Miej wyje**ne, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania

Okładka książki Miej wyje**ne, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania Katarzyna Czyż
Katarzyna Czyż Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Onepress
2023-09-19
2023-09-19
odpuszczanie samorozwój

Książka "Miej wyjexxne, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania" to niezwykła podróż w głąb siebie, prowadzona przez doświadczonego przewodnika, dr Katarzynę Czyż. Autorka nie tylko zaraziła mnie entuzjazmem do sztuki odpuszczania, ale również oferuje praktyczne narzędzia do osiągnięcia tego celu.

Główna idea książki opiera się na siedmiu krokach odpuszczania, które autorka przedstawia jako kluczowy proces transformacji. Przez nazwanie emocji, skoncentrowanie się na oddechu, autocoaching, zawarcie czterech umów, relaks, zarządzanie energiami i humor, zostałam prowadzona przez etapy odkrywania siebie i radzenia sobie z trudnościami.

Jednym z najmocniejszych punktów tej książki jest struktura oparta na konkretnych krokach, które pomagają zastosować teorię odpuszczania w praktyce. Każdy krok jest opisany w sposób przystępny i zilustrowany przykładami, co ułatwia zrozumienie oraz implementację w życie codzienne.

Autorce udało się stworzyć atmosferę otwartości i zrozumienia, co pozwoliło mi poczuć się komfortowo podczas odkrywania własnych emocji i sposobów ich przetwarzania. Zestawienie humoru z poważnymi treściami sprawia, że lektura jest nie tylko edukacyjna, ale również przyjemna.

"Miej wyjexxne, będzie Ci dane" to nie tylko zbiór ćwiczeń, ale także zeszyt ćwiczeń, co podkreśla praktyczny charakter książki. Mogłam nie tylko przeczytać o sztuce odpuszczania, ale także ją przeżyć i wcielić w życie. To niezwykle wartościowe narzędzie dla tych, którzy pragną rozwoju osobistego, radzenia sobie z trudnościami i osiągnięcia równowagi w życiu.

Podsumowując, książka dr Katarzyny Czyż to nie tylko przewodnik po sztuce odpuszczania, ale także praktyczne narzędzie do osobistego rozwoju. Zalecając konkretną aktywność, autorka inspiruje do podjęcia działań, dzięki którym możliwe staje się uwolnienie od napięć i negatywnych emocji. "Miej wyjexxne, będzie Ci dane" to niezwykle wartościowa propozycja dla wszystkich poszukujących drogi do własnego rozwoju i zrozumienia sztuki odpuszczania.

Główna idea książki opiera się na siedmiu krokach...

Słowo “wyje**ne” rzadko się mi nasuwa, ale tutaj absolutnie się zgadzam z jego użyciem, bo przekaz autorki jest fenomenalny. Zachęca nas szczerze do akceptacji spraw, na które nie mamy wpływu. Przyglądamy się własnym przeżyciom, które tak mocno się w nas zakorzeniają, że nie potrafimy spojrzeć na życie inaczej, za to możemy stworzyć nowy plan działania. Autorka przekazuje czytelnikowi 7 kroków w postaci ćwiczeń, które na co dzień wpłyną na zmianę dotychczasowego nastawienia i nawyków. To trudna droga dla mnie, bo dążę do perfekcjonizmu, ale wiem, że gdy zastosuję przedstawiony metody na pewno znajdę się bliżej harmonijnego życia. Pomysł na dziennik wdzięczności czy opisanie lepszej wersji siebie to rewelacja. Naprawdę warto skorzystać z tego workbooka, kóry może też być idealnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Jeśli znajdujesz się w momencie, gdy czujesz, że nie dajesz rady to będzie idealna lektura dla Ciebie. To zeszyt pracy, który jest uzupełnieniem książki dr Katarzyny Czyż, gdzie znajdziecie aż 102 praktyczne ćwiczenia w sztuce odpuszczania. Wykonałam dotychczas wiele z nich i poczułam się bardziej zrelaksowana.

Nie jest to typowa książka, to jest ćwiczeniówka! Pamiętacie ze szkoły? Lubiliście wypełniać ćwiczeniówki? Ja uwielbiałam! Dzisiaj sama nauczam na kursach i bardzo dużo robię ze słuchaczami zadań praktycznych i przygotowuję im ćwiczenia do pracy własnej. Ja bardzo lubiłam się uczyć przez zabawę i do dzisiaj pamiętam dodatkowe lekcje z szybkiego czytania i skutecznego zapamiętywania, które właśnie tak wyglądały, a jak na początek lat 90. ubiegłego wieku były bardzo innowacyjne.

