Herbaciane róże

Okładka książki Herbaciane róże Beata Agopsowicz
Okładka książki Herbaciane róże
Beata Agopsowicz Wydawnictwo: eSPe Seria: Opowieści z wiary literatura obyczajowa, romans
Opowieści z wiary
eSPe
2024-01-23
2024-01-23
9788382013078

Jeślibym miała tą powieść opisać jednym zdaniem bez wątpienia użyłabym słów zapisanych w Ewangelii Jana „poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (8,32)
Prawda jest kluczem do harmonii z samym sobą i ze swoimi bliskimi.
"Herbaciane róże" to niezwykła historia życia zwyczajnej polskiej rodziny. Życie Katarzyny i Krzysztofa toczy się wokół codziennych spraw i wokół córki, która jest ich oczkiem w głowie. Jednak w dniu, kiedy Pola ulega wypadkowi życie rodzinny się zmienia. Skrywana od lat tajemnica wychodzi na światło dzienne i powoduje, że w relacjach rodzinnych zaczyna wiać chłodem.
Czy rodzinie uda się porozumieć? Czy odbudują na nowo swoje relacje?
"Herbaciane róże" to historia pełna:
Muśnięć motyla -pierwsze zakochanie, Troskliwości - miłość rodzicielska,
Miłości,
ale też
Kłamstw -w tzw. dobrej sprawie,
Przyjaźni - tylko z nazwy,
Bólu,
Niepokoju,
Tajemnic,
Zwątpienia - w siebie, w małżeństwo,
Nadziei - budowanie od nowa
i Przebaczenia - dzięki któremu wszystko jest jeszcze możliwe.
Polecam serdecznie tą pełną emocji historię, która poruszyła najczulsze struny mego serca. Herbaciane róże to symbol dobrych i szczerych myśli.
I taka właśnie jest ta powieść pełna dobrych myśli.

Prawda jest kluczem do harmonii z samym sobą i ze swoimi bliskimi.

"Herbaciane róże" to opowieść o małżeństwie z 30-letnim stażem i ich córce. Katarzyna i Krzysztof mieszkają w małej miejscowości Radlin, wraz z córką Polą, która wkracza w dorosłość. Dziewczyna wyprowadza się na studia do Krakowa. Tam poznaje swoje dobre przyjaciółki oraz chłopaka, do którego zaczyna czuć coś więcej...

Na pozór wydaje się, że książka przedstawia historię przykładnej, kochającej się rodziny. Z czasem jednak, Pola, pod wpływem tragicznych wydarzeń, poznaje tajemnice, które rodzice skrywali przed nią przez lata... Czy Poli uda się wybaczyć rodzicom? Jak w tej sytuacji ukształtują się relacje między samymi małżonkami? Czy w otoczeniu rodziny pojawi się ktoś, kto wesprze ją w trudnych chwilach?

"Herbaciane róże" to przepiękna opowieść o miłości. Zarówno tego pierwszego, młodzieńczego zauroczenia, jak i dojrzałego uczucia, które zmaga się z niejednym problemem, a także miłości rodzicielskiej do ukochanego dziecka. To historia o utraconych nadziejach, niespełnionych marzeniach, ale także sile prawdziwej miłości. Pokazuje, że wdzięczność i przebaczenie to podstawa każdej relacji międzyludzkiej.

To jedna z najpiękniejszych, i najbardziej wartościowych książek o miłości, które ostatnio przeczytałam. Jest pełna wspaniałych cytatów i życiowych mądrości. Polecam! 😊

Na pozór wydaje się, że książka przedstawia historię...

