Okładka książki Innowatorzy. O tym, jak grupa hakerów, geniuszy i geeków wywołała cyfrową rewolucję Walter Isaacson
Walter Isaacson Wydawnictwo: Insignis biografia, autobiografia, pamiętnik
The Innovators: How a Group of Hackers, Geniuses and Geeks Created the Digital Revolution
Insignis
2016-11-09
2016-11-09
Krzysztof Krzyżanowski, Michał Strąkow, Michał Jóźwiak

Vannevar Bush, Alan Turing, John von Neuman, J.R.C. Licklider, Doug Engelbart, Robert Noyce, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs, Tim Berners-Lee Larry Page.
Pierwsze kalkulatory, tranzystory, myszki, klawiatury i komputery, gry i systemy operacyjne.
Języki oprogramowania. Zalążki sieci, grup dyskusyjnych i for internetowych.
Różnice biznesowe firm Apple (zintegrowane oprogramowanie ze sprzętem),Microsoft (możliwość zakupu osobno sprzętu i oprogramowania),Bell Labs – twórów systemu UNIX (z możliwością współtworzenia oprogramowania przez odbiorców).
Różne osobowości, droga jedna: ciężka praca, przedsiębiorczość, kreatywność, współpraca i odwaga w podejmowaniu decyzji. A także podkradanie sobie pomysłów i rywalizacja.
Książka, z której dowiecie się jak zaczynali najwięksi innowatorzy XX wieku. Będzie między innymi o tym, że grzebali po śmietnikach w poszukiwaniu wydruków kodów oprogramowania, by go później rozgryźć. Że łamali hasła i systemy. Że potrafili trzy doby z rzędu pracować w pocie czoła żywiąc się tylko ciasteczkami, by czwartą przespać całą i ponowić proces po raz wtóry, tylko po to, by ukończyć coś, co rodziło się w ich głowach. Że konstruowali tak swoje konsorcja, by miały jak najwięcej korytarzy, które umożliwiały przypadkowe spotkania, pomagające w burzy mózgów i rozwojowi kreatywnej współpracy. Że pozwalali w pracy na korzystanie z jacuzzi. Że bywali nerdami i geekami, ale raczej nie kończyli studiów wyższych. Że byli zafiksowani na tym, nad czym pracowali i często dawało to zaskakujące efekty.
Kolejny dowód na to, że jeśli się chce to można. Niezależnie od okoliczności. Inspirująca lektura, jak zawsze w przypadku książek Waltera Isascsona.

Języki oprogramowania. Zalążki sieci, grup dyskusyjnych i for internetowych.
Różnice biznesowe firm Apple (zintegrowane...

Historia rewolucji cyfrowej od Ady Lovelace do wynalezienia internetu jest zbiorową biografią, w której autor mocno podkreśla, że innowacyjność jest czynnikiem zbiorowym, owocem współpracy, a nie samotnych geniuszy. Na pewno z uwagi na dużą ilość technicznych szczegółów jest to książka, która bardziej może zainteresować osoby z "branży", ale to nie jest tak, że autor przesadza z tymi informacjami, bo szeroko opisuje też ludzi, ich życiorysy i osobowości. Czytając to można sobie jednak pomyśleć, że miłe złego początki, bo oczywiście idee były szczytne, a wyszło jak zawsze. Dziś na własne życzenie wyhodowaliśmy sobie potwora, biorąc pod uwagę skalę inwigilacji jakiej jesteśmy poddawani (i fortuny jakie dzięki temu wyrosły),uzależnienie od technologii oraz wpływ social mediów. I tego autor, zafascynowany innowatorami nie widzi... Ciekawa jestem, co napisze w swojej biografii Elona Muska.

Innowacje przytoczone w książce są opisane dobrze, ale trochę brakuje w tych historiach polotu. Moim zdaniem mogłyby być krótsze i przedstawione bardziej przebojowo.

📚 Odkryj fascynującą historię Innowatorów, którzy wywołali cyfrową rewolucję! 💻🚀 Kiedy słyszysz nazwiska Steve'a Jobsa czy Billa Gatesa, wiesz, że to oni stworzyli naszą cyfrową rzeczywistość. Czy znasz historię ludzi, którzy stali u początków tej rewolucji? Odkryj ich niezwykłą drogę do sukcesu w książce "Innowatorzy" autorstwa Waltera Isaacsona!

🧠 Ta porywająca opowieść to prawdziwa lekcja o tym, jak dochodzi do innowacji i jak współpraca wyzwala kreatywność, prowadząc do rewolucyjnych zmian w naszym życiu. Od Ady Lovelace, córki George'a Byrona, która była pionierką programowania, po twórców komputerów i internetu, książka ta obejmuje ponad półtora wieku historii.

