No Time To Die

Okładka książki No Time To Die Natalia Antczak
Okładka książki No Time To Die
Natalia Antczak Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Legacy (Antczak) (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Legacy (Antczak) (tom 2)

▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 31.01.2024 r.
(współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle)
▪️▪️▪️

Jak często słyszycie o jakiejś książce, że została kiepsko napisana? Jak często słyszycie opinie, że autor nie powinien nic wydać bo jego tekst to powielane schematy? My niestety dosyć często dlatego trafiając na tak znakomitą perełkę jak ta, mamy po prostu ochotę płakać z radości utwierdzając się w fakcie, że istnieją mimo wszystko autorki z piórem dla nas idealnym do którego nie da się w żaden sposób doczepić, nawet gdybyśmy bardzo tego chciały 😁❤️😍

Natalia Antczak i jej książki należące do ww. serii każdorazowo po przeczytaniu stają się dla nas hitami roku powodując, że prawie skaczemy z radości, ponieważ miałyśmy okazję na nie trafić 😍 i od razu uprzedzając - nie, nie jesteśmy ani patronkami ani nie rozpływamy się tak nad tą serią bo jest ze współpracy, gdyż to w żaden sposób nic nie zmienia. Warsztat pisarski autorki jest bardzo dojrzały oraz trzyma naprawę bardzo wysokim poziom co samo w sobie już powoduje, że jej historie po prostu chce się czytać. Następną rzeczą jest pomysł na fabułę. Jak wiecie wielu autorów ma problem z napisaniem czegoś stricte "swojego" co nie będzie podobne do niczego innego nam znanego a w dodatku będzie wciągające i niebanalne. I choć jeżeli chodzi o wywoływane w czytelniku uczucia ppodczas lektury, to książki Natalii spokojnie możemy porównać do serii "Kodex" Anny Falatyn lub "Incognito" Pauliny Świst, gdyż łączą je sprawy kryminalne, mordercy, których tożsamości nie jesteście w stanie odkryć praktycznie do samego końca, wspaniała aura tajemnicy i ogólnie panujący w powieściach klimat stworzony tak genialnie, że nawet ciężko to opisać, to każda z nich jest zupełnie inna.

"No Time To Die" to drugi tom serii Legacy i zarazem kontynuacja historii pary detektywów przedstawionej w powieści This Could Get Ugly. Tym razem morderstwo jakie będzie miało miejsce dla naszych bohaterów okaże się czymś więcej. Nie będzie to jedynie kolejna sprawa do rozwiązania. Tym razem sprawa będzie dużo bardziej osobista gdyż ciało jakie odkryje Delilah będzie należało do... Jej matki. Jak możecie się domyślić zdarzenie to spowoduje, że w głowach zacznie nam się pojawiać milion różnych pytań i brak jakichkolwiek odpowiedzi. Sprawa ta będzie niczym rozsypane 1000 puzzli, które będziemy starać się składać do kupy ale żaden element nie będzie do siebie pasował a gdy już będzie nam się wydawało, że poznaliśmy tożsamość mordercy... autorka wyleje na nas kubeł zimnej wody, wyprowadzając z błędu 🫣

Ponadto musicie wiedzieć, że tu naprawdę macie historię, która mocno skupia się na morderstwie jakie zostało popełnione. Nie odniesiecie wrażenia, że jest ono tylko tłem do romansu, który będzie grał pierwsze skrzypce. Absolutnie. Romans jest i owszem ale w żaden sposób nie przyćmiewa głównego zawartego w książce wątku a do tego trzeba zaznaczyć, że scen 18+ też tu zbyt mocno nie uświadczycie więc po książkę mogą sięgnąć spokojnie nawet osoby, które za romansami specjalnie nie przepadają, gdyż w tej powieści wszystko zostało idealnie wyważone.

