Tak jak lubię

Wydawnictwo: Amber
I Like It Like That
8324120920
DafNe

"Dziękuję, że przyszliście na moją imprezę. Wiem, że to szalony pomysł: urządzać imprezę w poniedziałek, ale prawda, że dzięki temu reszta tygodnia przeleciała błyskawicznie?! Pewnie wciąż się zastanawiacie, czy byłam tą chudą blondynką w szmaragdowych szpilkach, czy tym wysokim facetem z szafirowymi sztucznymi rzęsami. Na razie zachowam swoją tożsamość dla siebie. Potraktujcie to jak coś, co oderwie waszą uwagę od wlokących się dni czekania na informację, czy dostaliście się do college`u. Puzzle do poskładania w czasie marcowych tygodni stresów i nudy. Plotkara"

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2005

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

nadzieja1925 | 2014-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Wszystko zaczyna się od imprezy, no bo jakby inaczej? Potem kilka dni szkoły i wolne! B napala się na brata S. N postanawia zerwać z nałogiem, ale na jak długo? J śledzi swojego chłopaka, a jej przyjaciółka E zakochuje się w jej bracie. D zaczyna pracować, ale chyba coś mu nie wychodzi... V musi przeżyć spotkanie z rodzicami i pojawia się dla niej nowy kolega. C zostaje gejem. Zapomniałabym o S, no to S jest zazdrosna o swojego brata i postanawia się wyżyć na drużynie snowboardzistów...

Książka jak zawsze wciąga i uzależnia! Wspaniały, prosty styl pisania przyciąga!

A poza tym okładka bardzo mi się podoba!

aAtlanta | 2015-11-28
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 27 września 2015

Plotkara jest jak... opera mydlana. W wersji teen i do tego delux. I wciąga.
Czytając hurtem nie mamy wątpliwości, że jest fantastyczna. Tylko po pewnym czasie przerwy zdajemy sobie uwagę, że coś tu nie gra. Ale o tym później.

Wiem kim jest plotkara. Dowiedziałam się, w pewnym sensie przez przypadek, ale chciałam to wiedzieć. I powiem tyle. Jest to dla mnie szok. Bo nic nie wskazywało na to. Serio.
Zastanówcie się dobrze. Plotkarą nie musi być człowiek bogaty, biedny, piękny, czy popularny. Może byc tylko dobrym obserwatorem i słuchaczem. Musi być krętaczem.
Chuck będzie z Blair czy to wymysł scenarzystów? Halo. Czekam na jakiś wątek bardzo pikantny. Na razie wieję nudą.
Całuski.
PS: Co do 6 cześci. Mam wielkie wątpliwości. Przeczytałam kilka stron, może rozdziałów w szkole. I uświadomiłam sobie, jaki ja chłam czytam. To już nawet nie jest ciekawe. To po prostu jest jakiś denny serial. Wszyscy ze wszystkimi byli, wszyscy wiedzą, wszystko. Moda na sukces wita.

visenna88 | 2014-11-23
Na półkach: Przeczytane, Kindle, 2014
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Kolejna książka z gatunku "odmóżdżaczy". Przeczytałam, zapomniałam, o czym była, ale za to mój zgnębiony intensywną nauką mózg odsapnął. I właśnie to chciałam osiągnąć, sięgając po tę serię. Cel został osiągnięty i stąd wysoka ocena.

Karola | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Kolejna część "Plotkary" za mną. Co mogę powiedzieć? Lubię tą serię. Nie wiem dlaczego, ale naprawdę mnie wciągnęła. I jest świetna na zabicie czasu. A teraz do rzeczy. W tej części było więcej Chucka! Ale o zgrozo autorka zrobiła z niego geja. Nie,nie i jeszcze raz nie. Nie podoba mi się to ani trochę. Podobał mi się wątek z Erikiem i Blair. Myślałam, że może naprawdę coś pomiędzy nimi zaiskrzy, ale Blair nadal kocha Nate'a i okazuje się, że jest to odwzajemnione. Serena,Dan,Jenny - nadal nie lubię tych postaci, ale może z kolejnymi częściami się do nich przekonam. W sumie to naprawdę spodobała mi się postać Erika i liczę na to, że w dalszych częściach będzie się często pojawiał. Podsumowując, na pewno sięgnę po kolejną książkę z tej serii.

Natalia | 2013-01-04

Piąta już część Plotkary, ukazująca dalsze losy nastolatków mieszkających na Manhattanie w najdroższej jej części Upper East Side... Polecam!

isabelle142 | 2013-11-30

Podobnie jak poprzednie części nie powala na kolana, ale dobrze się czyta.

LifeOnMars | 2016-05-10
Przeczytana: 10 maja 2016

Postać Dana działa mi na nerwy tak bardzo, że aż omijam fragmenty o nim. Jego wiersze są denne i taki z niego poeta jak z Sereny zakonnica.

Ela | 2014-12-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Wróciłam do cyklu "Plotkara" prawie po roku przerwy, a to z racji tego, że potrzebowałam lekkie, zabawnej, odciążającej zwoje mózgowe lektury. Wiedziałam, że właśnie w stronach plotkary to znajdę. Och, mogę z całą pewnością powiedzieć, że lubię losy Sereny, Blair i ich "przyjaciół", fajnie powyobrażać sobie życie bogatych nastolatek w nowym jorku, to coś zupełnie innego od tego co przeżyłam ja w małej wiosce nie będąc królową szkolnego korytarza. Miło się to czyta, lekko i przyjemnie. Na pewno sięgnę po kolejny tom, bo to dobry odstesowywacz.

| 2010-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2010

Nic nie poradzę na to, że uwielbiam tego typu książki. Można powiedzieć, że wyżerają mój mózg, ale to mi nie przeszkadza. Pełno zawirowań miłosnych nastolatków. Taak, książka uruchamia moją wyobraźnię. Ciekawa jestem, czy moja mama uznałaby tą wyobraźnię za postępującą w dobrym kierunku :p

Monika | 2013-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Cecily von Ziegesar posługuje się językiem, który jest świeży i niesztampowy, a równocześnie zaskakująco oczywisty. Kolejne część połknięta w jeden wieczór.