Okładka książki Strach ma wielkie oczy, może Ci naskoczyć. O trudnej sztuce poszukiwania w sobie odwagi Katarzyna Czyż
Katarzyna Czyż Wydawnictwo: Helion, Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Helion, Onepress
2023-02-22
2023-02-22

Okładka książki Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski
Uwięzieni w sł... Agnieszka Kozak, Ja...
Okładka książki Człowiek szczęśliwszy. 53 naukowo udowodnione nawyki, które pomagają odnaleźć radość życia A. Amit, Scott S.J.
Człowiek szczę... A. Amit, Scott S.J....
Okładka książki Ukoić siebie, czyli jak oswoić lęk i traumę Martyna Harland, Ewa Woydyłło
Ukoić siebie, ... Martyna Harland, Ew...

📚STRACH MA WIELKIE OCZY, MOŻE CI NASKOCZYĆ 🖋 @kasiaczyz.pl @wydawnictwo_onepress @wydawnictwo_sensus
🔹🔸🔹🔸🔹🔸
…o trudnej sztuce poszukiwania w sobie odwagi…
Tytuł książki sam w sobie jest przyciągający i obiecujący, a opis książki sugeruje, że to praktyczny poradnik o odwadze i poszukiwaniu autentyczności w społeczeństwie pełnym oczekiwań i presji. Autorka dr. Katarzyna Czyż wydaje się łączyć wiedzę psychologiczną z osobistymi doświadczeniami w sposób przystępny dla czytelnika. Czy masz odwagę, by być sobą? Jeśli tak to ta książka jest dla Ciebie!

Książka jest podzielona na dwie główne części. Pierwsza z nich wprowadza nas w temat odwagi i analizuje różne nurtu psychologiczne, co pozwala lepiej zrozumieć, jak strach i presja społeczna wpływają na nasze życie. W drugiej części, autorka dostarcza konkretnych technik i narzędzi, które pomagają nam odnaleźć odwagę do bycia sobą, podejmowania wyzwań i pokonywania własnych ograniczeń.

Książka zachwyca swoim przystępnym stylem pisania, który łączy w sobie humor, bezpośredniość i wiedzę psychologiczną. Czytelnik może odkryć, że wśród sarkazmu i żartów kryje się głębszy przekaz o znalezieniu odwagi i autentyczności w życiu.

Podsumowując, "Strach ma wielkie oczy może Ci naskoczyć" to pozycja, która z łatwością może przyciągnąć czytelników zainteresowanych rozwojem osobistym, psychologią oraz poszukiwaniem swojej prawdziwej tożsamości. Autorka dr. Katarzyna Czyż w humorystyczny i prosty sposób przekazuje istotne treści, które pozwalają zrozumieć, jak pokonać własne lęki i zacząć żyć autentycznie. To zdecydowanie książka, która warto mieć na swojej półce i do której można wracać, by odnajdywać odwagę w sobie. Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu @wydawnictwo_onepress @wydawnictwo_sensus

🔹🔸🔹🔸🔹🔸
…o trudnej sztuce poszukiwania w sobie odwagi…

Zabieram się za czerwona książkę, która to tak popularność rozbudziła.. Pogawędzimy, kawkę wypijemy i zobaczymy

Podoba mi się styl i prostota przekazu. Tak jakbym siedział z Kasią w kawiarni i sobie byśmy gawędzili, a w zasadzie to autorka gawędziła. I jak to czasami tak bywa, że spotykamy się na kawę aby porozmawiać o konkretnej rzeczy, a rozmawiamy o wszystkim innym. Dopiero jak już dopijamy kawkę to pada zdanie, może dwa odnośnie celu spotkania - tutaj odwagi. I szału nie ma....

Książka jest dobra, ale ... no właśnie, chyba nie tego oczekiwałam. To moja pierwsza książka tej autorki, zakupiona przypadkowo. Książka jest ciekawa, napisana inaczej, we własnym stylu. Jest lekka i ma się wrażenie, że to taka luźna rozmowa. Pozycja napakowana wiedzą, jednak nie wciągnęła mnie i ciągle miałam wrażenie, że "ale ja to przecież wiem i tak robię", więc albo to nie książka dla mnie albo to nie mój styl. Na pewno polecę ją kilku osobom, ale sama do niej nie wrócę i raczej nie przeczytam poprzednich książek tej autorki.

