Okładka książki Olbrzymia przygoda Billy’ego. Przyjaźń, tajemnica i wyprawa do magicznego świata Jamie Oliver
Jamie Oliver Wydawnictwo: Insignis literatura dziecięca
literatura dziecięca
Billy and the Giant Adventure
Insignis
2023-11-22
2023-11-22

Przygody nadszedł czas!

Niesamowita, magiczna akcja ratunkowa? Przygoda przez duże "P"? Proszę bardzo! - w "Olbrzymiej przygodzie Billy’ego. Przyjaźń, tajemnica i wyprawa do magicznego świata" znajdziemy wszystko co powyżej, a także sporo więcej :) Magiczne bitwy, zaginione mityczne miasto, fantastyczne maszyny latające i OLBRZYMIA akcja ratunkowa – przed nami niezapomniana przygoda!

Wodospadowy Las to tajemnicze miejsce odcięte od świata. Krążą pogłoski o dziwnych historiach, które wydarzyły się w nim lata temu. Kiedy Billy i jego przyjaciele – Ania, Jimmy i Andy – trafiają na prowadzące do niego sekretne wejście, nie mogą się oprzeć pokusie, by z niego skorzystać. Szybko okazuje się, że las jest pełen magii i niezwykłych stworzeń.

W Wodospadowym Lesie dzieje się jednak coś niedobrego. Rytm Natury, który utrzymuje krainę w harmonii, zaczyna się psuć… Czy Billy i jego przyjaciele zdołają odkryć, co za tym stoi, i pospieszyć na ratunek, zanim będzie za późno?

Baśniowi bohaterowie, mityczna kraina, niszczycielskie moce, przedziwne stworzenia i niezwykłe miejsca, i co najważniejsze: prawdziwa przyjaźń oraz gotowość do poświęceń. Wszystko to znajdziemy w "Olbrzymiej przygodzie...", która z jednej strony jest jak baśń, a z drugiej wcale jej nie przypomina! I trzeba przyznać, że... lekturze wychodzi to zdecydowanie na dobre. Jamie Oliver udowadnia, że klasyczne motywy i baśniowe konwencje mogą być bardzo wdzięcznym w obróbce materiałem do nieskończonych możliwości przekształcania, a w efekcie do snucia zupełnie nowych opowieści.

Dziękuję Insignis za egzemplarz recenzencki.

#olbrzymiaprzygodabillego #jamieoliver #insignis #cosnapolce #dobraksiazka #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #instabooks #instabookspoland

Przygody nadszedł czas!

Billy, Ania, Jimmy oraz Andyto to czwórka przyjaciół, którzy zabiorą Was w podróż pełną przygód. Gdzie świat realny przeplata się z fantastycznym światem pełnym różnorodnych istot.

“Olbrzymia przygoda Billy’ego. Przyjaźń, tajemnica i wyprawa do magicznego świata” to książka dla czytelników w każdym wieku.

Autor stworzył naprawdę świetną historię, w której zawiera wiele ciekawostek np. wątki ekologiczne. Pokazuje nam również, jak cudowna może być bliskość natury. Ja jako osoba już dorosła z wielką przyjemnością wyruszyłam w tę podróż. Fajnie było zobaczyć oczami wyobraźni magiczny wodospad i zaczarowany las. A i dla łasuchów się coś tu znajdzie. Bo jakby mogło być inaczej skoro sam autor jest kucharzem🤭 Nie tylko dzieci znajdą tu coś dla siebie. Ta wyprawa zmusi do refleksji również tych starszych czytelników. W tej książce czas się zatrzymuje a może leci innym tempem 🤷 Nie wiem. Wiem, tyle że jak skończyłam czytać to zastał mnie blady świt 🤣 Polecam ❣️

Autor stworzył naprawdę świetną historię, w której zawiera wiele...

Jak na osobę dorosłą, ta książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Opowiada o przyjaźni, o dbanie o środowisko i o magicznych przygodach. Polecam.

Witajcie dziś przychodzę do Was z świetna historią pełną przygód. Dzięki współpracy barterowej z wydawnictwem @insignis_media mogę Wam zdradzić co nieco historii.

