My office. Now!

Okładka książki My office. Now! Sabina Moone
Okładka książki My office. Now!
Sabina Moone Wydawnictwo: Wydawnictwo Romantyczne literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Romantyczne
2023-09-18
2023-09-18
Romans biurowy 16+

Tę oraz inne recenzje przeczytasz na https://swiat-ksiazkowych-recenzji.blogspot.com

"Pamiętaj, że zawsze trzeba mieć nadzieję. I otwarte serce. Nigdy nie wiesz, kiedy spotkasz miłość życia."

"My Office. Now!" autorstwa Sabiny Moone prezentuje poruszającą narrację wokół Aysun Bailey, zdeterminowanej kobiety zorientowanej na karierę, której głównym celem jest branża eventowa. Kiedy jej szef, Christopher Lauder, powierza jej zadanie zorganizowania przyjęcia zaręczynowego dla swojego najbliższego przyjaciela, Aysun widzi w tym szansę na zawodowy rozwój.

W miarę rozwoju fabuły dynamika między Aysun a Christopherem zaczyna się dyskretnie zmieniać, ukrywając się przed ciekawskimi oczami ich kolegów z pracy. Ich rozwijająca się bliskość odkrywa warstwy złożoności, zwłaszcza gdy Christopher skrywa tajemnicę, która ma potencjał zrujnowania wszystkiego, co zbudowali.

Sabina Moone wprawnie splata opowieść o ambicji, relacjach międzyludzkich i delikatnej równowadze między osobistymi pragnieniami a zawodowymi obowiązkami. Postacie są wyraziste, każda niosąc ze sobą swoje aspiracje, lęki i wrażliwości, co dodaje głębi narracji.

Autorka zręcznie porusza się wśród złożoności dynamicznych relacji zawodowych i międzyludzkich, ujmując niuanse ludzkich emocji i subtelności poruszania się w delikatnych sytuacjach. Czytelnicy zostają wciągnięci w świat, w którym ambicja zderza się z ukrytymi prawdami, pozostawiając ich z niecierpliwością, aby odkryć złożone warstwy historii.

„My Office. Now!” to fascynująca lektura, która bada tematy ambicji, zaufania i konsekwencji ukrytych tajemnic. Mistrzowska narracja Sabiny Moone przebija się przez stronice, czyniąc ją lekturą obowiązkową dla tych, którzy lubią opowieści zagłębiające się w zawiłości ludzkich relacji i dążenia do zawodowego sukcesu.

Moim zdaniem "My office now" to taki klasyczny romans biurowy, który już nieraz czytałam. Chciałabym móc powiedzieć coś wyjątkowego o tej książce ale niestety nie ma co. Tak naprawdę jest to książka jak wiele innych, nie wydarzyło się tutaj nic nowego, niesamowitego co mogłoby mnie chwycić za serce. Uważam, że to dość "oklepany" motyw i wiem, że na tyle książek ile jest wydawanych, nie da się wymyślić czegoś całkiem nowego, co się nie powtarzało nigdy wcześniej. I nie mówię, że to źle, że autorka wpadła na taki a nie inny pomysł i go zrealizowała. Po prostu nie zawsze każda książka podpasuje każdemu. Może jest ktoś kto wcześniej nie miał styczności z takim motywem i dla niego będzie to coś nowego i mu się spodoba.
Książka jest dobrze napisana i dość szybko się ją czytało, nawet gdy momentami mnie nudziła i potrafiłam przewidzieć co będzie później.
Jeśli chodzi o bohaterów i sposób w jaki zostali wykreowani to mam mieszane uczucia. Główni bohaterowie czyli Aysun i Christopher zachowywali się jak nastolatkowie mimo iż byli dorośli. Tak samo jak inni, poboczni bohaterowie. Rozumiem, że każdy ma w sobie coś z dziecka, ale momentami to było aż nadto. Ciągle jakieś fochy i inne takie. Nie podeszło mi to po prostu. I sądzę, że były tam pewne wątki, które można by jakoś rozwinąć a niestety odeszły one daleko w niepamięć. Akcja, a głównie mowa tutaj o realcji naszych bohaterów, trochę za szybko się rozwijała.
Momentami było słodko i zabawnie ale brakowało mi tego czegoś, co sprawiłoby, że sprostałaby ona moim oczekiwaniom.

Aysun uwielbia swoją pracę i kiedy dostaje zlecenie przygotowania wesela i to na dodatek we Włoszech, widzi szansę na rozwój kariery. Na przyjęciu weselnym jednym z gości będzie jej szef Christopher. Przygotowania do przyjęcia zbliżają Aysun i Chrisa, choć dziewczyna próbuje się przed tym bronić.

Szczerze, uwielbiam romanse biurowe, ich klimat i relację szef-podwladna. Jeśli tak jak ja lubisz taki wątek, a masz ochotę na lekki romans na długi jesienny wieczór to z pewnością spodoba Ci się ta historia.

Aysun to typowa pracoholiczka. Towarzystwo innych nie jest jej do niczego potrzebne. Widać, że dziewczyna lubi swoje życie i niczego jej nie brakuje. Christopher z kolei jest bardzo fajnym facetem, choć przy pierwszym spotkaniu z Aysun nie zapunktował ani u niej, ani u mnie. Jednak bardzo mi się podobało to, że to on pierwszy okazał swoje uczucia.

Autorka w świetny sposób poprowadziła akcję książki. Te podchody między bohaterami spodobały mi się od samego początku i z niecierpliwością czekałam na rozwój wydarzeń. Irytowało mnie jedynie ciągle powtarzanie ,,jesteś moim szefem", czy naprawdę nie było pomysłu na inne wymówki lub inne przekazanie tego, że głównej bohaterce przeszkadzał ten fakt? Byłam zawiedziona ilością tego tekstu.