Autorka dr Katarzyna Czyż jak sama o sobie informuje na swojej stronie internetowej www.kasiaczyz.pl: „Posiadam dwie drogi zawodowe. Po pierwsze jestem doktorem nauk prawnych, wykładowcą akademickim i trenerem. Po drugie jestem magistrem psychologii i psychoterapeutą w trakcie akredytacji”. Napisała 4 książki: „Miej wyje**ne, będzie Ci dane, o trudnej sztuce odpuszczania”, „Emocje zadbane i masz wyje**ne, o trudnej sztuce radzenia sobie z uczuciami”, „Strach ma wielkie oczy, może Cię zaskoczyć. O trudnej sztuce poszukiwania w sobie odwagi” i najnowsza „Miej wyje**ne, będzie Ci dane.102 praktyczne zadania z odpuszczania”, o której Wam opowiem.

„Miej wyje**ne, będzie Ci dane.102 praktyczne zadania z odpuszczania” jest zbudowana w formie ćwiczeniówki, chociaż dla ułatwienia Autorka podaje również wiedzę teoretyczną, omawia i wyjaśnia różnego rodzaje mechanizmy, które nami sterują a przede wszystkim zachęca do wnikliwego wykonywania ćwiczeń. „Aby odnieść realną korzyść z wykonania zaproponowanych przeze mnie ćwiczeń, spisz swoją historię”. Poziom ćwiczeń jest różnorodny, a wiele z nich wymaga wiedzy z zakresu psychologii a przede wszystkim wiedzy tej najtrudniejszej do zdobycia, o sobie samym.

Ćwiczeniówka „Miej wyje**ne, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania” jest podzielona na siedem kroków:

krok 1. Nazwij emocje – wstręt, smutek, złość, emocje wieloznaczne rozpoznawanie i praca z nimi.
„Jeśli chcesz zrozumieć życie, to przestań wierzyć w to, co mówią i piszą – a zacznij obserwować i czuć – Antoni Czechov”.

krok 2. Oddech – techniki oddechowe, uważność, oddech jogina, Ho'oponopono, mantry.
„Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko, co ludzie mówią. Prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką. Jeśli słowa mogą Cię kontrolować, to znaczy, że wszyscy mogą cię kontrolować. Oddychaj i pozwól sprawom przeminąć – Bruce Lee”.

krok 3. Autocoaching – definicja, praca na przekonaniach, piramida Diltsa, dziennik wdzięczności, wartości, okno Johari, diagram analizy coachingowej, itd.
„Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie to kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem – Carl Gustav Jung”.

krok 4. Cztery umowy – generalizacje, wulgaryzmy, komunikat ja, aktywne słuchanie.
„Książka Miguela Ruiza „Cztery umowy:
1. Po pierwsze, szanuj swoje słowo.
2. Po drugie, nie bierz niczego do siebie.
3. Po trzecie, nie zakładaj niczego z góry.
4. Po czwarte, rób wszystko najlepiej jak potrafisz”.

krok 5. Relaks – czas dla siebie, wewnętrzny krytyk, twój wewnętrzny przyjaciel.
„Ludzie spieszą się w pracy, dlatego niedbale ją wykonują, spieszą się w używaniu życia, dlatego jego smaku nie odczuwają, spieszą się w odpoczynku, dlatego nie mogą wypocząć – Antoni Kępiński”.

krok 6. Zarządzanie energiami – energia fizyczna, intelektualna, emocjonalna, duchowa
„Energia to bardzo ważna rzecz, bo albo nam się chce i mamy na coś siłę, albo nie”.

krok 7. Humor – flow, kontakt z naturą, radosne chwile, lustro, kapsuła czasu, smuteczki.
„Humor jest największym błogosławieństwem ludzkości - Mark Twain”.

W mojej ocenie jest to bardzo wartościowa książka dla osób będących w trakcie procesu psychoterapii do walidacji swojej drogi ku zdrowieniu i refleksji jak wiele już sami osiągnęli. Dla osób, które dopiero uświadamiają sobie, ze chcą skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty będzie pomocą w określeniu problemu, który chcą/lub muszą przepracować.

Godziny spędzone na refleksji o sobie samym i wypełnianiu kolejnych ćwiczeń będą momentami mocno wyczerpujące, ale w drodze do poznania i zrozumienia siebie, swoich reakcji i zachowań, warto podjąć każdy wysiłek. Czytajcie, zastanawiajcie się, piszcie swoją historię!