Przewrotny los rozdaje karty w najmniej oczekiwanym momencie.
Czy jednak na odkrycie bolesnych rodzinnych tajemnic będzie w naszym życiu kiedykolwiek odpowiedni czas?
Pola wraca do rodzinnego Radlina tuż po zdanych na studiach egzaminach. Perspektywa spędzenia trzech miesięcy wakacji w małej miejscowości z nadopiekuńczymi rodzicami nie wywołuje w niej zachwytu. Wręcz przeciwnie. Kiedy nadarza się okazja spontanicznego wyjazdu do Krakowa, nie zastanawia się nawet chwili. Wprost wymarzona szansa, by wydostać się spod klosza rodzicielskiej troski może kolejny raz prędko się nie nadarzyć. Beztroski czas, spędzony w towarzystwie przyjaciółek i nowo poznanego chłopaka szybko mija, a nagły, zupełnie niespodziewany ciąg zdarzeń wywraca życie skromnej dziewczyny do góry nogami.
Jakie sekrety ujrzą światło dzienne? Czy decyzje podjęte przed trzema dekadami zaburzą dotychczasowe życie rodzinne Poli i jej rodziców? Czy młoda studentka znajdzie w sobie wystarczająco dużo siły, by stawić czoła niespodziankom od losu?
Tajemnice z przeszłości, kłamstwa, zranione uczucia, rozczarowania, a w tle tląca się miłość, nadzieja i wiara - wszystko to znajdziecie w najnowszej powieści Beaty Agopsowicz pt. "Herbaciane róże”.
Autorka ukazuje w niej życiowe prawdy. Kłamstwo zawsze pociąga za sobą konsekwencje, a siła jego działania, niczym lawina, rujnuje tkanie latami pozorne szczęście. Zaniedbania w związku, nieporozumienia, brak dialogu, pogłębiające się uczucie samotności, życie obok siebie, a wreszcie kryzys w godzinie próby mogą zrujnować rodzinę.
Ważnym elementem tejże powieści jest wiara w Boga. Autorka doskonale przedstawia skrajnie różne postawy wiary w obliczu rodzinnej tragedii.
Fabuła została mocno osadzona w realiach. Warto podkreślić, że autorka na stronach swej książki oprowadza czytelnika po miejscach dobrze znanych i bliskich jej sercu, a poniekąd i mojemu także.
"Herbaciane róże" to powieść o życiu, jego trudach, troskach i radościach.
Idealna na jeden wieczór.

Przewrotny los rozdaje karty w najmniej oczekiwanym momencie.

📚Recenzja: 19/2024 // 144
📚Autor: Beata Agopsowicz
📚Tytuł: „Herbaciane róże”
📚Seria: Opowieści z wiary
📚Wydawnictwo: Wydawnictwo eSPe
📚Ocena: 9/10

✒️„(...)może wcale nie chodzi o dokładanie drewien do zimnego paleniska, ale o podłożenie iskry.”

Pola po maturze wybrała się na studia do Katowic. Ma przy tym nadzieję, że nadopiekuńczy rodzice pozwolą jej nacieszyć się wolnością i dorosłością. Niestety dostaje przykazanie, by na każdy weekend zjeżdżać do ich małej rodzinnej miejscowości.
Bardzo entuzjastycznie przyjmuje zatem propozycję przyjaciółek, by mimo niezadowolenia rodziców, wybrać się na kilka dni do Krakowa.
W stolicy Małopolski poznaje Patryka, uroczego studenta prawa. Od razu czuć przyciąganie między młodymi.
Niestety zauroczenie to nie trwa długo. Pola podczas drogi powrotnej z Krakowa, ulega poważnemu wypadkowi. Jej stan jest krytyczny. To wydarzenie, jest nie tylko tragiczne samo w sobie...jest też niejako otwarciem „puszki Pandory”. Wychodzi na jaw rodzinny sekret, który nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego...
„Herbaciane róże” to powieść bardzo przejmująca, mądra i głęboka. Pokazuje ona, że kłamstwo (nawet w dobrej wierze) jest nadal kłamstwem i czymś złym. Że ukrywanie przez wiele lat prawdy przed najbliższymi, może skończyć się kryzysem i rozłamem w rodzinie.
Autorka, przedstawiając losy rodziców głównej bohaterki, uzmysławia nam, że małżeństwo, nawet z wieloletnim stażem, jest żywym tworem, nad którym trzeba wciąż pracować. Nie można popadać w rutynę, zaczynając żyć ze sobą tylko z przyzwyczajenia. Jak bardzo zasadne jest w tym przypadku stwierdzenie, że jak coś się zepsuje, należy próbować naprawić, nie wyrzucić na śmietnik. Kluczowe w tym przypadku są dwa słowa – zrozumienie i wybaczenie.
Przed tym też wyzwaniem staje Pola, główna bohaterka. Musi zrozumieć motyw działania swoich rodziców i wybaczyć im krzywdę.
Czy jej się uda? Czy naprawi rodzinne relacje?
Finał tej emocjonalnej historii poznacie, czytając powieść „Herbaciane róże”.
Jest to pozycja, którą pokochają fani książek z gatunku literaty obyczajowej, która niesie za sobą mądre przesłanie i zmusza do pochylenia się nad życiowymi prawdami.
Do zaczytania.
Molly📖