Niesamowita historia pełna przygód i cudów magicznego świata. 4 zgranej ekipy dzieciaków które przyciągają nas i zachęcają do przygody. Całość jest napisana w prosty ale zarazem ciekawy sposób, już nie mówiąc o ogromie grafiki która przeplatana w książce jeszcze fajniej obrazuje rozmach przygody i fantastycznego swiata pełnego nie codziennych stworzeń.
Świat przedstawiony w niej jest realny i miesza sie z wątkiem fantasy ale w przyjemny sposób. Dzieciaki są pelne pomysłów i energii a ich wojaże poza domem nie maja końca. Takie pokazanie dzieciństwa ktore znaja i pamiętają roczniki 80'-90' nie to co obecne dzieciaki, dlatego miło mi również było powrócić do wspomnień z dzieciństwa gdzie caly świat stał otworem a ograniczyła nas tylko wyobraźnia.
Książka pokazuje nam nie tylko odmienność piękna w każdej przygodzie ale również jaki ma to wpływ na nasze życie obecne. Kto nie chciał by poznać smaku przygód , zobaczyć magiczny wodospad i las zupelnie innymi oczyma oraz poznać piekne istoty ktorych nie widzimy na co dzień bo male ekrany przycmiewaja nasze umysły.. Zdecydowanie wolimy faune i florę niż tel 🙌 musze dodać ze na końcu znajdziecie smaczne przepisy które urozmaicą Wasze codzienne menu i choć na chwilę zabiorą w świat Magii inspirowane przygodami z książki ✨🤩❤️polecamy

Jamie Oliver to znakomity szef kuchni. To on pokaże wam, jak wygląda najlepszy przepis na... książkę dla dzieci. Tak, tak. Teraz możecie przeczytać znakomitą książkę napisaną przez znanego kucharza.

To będzie niesamowita przygoda, od której ciężko będzie wam się oderwać. Billy, Ania, Jimmy i Andyto przyjaciele, którzy uwielbiają spędzać ze sobą czas. Podczas jednej z wędrówek znajdują tajemnicze przejście. Ciekawość zaprowadza ich do Wodospadowego Lasu. I choć doskonale wiedzą, że o tym miejscu krążą różne legendy, postanawiają sami sprawdzić, co też się w nim kryje.

Oczom przyjaciół ukazuje się niezwykłe piękno, magiczne istoty. Szybko także dostrzegają, że dzieje się tutaj coś niedobrego. Harmonia tego miejsca zostaje zakłócona. Billy i jego przyjaciele postanawiają pomóc.

Jeśli lubicie niesamowite przygody i magię wkradającą się z każdej strony, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Znajdziecie tutaj przepis na idealnie spędzony czas.

Autor bardzo sprytnie przemyca w książce wątki ekologiczne, pokazuje jak piękna jest bliskość z naturą, a świat realny przeplata z fantastycznym. To nie tylko książka do czytania, ale i skłaniająca do przemyśleń, do poszanowania odmienności i refleksji nad tym, co ważne.

Ta świetnie napisana książka zachwyci was także czarno-białymi ilustracjami. Oczywiście nie zabraknie tutaj także kulinarnych opisów.

Billy, Andy, Jimmy i Ania to czwórka przyjaciół, których dzieciństwo mija wręcz wspaniale. Każdy z nich ma własną ksywkę, krótkofalówkę, za pomocą której się porozumiewają. Uwielbiają rowerowe wyprawy, na które wyruszają zaopatrzeniu w przepyszne przekąski, które robią dla nich rodzice. Mają pełną swobodę, no może prawie pełną, ponieważ rodzicie, ostrzegają ich, aby trzymali się z dala od Wodospadowego Lasu. Wiadomo jednak, że zakazany owoc smakuje najlepiej, dlatego pomimo wszystko nadchodzi dzień, kiedy postanawiają się tam udać. Tak odkrywają tajemnicze przejście i świat pełen magii. Jakie przygody tam przeżyją? Kogo spotkają? Jak potoczy się ich historia?

