A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie

Okładka książki A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie Beata Agopsowicz, Renata Czerwińska, Daria Kaszubowska, Małgorzata Lis, Emilia Litwinko, Magdalena Mikutel, Natalia Przeździk, Katarzyna Targosz
Okładka książki A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Beata AgopsowiczRenata Czerwińska Wydawnictwo: eSPe Seria: Opowieści z wiary literatura obyczajowa, romans
Opowieści z wiary
eSPe
2023-10-16
2023-10-16
9788382012811
literatura polska

Dzisiaj przedstawiam Wam książkę, składającą się z ośmiu różnych historii, które dostarczą Wam całą paletę emocji. Znajdziecie w niej ogrom miłości, nadziei, ale także rozpacz i ból związany ze śmiercią bliskiej osoby, rozstaniem, kłopotami w relacjach. W każdym opowiadaniu będziemy mieć szansę poznać prawdziwą istotę świąt i w historiach innych odnaleźć własne problemy.  Boże Narodzenie daje nam świadectwo tego, że Bóg rozumie nasze kłopoty i troski, ale nigdy w tej samotności i beznadziei nie zostawia nas samych. Te historie wlewają ciepło i nadzieję w serca, że nasz los zawsze może odmienić się na lepsze.

Bardzo polecam, wartościowa pozycja.

Ta książka jest idealna nie tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia, chociaż owszem, czuć z niej ten świąteczny klimat i zapewne w tym okresie czytało by się ją najlepiej. To jednak każda z tych opowieści była po prostu o ludziach, o cudach jakie zdarzają się w tym szczególnym czasie.
Każde z tych opowiadań niosło ze sobą taki spokój i pozytywne otulenie. I choć w każdym z tych opowiadań kryła się nuta smutku czy goryczy, to ostatecznie każda kończyła się z błogim uśmiechem na ustach i z nadzieją, która zaczynała kiełkować w sercu.
Nadzieją na lepsze jutro, nadzieją, że nie musi być zawsze źle. I z nadzieją, że nie jesteśmy sami, że zawsze zdarzy się ten cud i ktoś wyciągnie do nas pomocną dłoń, wtedy, kiedy najbardziej będziemy tego potrzebować.

Każde z tych opowiadań było takie otulające i zdecydowanie polecam sięgnąć po tę książkę 🙂. Nie potrafię wybrać, które opowiadanie podobało mi się najbardziej, bo tak naprawdę podobały mi się wszystkie 🩵.

1944

Piękne opowiadania na świąteczny czas, ukazujące co naprawdę jest w życiu ważne. Autorki znane z powieści wydawanych przez to wydawnictwo w serii "Opowieści z wiary", napisały piękne historie bożonarodzeniowe, które mają, w odróżnieniu od innych książek wydawanych w tym czasie, naprawdę dużo wspólnego ze Świętami.
Najbardziej przypadło mi do gustu opowiadanie Magdaleny Mikutel i zachęciło do sięgnięcia po jej twórczość.

Najbardziej przypadło mi do gustu opowiadanie Magdaleny...

"A na niebie blask od gwiazd" to niezwykła antologia, której strony są naszpikowane wzruszającymi opowieściami autorów, którzy umiejętnie wplatają wątki wiary, nadziei i miłości. Każde opowiadanie stanowi małą perłę, ukazującą różnorodność ludzkich doświadczeń i emocji w kontekście świątecznego czasu.

Autorzy, tak jak gwiazdy na niebie, błyszczą unikalnym stylem pisania, tworząc atmosferę, w której czytelnik może zanurzyć się głęboko w refleksję nad wartościami świąt Bożego Narodzenia. Opowieści odsłaniają prawdę, że Boże Narodzenie to nie tylko święto zewnętrznych blasków, ale również czas wewnętrznego przemiany i odnalezienia miłości.

Antologia przekazuje uniwersalne przesłanie o tym, że nawet w najtrudniejszych chwilach życia, w Wigilię Bóg może się rodzić w sercach poszukujących, samotnych czy zranionych. To literacki klejnot, który pozostawi ślad w sercach czytelników nie tylko w czasie świąt, ale również na długo po ich zakończeniu.

Cieszę się, że miałam okazję poznać tę antologię. Jeśli szukasz inspiracji, refleksji i odrobinę magii świąt Bożego Narodzenia, "A na niebie blask od gwiazd" jest doskonałym wyborem.

Autorzy, tak jak gwiazdy na niebie, błyszczą unikalnym stylem pisania,...

Za oknem biało ,a wraz z początkiem grudnia coraz bardziej czuć magiczny klimat świąt 😊

"A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie" to zbiór opowiadań wydanych nakładem @wydawnictwo.espe.

Książka składa się z 8 opowiadań, napisanych przez 8 autorek . Inspiracją do stworzenia tych historii był czas adwentowego oczekiwania na Boże Narodzenie.

To mądre historie pełne emocji, miłości, nadziei na lepsze jutro raz wiary. Zdecydowanie wprowadzają nas w magiczny czas oczekiwania 😊

To mądre...

Antologia nie jest zła, zdecydowanie warto przekonać się jednak samemu.

Antologia nie jest zła, zdecydowanie warto przekonać się jednak samemu.

Piękna świąteczna opowieść, ale całkiem inna niż książki o tematyce bożonarodzeniowej. Nie pokazuje radosnych, przesłodzonych i cukierkowych przygotowań do Bożego Narodzenia, tylko takie jakimi często są: smutne i problematyczne. Czy każda z tych ciekawych historii będzie miała jednak szczęśliwe zakończenie? Gorąco zachęcam do przeczytania książki, póki jeszcze czujecie świąteczny klimat. Naprawdę warto 👍

"A na niebie blask od gwiazd" to osiem wyjątkowych i wzruszających opowiadań o ludziach, którzy znajdą siłę w mocy Bożego Narodzenia.
Bohaterowie książki to zwykli ludzi, którzy zmagają się z samotnością, ze stratą kogoś bliskiego. Jedni nie mogą poradzić sobie z odejściem męża, inni z odmiennością swojego dziecka, ale wszystkich czeka coś wyjątkowego. Jedni znajdą miłość i zrozumienie, drudzy odnajdą sens życia i wiarę w lepsze jutro.
Święta Bożego Narodzenia to nie tylko pierniczki, ozdoby świąteczne i prezenty. To także modlitwa, czas zadumy i oczekiwania na przyjście na świat Jezusa. W wigilijną noc Bóg rodzi się w człowieku i daje nadzieję.
To przepiękna lektura na świąteczny czas.

Czytacie jeszcze powieści świąteczne? U mnie od lat styczeń jest tym miesiącem, kiedy jeszcze nadrabiam ten klimat. Oczywiście nadal stoi u mnie choinka. Tym razem chciałabym polecić Wam zbiór ośmiu opowiadań, których akcja toczy się w okresie około bożonarodzeniowym.
Przyznam od razu, że dawno nie czytałam tak dobrej antologii. Oprócz tego, że te historię łączy zimowy czas, to mają jeszcze jeden ważny wspólny mianownik. W tych krótkich treściach poznajemy dosyć dobrze głównych bohaterów, ale i jesteśmy świadkami ważnych, przełomowych wydarzeń w ich życiu. Czytając byłam świadkiem rozstań, trudnych decyzji ale i pięknych końców i początków nowego życia. Nie zawsze były tam słodkie momenty, bohaterowie w każdym opowiadaniu inni. Jednak wielkim zaskoczeniem było, że w wielu z nich, gdzieś tam po trochu odnajdowałam trochę siebie samej. Historie niebanalne, dające do myślenia. A kiedy odnajdziecie z nich chociaż odrobinę siebie tak jak ja to pochylicie się nad nimi chwilę dłużej.
Siedem opowiadań przeczytałam z niezwykłą ciekawością, tylko z jednym nie bardzo potrafiłam się wciągnąć. Najbardziej podobała mi się historia stworzona przez Beatę Agopsowicz, Magdalenę Mikutel oraz Katarzynę Targosz. W tym ostatnim opowiadaniu z pozoru zwyczajna rodzina z dwójką dzieci wybrała się na święta do wspaniałego hotelu w Zakopanem. Tam jednak nie dojechali ze względu na trudne warunki drogowe. Trafili w niesamowite miejsce, z czego początkowo nie byli zadowoleni. Jednak przeżyli niesamowite święta. Warto dowiedzieć się co zmieni się w sercach i życiu tej rodziny od tego czasu.

cudowne opowieści.
Pełne smutku, bólu, zranień, które nie omijają nikogo. Ale tez dające nadzieję i otulające serce.

cudowne opowieści.

• Do zdobycia