📚Recenzja: 19/2024 // 144
📚Autor: Beata Agopsowicz
📚Tytuł: „Herbaciane róże”
📚Seria: Opowieści z wiary
📚Wydawnictwo: Wydawnictwo eSPe
📚Ocena: 9/10

To moje pierwsze zetknięcie z twórczością autorki ale na pewno nie ostatnie. Bardzo lubię czytać całe serie bądź inne wydane tytuły danego autora, oczywiście pod warunkiem, że pierwsza lektura mnie wciągnie.

Tak było właśnie w przypadku "Herbacianych róż". Być może też dlatego, że akcja powieści rozgrywa się całkiem niedaleko, bo w Radlinie. Przeplatana jest migawkami z okolic Rybnika i Wodzisławia ale także ma kilka epizodów w Krakowie.

Poznajemy Katarzynę i Krzysztofa, tworzących małżeństwo już od wielu lat, a także ich córkę Polę, studentkę rozpoczynającą wakacje. Szczęśliwa, wiodąca spokojne życie rodzina.
Jednak wszystko się zmienia, gdy Pola postanawia wyjechać z przyjaciółkami na krótkie wakacje do Krakowa a podczas powrotu dziewczyny mają wypadek samochodowy. Podczas pobytu w szpitalu na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, które skrywane przez wiele lat były ciężarem dla Katarzyny i Krzysztofa a ujawnione automatycznie przenoszą Polę do zupełnie nowej rzeczywistości.
Czy dziewczyna się w niej odnajdzie? I czy będzie mogła jeszcze komuś zaufać?

Lubię powieści mocno osadzone w realiach. Nie ma tu ani ciągu niefortunnych zdarzeń, który całościowo dawałby obraz o niskim prawdopodobieństwie wystąpienia, ani przesłodzenia i nagłych, niesamowitych cudów. Choć to książka z cyklu "Opowieści z wiary", więc oczywiście porusza kwestie wiary w Boga i jego działanie.

Książka przeplata a w końcu łączy dwie historie, jedną z przeszłości a drugą dopiero co tworzoną. Daje pełny obraz obecnej rodziny, jej początki i wydarzenia, które wpłynęły na teraźniejszość.

Całość jest jak opowieść dobrej znajomej, jak historie z naszego zwyczajnego życia. A jednocześnie potrafi wyciągnąć i oderwać od naszej rzeczywistości.

Wdzięczność i przebaczenie - czy to podstawa udanego życia w zgodzie z innymi?

Sięgnijcie po tę powieść i przekonajcie się sami.

„Herbaciane róże” to niesamowicie refleksyjna historia, która kryje mnóstwo emocji. Emocji intensywnie oddziaływujących na czytelnika i jednocześnie zawierających tak niesamowite przesłanie. Nie spodziewałam się tego, że treści zamknięte w tak pięknej okładce będą tak wysoce wartościowe.

„Herbaciane róże” to powieść, która zapewni Wam wyjątkowe i pamiętne chwile. To historia, która zawładnie Waszymi myślami i zaadoptuje się w Waszej pamięci. W końcu to książka przepełniona emocjami, latami skrywanymi tajemnicami i relacjami rodzinnymi, które z pozoru idealne - maskują tylko prawdę.

Bohaterów tej powieści łączy wspólna trzydziestoletnia przeszłość. Ich codzienność oscyluje wokół typowych małżeńskich problemów, wokół wychowywania córki i wokół tajemnicy, w którą sami są uwikłani. Wszystko to, z pozoru wygląda jak piękna rodzinna fotografia. Aż do dnia, kiedy córka staje się uczestniczką groźnego wypadku. Od tej chwili nic nie jest już takie samo…

Historia nakreślona lekkim ale pięknym piórem, bohaterowie, którzy mogliby być naszymi sąsiadami i rozterki, które mogłyby dotyczyć każdego z nas. Autorka poruszyła tematy rodzinnej tajemnicy, miłości, przyjaźni i szansy, którą warto dać przyszłości… Stworzyła poruszającą historię w pięknym stylu, zauroczyła mnie nią i poddała mój umysł ogromnej ilości emocji. Nie będę ukrywała, że zazdroszczę tym, którzy lekturę tej książki mają jeszcze przed sobą. Zdecydowanie polecam, a ja wyczekuję kolejnych historii spod pióra autorki.