My jesteśmy zdecydowanie zachwycone lekturą i już nie możemy doczekać się kontynuacji, której premiera będzie miała miejsce 10.04.2024 r. 🔥😎🔥 #musthave #mustread

▪️Tytuł: No Time To Die. Tom 2
▪️Seria: Legacy
▪️Autor: Natalia Antczak @nataliaantczak__
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 31.01.2024 r.
(współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle)
▪️▪️▪️

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Styl pisania przeszedł tutaj metamorfozę i czytało siè świetnie.
W tej części mało jest wątku romantycznego, ale moim zdaniem to działa na plus dla tej historii.

𝐑 𝐄 𝐂 𝐄 𝐍 𝐙 𝐉 𝐀

🔫 𝐓𝐲𝐭𝐮ł: 𝐍𝐨 𝐭𝐢𝐦𝐞 𝐭𝐨 𝐝𝐢𝐞
🔫 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: 𝐍𝐚𝐭𝐚𝐥𝐢𝐚 𝐀𝐧𝐭𝐜𝐳𝐚𝐤
🔫 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐍𝐢𝐞𝐙𝐰𝐲𝐤ł𝐞
🔫 𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: 𝟓/𝟓 ⭐
_______

[współpraca reklamowa z 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐍𝐢𝐞𝐙𝐰𝐲𝐤ł𝐞]

ZAWIERA SPOILERY DO POPRZEDNIEGO TOMU ORAZ LEKKIE SPOILERY DO TEGO TOMU

🔫 Delilah po rozstaniu z Ianem, postanawia oddać się w wir pracy, by zapomnieć o dawnym uczuciu. Jednak jej świat wywraca się do góry nogami, gdy przez podrzuconą karteczkę idzie do miejsca, w którym znajduje ciało. A dokładnie ciało swojej matki.

🔫 Ian również popadł w wir pracy, zapominając "kompletnie" o tym co łączyło go kiedyś z Delilah. Jednak po jakimś czasie wraca do Nowego Jorku, a tam dowiaduje się, co się stało. I postanawia za wszelką cenę znaleźć zabójcę.

🔫 Pierwszy tom pozostawił mnie w osłupieniu, ale to ten sprawił, że przestałam ufać nawet samej sobie. Niesamowicie bardzo stęskniłam się za moją ulubioną parą detektywów. A gdy zaczęłam czytać, to po prostu nie mogłam się oderwać od bohaterów, od historii i od całokształtu. Natalia zrobiła tutaj niesamowitą robotę, moja duma jest niedopisania. Wszystko zaczęło się od morderstwa i to nie byle jakiego, bo ofiarą padła matka Delilah. I to właśnie ona odkryła to ciało, już wtedy byłam wstrząśnięta. Było mi strasznie przykro, ale z drugiej strony bardzo czekałam na reakcje bohaterki, chciałam przeczytać jak się będzie zachowywać podczas śledztwa i wobec innych. Jedyne czego byłam świadoma, że Delilah tak szybko nie pokaże emocji, będzie jak skała, do której trudno dotrzeć. Natomiast, jeśli chodzi o Iana, to do tej pory zastanawiam się, gdzie ja znajdę takiego faceta. Gdyby ktoś spytał się mnie o ideał mężczyzny, to podałabym go jako przykład. Pomimo rozłąki, dalej dbał o naszą główną bohaterkę tak samo, a nawet i bardziej. Uśmiech nie schodził mi z twarzy w momencie, gdy każdy zaczął w nią wątpić, ale on nigdy tego nie zrobił. Moje serce dosłownie przejął Ian, jego profesjonalizm podczas dochodzenia dodawał mu dużo do atrakcyjności.

