Okładka książki Lunch z liderami. Drugie danie. 51 nowych spotkań z tymi, którzy zmieniają bieg historii Times Financial, praca zbiorowa
Times Financialpraca zbiorowa Wydawnictwo: Znak Literanova reportaż
reportaż
Znak Literanova
2023-11-13
2023-11-13
Zbigniew Kościuk

Okładka książki Lunch z ludźmi sukcesu. 52 spotkania z tymi, którzy zmieniają świat Times Financial, praca zbiorowa
Lunch z ludźmi... Times Financial, pr...

O czym rozmawiają oraz co jedzą i piją, kiedy rozmawiają, wielcy tego świata.
Choć (czasami) dobór owych wielkich wydał mi się problematyczny.
Ale i tak warto.

O czym rozmawiają oraz co jedzą i piją, kiedy rozmawiają, wielcy tego świata.
Choć (czasami) dobór owych wielkich wydał mi się problematyczny.
Ale i tak warto.

Książka pod intrygującym tytułem "Lunch z liderami. Drugie danie. 51 nowych spotkań z tymi, którzy zmieniają bieg historii", to praca zbiorowa.
Dziennikarze spotykają się z ciekawymi, znaczącymi postaciami z różnych dziedzin życia, podczas posiłku. Na końcu każdego z wywiadów, podano menu oraz cennik, za którego zaproszone osoby nie uiszczały zapłaty.
Ludzie ci-powszechnie znani, ale nie każda z osób do końca jest "kryształowa". Niektóre, to przysłowiowe "hieny".
Zdarza się, że niektóre podane szczegóły przekazu, różnią się od tych, które możemy znaleźć w innych publikacjach.
Bywało, ze dziennikarz musiał dostosować się do zaistniałej sytuacji w trakcie wywiadu.
Przykładem jest chociażby Richard Desmond, brytyjski bogacz, który bez żadnych skrupułów, zamówił na koszt dziennikarza, butelkę wina wartą 580 funtów!
Rozmowy momentami mogą sprawiać wrażenie monologu, gdzie dziennikarz wciela się w narratora i streszcza pokrótce historię, którą usłyszał od danego rozmówcy.
Każda z osób miała robione zdjęcie, które potem rysownik szkicował, starając się, aby portret danego bohatera był niebanalny, wierny charakterowi.
Mamy także polski akcent, jest to rozmowa z Donaldem Tuskiem.
Pomysł na książkę interesujący, można bowiem pogłębić swoją wiedzę, a także dowiedzieć się wielu rzeczy, które nie są popularne i wszystkim znane.
Wato zwertyfikować i utwierdzić pewne fakty sięgając, w tym celu do innych, dostępnych źródeł.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova💝📙📖

Ludzie ci-powszechnie...

Przygotuj się na wyjątkową ucztę myśli i doświadczeń. Ta książka nie tylko smakuje jak drugie danie po udanym obiedzie, ale także zachwyca swoją głębią, inspirując czytelnika do refleksji nad przywództwem i biznesowym know-how.

Autor, jak prawdziwy mistrz kuchni, przygotowuje nam niezwykłe danie z różnorodnych składników — rozmów z liderami z różnych dziedzin, które układają się w pełen smaku i aromatu przepis na sukces. Każdy rozdział to inna potrawa, a każdy lider to unikalny składnik, który wnosząc coś wyjątkowego, składa się na pełną gamę inspiracji.

Jednym z głównych atutów tej książki jest różnorodność liderów, których autor zaprasza do swojego „kulinarnego show”. Od przedsiębiorców po artystów, od naukowców po humanistów — każdy z nich podziela swoją historię sukcesu, a także kluczowe nauki, które zdobył na swojej drodze. To jak z jedzeniem w dobrym towarzystwie — dzięki tej różnorodności, możemy na nowo odkryć radość z eksplorowania różnych perspektyw i pomysłów.

Autor umiejętnie miesza smakowe nuty rozmów, dodając odrobinę humoru, szczyptę emocji i solidną porcję praktycznej mądrości. Możesz się poczuć tak, jakbyś sam zasiadł do stołu z liderami. Kogo tutaj znajdziecie? Rebecce Solnit, Jordana Petersona, Donalda Trumpa, Donalda Tuska, Gwyneth Paltrow i wiele, wiele innych. Przyznam szczerze, że najbardziej podobał mi się rozdział o Myślicielach i Kreatorach oraz Sztuka Robienia Pieniędzy. A najmniej Polityka i Władza, to zdecydowanie nie moja dziedzina. Natomiast jedno jest pewne… tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bo przekrój liderów jest ogromny.

• Przeczytałam w 2023r.
  • Egzemplarz recenzencki
  • Biografia, reportaż, oparte na faktach
  • Chcę kupić