Dziś przybywam do Was z kolejną powieścią, która skradła moje serce ♥ Mowa o książce o pięknym tytule Herbaciane Róże 🌹❤️ 🌹

Pola właśnie wkracza w dorosłość. Wyjeżdża na studia i ma nadzieję, że skończy się jej kontrolowane przez rodziców a zwłaszcza przez ojca życie i będzie miała odrobinę luźniej. Jej rodzice Katarzyna i Krzysztof to małżeństwo z długim ponad 30- letnim stażem. Jednak coś w nim się wypala a oni zamiast być szczęśliwi żyją obok siebie. Katarzyna walczy aby Krzysztof troszkę odpuścił kontrolę córki i gdy to następuje dziewczyna ma poważny wypadek. Wypadek, który zmienia wszystko. Wychodzi bowiem na jaw szokująca tajemnica z przeszłości, z którą Pola nie potrafi się pogodzić, która zmieni jej życie o 180 stopni.

Pięknym wątkiem jest także wątek Poli i Patryka. Chłopaka, którego poznała podczas spontanicznego wyjazdu z przyjaciółkami do Krakowa. Młodych wyraźnie coś ciągnie do siebie ale co Patryk robi w stronę Poli i miłości krok to się z niego wycofuje, staje się chłodny, zdystansowany i tak jakby sam skrywał kolejną tajemnicę.... Czy Pola, której życie się zmieni będzie potrafiła to wszystko udźwignąć? Jakie tajemnice mają przed nią bliscy? Czy zakończenie będzie szczęśliwe? Czy uda się rozwiązać wszystkie rodzinne problemy?

Piękna, mądra i bardzo życiowa opowieść o tym jak tajemnice rodzinne mogą zmienić życie młodej dziewczyny. O tym jak można zawalczyć o miłość i szczęście oraz o chęci ratowania rodziny. A w tle ukochane kwiaty piękne Herbaciane róże. Polecam bardzo serdecznie 🌹🌹🌹

Lubicie herbaciane róże?
Nie czerwone czy różowe, ale właśnie herbaciane?

W ich ciepłej i nieoczywistej barwie gustują dwie główne bohaterki nowej powieści Beaty Agopsowicz: Katarzyna i Pola, matka i córka.

Pierwsza z nich jest od trzydziestu lat nieco już wypaloną polonistką i żoną Krzysztofa, z którym tworzą zgodne, ale niezbyt szczęśliwe małżeństwo. Druga natomiast studiuje pedagogikę i szuka swojego miejsca w świecie.
Ich życie wydaje się dość monotonne i przewidywalne, pozbawione sensu i celu aż do dnia, kiedy zdarza się coś, co wywraca je do góry nogami i każe im zejść z wydeptanych ścieżek. To "coś" jest trudne i bolesne, pociąga za sobą poważne konsekwencje i każe się zmierzyć z dawno skrywaną prawdą.

W takiej kryzysowej sytuacji najłatwiej jest się rozstać, rozpamiętywać doświadczoną krzywdę i zamknąć się w swoim bólu, kreując się na ofiarę. Najłatwiej szukać winy w innych i zrzucać na nich odpowiedzialność.

Beata Agopsowicz pokazuje jednak, że można też ten kryzys potraktować jako szansę. Szansę na przebudzenie z marazmu, oczyszczanie ran zaklejonych "przypadkowym plastrem" czy uzdrowienie wzajemnych relacji.

Wystarczy tylko (albo "aż"!) z pokorą przyznać, że jesteśmy nieidealni, każdy z nas zadaje innym rany i został kiedyś zraniony. Te zranienia całkowicie wyleczyć może jedynie Bóg, ale i my możemy przyczynić się do ich oczyszczania. Najskuteczniejszym lekarstwem z naszej strony może być wdzięczność i przebaczenie.