Co do relacji naszej pary detektywów, z wiadomych przyczyn zeszła ona na dalszy plan, ale było gołym okiem widać, jak tęsknili za sobą. Z ekscytacją czekałam na ich pierwsze jakiekolwiek czułe zbliżenie po takim czasie. A gdy do tego doszło, to po nie mogłam opanować emocji. Moja para detektywów w końcu była razem. Kolejnymi plusem tej książki, że oprócz motywu morderstwa, rozgrywają się również inne historie. Dlatego tutaj nie ma nudy, a szczególnie z Chrisem i Carmen, jak przeczytałam, co się wydarzyło, to byłam po prostu wow. Chris jak zawsze potrafi wnieść do historii wiele śmiechu, a Carmen to przeciwieństwo naszego bohatera. Gdy ta dwójka jest razem, nie jest gwarantowane, że oboje wyjdą z tego cało. Ogromne owacje Natalce należą się za wątek morderstwa, wszystko zostało połączone w taki sposób, że nie dało się domyślić, kto to zrobił. Ja dosłownie wariowałam, serce niesamowicie szybko mi było, gdy byłam blisko końca. A gdy już dowiedziałam się prawdy, nie mogłam wyjść z szoku. Siedziałam przez dobre kilkanaście minut i analizowałam. Książka sprawia, że czytelnik podejrzewa nawet samego siebie, a to jest wyczyn. Nie czytam prawie wcale takich książek, ale zdecydowanie książki Natalki są ponad moje gusta i wiem, że sięgnę po każdą.

🔫 Reasumując, to było tak świetne, że nawet nie mogę tego opisać słowami. Koniecznie bierzcie się za drugi tom, a jak nie macie za jeszcze pierwszego to kupujcie od razu oba 💜

𝐃𝐨 𝐧𝐚𝐬𝐭ę𝐩𝐧𝐞𝐠𝐨 💜

_______

[współpraca reklamowa z 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐍𝐢𝐞𝐙𝐰𝐲𝐤ł𝐞]

ZAWIERA SPOILERY DO POPRZEDNIEGO TOMU ORAZ LEKKIE SPOILERY DO TEGO TOMU

[współpraca reklamowa z wydawnictwem niezwykłym - dziękuje za zaufanie🤎]

𝐍𝐨 𝐓𝐢𝐦𝐞 𝐓𝐨 𝐃𝐢𝐞 to kolejny tom trylogii 𝐋𝐞𝐠𝐚𝐜𝐲. 1 tom tej historii był niesamowicie emocjonujący i cudowny, więc czy 𝐍𝐨 𝐓𝐢𝐦𝐞 𝐓𝐨 𝐃𝐢𝐞 spodobało mi się równie mocno co 𝐓𝐂𝐆𝐔? Tego dowiecie się w tej recenzji, ale najpierw opowiem wam trochę o fabule.

Ian wraca do Nowego Jorku i dowiaduje się, że matka Delilah została brutalnie zamordowana. Mężczyzna decyduje się wziąć udział w śledztwie, aby znaleźć mordercę i ustalić, gdzie ukryła się Delilah, ponieważ detektyw bez śladu zniknęła. W końcu udaje mu się do niej dotrzeć. Oboje, pomimo że ostatnio ich relacja nie wyglądała najlepiej, dla dobra sprawy zgadzają się współpracować. Tropiąc kolejne kawałki układanki, wyjeżdżają w góry. Dla Delilah śledztwo jest niezwykle ciężkie, ale i osobiste, dlatego kobieta traktuje je bardzo emocjonalnie. Na pewno nie pomaga też obecność mężczyzny, który wprawia jej serce i ciało w niekontrolowane drgania.

Nawet nie wiecie jak bardzo jestem szczęśliwa, że wreszcie mogę wrócić do historii moich ukochanych detektywów. Już 1 tom losów Delilah i Iana niesamowicie złapał mnie za serduszko, lecz 2 tom przebił 𝐓𝐂𝐆𝐔. Styl pisania Natalki jest bardzo przyjemny i kocham wracać do jej książek. Do tego to jak połączyła ze sobą wątek kryminalny, zagadki, tajemnice i to, że wszystko ze sobą współgrało na tak wysokim poziomie, że ja dopóki nie został odkryty morderca, to podejrzewałam dosłownie każdego wokół, nawet siebie samą 😆było niesamowite. Do tego żadnego plot twistu się nie spodziewałam i dosłownie każdy zwrot akcji wmiatał mnie w fotel, a ja niestety w książkach z wątkiem kryminalnym najczęściej coś przewidzę, wiec bardzo cieszę się, że autorka perfekcyjnie ukryła swoje zamiary, zostawiając mnie oniemiałą. To jak rozwinął nam się tutaj wątek romantyczny i to, jak relacja dwójki moich słoneczek poszła do przodu było doskonałe. Teraz właśnie wam o nich opowiem.