💡 Autor przedstawia historię tytułowych Innowatorów, takich jak Alan Turing, Steve Wozniak, czy Tim Berners-Lee, i pokazuje, co sprawiło, że ich wizje miały tak ogromny wpływ na świat. To nie tylko biografie genialnych umysłów, ale także inspirujące opowieści o tym, jak wytrwałość i pasja doprowadziły ich do sukcesu.

🌐 "Innowatorzy" to podróż od pierwszych maszyn logicznych do współczesności, ukazana przez pryzmat osób odpowiedzialnych za przełomowe wynalazki. Książka ta to prawdziwa gratka dla fanów informatyki, stymulująca ciekawość i zachęcająca do zgłębiania historii cyfrowego świata.

🔍 Jeśli interesuje Cię rozwój technologii, odkryj unikalną historię Innowatorów, którzy ukształtowali naszą cyfrową rzeczywistość. 📖 Zanurz się w pasjonującym świecie innowacji, który zmienił nasze życie i sprawił, że Internet i komputery stały się nieodłącznym elementem codzienności!

#Innowatorzy #CyfrowaRewolucja #HistoriaInformatyki #Innowacje #GeniuszeTechnologii #Kreatywność #Pasja #PrzełomoweWynalazki #InspirującaKsiążka #HistoriaKomputerów #HistoriaInternetu #BiografieGeniuszy #WalterIsaacson #CzytajKsiążki #KsiążkaOTechnologii #PorywającaOpowieść #PodróżPrzezHistorię #Informatyka #Komputery #RewolucjaTechnologiczna #PasjaDoTechnologii

🧠 Ta porywająca opowieść...

Walter Isaacson to król biografii. Jednak w tym wypadku poszedł o krok za daleko. Książka jest tak obszerna w informacje, nazwiska, odniesienia, że mózg się po kilku stronach wyłącza. Szkoda, że książka nie została podzielona na kilka różnych - może łatwiej trafiłaby do czytelnika.

Kolejna książka autora długa, ale ciekawa. Sława aurora otworzyłam mu drzwi do znanych postaci, z historycznymi widać, że zrobił dobry research.

Krótka, jak na obszerność tematu, historia cyfrowego świata - od pierwszych maszyn logicznych, po internet i AI. Ujęta przez pryzmat osób i zespołów odpowiedzialnych za dokonywanie przełomów, czyli tytułowych Innowatorów.

Pod płaszczykiem mini-biografii kilkudziesięciu osób, autor "przemyca" dużą ilość wiedzy historycznej z zakresu rozwoju komputerów. Idealna dla osób które interesują się technologią, ale nie mają ustrukturyzowanej wiedzy historycznej.

Nie postrzegam jej jako szczególnie inspirującej, ale z pewnością jest to pozycja stymulująca ciekawość i zachęcająca do dalszego zgłębiania tematów.

Pod względem formy książka lekka, chociaż miejscami nieco przydługa - mogłaby być 200 stron krótsza.

Obszerna lektura o historii techniki komputerowej - od mechanicznych maszyn matematycznych, przez tranzystor do internetu.
Sporo treści o socjologii i etyce informatyki i jest to całkowicie unikalna i najlepsza część tej książki. Indywidualne wizjonerstwo konta współpraca, rynek kontra akademia itp.
Trochę jak "Tao programowania" na poważnie.
Trochę za długa - tylko dlatego nie 8.

Trochę jak "Tao programowania" na poważnie.
Trochę za długa - tylko dlatego...

Walter Isaacson bardzo dokładnie przygotował się do tematu (jak zwykle) i ciekawy sposób opisał proces powstania komputerów i informatyzacji. Ciekawa pozycja dla ludzi ciekawych tego zajwiska.

Kupiłem książkę w promocji widząc imię i nazwisko autora. Chwilę wcześniej miałem w rękach biografię Leonarda Da Vinci i przymierzałem się do zakupu biografii Jobsa, która uchodzi za genialną. Przepraszam Steave... jeszcze musisz chwilę zaczekać :)

Myślałem, że mam jakieś pojęcia o komputerach, ale jak się okazało nie wiedziałem nic. "Innowatorzy" to fantastyczna historia urządzeń, które dopiero z czasem nazwano komputerami.

Przed lekturą, z okładki znałem tylko dwie postacie - Jobsa i Gatesa. Teraz wiem, jaki wkład w powstanie komputerów miała Ada Lovelace czy Alan Turing.

Jeden z wniosków wrył mi się mocno w pamięć. Dużo większe znaczenie ma praca zespołowa niż przebłyski geniuszu pojedynczych osób. Dzięki współpracy możemy więcej, dalej, mocniej etc.

Jeśli ktoś interesuje się elektroniką, komputerami i tym, skąd się to wszystko wzięło, to z niniejszą lekturą spokojnie poradzą sobie ostatnie klasy podstawówki.

• Biografie

Walter Isaacson Innowatorzy. O tym, jak grupa hakerów, geniuszy i geeków wywołała cyfrową rewolucję Zobacz więcej