Noc, która zmieniła wszystko

Okładka książki Noc, która zmieniła wszystko Nathalie K. Flower
Okładka książki Noc, która zmieniła wszystko
Nathalie K. Flower Wydawnictwo: Nathalie K. Flower literatura obyczajowa, romans
Nathalie K. Flower
2023-05-19
2023-05-19
Nathalie K. Flower Delikatny erotyk Romans Kryzys małżeński Romans z humorem Męski narrator Naprawa małżeństwa Zdrada Las Drzewa

Bardzo ciekawa historia, której niejedna rodzina doświadczyła. Szkoda, że w rzeczywistości niewielu facetów potrafi tak mocno walczyć o rodzinę.
Świetnie napisana z pozycji dwóch czasoprzestrzeni przed i po.
Bardzo mi się podobała i mogę szczerze każdemu polecić.

Świetnie napisana z pozycji dwóch czasoprzestrzeni przed i po.
Bardzo mi się podobała i mogę szczerze każdemu polecić.

Cóż… samo życie! Ale świetnie opowiedziane.

Cóż… samo życie! Ale świetnie opowiedziane.

Pokazane relacje w małżeństwie. Polecam

Pokazane relacje w małżeństwie. Polecam

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę tej autorki i po raz pierwszy zdumienie wzięło u mnie górę, gdyż narratorem powieści jest mężczyzna. Z jego punktu widzenia możemy spojrzec na status małżeństwa ,problemy dnia codziennego, kryzys w związku czy seks.
Tomasz i Alicja są małżeństwem z ok. 5 letnim stażem , mają 4-letnia córeczkę. Ich związek przeżywa poważny kryzys. Praktycznie ze sobą nie romawiają, a jesli to ranią się słowami, napięcie emocjonalne można kroić w powietrzu a seks jest czysto fizyczną potrzebą. Gdzie podziały się uczucia?
Gdy Tomasz poznaje Idę wydaje się,że los ich małżeństwa jest przesądzony. Czy Alicja w oczach męża ma szansę z tą kobietą?Co zrobi Tomasz? Jka zachowa się Ida?
Historia ta jest podzielona na czas przed kulminacyjną nocą i po niej. Tomasz i Alicja przechodzą prawdziwą burzę, ale jest córeczka i dla dobra dziewczynki zaczynają oboje coś zmeniać, a łatwo nie jest.
Czy uda im się ocalić związek i co wydarzy sie w ich życiu?
Zapraszam do lektury.
Książka ma w sobie duży ładynek emocji, jest po prostu życiowa.
Podobało mi się to,że autorka przekazała nam spojrzenie zarówno mężczyzny jak i kobiety w chwili rozpadajacego się małżeństwa i próbie jego ratowania. Myślę,że niejednej parze małzeńskiej ta historia okazałaby się pomocna.
Polecam.

„Noc, która zmieniła wszystko” to książka, która już na zawsze ze mną zostanie. To historia napisana przez niejedną rodzinę. Powieść opisana oczami mężczyzny, ale zdarza się również kobietą. Książka tak bardzo realna, że momentami przeraża, uczy i daje wiele do myślenia.

Nie jest to lekka książka. Tutaj wchodzi walka o rodzinę, która zawisła na włosku. Szarej codzienności, nieodpowiedzialnych decyzji, słów raniących i kłótni w nieskończoność. Oraz adrenaliny, gdy na horyzoncie pojawia się ktoś trzeci, ktoś, kto rozumie, wysłucha i nie ma pretensji, jak żona.

Czy ta historia ma szanse na dobre zakończenie?

„Otwórz się na nowe rzeczy, a wtedy wydarzą się cuda”.
Książka pokazująca, „jak zrobić krok do tyłu, by móc ruszyć do przodu”.

Z każdą kolejną stroną miałam coraz więcej emocji, nerwów i napięcia. Z niecierpliwością czekałam na zakończenie powieści. Tak bardzo wczułam się w powieść, że wylałam wiele łez. Współczułam i kibicowałam. Wierzyłam w ich miłość. Wierzyłam Nich.
Pokazała, że zmiany czasami są potrzebne, ale trzeb zapamiętać, żeby wspólnie je zmieniać.