Delilah w tej części możemy poznać z innej strony. W 𝐓𝐂𝐆𝐔 była ona perfekcyjną panią detektyw, z mocnym charakterem. Do tego przez całą książkę nie dawała sobie ona wejść na głowę . W tej części możemy zobaczyć jej siłę ze zdwojoną mocą. Nie mieści mi się w głowie jak bardzo kobieta musiała być silna, bo w końcu musiała się ona zmierzyć ze śmiercią matki i pogrywającym z nią zabójcą. Detektyw mimo wszystko brnęłą dalej przód i ustanowiła sobie za cel odkrycie zabójcy jej rodzicielki. Przesłuchując swoich bliskich musiała odczuwać najróżniejsze sprzeczne emocje i jak dla mnie to, że Delilah dotarła do końca zagadki i mimo swojego bólu dała radę brnąc w zaparte było czymś nie do pomyślenia. Wielu z nas na pewno by się poddało i uciekło w żałobę, ale zdecydowanie nie kobieta.

Ian za to, to mój promyczek słońca, który mimo swojej groźnej maski detektywa o ogromnym doświadczeniu i zawzięciu dla Delilah był kimś innym. Przed nią odkrywał wszystkie maski i to jak się on o nią troszczył totalnie kruszyło mi serce w tym dobrym znaczeniu, bo bohater to taki słodziak, że o jacie. To on jako jeden z nielicznych myślał o tym, jak ona się czuję z tym śledztwem i starał się jej ze wszystkim pomóc i w tym momencie był dla niej bliższy niż niektórzy członkowie jej rodziny, którzy oskarżali ją o morderstwo. Mimo wszystko Ian to też wspaniały detektyw, który zdecydowanie jest trzy kroki do przodu i myśli logicznie. Kocham go bardzo mocno i mam nadzieję, że wy też pokochacie plak.

Ta dwójka to z jednej strony zestawienie dwóch niebezpiecznych niczym tykająca bomba silnych charakterów, ale i piękna, kwitnąca niczym najpiękniejszy kwiat relacja. Zdecydowanie nie ma dwóch tak bardzo z jednej strony odmiennych a z drugiej idealnie takich samych charakterów. Kocham ich napięcie, naturalność i to jak w idealnym tempie rozwija się ich relacja.

Podsumowując kocham trylogię legacy całym sercem i zdecydowanie musicie po nią sięgnąć! Dalszą część losów moich kochanych detektywów, czyli 𝐍𝐨 𝐓𝐢𝐦𝐞 𝐓𝐨 𝐃𝐢𝐞 oceniłam na 5/5✮. Mam nadzieję, że wam też się spodoba ta historia<33

Do następnego, pumpkin♡

[współpraca reklamowa z wydawnictwem niezwykłym - dziękuje za zaufanie🤎]

Ian wraca do Nowego Jorku i dowiaduje się, że matka...

Ian wraca do Nowego Jorku i tam dowiaduje się, że matka Delilah została zamordowana. Mężczyzna decyduje się wziąć udział w śledztwie, aby znaleźć mordercę. Pomimo że ich relacja zakończyła się nie najlepiej, postanawiają że dla dobra sprawy zgadzają się współpracować. Dla Delilah śledztwo jest niezwykle trudne i osobiste, dlatego kobieta traktuje je bardzo emocjonalnie. Na pewno nie pomaga też obecność Iana, który wprawia jej serce i ciało w niekontrolowane drgania. Czy uda im się ustalić mordercę? Czy dadzą radę razem współpracować? Co się wydarzy?

"No Time To Die" jest to drugi tom o dwójce detektywów, którzy skradli moje serducho już od samego początku. Mocno wyczekiwałam kontynuacji i jak książka tylko wyładowała w moich rękach, to od razu zabrałam się za jej czytanie. Od pierwszej strony autorka zaczyna akcje z przytupem. Przez co już od samego początku czytałam książkę z ogromnym zainteresowaniem. Akcja ze strony na stronę nabiera tempa, a nasi detektywi muszą rozwiązać kolejna zagadkę kryminalna, tylko tym razem mordercy matki Delilah. Ze strony na stronę pojawiają się nowe ślady, które dają kolejne światło na sprawę. W pewnym momencie już sama nie wiedziałam komu ufać, a komu nie. A samo zakończenie było dla mnie zaskakujące, przez co nie mogę się doczekać kontynuacji. Jestem kilka dni po przeczytaniu, a ja dalej próbuje w głowie sobie wszystko połączyć. Autorka świetnie wszystko rozegrała. Bohaterowie jak byli cudownie wykreowani tak są dalej. W tym tomie poznaliśmy ich bardziej, i tak jak w poprzednim tomie ich lubiłam, tak w tym ich uwielbiam. Może i wątek romantyczny nie jest tu na pierwszym miejscu, jednak i tak idelanie współgra z zagadką kryminalną. Jeżeli lubicie książki z zagadkami kryminalnymi oraz ze świetnie poprowadzoną akcją i bohaterami, to jak najbardziej polecam Wam zapoznać się z tą historią pary detektywów!

Po jaki gatunek sięgacie najrzadziej?

U mnie to były zdecydowanie kryminały/ horrory bo wiem, że po nich potrafię sobie wmawiać różne rzeczy, a jako, że boję się własnego cienia to tak było najwygodniej. Do czasu, aż nie przeczytałam This Could Get Ugly i nie przepadłam.

Nie zrozumcie mnie źle - dalej niesamowicie wszystkiego się boję, a czytając książki trzymające w napięciu zastanawiam się dlaczego to sobie robię, ale Legacy od Natalii Antczak ma w sobie coś takiego, że chce się natychmiast poznać kontynuację.

Tak jak w pierwszym tomie mogłam się przyczepić do paru rzeczy, tak w No Time To Die nie znajdę nic co mi się podobało i z ogromnie wyczekuję trzeciego tomu. Zagadka śmierci mamy głównej bohaterki już brzmi intrygująco, a uwierzcie, że wykonanie jest tysiąc razy lepsze. Od początku oglądamy się za siebie, nie wierzymy nikomu, a rozwiązanie tego morderstwa staje się i naszym głównym celem.

Delilah w tym tomie staje się jeszcze bardziej zawzięta, uparta i..zniszczona. Sprawa morderstwa jej mamy od samego początku jest zagmatwana, ale przy tym niezwykle ciekawa i bardzo trzyma w napięciu. Na jaw wychodzi coraz więcej rzeczy, a jednocześnie wiele jest niezrozumiałych i coraz bardziej pomieszanych. Autorka idealnie poradziła sobie w tej książce; akcja porywa czytelnika i nie da się nudzić chociaż przez chwilę. Coś, co bardzo mi się również spodobało, to fakt, że akcja była bardzo dynamiczna, ale nie przytłaczająca. Działo się wiele rzeczy, czasami na raz, lecz łatwo było się w tym odnaleźć i choć wielu rzeczy do tej pory nie rozumiem, to wiem, że w trzeciej części poznam odpowiedź na wszystkie nurtujące mnie pytania.

Uwielbiam postać Delilah i Iana. Są stworzeni w tak świetny, zabawny i wyjątkowy sposób, że nie sposób przejść wokół nich obojętnie. Ich dopełnianie nawzajem? To jak mogą na sobie polegać i jak któreś upada, to drugie je łapie? Magiczne. Dlatego tak bardzo się do nich przywiązałam. Bo oprócz tego, że mamy wciągająca fabułę, dostajemy jak na tacy zdrową, piękną i czasami trudną relację, w której walczą o siebie nawzajem, nie pozwalając sobie upaść. Zwłaszcza Ian w tym tomie na jeszcze większy plus, ale to trzeba przeczytać, by zrozumieć. Jedno jest pewne - jeśli pokochaliście go w pierwszym tomie, teraz dostaniecie obsesji.