Ta książka była po prostu wspaniała. Pełna magii, niebanalnych przygód i jedzenia, o którym jak się czytało, aż burczało w brzuchu. Jest świetnym przykładem na to, że znany kucharz może stworzyć cudowną książkę dla dzieci, od której nie tylko im będzie ciężko się oderwać. Świat, do jakiego trafiły dzieci, jaki wymyślił autor, po prostu zachwyca, wciąga nas i nie chce wypuścić.
Między moimi dziećmi jest pięć lat różnicy, a ich czytelnicze zainteresowanie jest różne. Tym razem nie tylko oboje z zaciekawieniem dali się porwać przygodom z książki, ale również mnie namówili, abym poznała je bliżej.

Wizualnie książka jest ładna. Mamy niebanalne, czarno białe ilustracje adekwatne do treści, a do tego piękną, twardą i solidną okładkę. To wszystko zdecydowanie zachęca do sięgania po nią.

„Olbrzymia przygoda Billy’ego. Przyjaźń, tajemnica i wyprawa do magicznego świata” to świetna książka dla dzieci, pełna przygód, ze wspaniałym, magicznym światem i jedzeniem, o którym czyta się wręcz z zachwytem. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/01/olbrzymiaprzygodabillyegoprzyjazntajemnicaiwyprawadomagicznegoswiatawydawnictwoinsignis.html

To historia, którą wieczorami opowiada swoim bliźniakom tata. Autumn i Jess siedzą zasłuchani a my razem z nimi. Można tak wpaść z tę baśń, że zapomina się o postaciach ze wstępu dopóki nie odezwą się ponownie.

W latach 80-tych była sobie czwórka przyjaciół: Billy, Andy, Jimmy i Ania. Po szkole i w dni wolne przez wiele godzin jeździli rowerami po okolicy, wyposażeni w pyszne przekąski, przygotowane przez rodziców. Muszę dodać, że gdy Jamie Oliver pisze o jedzeniu, ślinka cieknie po brodzie i człowiek od razu nabiera ochoty na małe co nieco.

Dzieci porozumiewały się przez krótkofalówki, każdy miał nadany pseudonim operacyjny. Pewnego dnia wybrali się do Wodospadowego Lasu, przed którym ostrzegali ich dorośli. Ciekawość była silniejsza. Przez przypadek uruchomili magiczny portal i spotkali niezwykłe stworzenia: skrzydlate maleńkie duszki, okropne śmierdzące buny a nawet samotnego olbrzyma.

Duszki poskarżyły się, że coś zaburza Rytm przyrody i nasi bojat postanowili odkryć co to takiego. Wpadli na trop nieuczciwego przedsiębiorcy, który zanieczyszczał środowisko.

Zrobili co w ich mocy, by nagłośnić sprawę, używając sprytnego fortelu.

Pomogli rozwiązać też sprawę zaginionego przed laty chłopca, której finał był bardzo wzruszający.
Do tego Billy przekonał się, że nawet jeśli niezbyt radzi sobie w szkole to i tak może zrobić coś dobrego, bo każdy z nas ma jakieś zdolności.

Książka jest pięknie ilustrowana a tekst mądry i przemyślany. Słuchając tej bajki dzieci dowiadują się jak można spędzić czas bez telefonu i komputera, jak działania różnych firm mogą wpływać na środowisko, uczą się też o mocy przyjaźni i współpracy, bo nawet maleńkie istotki w dużej grupie mają wielką siłę.

Autor jakby mimowolnie przemyca informacje o zdrowym odżywianiu, pokazując jak mali bohaterowie rozkoszują się smakiem świeżych owoców.

Na końcu książki możemy znaleźć przepisy na dania, które możemy przygotować razem z dzieckiem.

Kilka tajemnic zostało jeszcze nierozwiązanych i mam nadzieję, że powstanie drugi tom. Autor książek kucharskich tym razem zaproponował opowieść dla dzieci i wyszło mu to znakomicie. Oczywiście największą pasję czuje się we fragmentach, gdzie mowa o jedzeniu.

Jestem pod olbrzymim wrażeniem.

