To tylko układ

Natalia Wiktor Wydawnictwo: Akurat literatura obyczajowa, romans
Akurat
2023-11-15
2023-11-15

Lekka i bardzo przyjemna książka. Ostatnio miałam wrażenie, że czytałam tylko kryminały, thrillery i literaturę faktu, więc potrzebowałam odskoczni i to był świetny wybór. Pochłonęłam ją w jeden dzień. Jest interesująca i z każdym rozdziałem chce się od razu dowiedzieć co dalej. Dla mnie nieodkładalna.
Autorka pokazała, że można stworzyć wątek mafijny bez rozlewu krwi. Do tego mamy silną postać kobiecą, jest nutka złośliwości, no i wątek he falls first 🥰
Jedyne, co mi przeszkadzało, to małe błędy od połowy książki, tak jakby edytor przeczytał tylko pierwszą połowę.
Ogólnie super debiut i czekam na więcej.

Autorka pokazała, że można stworzyć wątek mafijny bez rozlewu krwi. Do...

Dobrze się czyta. Fabuła ciekawa, logiczna, spójna. Trochę pikantnie, ale bez przesady. Bohaterowie dobrze rozpisani. Mocne 7/10.

Super książka która mega mnie wciągnęła. Oczywiście nie zabrakło Pana który dominuje jest przystojny i dba o kobietę. Można się wzruszyć jak i pośmiać. Polecam z czystym sumieniem.

Kylie to młoda milionerka, która ma ambicje i pomimo, że nie musi (bo jest dziedziczka sieci hoteli) chce się caly czas rozwijać. Pan Wilson - jej ojciec nie jest zadowolony z tego faktu, gdyż całym miastem rządzi niebezpieczna organizacja.
Czy ten układ pozwoli na działania rozwojowe Kylie?
Niestety kiedy dziewczyna dowiaduje się o zdradzie narzeczonego jej świat w jednej chwili runął jak domek z kart. Jednak w tej samej chwili na jej drodze stanął też ktoś inny. Mężczyzna o tajemniczym spojrzeniu. Mężczyzna zło. Mężczyzna od którego powinna trzymać się z daleka, a jednak coś ich do siebie caly czas ciągnie.
Jak się skończy oszukiwanie rodziny?
Czy taka relacja ma rację bytu?
Czy ojciec będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo córce?

Lubicie debiuty? Ja owszem! A ten od @autorka_nataliawiktor uważam za bardzo udany. Świetnie bawiłam się z tą książką. I chociaż momentami przypominała mi ona o gorzkiej pigułce jaką sama sobie kiedyś zapodałam to czytałam ją z zapartym tchem. Kibicowałam zarówno Kylie jak i Olivierowi. Ich docinki, kuszenie to była jak walka w ringu. Nigdy nie wiedziales/as kto wygra ten pojedynek. A ja tam lubię w książkach czarne groźne charaktery 😈 Ode mnie leci zdecydowana polecajka 👌 i czekam na więcej książek autorki.

Współpraca reklamowa: @wydawnictwomuza

Czy ten układ pozwoli na działania rozwojowe Kylie?

A może by tak romans mafijny inaczej? I... bez mafii? Autorka To tylko układ pokazuje, że tak się da.

Kylie jest ambitną dziedziczką hotelowej fortuny i ma masę planów na rozwój rodzinnego biznesu. Prywatnie... no nie układa jej się. Chwilę przed ślubem wybiera się z przyjaciółką do kasyna i tam wpada w mroczne i pociągające spojrzenie przystojnego bruneta, który gra w karty z jej narzeczonym. Ten zajęty jakąś przypadkową panienką nawet nie zauważa obecności Kylie. W przypływie emocji dziewczyna zrywa zaręczyny, a przystojniaka o niewyparzonym języku oblewa drinkiem.

I tak coś w jej życiu się kończy, a coś zaczyna. Bo oto Olivier okazuje się współpracować z jej ojcem, a że nie pozwoli sobie na takie traktowanie, za wszelką cenę postanowi pokazać dziewczynie, gdzie tkwił jej błąd. Cóż... to mógłby być równie dobrze błąd taktyczny z jego strony. Ale niezupełnie...

Wraz z kolejnymi stronami zatracamy się w namiętności, jaka budzi się między tą dwójką. Z uśmiechem na twarzy obserwujemy jak ze sobą walczą, przekomarzają, dogryzają. Z czasem króliczek staje się myśliwym i wyjawia swe prawdziwe zamiary. Wtedy na twarz czytelnika wypływa rumieniec, bo ich zaloty są tak urocze i niewinne, a zarazem przesycone żarem, że trochę się w nich zatracamy. Tymczasem zło lubi o sobie przypomnieć znienacka i tu też tak właśnie się dzieje. Pozorną sielankę zakłócają tajemnicze przesyłki, jakie trafiają do Kylie. Tu akcja nabiera tempa i tak pozostaje w zasadzie już do końca książki. I przypominamy sobie, że mamy tu do czynienia z mafią, bo ta nam trochę zniknęła z oczu.

Niby przewidywalna fabuła, a jednak momentami dałam się zaskoczyć. Rozbawiłam się, wkurzyłam i wzruszyłam. Zwłaszcza, gdy w grę weszły relacje rodzinne obojga bohaterów. Są twardzi, ale nie ze stali.

To tylko układ to idealna pozycja na wieczorną rozrywkę. I prawdę mówiąc - nie powiedziałabym, że to debiut Autorki. Gratuluję i chętnie sięgnę po kolejne pozycje spod jej pióra.

