Lider 2.0

poradniki
Bellona
2024-02-07
2024-02-07

Lider 2.0 to książka światowej sławy terapeuty, psychologa, specjalisty od samorozwoju Bernarda Stamateasa.

📖 Lider to osoba, która przewodzi zespołowi, zarządza władza, którą otrzymał od tego zespołu i wykorzystuje ją, aby osiągnąć ich wspólny cel. Wspomniana władza nie polega na wydawaniu poleceń, a na podejmowaniu decyzji. W momencie, gdy lider ma jasną wizję, czyli wie, dokąd zmierza, może władzę sprawować.

📕 W książce znajdziesz odpowiedzi na pytania takie jak np.:
- Dlaczego zawsze czuje się niezadowoly jako lider?
- Jak mogę postawić granicę osobom problematycznym?
- Jak zmotywować osobę niezaangażowaną?
- Jak wskazać błąd osobie na tym samym stanowisku?

🧠🤔 Jeżeli zastanawiasz się, jak możesz poprawić swoją pracę lidera, albo chcesz zrozumieć lepiej osobę, którą postawiono na tej pozycji, to ta książka jest dla Ciebie.
Napisana w jasny, konkretny i spójny sposób. Czuć, że autor doskonale zna się na rzeczy, a pozycja ta doskonale zbiera wszystkie najważniejsze informacje.

Świetna książka o tym, kim jest lider. Napisana w jasny i klarowny sposób. Polecam każdemu, gdyż każdemu może się trafić okazja do bycia liderem, nie tylko w pracy, ale także w rodzinie.

Wszystko można robić lepiej, niż robi się dzisiaj
Jak być dobrym liderem, przywódcą, szefem i autorytetem?
To osoba, dzięki której całą grupa funkcjonuje, która zarządza mocą dana jej przez innych, która wydaje polecenie, deleguje zadania, przekazuje wiedzy, motywuje innych czy buduje zespół.
Tych wszystkich i wielu innych przydatnych dla lidera cech dowiemy się z tej książki. To motywujący poradnik, który pokazuje jak być liderem, jak wzmocnić swoje cechy, jak robić wszystko lepiej
Przystępnie przedstawia treści, informacje i przydatne wskazówki, motywuje i inspiruje.

Wszystko można robić lepiej, niż robi się dzisiaj
Jak być dobrym liderem, przywódcą, szefem i autorytetem?
Tych wszystkich i wielu innych przydatnych dla lidera cech dowiemy się z tej...