Do tej pory książki Jamiego Olivera miałam tylko na półce z kulinarnymi pozycjami, a teraz jedna wylądujemy na półce z książkami Jeremiego.
Chociaż od razu przyznam, że chyba ja bardziej nalegałam na czytanie, ta książka pozwoliła mi się cofnąć do dzieciństwa i poczuć magię i przygodę.
Okładka jest bardzo piękna i obiecująca, a duża czcionka i ilustracje zachęcają nawet tych dosyć początkujących do czytania.
Przepiękna przygodówka, gdzie świat magii przeplata się z światem rzeczywistymi. Czwórka głównych bohaterów dostarczy nam emocji i przygód, wszystko doprawione magią i tajemniczością, cudowny klimat ✨✨
Uważajcie, bo w czasie czytanie wasze kubki smakowe też zostaną połechtane i możecie zgłodnieć, czytając opisy dań, którymi raczą się nasi bohaterowie.
Dla mnie petarda 🧨 i gorąco polecam małym i dużym czytelnikom ♥️♥️♥️

Macie ochotę cofnąć się w czasy dzieciństwa i przeżywania przygód, gdzie świat magii łączy się z rzeczywistością? A może macie w rodzinie dzieci, które kochają przygody, tajemnice, dobrą kuchnię i rozwiązywanie zagadek?
Jeśli tak, to znaleźliście idealną książkę na prezent.
Ja przyznam szczerze, że sceptycznie podchodziłam do książki dla dzieci, jaką wydał znany szef kuchni, autor książek kucharskich i programów telewizyjnych Jamie Oliver. Obawiałam się braku polotu, wartkiej akcji i przygody. Jednak #jamieoliver zaskoczył mnie całkowicie i zawładnął moim sercem, bo razem z czwórką głównych bohaterów przeżyłam niesamowitą przygodę, poczułam się jak dziecko, mogłam na nowo doświadczyć tego nieuchwytnego, co jest zauważalne tylko w wieku dziecięcym. Dodatkowo autor w każdym rozdziale pobudza kubki smakowe opisując nieszablonowe dania, jakimi delektuje się czwórka przyjaciół.
Wspaniała opowieść o czwórce przyjaciół, którzy odkrywają tajemniczy Wodospadowy Las i przeżywają niesamowite przygody w magicznym świecie. Wodospadowy Las to miejsce, gdzie wszystko jest możliwe. Tam rosną drzewa z owocami, które zmieniają kolor i smak, tam żyją zwierzęta, które potrafią mówić i śpiewać, tam znajdują się tajne przejścia i ukryte skarby. To tam Billy i jego przyjaciele spotykają wróżki i Olbrzyma, który jest strażnikiem. Ale nie wszystko jest takie piękne, jak się wydaje. W lesie czyha też niebezpieczeństwo… Jakie? Co zagraża lasowi i całej okolicy? Czy nasi bohaterowie rozwiążą zagadkę?
Olbrzymia przygoda Billy’ego to świetna książka dla młodych czytelników, którzy lubią baśniowe klimaty i niebanalne historie. Książka jest pełna humoru, akcji, fantazji i ciekawych postaci. Oliver pokazuje, jak ważne są przyjaźń, odwaga, pomysłowość i szacunek dla natury. Jego styl jest prosty, żywy i barwny. Ilustracje Moniki Armino są piękne i pasują do klimatu opowieści. Książka jest idealna na prezent dla każdego dziecka, które kocha czytać i marzyć. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą się zrelaksować i oderwać od codzienności. To naprawdę olbrzymia przygoda!

Jeśli tak, to znaleźliście idealną książkę na prezent.

Rewelacyjna przygodówka dla dużych i małych. Wodospadowy las zawsze był tajemniczym miejscem, do którego wszystkie dzieci chciały, ale żadne nie odważyło się wybrać. Do czasu. Ekipa Billy’ego, z nim samym na czele, postanawia zmierzyć się z wyzwaniem. Za ogromnym murem, którego przeskoczenie było nie lada wyczynem, dzieciaki spotykają leśne duszki i od tego spotkania wszystko się zaczyna. Ania, Jimmy i Billy oraz Andy, który do nich dołączy, zorientują się, że w Wodospadowym lesie, oprócz magii i cudownych stworzeń, dzieje się coś niedobrego. Coś, co zakłóca Rytm natury. Rytm, który dzieciaki postanowią przywrócić...

(cd recenzji na fb)

• Literatura dziecięca
  • < Egzemplarze recenzenckie // dary losu >
  • C. Posiadam (papierowe nie przeczytane)
  • Brak?
  • D. Posiadam (papierowe)
  • Moja biblioteczka ♥
  • Najulubieńsze <3