Na pewno sięgnę po kolejne powieści autorki, aby zobaczyć jakie postępy robi.

Czy polecam?

Tak. Myślę, że książka będzie idealna dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem lub dla tych, którzy szukają czegoś lekkiego do poczytania z wątkiem enemies to lovers.
Ja spędziłam przyjemne chwile z naszymi bohaterami.

Na pewno sięgnę po kolejne powieści autorki, aby zobaczyć jakie postępy robi.

Czy polecam?

Ja spędziłam przyjemne chwile z naszymi bohaterami.

Lubicie wątek enemies to lovers?

Muszę przyznać, że ta książka wywołała we mnie sprzeczne emocje. Z jednej strony miałam wrażenie, że trochę mi się dłuży, a z drugiej wczytując się bardziej, nie mogłam się oderwać...

Kylie ma odziedziczyć znaną na całym świecie sieć hoteli, a więc pieniędzy jej nie brakuje. Nie chce jednak jedynie brać i korzystać, ale przede wszystkim pragnie rozwijać i unowocześniać. Jej idealny świat burzy się jednak niczym domek z kart, gdy odkrywa zdradę swojego narzeczonego. Na dodatek we wszystko zamieszana jest tajna Organizacja, której członkowie chronią najbogatszych członków społeczeństwa. A na jej czele stoi ON - zniewalający, trochę wybuchowy Olivier Sunder.

TO TYLKO UKŁAD na początku trochę mnie do siebie zniechęcił przez niezliczone wulgaryzmy i odpychanie się bohaterów niczym dwie piłeczki. Jednak tak było tylko na początku. Wraz z zagłębianiem się w historię, zdecydowanie się w nią wczułam. A to za sprawą ciekawego rozwoju fabuły i niejakiej zmiany Kylie i Oliviera, którzy jak głosi motyw, z enemies stali się lovers. Treść jest po części przewidywalna, ale w ogóle mi to tutaj nie przeszkadzało. Wszelkie ewentualne niedociągnięcia wynagrodził mi rozwój relacji tej dwójki i ich odczucia.
TO TYLKO UKŁAD, jak to lubię zaznaczać, ma to coś, więc myślę, że spodoba się nie jednemu wielbicielowi motywu hate to love.

Lubicie wątek enemies to lovers?

Kylie Wilson, córka właściciela sieci hoteli, niedługo przed ślubem dowiaduje się o zdradzie narzeczonego. Jakby tego było mało, świadkiem jej upokorzenia był tajemniczy mężczyzna, który zaproponował jej coś nie do przyjęcia. Kylie nie wiedziała, że było to ich pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie. Okazuje się, że będzie musiała współpracować z tym mężczyzną, jednak czy taka współpraca może się udać?

Lubię romanse mafijne, ale ten mnie nie przekonał. Denerwujący bohaterowie, schematyczne akcje i brak wyczuwalnej chemii między Kylie i Olivierem. Nie dało się polubić tej pary, zachowywali się jak małe dzieci, a ich sposobem komunikacji był krzyk, obelgi i obrażanie się. Gdy już wciągnęłam się trochę w tę historię i wydawało mi się, że jednak nie jest ona najgorsza, autorka wyskoczyła pod koniec z rozdziałem, który nie tylko dezorientował, ale był zupełnie niepotrzebny. Żeby nie było, są też plusy tej książki. Przede wszystkim szybko się ją czyta i nie ma zbędnych opisów. Mimo wszystko jestem na nie.

Autorka wciągnęła mnie w świat pełen hazardu, niebezpieczeństwa, rządzący się własnymi zasadami.
Milionerka i dziedziczka wspaniale prosperującej sieci hoteli Kylie Wilson dowiaduje się o kłamstwach jakimi raczy ją narzeczony. Jej świat zostaje zburzony niczym domek z kart. Kobieta zrywa zaręczyny jednak wybranek nie chce jej tak łatwo pozwolić odejść. Kobieta potrzebuje ochrony. Olivier Sunder nieziemsko przystojny, niebezpieczny a przede wszystkim chętny zaoferować swoja pomoc wkracza z jej życie. Każda pomoc ma jednak swoją cenę. Ile jest warte poczucie bezpieczeństwa? Musicie koniecznie przekonać się sami. Jedyne co Wam zdradzić to to że nie będziecie żałować chwil spędzonych z tą lekturą.
Dzieje się wiele.
Książka wciąga od pierwszych stron gdzie akcja mknie nieubłaganie. Czyta się ją bardzo szybko, a przede wszystkim przyjemnie. Lekkie pióro autorki sprawia że jest zrozumiała .Dostajemy mnóstwo emocji, które możemy przeżywać wspólnie z bohaterami. Nie zabraknie intryg, zdrady, tajemnic i pożądania. Sceny są wyważone i nie gorszą a pozostawiają lekkie wypieki na twarzy.
Wielki plus książka zyskała u mnie za swoje zakończenie. Myślałam, że będzie banalne i przewidywalne jednak nie dostałam tego czego się spodziewałam. Szok na mojej twarzy malował się dłuższy czas.
Zdecydowanie lekki romans mafijny idealny do czytania przed snem bądź do porannej kawki.
Mimo iż jest to debiut to moim zdaniem bardzo udany. Z wielką chęcią sięgnę po kolejne książki autorki.

Może trochę przewidywalna, ale i tak mi się podobało.Bardzo mnie wkręciła, całą przeczytałam w jeden dzień.

• Mafia

Dodaj cytat z książki To tylko układ