Przepracowanie, rezygnowanie z czasu dla siebie, zmęczenie, niedospanie….
Dobry zeszyt ćwiczeń do technik odpuszczania. Ćwiczenia zapisane w książce pomogą w rozwoju osobistym i lepiej poznać siebie . Znajdziemy w niej 7 kroków z różnymi ćwiczeniami m.in. część o emocjach, autocoachingu, relaksacji…
Dr Katarzyna Czyż prezentuje informacje, narzędzia i techniki, które pozwalają na skoncentrowanie się na tym, co istotne.

Przepracowanie, rezygnowanie z czasu dla siebie, zmęczenie, niedospanie….
Dr Katarzyna Czyż prezentuje informacje, narzędzia i techniki, które...

to mega praktyczne czytadełko 😁 📖 serio! tak naszpikowanego ćwiczeniami czytadełka chyba w rękach jeszcze nie miałam 🤩

⩥ ''Miej wyje**ne, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania''

▹ krok IV › cztery mowy
▹ krok V › ćwiczenia relaksacyjne
▹ krok VI › ćwiczenia dotyczące zarządzania naszymi energiami
▹ krok VII › humor

oczywiście aby przerobić wszystkie te ćwiczenia potrzebujecie trochę czasu - to nie jest pozycja na wieczór lub dwa 😉

tą pozycja to chrapka dla osób lubiących czytadełka dotyczące rozwoju osobistego i chcących lepiej poznać samych siebie 😀📖

⩥ ''Miej wyje**ne, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania''

innymi słowy >> czysta praktyka 🔥

prawie 200 stron ćwiczeń podzielonych na 7 kolejnych kroków:
▹ krok I › ćwiczenia skupiające się na emocjach
▹ krok II › ćwiczenia skupiające...

Pamiętacie książkę "Miej wyje**ne, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania" autorstwa dr Katarzyny Czyż? Jeśli tak to świetne się składa, gdyż chcę Wam zaprezentować najnowszą książkę Autorki, a mianowicie: "Miej wyje**ne, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania".

Rozwój osobisty to nie tylko teoria, ale także praktyka. A co może być lepszego dla praktyki niż ćwiczenia? Książka podzielona jest na 7 kroków. Znajdziemy w niej m.in. ćwiczenia dotyczące emocji, oddechu i uważności, autocoachingu, zarządzania energiami oraz wiele innych. Książka ma niecałe 200 stron ale zdecydowanie trochę czasu trzeba będzie jej poświęcić aby przerobić sobie na spokojnie wszystkie zadania.

Co więcej mogę powiedzieć? Jeśli lubicie książki dotyczące rozwoju osobistego to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł 👍 Polecam 👍

#współpracarecenzencka

Razem z książką o tym samym tytule stanowią idealny zestaw, którego potrzebowałam.
Zawiera 120 ćwiczeń, które pomogą nam w usystematyzowaniu całej naszej przeszłości i finalnie zrozumieniu w jaki sposób możemy sobie pomóc w budowaniu spokojnej przyszłości i radzeniu sobie z toksycznymi osobami czy też wydarzeniami.
Jak odpuścić by poczuć szczęście i ulgę?
Zestaw zadań sprawi że poznamy lepiej siebie dzięki czemu łatwiej będzie osiągnąć zamierzony cel.

Jak odpuścić by poczuć szczęście i ulgę?
Zestaw zadań...

Lubicie psychologiczne zadania i pytania? Ja uwielbiam. Dzięki temu mogę poznać siebie lepiej. Dostrzegam obszary, na których powinnam się skupić w dążeniu do porzucenia krzywdzących schematów myślowych z dzieciństwa. To głównie perfekcjonizm, overthinking, katastrofizacja- mówiąc prościej: przejmowanie się wszystkim, co popadnie.

Uporałam się ze wszystkimi ćwiczeniami i to była świetna zabawa! Czułam się, jakbym wypełniała ,,Zniszcz ten dziennik”, popularną książkę z mojego dzieciństwa. Książka nadaje się absolutnie dla każdego, kto choć odrobinę bardziej chce poznać samego siebie. Zadania dzielą się na rozdziały:

emocje: odkryjecie znaczenie uczuć i sposób, w jaki je odczuwacie, dowiecie się, czym są emocje wieloznaczne (ja nie wiedziałam) i spróbujecie arteterapii

oddech: nauczycie się świadomego oddychania i poszerzycie wiedzę o technikach mindfulness w praktyce (stosuję od 2 miesięcy i faktycznie pomaga, dzięki relaksacji jestem spokojniejsza i udaje mi się okiełznać nadmiar myśli)

autocoaching: pod tym pojęciem kryje się wiele dróg, między innymi praca nad asertywnością, wyobraźnią i towarzyszącymi Ci przekonaniami

cztery umowy: w tym rozdziale poznacie wpływ wulgaryzmów, komunikatu ,,ja” w rozmowach z innymi, a także wskazówki jak ,,aktywnie słuchać”

relaks: czym właściwie jest czas dla siebie i dlaczego tak bardzo się go boimy?