"Bóg naprawdę jest dobry. Nie czyha na nasze chwile słabości. Paradoksalnie dopiero w chwilach najtrudniejszych, kiedy my sami już nie wiemy, co robić, On może działać. Wtedy odpuszczamy i dajemy Jemu pole do działania. Nie ograniczamy Go naszymi pomysłami, naszą aktywnością".

Z całego serca polecam Wam tę krzepiącą serce historię, która uświadamia, że w każdym kryzysie, jeśli zaufamy i oddamy go Bogu, jest szansa. On na pewno wyprowadzi z niego dobro, bo "jest mistrzem happy endów"!

Lubicie herbaciane róże?
Nie czerwone czy różowe, ale właśnie herbaciane?

Jako okładkowa sroka liczyłam ,że czeka mnie przyjemna delikatna lektura. Jakże się myliłam czytając strona po stronie książkę która jest przepełniona miłością , tajemnica jak i brakiem również do drugiej osoby. W książce poznajemy Pole która postanawia wyrwać się z Rybnika od rodziców którzy trzymają ją pod kloszem i na okrągło sprawdzają do Krakowa do swoich przyjaciółek. Dziewczyna tam poznaje Patryka podczas wspólnego spotkania ze znajomymi.
Po urlopie spędzonym dziewczyny wracają do Rybnika niestety podczas powrotu dochodzi do wypadku w którym Pola najmocniej ucierpi. Będąc w śpiączce dziewczyna usłyszała rozmowę jej rodziców z lekarzem co w pewnym momencie wydawało jej się snem. Jak się okazało po powrocie do domu to jednak była prawda. Dziewczyna czuje się oszukana zła na swoich rodziców jak mogli się tak wobec niej zachować. Historia ta żeby Wam tu nie spoilerowac jest przepełniona wieloma emocjami ta niepozorna książka nieźle na naszych uczuciach zagra. Zachęcam Was do tej książki po tak niepozornej okładce dostaniecie historie w której będą musieli bohaterzy zmierzyć się ze swoimi problemami i dotrzeć w głąb siebie by je zrozumieć jak również wybaczyć sobie i innym

Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza książka autorki!

Na kartach powieści poznajemy Pole; studentkę pedagogiki i jej rodziców. Z pozoru zwykła rodzina kryje sporo tajemnic, które nigdy miały nie ujrzeć światła dziennego. Jednak jedno zdarzenie niczym domino pociągnie za sobą lawinę niespodziewanych zdarzeń, niewypowiedzianych słów i niedopowiedzeń, które doprowadzą o sytuacji, które wydają się być nie do przezwyciężenia.

Jak długo można żyć w kłamstwie i ukrytym żalu?

Perypetie bohaterów pokazują, że nawet 30 lat. Katarzyna zdaje sobie sprawę, że małżeństwo z Krzysztofem nie było małżeństwem z miłości. Przez te wszystkie lata, żyli bardziej obok siebie; przyzwyczajenie i codzienna rutyna skutecznie wypełniały ich dni. Jednak szala goryczy kiedyś się przeleje.

Czy można na nowo zbudować związek, który nigdy tak naprawdę nie był szczęśliwy?
Czy kłamstwo w dobrej wierze może zostać usprawiedliwione?

Przyznam, że autorka umiejętnie poprowadziła fabułę i jednocześnie budowała napięcie z każdą stroną. Wątek 21-letniej Poli, która musi na nowo stworzyć obraz siebie i swojej rodziny pokazuje, że ukrywanie prawdy jest złe. Warto jednak przy tym wszystkim pamiętać o wdzięczności i wybaczeniu, który niczym uniwersalny klucz otworzy drzwi, które wydawałyby się definitywnie zamknięte.

,,Herbaciane róże” to powieść dająca do myślenia. Pokazuje, że nikt nie jest idealny i niekiedy ,,pod maską” jaką zakładają ludzie, kryją się ich głębokie zranienia z przeszłości. Autorka w swojej powieści poruszyła wiele problemów takich jak: skomplikowane relacje rodzinne, odrzucenie, brak możliwości decydowania o sobie czy odkrywanie prawdy, która boli, ale wyzwala. Podsumowując, jest to piękna powieść z głębokimi wartościami, którymi warto żyć i które warto pielęgnować.

Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza książka autorki!

• 2.obycz/rom
  • Otulające...