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością Pani Katarzyny Czyż i tym razem również się nie zawiodłam. Strach jest normalnym uczuciem, które każdy z nas przeżył napewno nie raz dlatego myślę, że warto zapoznać się z tą książką, aby dowiedzieć się jak on wpływa na nasz organizm oraz jakie kroki można podjąć, aby z nim walczyć. Jak zawsze mamy tutaj dawkę wiedzy przeplataną humorem oraz przykłady z życia autorki co pozwala lepiej zrozumieć pewne zagadnienia. Jak zawsze znajdziemy tutaj również ćwiczenia, które jak zawsze pozwolą nam lepiej zrozumieć to co chce przekazać autorka oraz pokazuje jak wręcz pozorom pewne ćwiczenia i zagadnienia nie są tak oczywiste oraz trzeba się pomęczyć, żeby dotrzeć do odkrycia siebie i swoich lęków. Książkę naprawdę warto przeczytać i zrozumieć, że warto mieć wyje**ne, aby być szczęśliwszym i nauczyć się przejmować opiniami innych, które mogą nas stresować, a nawet prowadzić do paraliżującego strachu. Pani Katarzyno muszę zdecydowanie uzupełnić swoje zbiory o czerwoną książkę i czekam na kolejne części, aby móc się pochwalić tą tęczą w swojej biblioteczce :D

Znacie twórczość Katarzyny Czyż? To niesamowita kobieta, która pomimo ukończenia studiów prawniczych została psychologiem. Jej historia jest dla mnie bardzo inspirująca. Książka ,,Miej wyje**ne, będzie Ci dane” o spełnianiu cudzych oczekiwań, zmęczeniu i przepracowaniu odniosła sukces i otrzymała miano bestsellera.

Nowa dotyczy odwagi w każdym aspekcie życia- w relacjach rodzinnych, zawodowych i nie tylko. Składa się z 2 części. Pierwsza skupia się na merytorycznym wyjaśnieniu nurtów, jakie spotkamy w psychoterapii- psychodynamiczny, psychoanalityczny, poznawczo-behawioralny i systemowy. Czym się różnią i co mówią o odwadze? Tego dowiecie się po przeczytaniu wymienionych rozdziałów. Druga część skupia się na praktyce i uczy, w jaki sposób pokonać bariery w życiu osobistym, zawodowym. Dotyczy to m.in. lęku związanego z prośbą o podwyżkę w pracy czy strachem wywołanym przemówieniami publicznymi. Oprócz tego Katarzyna Czyż zwraca uwagę na odwagę w byciu sobą, co oznacza odkrywanie siebie, rozwój, zmierzenie z trudnymi wydarzeniami z przeszłości i dzieciństwa.

Autorka ma bardzo nietypowy styl pisania. Robi to w humorystyczny, nieco wulgarny, a jednocześnie przesycony wiedzą sposób. Bardzo podobało mi się, że tak przystępnie stara się przekazać informacje o skomplikowanych procesach myślowych i terapeutycznych. Wulgaryzmy wywoływały u mnie lekki dyskomfort, ale należę tych marudnych purystów językowych, którzy jak ognia unikają czytania książek z przekleństwami, a zwłaszcza ich używania 😅.

Jestem za to entuzjastą psychologii, więc ta książka skradła moje serce głównie prezentacją wszystkich nurtów psychoterapeutycznych ❤️. Wcześniej nie miałam pojęcia czym charakteryzuje się każdy z nich, a teraz jestem w stanie je odróżnić i podać metody, jakie są w nich stosowane.

Jeśli interesujecie się psychologią, lubicie rozwój osobisty i pokonywanie własnych granic i słabości to książka dla was!🥰

Nowa dotyczy odwagi w każdym aspekcie życia- w relacjach...

Kolejna świetna książka tej autorki. Polecam nie tylko osobom zmagającym się z poczuciem lęku, ale także tym zainteresowanym rozwojem osobistym. Świetny styl, doskonałe4 poczucie humory i całe mnóstwo konkretnej wiedzy.

Trzyma poziom poprzednich książek Pani doktor, choć trochę zabrakło humoru, który we wcześniejszych pozycjach grał bardzo istotną rolę, przez co momentami robiło się zbyt poważnie. Ale i tak świetna i lekka pozycja samorozwojowa.

Książka, która sprawia wrażenie, jakbyś rozmawiał/ła z ciocią Kasią przy kubku 🍵 dobrej herbaty. Autorka otoczy cię ciepłem i wsparciem, przy okazji wytłumaczy trudne zagadnienia w bardzo łatwy oraz ciekawy sposób. 😃

Bardzo przyjemnie wytłumaczone nurty, takie jak: psychoanalityczny, systemowy, poznawczo-behawioralny, czy psychodynamiczny, które zostały przedstawione po to, abyś mógł/mogła lepiej poznać siebie. Ponieważ, aby być odważnym, musisz znać swoją wartość i zrozumieć swoje zachowania. 😛

