Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

Okładka książki Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu Leif Babin, Jocko Willink
Leif BabinJocko Willink Wydawnictwo: Sine Qua Non reportaż
reportaż
Extreme Ownership: How U.S. Navy SEALs Lead and Win
Sine Qua Non
2017-10-11
2017-10-11
2015-10-20
Bartłomiej Łopatka
Jednostka specjalna komandosów SEALs strategie biznes lider

Okładka książki The Official Dichotomy of Leadership Companion Workbook (Echelon Front Leadership Companion Workbooks) Leif Babin, Jocko Willink
The Official D... Leif Babin, Jocko W...
Okładka książki The Official Extreme Ownership Companion Workbook (Echelon Front Leadership Companion Workbooks) Leif Babin, Jocko Willink
The Official E... Leif Babin, Jocko W...
Okładka książki Równowaga Przywództwa Leif Babin, Jocko Willink
Równowaga Przy... Leif Babin, Jocko W...

Dla mnie to absolutne podstawy nowoczesnego zarządzania. Biblia dla obecnych liderów. Nawet po latach zarządzania warto zapoznać się z tym tytułem, bo czasem warto po prostu wrócić do podstaw. W życiu sami sobie komplikujemy i zapominamy o tym, co istotne

Zachęcony pozytywnymi opiniami i zachwytami lekko się zawiodłem. Książkę dobrze się czyta i zawiera trochę merytorycznej wiedzy o przywództwie.
Jednak ta wiedza to dla mnie totalna podstawa u liderów. Jeśli dla kogoś ta książka była objawieniem, lub genialną pozycją o przywództwie, trafił na fatalnych przełożonych w swojej karierze zawodowej i nie spotkał prawdziwych liderów w życiu.

Wrzucam solidne 9/10, bo ta książka to złoto.

Przeczytałem ją lata temu i od pierwszej strony, zacząłem wdrażać zasady w niej zawarte w swoich życiu prywatnym i zawodowym.

Nie, nie kupiłem sobie karabinu i nie praktykowałem z żoną i kotem manewrów taktycznych opisywanych przez Jocko I Leifa.

Za to zacząłem aktywnie korzystać z ich wskazówek i rad, które wyszły, gdy oni przełożyli doświadczenie z wojska na prowadzenie firmy, relacje z ludźmi i ogólne doradztwo.

Wiele się dzięki temu nauczyłem, zwłaszcza konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu.

Wrzucam solidne 9/10, bo ta książka to złoto.

Fajne, dobre , a tak.

Fajne, dobre , a tak.

Polecam 👏

Polecam 👏

Szkoda czasu energii i pieniędzy...

Solidna dawka amerykańskiej propagandy wojennej. Patos obficie wylewa się ze stronic książki. Mięsiście opisana misyjność mesjanizm i wyższość amerykańskiego żołnierza ratującego świat przed złem.

Skrajnie radykalne poglądy autora na temat przywództwa. Podejście zerojedynkowe.

Zawartość książki:
95% - amerykańska propaganda wojenna
5% - zawartość pseudo-merytoryczna dotycząca przywództwa

Przykładowy cytat z książki o żołnierzach armii Afghanistanu:
----
Jako sealsi mieliśmy się udać na wrogie terytorium z tymi obdartusami i walczyć przeciwko zatwardziałym mudżahedinom zdeterminowanym, by zabić jak najwięcej z nas. Sealsi są znani z tego, że biegną do miejsca wymiany ognia.

Szkoda czasu energii i pieniędzy...

Zawartość książki:
95% - amerykańska propaganda...

Dobra i przydatna pozycja. Dla osoby, która ma już doświadczenie w zarządzaniu nie da aż tak dużo przydatnych wskazówek, bo odnosi się do rzeczy oczywistych. Osobom, które dopiero zaczynają interesować się tematem da na pewno wiele przydatnych wskazówek.

Książka jak dla mnie głównie przekazuje pewną ideę jeśli chodzi o podejście do zarządzania i to ona dla mnie jest najciekawszym elementem, który z niej wyciągnąłem.

Po jakimś czasie jednak podawane przykłady wykorzystania ich metod nie do końca mnie przekonywały. Było to zbyt "idealnie" przekazane, ale to kwestia podejścia.

Jednak na książkę trafiłem przez podcast Jocko i jest tam sporo ciekawych informacji, więc polecam książkę jak i jego podcast.

Jeśli wydaje Ci się, że życie jest ciężkie, bo nie ma do niego tutoriala - tu masz w zamian instrukcję

Książka napisana przez ludzi, którzy zarządzali jedną z najlepszych jednostek wojskowych US army. Dają przykłady jak sytuacje z pola bitwy użyć w zarządzaniu w prywatnych firmach.

Polecam! Naprawde warto!

Polecam! Naprawde warto!

Bardzo ciekawy poradnik, konkrety oparte na przykładach, które są historiami z życia.

• Biznes
  • Rozwój osobisty

Jocko Willink Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu Zobacz więcej