Po książkach Bernardo Stamatesa o relacjach, o toksycznych związkach, tym razem w moje ręce wpadła książka o tym jak być przywódcą😊. Stamates, znany psychoterapeuta i autor bestsellerowych książek, w „Liderze 2.0” analizuje kluczowe aspekty nie tylko tego jak prowadzić tłumy niczym Mojżesz przez Morze Czerwone, ale dodatkowo oferuje czytelnikom narzędzia i strategie, które pomagają pokonać przeciwności losu oraz zbudować efektywny i harmonijny zespół.
Ta książka zatem idealnie wpasuje się w plan czytelniczy kierowników rozmaitych zespołów, dyrektorów korporacyjnych, prezesów zatrudniających grupy pracownicze. I tu z czystym sercem polecam, bo przecież jak można podnieść swe kompetencje - to czemu nie.
Jednym z głównych tematów poruszanych przez autora jest zarządzanie mocą, jaką dają ludzie. I tu o ile ciekawie się te rozważania czyta, to nie mam przekonania, że prawdziwy przywódca faktycznie świadomie skorzysta z oferowanych mu możliwości. Ale fakt, warto wiedzieć, być może do jednego na dziesięć to trafi. Stamatesa kładzie tu nacisk na fakt, że prawdziwe przywództwo nie polega na dyktowaniu innym, ale na umiejętnym wykorzystaniu potencjału każdego członka zespołu. Wskazuje również na znaczenie odpowiedniego wydawania poleceń, które nie tylko motywują do działania, ale także pozwalają na rozwój i samodzielność innych.
To zaś co skutecznie może oddziaływać na skuteczne przywództwo to skuteczna komunikacja w zespole. I tu warto zapoznać się z „Liderem 2.0”, gdyż Stamates podkreśla znaczenie klarownego przekazu oraz konieczność ciągłego uczenia się. Przekazując innym swoją wiedzę, lider jednocześnie powinien być otwarty na nowe pomysły i perspektywy, stale rozwijając się wraz ze swoim zespołem.
Stamatesa nie zapomina także o kluczowej roli budowania efektywnego zespołu. Podkreśla znaczenie rozpoznawania i wykorzystywania indywidualnych umiejętności każdego członka zespołu, tworzenia harmonijnego i efektywnego zespołu, w którym jednostki będą potrafiły ze sobą trwale i skutecznie współpracować. Tu również Stamates wskazuje na konieczność budowania zaufania oraz wspierania współpracy i zaangażowania każdego uczestnika.
Wreszcie to, co wyróżnia "Lidera 2.0" spośród innych poradników dotykających kwestii skutecznego przywództwa, to nie tylko teoretyczne podstawy, ale także praktyczne narzędzia i strategie, które czytelnik może zastosować w codziennej pracy. I tu Stamatesa nie tylko opisuje idealny model przywództwa, ale także pokazuje, jak go osiągnąć w praktyce.
W mojej ocenie ten poradnik jest lekturą dla każdego, kto pragnie doskonalić swoje umiejętności przywódcze oraz nauczyć się budować efektywny zespół. Dzięki klarownemu przekazowi, wskazaniu praktycznych narzędzi i inspirujących przykładów, Bernardo Stamatesa zachęca czytelników do uwolnienia pełnego potencjału swojego zespołu i osiągnięcia nadzwyczajnego sukcesu. Jeśli zatem chcesz być nie tylko liderem, ale mentorem inspirującym innych – polecam lekturę.

„Lider 2.0” to książka autorstwa Bernarda Stamateasa, która traktuje o tym, jak sprawdzić się w roli przywódcy grupy. Lider z reguły kojarzy nam się z osobą, która znajduje się na stanowisku kierowniczym, czy dyrektorskim. Z reguły jest to oczywiście prawda, ale nie do końca. Każda grupa ma lidera i jest tak również w każdej rodzinie, związku, wśród przyjaciół i znajomych, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Lider nie jest stanowiskiem, które człowiek może otrzymać, ale można je sobie wypracować tak, że grupa sama zdecyduje o jego wyborze.
Bernard Stamateas w swojej książce w bardzo fajny, lekki i przyjemny sposób porusza temat przywództwa w grupie. Pokazuje, jak często z tym faktem się spotykamy, niemal w każdej płaszczyźnie swojego życie i codziennie. Książka porusza wiele bardzo ważnych tematów, w których autor przybliża problemy, z którymi musi mierzyć się lider. Zarządzanie nie jest łatwe, a lider grupy mierzy się z wieloma problemami, bo to on buduje zespół, przydziela wszystkim zadania, jego zadaniem jest wypracowanie odpowiedniej współpracy, czy komunikacji, aby współpraca, wzajemne kontakty były na tyle udane, że zespół będzie bez problemu dążył do wyznaczonych sobie celów, realizując je i pnąc się w górę.
Autor podkreśla, że aby umiejętnie móc dowodzić grupą, to w pierwszej kolejności należy skupić się na sobie. Lider bowiem musi być uporządkowany, potrafić zapanować nad swoimi emocjami, umieć podejmować decyzje pod wpływem presji i stresu, nad którym powinien zapanować, a także musi umieć przyjąć zarówno pochwałę, jak i krytykę. Lider również musi słuchać, nie może uważać siebie za przywódcę, który nigdy się nie myli, ale przede wszystkim sam musi umieć współpracować z innymi.
Ta książka odnosi się zarówno do sfery zawodowej, jak i prywatnej, a czytając, możemy dostrzec, co sami powinniśmy w sobie poprawić, aby stać się dobrymi liderami, niezależnie od tego, co w życiu robimy.
Ja jestem pod ogromnym wrażeniem książki. Kolejny wspaniały poradnik, po który miałam przyjemność sięgnąć i z którego z pewnością wiele skorzystam!