Autorka porusza się w obrębie tematów, w których ta odwaga jest potrzebna, jak np. zmiana pracy, 💼 czy wyrażanie siebie. Sporo tu przemyśleń na ten temat i nie brakuje ćwiczeń oraz przykładowych pytań coachingowych. Abyś sam/sama mogła przeanalizować swoją sytuację. 📝

Książka jest napisana w humorystyczny sposób, ale przekazuje sporo wiedzy. Trzymam kciuki, aby Pani Kasia wydawała jak najwięcej książek tego typu, bo wyszło świetnie.👏

strach jest powszechnym uczuciem towarzyszącym nam w codziennym życiu. pełni nie tylko negatywna, ale i pozytywną funkcje. jednak jak nad nim zapanować i ograniczyć jego destrukcyjny wpływ❔

z pomocą przychodzi to oto czytadełko 📖 ↓
⩥ "Strach ma wielkie oczy, może Ci naskoczyć. O trudnej sztuce poszukiwania w sobie odwagi" ~ Katarzyna Czyż

czyli skąd bierze się strach i obawa, oraz jak sobie z tym radzić 🔥

pierwsza część książki wprowadza nas w bardziej teoretyczne zagadnienia z dziedziny psychologii > czym jest odwaga, 4 nurty terapeutyczne, typu osobowości;
druga zaś skupia się na odwadze już w naszym codziennym życiu.

➕ dodatkowo znajdziemy w niej wiele praktycznych ćwiczeń do wykonania 🏋🏼‍♀️

dzięki tej książce zrozumiemy i poznamy lepiej samych siebie, a następnie rozwiniemy w sobie szeroko pojętą odwagę i nauczymy się stosowania przydatnych nam technik.

✍🏼 książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, a nawet zabawnym 😉 nawet laicy z psychologii nie będą mieć najmniejszych problemów ze zrozumieniem przedstawianych tu treści 👌🏼 to właśnie sposób w jaki ta książka jest napisana (czyli niezwykle swobodny o jednocześnie zrozumiały) wyróżnia ją na tle podobnych czytadełek 😀

jeśli lubisz samorozwojowe czytadełka to zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę 😁📖

z pomocą przychodzi to oto czytadełko 📖 ↓

czyli skąd bierze się strach i...

Strach to uczucie, które towarzyszy każdemu w mniejszym lub większym stopniu. Boimy się o zdrowie, o naszych bliskich, o pracę, o zarobki, a w obecnym czasie ten strach towarzyszy Nam jeszcze bardziej w związku z pandemią czy wojną. To uczucie często powoduje taki zamęt w Naszym życiu, często też Nas wręcz paraliżuje i nie jesteśmy w stanie się realizować, działać i dążyć do spełnienia celów jakie sobie wyznaczamy. Ja niestety jestem osobą, która bardzo przejmuje się wszystkim, opiniom innych, bardzo boję się zmian czy lęk o bliskich towarzyszy mi cały czas. Gdy zobaczyłam tytuł ,,Strach ma wielkie oczy może Ci naskoczyć'' to wiedziałam, że to książka dla mnie i koniecznie muszę ją przeczytać. Książka została podzielona na dwie części. W pierwszej odnosi się do zrozumienia i poznania siebie, z kolei w drugiej części prezentuje techniki, które będą pomocne w realizacji tego co dowiemy się w pierwszej części. Katarzyna Czyż przedstawia schematy funkcjonowania ludzkiej psychiki, lecz w przystępny, zabawny i podparty przykładami sposób. Wcześniej spotykając się z tego typu lekturami bardzo szybko kończyłam na pierwszych stronach, ponieważ były napisane tak bardzo naukowym językiem, który dla mnie jako osoby nie znającej się na psychologii były nie oczywiste i nie do końca zrozumiałe. Tutaj autorka w tak zabawny i prosty sposób wszystko tłumaczy, że czułam się jak na rozmowie z koleżanką przy kawie. Pani Katarzyna zwraca uwagę nie tylko na samo pojęcie i uczucie jakim jest strach, ale wskazuje aby każdy zastanowił się nad swoimi potrzebami, na występujących mechanizmach obronnych podając masę przykładów jak to działa. Dodatkowo w książce znajdziemy zadania do wykonania, które jeszcze bardziej wciągają czytelnika w tą ,,rozmowę". Mi bardzo spodobała się ta lektora, poczułam się jak po rozmowie z dobrą koleżanką, która pokazuje mi skąd bierze się ten strach i obawa, a także jak sobie z tym radzić. Okłada zdecydowanie zachęca, aby sięgnąć po tą książkę, a środek aby przeczytać ją od początku do końca. Polecam każdemu!

• Psychologia, nauka i rozwój
  • Psychogia /poradniki