zarządzanie energiami: brzmi magicznie, ale to wcale nie nadprzyrodzona energia, a taka, która drzemie w Tobie- fizyczna, intelektualna, emocjonalna. Jak możesz wykorzystać swoje wewnętrzne zasoby?

humor: pomyśl nad radosnymi chwilami, wspomnieniami. Wiesz, jak dużo pozytywnych emocji przynoszą drobne akty dobroci lub terapia kolorami? Spróbuj wykonać kreatywne zadania od Kasi i uśmiechnij się do siebie!

Nie wszystkie zadania były proste. Niektóre dostarczą Ci trudności, ale to dzięki nim wkroczysz na ścieżkę autorefleksji. Odpowiadając na pytania i wykonując zadania, to ty piszesz tę książkę, tak samo, jak i całą historię swojego życia. Fajnie jest siebie poznać!

Uporałam się ze wszystkimi ćwiczeniami i...

Czasami w życiu dochodzimy do punktu, w którym wydaje się nam, że świat spada nam na głowę. Oczekiwania, stres, napięcie – te wszystkie czynniki mogą nas przytłaczać i sprawiać, że tracimy spokój oraz równowagę. W takich chwilach pojawia się pytanie: Jak sobie z tym poradzić? Jak odzyskać wewnętrzny spokój i harmonię?

To właśnie te pytania stanowiły inspirację do napisania tej książki. Miej Wyj**ane, Będzie Ci Dane to niezwykła podróż przez sztukę odpuszczania, która może znacząco wpłynąć na jakość naszego życia. Książka ta jest nie tylko przewodnikiem, ale również praktycznym narzędziem, które pomoże nam odkryć, jak odpuścić i czerpać z tego korzyści.

Autorka, dr Katarzyna Czyż, proponuje 7 konkretnych kroków, które poprowadzą nas przez praktykę odpuszczania. Zanim jednak rozpoczniemy tę podróż, zachęca nas do przyjrzenia się naszej własnej historii życia. To moment, byśmy spojrzeli na swoje przeżycia i zrozumieli, dlaczego szukamy sposobów na odpuszczenie, dlaczego potrzebujemy tej umiejętności.

Miej Wyj**ane, Będzie Ci Dane jest dedykowane każdemu, kto pragnie nauczyć się sztuki odpuszczania. To zarówno dla tych, którzy chcą radzić sobie z codziennym stresem, jak i dla tych, którzy pragną świadomie kształtować swoje życie. Ta książka jest zaproszeniem do fascynującej podróży ku spokoju i akceptacji. Czy jesteś gotowy/gotowa rozpocząć tę podróż?

Ta książka stanowi wartościowy przewodnik dla każdej osoby, która staje w obliczu wyzwań życiowych i poszukuje sposobu na odzyskanie spokoju i równowagi.

Autorka, dr Katarzyna Czyż, zaprasza czytelników do fascynującej podróży przez 7 kroków praktyki odpuszczania.

Ta książka jest dedykowana wszystkim, którzy pragną nauczyć się umiejętności odpuszczania. To zarówno dla tych, którzy doświadczają codziennego stresu, jak i dla tych, którzy chcą świadomie kształtować swoje życie. Dr Czyż prezentuje ćwiczenia, narzędzia i techniki, które pozwalają na skoncentrowanie się na tym, co naprawdę istotne.

Przed rozpoczęciem praktyki, autorka zachęca do refleksji nad własnym życiem, by zrozumieć, dlaczego sięgamy po książki o odpuszczaniu. To moment, by opisać swoją życiową historię, zrozumieć swoje emocje i potrzeby.

Miej Wyj**ane, Będzie Ci Dane to nie tylko książka, to przewodnik, który może pomóc każdemu odnaleźć spokój i akceptację w coraz bardziej wymagającym świecie.

Jeśli jesteś gotowy/gotowa na tę podróż ku lepszemu zrozumieniu siebie i swojego życia, ta książka jest dla Ciebie.

To właśnie te pytania stanowiły inspirację do napisania...

Ciekawe uzupełnienie do książki o tym samym tytule. Podręcznik pełen jest praktycznych ćwiczeń, do pracy własnej.

• Z polecenia do kupienia ...
  • Świetne poradniki
  • Recenzenckie
  • Samodzielne
  • Psychologia l

Dodaj cytat z książki Miej wyje**ne, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania