This Could Get Ugly

Okładka książki This Could Get Ugly Natalia Antczak
Okładka książki This Could Get Ugly
Natalia Antczak Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Legacy (Antczak) (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Legacy (Antczak) (tom 1)
NieZwykłe
2023-10-04
2023-10-04
9788383209234

ZŁE OZNACZENIE WIEKOWE! Książka jest niby "16+", a jest w niej scena gwałtu i 3 smuty. No kurwa mac

Nie chce mi się pisać tej recenzji. Ta książka czasami udawała, że ma sens. [Spoilery]

Potem obrażenia postaci znikały po rozdziale. Przykładowo X jest poobijana, została skrzywdzona na różne sposoby, by następnie ktoś powiedział "nic jej nie jest".

Niby kiedy morderca "był blisko" Dlaczego nie podejrzewali mordercy? Pojęcia nie mam. Po prostu założyli, że to nie on. Ponadto to tworzenie atmosfery jakimś gadaniem "był blisko", "mącił w sprawie blabla" kiedy to nie miało miejsca. Po co?

Nie mam siły pisać dalej. Wniosek? Intuicja Deliliah jebie ją ze wszystkich stron.

Niby kiedy morderca...

Jestem wielbicielką łączenia wątku romantycznego z kryminalnym. I w tej książce to otrzymałam.
Na początku ciężko było mi się wgryźć w tą historię, a to za sprawą autorki, która w trzeciej osobie opisuje przygody bohaterów. Oraz na początku nie polubiłam siè z Delilah.
Ale im więcej stron przeczytanych tym bardziej nie mogłam oderwać się od książki.
Z niecierpliwością sięgam po drugą część...

Z...

O tej książce słyszałam tak strasznie dużo i zdecydowanie nie żałuję, że w końcu mam ją za sobą. Zacznę najpierw od rzeczy, które nie podobały mi się w tej książce, bo ich było o wiele mniej. Przede wszystkim nic nie wnoszące opisy. Przyznam szczerze, że do mniej więcej 100 strony ciężko mi było się wkręcić i co chwilę odkładałam, przez to, że było za dużo opisów zbędnych czynności, co jedynie wydłużało mi czytanie, a nic nie wnosiło do fabuły. Pod koniec książki też zdarzały się takie momenty, lecz zdecydowanie rzadziej niż na samym początku, przez co mój finalny odbiór jest dosć wysoki.

Przechodząc już do samych bohaterów, to o matko byli genialnie wykreowani i szybko skradli moje serducho. Zwłaszcza Ian, który jest totalnie golden retriver boy, a jeśli mnie choć trochę znacie, to wiecie, że mam do nich słabość. Od samego początku podobało mi się ich dogryzanie i wzajemne dokuczanie bo jedynie dodawało to uroku ich relacji. Uwielbiam to, jak Ian przebijał się stopniowo przez mur, który pozwoliła Delilah, i pomimo, że ich standardowe dogryzanie zostało na swoim miejscu, to troska wybrzmiewała mocniej.

Delilah jest postacią, która niejednokrotnie wywołała uśmiech na mojej twarzy i z czystym sercem mogę stwierdzić, że zasłużyła na miano ikony tej historii. Często spotykam się w książkach, że damskie postacie są na siłę kreowane jako te ikoniczne, co finalnie ma skutek odwrotny, a w This Could Get Ugly wszystko zostało wyważone i Delilah była ikoniczna, ambitna i okazywała czasami, że nie jest robotem bez uczuć. Była silną damską postacią i wzbudziła mój ogromny podziw, dlatego tym bardziej nie mogę doczekać się kontynuacji.

Sama fabuła była świetna, bo uwielbiam trzymanie w napięciu, a ta pozycja robi to do ostatniej strony. Uważam, że autorka świetnie poradziła sobie z zagadką seryjniaka i choć udało mi się zgadnąć tożsamość tej osoby, to i tak dużym zaskoczeniem był motyw, którym się kierowała. Ogromnie czekam na drugi tom, bo choć początek mi się dłużył, to potem czytałam z wielkim zaciekawieniem i nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić co Natalka zrobi dalej z relacją głównych bohaterów.

Sam styl pisania autorki jest bardzo przyjemny i pomijając początek, to bardzo ułatwiał mi on czytanie. This Could Get Ugly skończyłam w parę dni i był to naprawdę dobrze spędzony czas.

Jeśli szukacie kryminału z wątkiem romantycznym, to ta historia jest dla was. Ta książka zagwarantuje wam masę emocji, ale też uroczych i zabawnych scen, a bohaterowie szybko skradną wasze serca.

Patrząc na wszystkie opinie i oceny, to cały czas zastanawiałam się, czy ja czytałam inną książkę. Wątek śledztwa w moim odczuciu średni. Wyglądało, jakby jacyś amatorzy go prowadzili. Nie możliwością, żeby takie oklepane dialogi były prowadzone przez policjantów śledczych. Ponadto irytowało mnie nom stop określenie bohaterów blondynka i czarnowłosy, jakby nie można normalnie napisać ich imiona.

Jedyny plus, że cały czas coś się działo I dlatego z ciekawości dotarłam do końca powieści.

To było moje pierwsze spotkanie z piórem autorki I zapewne ostatnie. Nie interesują mnie następne części.

Przepraszam, ale nie, nie i jeszcze raz nie. Prowadzenie śledztwa nie trzyma się kupy, dialogi są czasem tak wydumane, że czytając je przewracałam oczami. Poziom "żarcików" i "przekomarzanek" między głównymi bohaterami jak dla mnie na poziomie gimnazjum. Zdecydowanie nie sięgam po kolejną część.

Detektyw Delilah dostała właśnie nową sprawę do rozwiązania, musi znaleźć mordercę żony znanego prawnika. Jednak kobieta nie będzie pracowała sama, jej nowym partnerem jest Ian. Współpraca między tą dwójką nie będzie łatwa, bo oboje pałają do siebie niechęcią. Co gorsza, ma to wpływ na przebieg śledztwa, bo zamiast grać do jednej bramki, wciąż tylko rzucają sobie kłody pod nogi. Znalezienie mordercy w takich warunkach z pewnością nie będzie łatwe. Jednak jakimś cudem para posuwa się do przodu. Wkrótce sprawy jeszcze bardziej się komplikują, kiedy między dwójką detektywów, oprócz wzajemnej nienawiści, pojawia się coś nowego, a mianowicie pożądanie. Czy uda im się odkryć kim był morderca? Czy razem są w stanie rozwiązać zagadkę? Co wydarzy się pomiędzy dwójką detektywów?

Debiut autorki niekoniecznie przypadł mi do gustu, jednak postanowiłam że i tak sięgnę po kolejną książkę spod pióra Natalii Antczak. I wcale, a wcale tego nie żałuje. "This Could Get Ugly" zdecydowanie bardziej podobała mi się od pierwszej książki autorki. Jak tylko usiadłam do czytania, tak nie mogłam się od niej oderwać, nawet na moment. Wciągnęłam się w historię Delilah oraz Iana bez opamiętania. Totalnie przepadłam dla tej dwójki. Pióro autorki może jak dla mnie nie jest do końca lekkie, ale za to bardzo przyjemne i wyjątkowe. A sama fabuła jest oryginalna oraz wciągająca. Akcja utrzymana jest w idealnym tempie. Tajemnice, morderstwa, zagadki kryminalne to tylko namiastka tego czego możecie spodziewać się po lekturze. O każdy najmniejszy fragment autorka zadbała, aby wszystko razem tworzyło spójność, zdecydowanie nie znajdziecie tu niewiadomych. Bohaterowie zostali wykrowani świetnie. Od samego początku bardzo polubiłam Iana oraz Delilah. Delilah, to odważna, mądra, silna kobieta, która nie raz mi zaimponowała. Ian to sprytny, mądry oraz pewny siebie mężczyzna, który skradł moje serduszko już na samym początku. Ich relacja początkowo oparta jest na niechęci i nienawiści, aby później przejść w przyciąganie, pożądanie oraz miłość. Jeżeli lubicie romanse pełne wątku kryminalnego to zdecydowanie polecam Wam zapoznać się z historią Iana oraz Delilah.

Moja ocena 8,5/10⭐️

Pomimo trzecioosobowej narracji która mi przeszkadzała na początku bo nie mogłam się wciągnąć o co chodzi, bardzo mi się podobała a kto był zabójca zgadłam dopiero w połowie 💀
ALE gdzie jest moje szczęśliwe zakończenie dla połączenia enemies to loves z takimi żarcikami 😭🎀

"This could get ugly", Natalia Antczak
@wydawnictwoniezwykle

[współpraca reklamowa]

“Czas był jednak tylko tworem człowieka, a wszystko, co ludzkie, charakteryzowało się skazami, które czasami okazywały się o wiele lepsze od ideału”.

Chciałam na początku tej recenzji napisać, że to najlepszy romans z wątkiem kryminalnym, jaki do tej pory przeczytałam, ale zanim usiadłam do jej pisania, sięgnęłam po drugą część serii “Legacy” i… Nie umiem wybrać!

Delilah Warren, jako wyróżniająca się w swoim mieście detektyw, wie, czym jest widok zamordowanej ofiary. Nie dziwi jej więc ciało żony Williama Crawforda, jednak cała sprawa jest na tyle zagmatwana, że o morderstwo podejrzane są nawet przyszłe ofiary zabójcy.

W śledztwie pomaga jej Ian Calloway, przynajmniej tak twierdzi Delilah. W rzeczywistości oboje nad nią pracują, w równym stopniu. I choć żadne z nich nie podchodzi do tej współpracy zbyt ochoczo, to oboje z czasem niszczą swoje mury. Nie przychodzi im to z łatwością, jednak w efekcie udaje im się celnie trafić do tej samej bramki.

W całym zamieszaniu związanym ze śledztwem, nasi detektywi, poza nienawiścią, zaczynają czuć do siebie pożądanie. Pytanie tylko co lepiej z tym zrobić: tłumić swoje uczucia czy dać się im ponieść?

CHRYSTE PANIE, CO TO BYŁO.

Ten rollercoaster - od pożądania do szukania mordercy naprawdę mnie męczył, ale tak pozytywnie. Choć nie powiem, Natalii nie udało się do jawnego wyjawienia mordercy utrzymać mnie w niewiedzy, bo domyśliłam się już wcześniej. Jednak to, jakie procesy w mojej głowie zachodziły podczas czytania… Nigdy bym nie pomyślała, że jestem zdolna do takiej analizy.

Jeśli chodzi o relację bohaterów, śmiem rzucić stwierdzenie, że to idealne enemies to lovers. Przysięgam wam, że na te kilka(naście) książek z tym motywem, które przeczytałam, tutaj jest to zrobione najlepiej. Nie ma nadmiernego przeciągania, sztucznego udawania, nagłej miłości bez powodu - taki złoty środek, oparty na czasie i stopniowym budowaniu zaufania.

Fakt też faktem, że Natalia stworzyła postaci w swojej głowie, przeniosła ich, razem z charakterem na papier i stopniowo ukazywała burzenie murów. W sumie głównie burzenie muru Delilah, który kobieta stworzyła na potrzeby maski zimnej i nieczułej detektyw.
Choć powiem Wam, że Ian też nie jest łatwą postacią do zdefiniowania i przede wszystkim: jest strasznie uparty. Może nie jak osioł, bo osiołki to często milusie zwierzaki, ale myślę, że możemy go porównać do takiego zawziętego miodożera, który doskonale zdaje sobie sprawę, jak oschła potrafi być Warren, a mimo to ignoruje jej niemiłe zaczepki i w zasadzie to wchodzi do jej życia z buciorami.

Język, jakim Natalia posłużyła się w TCGU totalnie zmiótł mnie z planszy. Zapytacie dlaczego? Śpieszę z odpowiedzią: tak się wczułam dzięki niemu w historię i całe śledztwo, że ciężko było mi się oderwać od książki.

“This could get ugly” to jedna wielka polecajka, jeśli lubicie nieoczywiste sytuacje i zagmatwane relacje między bohaterami - nie szczędźcie pieniędzy i czym prędzej bierzcie się za tę książkę!

asia xx

"This could get ugly", Natalia Antczak
@wydawnictwoniezwykle

[współpraca reklamowa]

Przez chwilę myślałam, że to ja wszystkich zabiłam… Genialne. Natka, gdybyś poprosiła mnie, bym zaszczekała, zrobiłabym to bez zawahania. Jesteś moją królową.

A tak serio, to dawno nie czytałam tak dobrej książki, z wątkiem morderstw, która by mnie tak wciągnęła. Jezus, wydałam swoje ostatnie pieniądze na drugą część, bo nie mogłam wytrzymać.
Przyjemnie czytało mi się pierwszą część historii tych dwóch detektywów i Natka, bój się boga, robisz za dobrą robotę.

Przyjemnie czytało mi się...

Ta książka była dla mnie jednym wielkim zaskoczeniem!

Na samym wstępie sądzę, że warto wspomnieć, że nie było to moje pierwsze spotkanie z piórem Natalii. Parę ładnych miesięcy temu sięgnęłam po jej debiut ,,Burning with Desire” w formie e-booka jednak niestety nie przypadł mi on do gustu.

Wtedy pismo Natalii wydawało mi się ,,ciężkie”, a sama pozycja (przynajmniej w mojej opinii) posiadała za dużo opisów, a za mało dialogów, przez co nie czułam się zżyta z bohaterami tej historii…

Po dość szybkim dnf myślałam, że to koniec mojej przygody z piórem tej autorki… aż do pewnego momentu.

W grudniu, adnotując sobie razem z przyjaciółkami książki miałam za zadanie zaadnotowanie właśnie tej pozycji i wiecie co?

Historia Delilah i Iana skradła moje serce, stając się dla mnie bezpieczną przystanią.

Już od pierwszych stron polubiłam się z postacią głównej bohaterki. Jest ona silną i niezależną kobietą, która już od pierwszych stron pokazuje, że nie da sobie ,,w kaszę dmuchać”. W dodatku jest wyjątkowo inteligentna i bystra co niesamowicie mi w niej imponowało. Była pewna siebie, dążyła do celu i przede wszystkim umiała zachować zdrowy rozsądek nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Dodatkowo Ian… o mój boże zakochałam się w nim już od pierwszych stron…

Jest on postacią przynajmniej w mojej opinii niezwykle uroczą! Uwielbiam to, że pomimo trudnej sytuacji (nie ważne jak ciężka by ona nie była) jednym swoim słowem potrafi rozładować napięcie, wywołując uśmiech na mojej twarzy. Poza tym jego opiekuńczość względem Delilah… uwielbiam to duo, w którym ona troszczy się o wszystkich wokół, a on nie widzi świata poza nią. To przepiękne uczucie i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jak się ono rozwinie w kolejnych tomach tej właśnie trylogii!

Cała historia posiada unikalny klimat i została owiana nutką tajemnicy. Do samego końca nie potrafiłam stwierdzić, kto tak naprawdę jest zabójcą i jak będzie wyglądać zakończenie. Ogromne brawa należą się Natalii, bo tak jak mówię po jej debiucie nie spodziewałam się, że zaliczy tak szybki i umówmy się - KOLOSALNY progres. Oficjalnie staje się jedną z jej wiernych czytelniczek i nie mogę się doczekać kolejnych części!

Ta książka była dla mnie jednym wielkim zaskoczeniem!

• Kryminał