szybko poniego sięgnę, bo chociaż "Grzech" przeorał mnie emocjonalnie, to jestem mega ciekawa dalszych ich losów.

Jeśli potraficie trzymać nerwy na wodzy, nie straszna wam brutalność, sięgajcie po ten tytuł!
Mi on dlugo będzie siedział w głowie.

🔥 RECENZJA 🔥

Tytuł: "Grzech"
Autor: A. November
Wydawnictwo: WasPos

To nie jest książka dla każdego!
Książka jest pełna bólu, przemocy, krzywd.

Grzech - A. November
"Strach jest częścią twojego życia i jeśli nie nauczysz się stawić mu czoła, to pochłonie cię bez reszty. " - A. November

Zdarza mi się od czasu do czasu sięgnąć po mocniejszą lekturę. Mentalnie nastawiałam się na to, co napotkam podczas czytania tej książki. Całkowicie inaczej odbiera się ten temat, jak ogląda się go na "dużym ekranie", a już zupełnie inaczej jest ze słowem pisanym. W tym drugim przypadku to już jest tzw. "inna bajka", bardziej się to wszystko odczuwa, przeżywa, a także widzi.
Przyznam szczerze, że nie sądziłam, iż jest aż tak źle w Polsce jeśli chodzi o ten proceder.
Cóż powiedzieć, pieniądz zawsze mógł wszystko, to jest władza i potęga, a człowiek? Człowiek to niestety zły gatunek/byt. Pod względem dbania o swoje dzieci/młode, to zwierzęta są od ludzi postokroć lepsze, no może poza małymi wyjątkami.
Książka dla osób 16+.
Czekam na ciąg dalszy, bo to nie może tak się skoczyć..., a tym bardziej jak wiemy, że jest to coś na wzór retrospekcji.
Na przemian poznajemy przeszłość Igora i Maji.
" Złych wspomnień nie musisz brać ze sobą.
I bez tego będą cię prześladować. " - Carlos Ruiz Zafón
Tej historii nie da się inaczej ocenić, niż 10/10
To powinno być przypominane, aż do znudzenia, aby... Mieć się na baczności, a co najważniejsze dbać o swoje dzieci. Majątku ze sobą do grobu nie zabierzesz i na nic ci się on niezda. Spędzaj z rodziną jak najczęściej czasu, bo tego straconego, już nigdy nie odzyskasz.

Dziękuję wydawnictwu Waspos za możliwość zrecenzowania egzeplarza.

Grzech - A. November

Maja i Igor są jeszcze dziećmi mają ma niespełna 8 lat, a Igor 12 lat. Jednak pewnego dnia ich sielanka kończy się przez nieroztropność dorosłych. Ojciec Mai i Ojciec Igora prowadzili firmę która zajmowała się deweloperką jedak, jak to mówią ,, apetyt rośnie w miarę jedzenia" i tym razem też tak było obaj panowie podjęli współpracę z niewłaściwymi ludźmi i tym sposobem sprowadzili kłopoty na swoje rodziny. Pierwszy czerwca to dzień, który te dzieci nigdy nie zapomną.... To tego dnia rozpętało się piekło i to tego dnia zostali sierotami zdanymi tylko na siebie i na łaskę i nie łaskę obcych osób. A jedyne co trzyma ich przy życiu to nadzieja czy jeszcze kiedyś się spotkają.
Igor trafia do obskurnego miejsca gdzie jest szkolony do walki... W klatkach i na śmierć i życie. Niejednokrotnie brutalnie bity czy wykorzystywany. Walczy sam ze sobą tylko po by uratować Maje z tego piekła.
Maja albo Agatka trafia do domu jednego ze swoich oprawców jednak nie po ty by być tam traktowana jak dziecko lecz po to by nauczyła się pracy prostytutki tylko to gwarantuje jej przeżycie.....

Czy Igor i Maja jeszcze kiedyś się spotkają? Czy uda im się wyrwać z tego piekła i zacząć żyć na nowo beż lęku, strachu i brutalności?