W No time to die nie było niepotrzebnych opisów, które jedynie wydłużałyby akcje. Wszystko szło spójnie, swoim tempem i pochłaniało. Jest to książka napisana rzetelnie, z genialnym pomysłem i równie dobrym wykonaniem. Choć sama nie sięgam po tego typu książki w pierwszej kolejności, tak ta zachwyca od początku do końca i nie sposób o niej zapomnieć, nie mówiąc o oderwaniu od niej.

Jeśli szukacie czegoś ciekawego, z mnóstwem plot twistów, genialnie napisanymi scenami łóżkowymi i dobrym kryminałem z romansem, ta trylogia jest dla was. Lecz uprzedzam - jeśli wejdziecie do tego świata, będziecie chcieli jedynie więcej i więcej, a bohaterowie skradną wasze serca szybciej, niż zdążycie mrugnąć.

Po jaki gatunek sięgacie najrzadziej?

Ten tom wciągnął mnie od pierwszej strony, już nie miałam problemu z piórem autorki jak przy pierwszym tomie. Mam wrażenie, że relacja głównych bohaterów stanęła w miejscu. Ten tom miał bardzo mały wątek romantyczny, opierał się on głównie na sprawie morderstwa. Autorka przedstawiła nam bardzo dużo zagadek, które nawet przy końcówce tomu nie są rozwiązane. Kocham wszystkich bohaterów tej książki są oni bardzo komfortowi. Fabuła tej książki jest cudownie stworzona nie ma ani grama nudy. Autorka także cudownie stworzyła emocje w tej książce. Potrafiła wywołać we mnie stres ale i obawę. Zakończenie tego tomu pozostawia nam wiele do życzenia. Autorka ucięła ten tom w takim momencie, że już nie mogę się doczekać kolejnego.

Mógłby się ktoś zdecydować, jest to romansidło jak pierwsza część, czy sensacja? Bo nie wiem czy ściągać czy dodać do "chłam"?

CHOLERA DAJCIE KOLEJNY TOM ‼️‼️‼️

CHOLERA DAJCIE KOLEJNY TOM ‼️‼️‼️

Współpraca reklamowa wydawnictwo niezwykłe/

Nie mogłam się doczekać powrotu naszych detektywów, którzy skradli mi serce w pierwszym tomie, i muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Już od pierwszych stron autorka zaczyna akcję z przytupem wciągając czytelnika w iście dopracowaną fabułę, od której nie można się oderwać.

Jestem pod tak wielkim wrażeniem tego w jaki sposób jest tutaj prowadzona akcja, wszystko zaczyna się od śmierci matki Delliah, lecz sposób w jaki skupiona tutaj jest uwaga na rozwoju śledztwa, jest przegenialny, na każdym kroku pojawiają się nowe ślady, które dają inne światło na sprawę, aż w pewnym momencie ja nie byłam pewna niczego ani nikogo.Gra w jaką jest zaplątana Pani Detektyw z Mørdercą jest godna uwagi, gdyż cały czas trzyma w napięciu. Choć było tutaj dużo zwrotów akcji, koniec książki był dla mnie niespodziewany, z tego też względu czekam na kontynuację, która mam nadzieję, że zmiecie mnie z planszy.

Wątek romantyczny pomiędzy detektywami w tym tomie jest bardziej stonowany i nie wysuwa się na pierwszy plan, idealnie natomiast współgra z zagadką kryminalną. Choć jest go mało emocje, które kumulują się wokół postaci dostarczają dużej dawki przeżyć.

Dużym urozmaiceniem, które bardzo mi się podobało był większy udział Chrisa oraz Carmen w historii. W pierwszym tomie bardzo ich polubiłam i żałowałam, że pokazywali się okazjonalnie tutaj natomiast, jest sporo poświecone ich uroczemu związkowi o którym czytałam, za każdym razem z uśmiechem.

Autorka po raz kolejny pokazała mi, że potrafi, wprowadzić mnie w osłupienie, swoją skomplikowaną i angażującą fabułą, która przenosi do świata pełnego tajemnic, w którym nie da się nudzić.

Współpraca reklamowa wydawnictwo niezwykłe/

Jestem pod tak wielkim wrażeniem tego w jaki sposób...

• Kupić
  • Wojskowi/Policjanci/Strażak