Lider 2.0 to książka, którą nazwałabym małym podręcznikiem, dla wszystkich tych, którzy w swoim codziennym życiu (pracy/działalności w formie wolontariatu/grupach zainteresowań) chcą doskonalić umiejętności liderskie.

Praca z ludźmi, a szczególnie bycie ich liderem, nie należy do prostych zadań. Zdecydowanie trzeba nauczyć się tejże roli i cały czas ją doskonalić, a także dostosowywać do zmieniającego się świata i potrzeb społeczeństwa.

Autor, Bernardo Stamateas, przedstawia najważniejsze cechy i umiejętności jakie powinien posiadać lider, a także te nawyki, których lepiej unikać – by utrzymać swoją pozycję. W książce znajdziecie wiele porad jak kształtować swoją grupę, przekazywać jej wiedzę, w jaki sposób zarządzać zadaniami oraz motywować ludzi do osiągnięcia celu.

Jest to cenna lektura, zważywszy na to, że wszystkie najważniejsze narzędzia i metod pracy z grupą są przedstawione w sposób zwarty i konkretny. Autor „nie leje wody” tylko prezentuje konkretne zachowania, które powinien posiadać lider zespołu i realne ich wykorzystanie 💪

Na samym końcu książki znajdziecie bonus- test „Ocenę stylu przywództwa„ który pozwoli Wam zaczerpnąć informacji, który styl przywództwa pasuje do Waszego stylu bycia 🙂

Od dłuższego czasu nie czytałam poradników specjalistycznych. Zazwyczaj skupiałam swoją uwagę na tych poświęconych coachingu iu zarządzaniu stresem. Teraz jednak zapoznałam się z ciekawą lekturą pt.: “Lider 2.0”.

Całość została podzielona na pięć głównych rozdziałów i liczne podrozdziały. Mnie najbardziej zainteresowały te, opisujące jak powinien zachować się lider w czasie kryzysu oraz te przedstawiające sylwetkę przywódcy obsesyjnego i hipomaniakalnego.

Na plus zdecydowanie można zaliczyć język jakim został napisany poradnik. Autor pisał prosto, nie operował trudnymi zwrotami, a każdą postawę liderską scharakteryzował (czasem nawet bardzo krótko). Dodatkowym urozmaiceniem były anegdotki obrazujące dany temat, a także takie małe Q&A, które znalazły się na końcu wybranych rozdziałów. Po całej lekturze czytelnika czekał mały test.

Na obecnym etapie życia potraktowałam tę pozycję jako zbiór ciekawostek, jednak nie wykluczam, że w przyszłości wrócę do tego tytułu, aby trochę “podszkolić” się w byciu liderem, a także po to, żeby przypomnieć sobie czego powinnam jako przywódczyni unikać.

Praca i zarządzanie ludźmi to w moim odczuciu jedno z największych wyzwań jakie możemy spotkać na swojej drodze zawodowej. Bycie Liderem to niezwykle ciężka rola, która nie ogranicza się do rozdzielania zadań i sprawdzania czy wszystko jest zrobione. Bernard Stamateas w swojej najnowszej książce “Lider 2.0” stara się przybliżyć nam zasady i wskazówki które mogą poprawić współpracę w zespole, zwiększyć wydajność pracy jak i komunikację. Autor w przystępny sposób omawia skomplikowane pojęcia z dziedziny psychologii czy socjologi. Prostym językiem tłumaczy dlaczego pewne zachowania są normalnymi reakcjami. Pozwala to na spojrzenie z innej perspektywy na problemy z komunikacją i zarządzaniem ludźmi. Dzięki tej książce zrozumiałam mechanizmy działania różnych typów osobowości - toksycznych, narcystycznych czy niepewnych, których każdego dnia spotykamy na swojej drodze.