Serdecznie polecam Każdemu przeczytać książkę. Nie jest ona łatwa, ale wile uświadamia.

Opinia w ramach booktour

"Jeśli się kogoś kocha, to nie tylko wtedy, kiedy jest dobrze, ale też wtedy, kiedy jest źle. Więc albo nigdy jej nie kochałeś, albo kochacie się nadal, tylko się pogubiliście."
Co za niesamowita historia. Życiowa, mądra, z przesłaniem. Porusza trudne tematy, z którymi z pewnością niejeden z nas ma do czynienia.
I, co zaskakujące, opowiedziana jest z punktu widzenia mężczyzny.
Noc, która zmieniła wszystko nie jest opowieścią o idealnych bohaterach. Jest to historia burzliwego małżeństwa, którego dalsze istnienie wisi na włosku.
Gdy na horyzoncie pojawia się ta trzecia małżeństwo Alicji i Tomasza jest zagrożone. Czy żona ma szansę w starciu z nieznajomą kobietą? Jaką decyzję podejmie Tomasz? Czy można uratować związek, który jest na skraju przepaści?
Powiem wam, że podczas czytania tej historii cały czas towarzyszą nam ogromne emocje.
Sama opowieść wciąga nas od pierwszych stron.
Na zmianę poznajemy losy Ali i Tomka przed pamiętną nocą, która wszystko zmieniła i po niej.
Niejednokrotnie miałam ochotę potrząsnąć Tomkiem i powiedzieć mu, by się ogarnął i docenił to co ma.
Nie powiem, były również momenty, gdy Alicja i jej zachowanie mocno mnie irytowało.
Jednak przez większość czasu potrafiłam ją dobrze zrozumieć. Ktoś, kto został zraniony broni się przed kolejnymi ciosami reagując na nie złośliwościami. To jest swego rodzaju mechanizm obronny. No bo ile łez możemy wylać, gdy kolejne ciosy spadają nam na głowę? I to od najbliższej osoby.
"Gdy człowiek ma coś na co dzień, zwykle tego nie docenia. Dopiero kiedy to straci, dostrzega wartość tej rzeczy. Żyliśmy obok siebie, ale nie stanowiliśmy jedności. Nie potrafiliśmy się cieszyć swoją bliskością."
Powinniśmy pamiętać, że jeśli w związku są dzieci wszystkie decyzje, jakie podejmujemy mają wpływ nie tylko na nas, ale również na nie.
Najważniejsze, co możemy zrobić by poprawić swoje relacje to szczera rozmowa, miłe gesty i drobne czułości.
Niby nic trudnego. Jeśli się kochamy tak faktycznie jest. Jeśli natomiast wszystko się psuje, te drobnostki urastają do rangi ogromnego problemu.
Noc, która zmieniła wszystko jest bardzo mądrą powieścią, z którą każdy powinien się zapoznać, zarówno mężczyzna, jak i kobieta.
Zawiera w sobie wiele cennych wskazówek, jak uratować związek.
Gorąco polecam.

Opinia w ramach booktour

I, co zaskakujące, opowiedziana jest...

Miałam okazję poznać książkę dzięki book tour. Uważam, że książkę powinien przeczytać, każdy facet po mimo, że uważa się obyczajówki za książki dla kobiet.

Autorka świetnie opisała problemy małżeństwa, kryzys którego ciężko ogarnąć. Zwątpienie i poddanie się bez walki. Co z tym miała noc, która zmieniła wszystko? Otóż bardzo wiele bo to była Wigilia. Czas, który powinniśmy spędzić w gronie najbliższych.

Tomasz z Alicją utrzymywaniu pozorów dla Miśki, ciągłe kłótnie i niedopowiedzenia sprawiają, że małżeństwo się rozpada. Tomasz w tym czasie poznaje Idę. Szczupłą rudowłosą, która zaczyna się podobać. Ida wysłuchuje go uważnie ale ani razu nie daje mu możliwości zbliżenia się.