Kochani przecudny kryminał który łapie za serducho. Nie jest to lektura dla osób o słabych nerwach. Jest to natomiast lektura która pokazuje świat którego my nie chcemy widzieć. Handel ludźmi.... kobietami i bezbronnymi dziećmi.. Świat gdzie pieniądz znaczy więcej niż ludzkie życie. Jest to historia w której emocje to istny rollercoaster. Doskonała fabuła, doskonale dobrane haraktery, świetna dynamika akcji.
Książka wciąga i przeraża do pierwszych stron jednak i nie chce wypuścić czytelnika ze swoich sideł.
Czy polecam to cudo?
Oczywiście że TAK!
Również mocna historia jak trylogia
,, Nieznanej" albo i lepsza.
Pssyt... Książka dostępna na #Legimi.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że ta książka nie jest dla każdego. Nie dlatego, że jest zła, lecz z powodu trudnego tematu, który porusza. Jest pełna okrucieństwa - tego najgorszego, bo skierowanego wobec dzieci. Czyta się ją szybko, bo jest ciekawa… a jednocześnie ciężko ze względu na tematykę.
Igor ma 12 lat, Majka ma 8. Przyjaźnią się ze sobą i często spędzają razem czas ze względu na swoich rodziców. Tym razem spotkanie przerywają dramatyczne wydarzenia. Przez błędy i długi rodziców stają się ofiarami handlu ludźmi i organami. Zostają rozdzieleni, lecz nigdy o sobie nawzajem nie zapominają. Można nawet odnieść wrażenie, że ta więź z dzieciństwa pozwala im poniekąd przetrwać.
Sceny rozgrywające się w miejscach, w których przebywają dzieci są brutalne, a oni sami zmuszani są do rzeczy niewyobrażalnych. Muszą się temu jednak poddać, aby przetrwać… choć myśl o śmierci niekiedy wydaje się lepsza. Dzieciaki jednak mają coś, czego niejednokrotnie nam dorosłym brakuje – nadziei. To ona sprawia, że pomimo wszystkiego czego doświadczają udaje im się nie zatracić cząstki siebie i wierzyć w dzień, który przyniesie im wolność. Jednak czy te nadzieje nie są jedynie złudnymi marzeniami? Czy możliwa jest ucieczka z tak przerażającego miejsca, która przez lata odbierała im całą dziecięcą niewinność?
Jedno jest pewne… muszą być silni… cierpliwi… czujni…
Czy Igor odnajdzie Majkę, tak jak przyrzekł to sobie w dzień ich uprowadzenia?
Jak wiele będą musieli znieść, zanim pojawi się iskierka nadziei na ocalenie?
Jakim sposobem osoba będąca „katem” może okazać się „wybawcą”…
I wreszcie jak wiele osób może być zaplątanych w tak szemrane interesy… jak wielu może być niewzruszonych i głuchych na krzyk dziecka wołający o pomoc?
Muszę przyznać, że dawno nie czytałam książki tak bardzo grającej na emocjach czytelnika. Autorka podjęła trudny i kontrowersyjny temat, ale bardzo ważny. Nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele zła czai się za rogiem i jak wiele dzieci na świecie zostaje ofiarami handlu ludźmi.
Nie doceniamy tego co mamy….
Nie mamy pojęcia jak łatwo, niczym za pstryknięciem palca możemy to wszystko utracić…
Wystarczy jedna zła decyzja naszych bliskich…
A czasami po prostu głupi pech….
Książki takie jak ta pozwalają nam to zrozumieć, choć jednocześnie wciąż nie mieści nam się to w głowie.
Zmierzając do końca dodam, iż książka kończy się w najbardziej kluczowym momencie, a autorka sugeruje, że to jeszcze nie koniec historii Majki i Igora… Mam nadzieję, że ich losy wreszcie się odmienią i nie mogę się doczekać, gdy sięgnę po kontynuację.

Niewinny świat Igora zostaje brutalnie przerwany. Porwany i rozdzielony z najlepszą przyjaciółką jest zmuszony zapłacić za nie swoje grzechy. Czeka na nich prawdziwa szkoła przetrwania, pełna przemocy, gwałtów, nielegalnych walk i innych twarzy bezprawia. Czy w tym brudnym, splamionyn krwią świecie zabłyśnie choćby drobna iskierka nadziei? Czy Majka i Igor jeszcze się spotkają? Kto okaże się Godny ich zaufania?

Porządny thriller psychologiczny, który przeraża opisanymi w nim wydarzeniami i przede wszystkim tym, że losy bohaterów zostały oparte na faktach. Autorka wrzuca nas do środowiska, opanowanego przez zezwierzęcenie. Tutaj życie ani tym bardziej prawa człowieka nie mają znaczenia. Nie ważne kim i jaki jesteś, co potrafisz, czego pragniesz – znaczysz tyle, ile zapłacą za ciebie klienci. Tańczysz tak, jak ci zagrają – czy tego chcesz czy nie. Jedyne, na co masz realny wpływ, to nadzieja. Igor boleśnie zdał sobie z tego sprawę i trzymał się jej jakby zaraz miał zatonąć. Wierzył, że jeszcze kiedyś spotka swoją przyjaciółkę i właśnie to dawało mu siłę.

Niezwykle trudno jest wykreować bohaterów adekwatnie do tak trudnej sytuacji. Większość autorów nie jest w stanie podołać temu zadaniu i pomimo mojej miłości do pióra autorki sądziłam, że niestety również zaliczy się do tego Grona. Jakie było moje zdziwienie, kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z postaciami „Grzechu”. Perfekcyjnie ukazano ich portrety psychologiczne, zmieniające się w zależności od ilości doświadczonych krzywd. Każdą cząstką umysłu czuje się ten wszechogarniający strach, ból i pasmo upokorzeń, które odciskają niewyobrażalne piętno na wieki. Niczym na ekranie telewizora obserwujemy ich sytuację, jak odurzone narkotykami nie są w pełni świadome swojego położenia. Wyraźnie słyszymy to bezradne wołanie o pomoc…

Ta historia to ogromny rollercoaster. Autorka prowadzi czytelnika od punktu niemocy, niepewności, zaufania, zdrad, kolejnej nadziei do mieszanki absolutnie wszystkiego, co jest w stanie zachwiać naszą stabilność emocjonalną. Niemniej warto zaznaczyć, iż powieść ma do zaoferowania więcej niż zwykłą, acz dojmującą historię. Porusza bowiem wszechobecny temat handlu ludźmi i ich organami, popularny szczególnie wśród dzieci. To również rozsypana układanka tajemnic, która wyjaśnia, dlaczego bohaterom przyszło zapłacić za błędy rodziców.

Czy polecam? Jest to pozycja, która trafiła do mojej topki, aczkolwiek zastanówcie się kilka razy zanim sięgniecie po tą książkę, gdyż nawet osoby o mocnych nerwach mogą nie wytrzymać ogromu cierpienia i drastycznych wydarzeń.

• Kindle
  • Serie