Razem. Łatwe przepisy, niezapomniane chwile

2021-10-13
2021-10-13
Monika Skowron
przepisy kuchnia rodzina

Książka "Razem" z łatwymi przepisami na wspólne spożywanie posiłków powstawała w trakcie pandemii 2020, kiedy zmuszeni byliśmy pozostawać w izolacji. Dzięki temu mogliśmy spędzić wiele czasu ze swoimi bliskimi, razem przygotowywać posiłki i razem je celebrować. Nie zjadać w pośpiechu i każdy o dogodnej dla siebie porze, ale razem. Razem to w tej książce słowo klucz. Okazuje się, że wspólne gotowanie i spędzenie tych kilku chwil podczas posiłku potrafią bardzo zbliżyć. Przekonał się o tym autor publikacji i chce do wspólnego spędzania czasu zachęcić innych. A posiłki są do tego najlepszą okazją.

Wszystkie przepisy, które znajdziemy w książce nie wymagają użycia jakichś niestworzonych składników. Zamieszczone w książce dania są proste w przygotowaniu, można je szybko zrobić, a do tego wyglądają niezwykle efektownie. W związku z tym książka nadaje się świetnie również dla osób zabieganych, które nie lubią spędzać w kuchni zbyt dużo czasu, albo pichcić czegoś na ostatnią chwilę, bo większość dań można przygotować z wyprzedzeniem. Książka nadaje się również dla wegan, bo autor podaje, jak w prosty sposób zamienić dane danie w posiłek vege.

Książka zawiera aż 120 przepisów na różne okazje, na spotkania rodzinne, we dwoje, w gronie znajomych, na wypad na grilla, piknik i wiele wiele więcej. Jest przepełniona pięknej urody zdjęciami, które doskonale pokazują, jak zachwycające potrawy potrafią wyjść z tych nieskomplikowanych przepisów (to naprawdę wygląda obłędnie, wierzcie mi). Wydaniem książki jestem zachwycona, publikacja została wydana bardzo starannie. Twarda okładka, wiele kolorowych zdjęć, śliski papier. No robi wrażenie. I również z tego powodu będzie doskonałym prezentem dla kogoś bliskiego.

Ja zapałałam do autora miłością kulinarną i oczywiście bardzo serdecznie Wam tę książkę polecam ❤️

Aksamitny mus z białej czekolady podany z języczkami mlecznej czekolady na jabłkowych piórkach, z brzoskwiniowo-ananasową konfiturą. Zrobiłam, pyszota.

Podane z miłością, bo jedzeniem też mówi się "kocham Cię" :) Tak twierdzi Jamie Olivier i ja się z nim zgadzam, jak nigdy :)

Ostatni rok pokazał, jak ważną czynnością jest wspólne spożywanie posiłków. Kluczowe słowo - RAZEM obejmuje nie tylko członków rodziny, lubimy jeść w towarzystwie innych (restauracje, bary, kawiarnie),bo razem smakuje lepiej.

Najnowsza książka Jamiego jest symfonią smaków, kolorów i bardzo dopracowanych zdjęć. Baza inspiracji na wspólne spotkania, na których jedzenie jest dodatkiem. Łatwe, szybkie przepisy nikomu nie powinny sprawić problemu. Mamy się dobrze bawić, a nie ślęczeć nad garnkami. Plusem są wskazówki, jak zamienić dania w vege. Z oczywistych powodów to będzie też dobra książka dla zabieganych. Pozwoli przygotować dobre jedzenie w kilka chwil. Jamie jak zawsze nie zawodzi. Ode mnie duża polecajka!

To przepisy na dania które autor gotował podczas codziennych uczt w gronie najbliższych w czasie pandemicznym w roku 2020, podczas lockdownu.
To proste dania ze składników które znajdziemy w szafce czy lodówce.
Książka to hołd dla wszystkich medyków, pielęgniarek i ludzi którzy zajmowali się i nadal zajmują pacjentami na oddziałach szpitalnych czy przychodniach.
Warto przeczytać i pogotować z Jamie.
Ja kocham autora miłością kulinarną i polecam choć Go polubić.
Jestem zachwycona wydaniem, piękne zdjęcia, cudne opowieści.

To proste dania ze składników które znajdziemy w szafce czy lodówce.
Warto...

• Kulinaria