Tomasz próbując zatrzymać Idę przy sobie pragnie spełnić jej marzenie o Wigilii gdzie, każdy może przyjść. Przez poczęte przygotowania nie miał czasu na dalsze spotkania z rudowłosą. Gdy nadchodzi pamiętna noc, na której nie ma jego żony ani córki. Co tak na prawdę wydarzyło się tamtej nocy i jakie skutki odniosły te wydarzenia na małżeństwo Tomasz i Alicji. Jakie przy tym skrywane sekrety odkryje. Dowiecie się sięgając po książkę.

Książka jest podzielona na rozdziały opisujące ich małżeństwo przed pamiętną nocą i na te po tej nocy. Czytając ją można porównać jaki wpływ miała na nich ta jedna noc oraz pokazała to co umknęło im podczas codzienności. Czytając książkę nie raz się zgodzisz z punktem widzenia Tomasza. Co ciekawsze narratorem jest mężczyzna co dodatkowo pokazuje ich sposób myślenia. Może po tej książce inaczej spojrzycie na swój świat.

Bardzo dobra książka. Mamy tutaj prawdziwe emocje i dialogi w rozpadającym się małżeństwie. Mamy próbę ratowania związku, niedopowiedzenia, przemilczenia niektórych spraw, słuszne bądź nie oskarżenia Bardzo prawdziwa, życiowa. Codzienność wielu z nas wszystkich. I bardzo podobało mi się to że pisana z perspektywy mężczyzny, który z jednej strony chce naprawić relacje z żoną, a z drugiej zastanawia się czy jest sens
Polecam.

Piękna i pełna emocji oraz wzruszeń historia z odrobiną magii. Książka porusza tematykę kryzysu w małżeństwie i fascynację inną, tajemniczą kobietą. Tomasz i Alicja są na takiem etapie w swoim życiu, że nie potrafią już ze sobą rozmawiać. Ciągłe kłótnie i docinki odbijają się na dziecku. Książka napisana jest z perspektywy mężczyzny, poznajemy przeszłość i teraźniejszość bohaterów. Dopiero wyjątkowa noc w lesie zmienia wszystko. Momentami czytelnik odczuwa złość na postępowanie i słowa postaci. Jednak książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, lekki i przyjemny styl oraz ciekawe dialogi. Zakończenie jest perełką tej historii, tajemniczość i wyjątkowość Idy pokazuje magię tej historii. Bardzo polecam.

Powieść o trudnych relacjach w małżeństwie, z odrobiną magii.
Po pięciu latach małżeństwa Tomasz i Ala przeżywają wielki kryzys. On nie cierpi jej nowego wyglądu, na który namówiły ją dwie przyjaciółki. Ona oddaliła się od niego na tyle, że przyjaciółki są dla niej wyrocznią. Jedynym elementem scalającym i powodującym, że w tym małżeństwie bywają normalne chwile, jest ich córka Michalina.
Któregoś dnia po kłótni Tomasz zabiera psa Borysa i idzie z nim na spacer do lasu. Tam spotyka kobietę o rudych włosach, która po prostu zbiera grzyby. Po kilku tygodniach takich spotkań mężczyzna jest zafascynowany nową znajomą.
Co mi przeszkadzało: konstrukcja powieści. Poszczególne rozdziały dotyczyły zdarzeń, które miały miejsce przed nocą, która zmieniła wszystko, albo po nocy która zmieniła wszystko. Na początku bardzo mi się mieszało, co jest PRZED, a co jest PO. Może dlatego, że bardziej interesowała mnie treść niż tytuły rozdziałów.
Na pewno w tej powieści jest dużo seksu.
I najważniejsze - jest to książka o prawdziwej relacji czyli takiej, która mogłaby się przydarzyć w każdym małżeństwie.
Serdecznie polecam!

Powieść o trudnych relacjach w małżeństwie, z odrobiną magii.

• Przeczytane 2023