Książka “Lider 2.0” składa się z 5 części w których przybliżone zostają różne pojęcia z zakresu zarządzania ludźmi. Dzięki książce dowiedziałam się m.in. jakie błędy można popełnić delegując zadania, czy jakie też jakie typy liderstwa wyróżniamy.

Myślę że książka ta jest lekturą obowiązkową dla każdej osoby zarządzającej ludźmi, team liderów oraz każdego kto ma problemy z asertywnością. Moim zdaniem lektura obowiązkowa, i chociaż może z pewnymi tezami autora nie zgadzam się w 100% to myślę, że “Lider 2.0” niesamowicie otworzył mi oczy na pewne kwestie, które zauważam teraz u innych oraz błędy które sama popełniam.

Lider jest przywódcą to osoba, która zarządza władzą udzieloną mu przez zespół i wykorzystuje ją do osiągnięcia celu zespołu. Organizuje on i tworzy konsensus i kieruje w taki sposób, aby grupa nie zniszczyła siebie i osiągnęła cel. Grupa dostrzega, że przywódca przynosi jej korzyści. Jeżeli lider dobrze zarządza władzą, może ją utrzymać. W sytuacji kiedy ludzie są źle zarządzani, odbierają mu władzę i przechodzą do innej.
Motywacja stanowi napęd do działania jest tym co skłania nas do aktywności. Im bardziej ktoś jest zmotywowany, tym lepiej wykona zadanie, którego się podejmie. Nie proponuj ludziom celów zbyt trudnych do osiągnięcia, ponieważ to prowadzi do frustracji. Zbyt łatwe powodują znudzenie. Cele zmieniają się wraz z upływem czasu, nowe pobudzają i wywołują ciekawość.
Książka przybliży nam sylwetki toksycznych liderów. A na końcu mamy do wypełniania test. Dobry lider powinien częściej chwalić niż wydawać polecenia. Polecamy ❤️ Instagram tworcze_ zabawy

" Lider 2.0" B. Stamateas

Q: Samorozwój w dzisiejszych czasach jest wyśmiewany. Prawda czy fałsz?

▪️▫️Recenzja ▫️▪️

Kolejna książka z cyklu " rozwój zawodowy" za mną. Przyznam szczerze, że nie oczekiwałam wiele. Chciałam poznać podstawy, trochę się wdrożyć a dostałam bardzo ciekawą, rozbudowaną teorie, która zainspirowała mnie do działania.
Nie będę mówić, że wiem już wszystko bo musiałabym przeczytać masę tego typu książek, a i tak nie wiem czy bym mogła się chwalić tym, że zdobyłam maksymalną wiedzę. Nie mniej jednak czuje się dużo pewniej po przeczytaniu Lider 2.0. Ciekawym zabiegiem był test na końcu który pozwolił mi się sprawdzić w roli przywódcy.
W środku znajdziecie nie tylko wiedzę, ale i wiele rozwiązań. Autor uświadamił mi też jak bardzo toksyczni liderzy mogą mieć wpływ na wydajność grupy.
Nie jestem specem więc oceniać mi tekstu pod względem merytorycznym nie wypada, ale wydaje mi się, że sam pomysł na tę formę książki i przekazanie wiedzy nie przy nudził.

Na pewno będę miała tę książkę blisko siebie, aby zaglądać do niej ponownie i utrwalać to co zdążyłam przyswoić i nauczyć się tego czego jeszcze nie zapamiętałam.

Dziękuje wydawnictwu za możliwość zrecenzowania książki autora, ale przede wszystkim też za to, że wydanie jej przez was dołożyło swoją cegiełkę w stronę samorozwoju i poszerzania świadomości pracy.

[współpraca z wydawnictwem]

" Lider 2.0" B. Stamateas

Q: Samorozwój w dzisiejszych czasach jest wyśmiewany. Prawda czy fałsz?

▪️▫️Recenzja ▫️▪️

Nie będę mówić, że wiem już...

• 2024 kwiecień
  • Z polecenia