Cała historia jest bardzo lekka i nie wymaga zbyt dużego skupienia przez co będzie idealna na odstresowanie się po ciężkim dniu. Muszę przyznać, że przeczytałam ją na raz, jest bardzo wciągająca i potrafi zaciekawić czytelnika. Nie jest to jednak książka idealna, jak dla mnie trochę jej brakowało dopracowania. Nie mniej jednak polecam przeczytać, bo jest to całkiem udany debiut.

Szczerze, uwielbiam romanse biurowe, ich klimat i relację szef-podwladna....

Od początku byłam naprawdę pozytywnie nastawiona do tej książki. Uwielbiam romanse biurowe, a ten po opisie i motywach naprawdę mocno mnie zainteresował tym bardziej, że kojarzyłam tą historię jeszcze z wattpada, choć tam nie miałam okazji jej przeczytać.

Już po pierwszych stronach czułam, że dosyć szybko przeczytam tą książkę, bo czytało mi się ją naprawdę szybko i przyjemnie, a sama historia była ciekawa i od początku coś się działo.

Było kilka momentów, które mnie zaskoczyły i totalnie się ich nie spodziewałam. A końcówka potoczyła się naprawdę interesująco.

Jest jednak chyba jedyna rzecz, która denerwowała mnie w tej książce. A mianowicie dialogi. Które momentami naprawdę mnie denerwowały, bo były jak dla mnie zbyt powierzchowne, bohaterowie szybko przechodzili z tematu do tematu i nie czułam przy tych rozmowach jakiś emocji. Do tego momentami wybijały mnie z rytmu i przez to traciłam wątek. Jakby były trochę inaczej opisane, bardziej rozbudowane to na pewno inaczej bym je odebrała.

Jednak właśnie poza tymi dialogami i stylem w jakim były napisane, historia i cała fabuła naprawdę mi się podoba. Cały czas coś się działo, autorka poprowadziła akcję bardzo ciekawie i niektóre sceny mega mnie zaskoczyły.

Jak dla mnie jest to całkowicie niezobowiązująca lektura, która można spokojnie przeczytać w jeden wieczór. Dlatego  jeżeli szukacie właśnie tego typu książki, w której będzie się coś działo, ale też nie będzie od was jakoś niezwykle wymagająca to ta może sprawdzić się idealnie🤍

⭐7/10

Współpraca z wydawnictwem Romantycznym💕

Współpraca reklamowa

Aysun od zawsze wiedziała, czego chce. Na pierwszym miejscu postawiła karierę w branży eventowej. Gdy nowy szef wysyła ją do Włoch, aby zorganizowała przyjęcie zaręczynowe jego przyjaciela, jej priorytety ulegają zmianie.

Miałam bardzo duże oczekiwania względem tej historii, gdyż opinie innych osób bardzo mnie nią zaintrygowały tak samo jak pierwsze spotkanie bohaterów w windzie które już na samym początku pozostawiło po sobie sporą poprzeczkę , lecz końcowo nie spełniła ona moich wymagań.

Plusem jest pióro autorki, dzięki któremu książkę czyta się szybko i przyjemnie. Również podobał mi się sposób w jaki autorka wykreowała relację pomiędzy główną bohaterką a Milesem, bo choć sobie dokuczali byli dla siebie dużym wsparciem, w trudnych momentach.

Zaś rozwój relacji pomiędzy Aysun i Chrisem potoczył się moim zdaniem za szybko. Już w pierwszych rozdziałach mogliśmy zaobserwować ich zbliżenie, co uważam zakłóciło i zabrało czytelnikowi najbardziej ekscytujące momenty, które towarzyszą powstawaniu stałej relacji.

W pewnym momencie książka stanęła w miejscu, a akcja dziejąca się pomiędzy bohaterami była monotonna, choć niekiedy dało się poczuć dreszczyk emocji, gdy bohaterowie skrupulatnie ukrywali swój związek.

Mam mieszane uczucia względem tej historii, bo choć zamysł i motywy które są zawarte w tej powieści skradły mi serce, tak jej wykonanie pozostawiło po sobie duży niedosyt.

Współpraca reklamowa

▪️Tytuł: My office Now
▪️Autor: Sabina Moone @sabinamoone_autorka_
▪️Wydawnictwo: Romantyczne @wydawnictworomantyczne
▪️Premiera: 18.09.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictworomantyczne )
▪️▪️▪️

Aysun Bailey jest najprościej mówiąc pracocholiczką. Nie szuka znajomości, nie pragnie kontaktu z ludźmi. Żyje pracą, jakby mogła również by się nią karmiła 🤔 Więc jak się pewnie domyślacie - nie koniecznie marzy o byciu w związku. Ale kiedy spotyka nieznajomego przystojniaka, który ją otwarcie podrywa najbardziej tandetnym tekstem na podryw, nie spodziewa się, że za moment okaże się że ten sam facet będzie niebawem jej szefem. Chociaż tego nieplanowała to wspólna praca i pracoholizm na który oboje cierpią powoli ich łączą w relacji "bez zobowiązań", poza zasięgiem wzroku współpracowników.

Czułyśmy się szczerze zaciekawione rozwijającą się relacją Aysun i Christophera. Między nimi było coś naprawdę romantycznego pomimo, iż upierali się, że łączy ich tylko zwykły seks, nic więcej. Z uporem maniaka wypierali się własnych uczuć, sprowadzając na siebie coraz większe kłopoty. Z czasem poczułyśmy już zmęczenie ich upieraniem się, że nic ich zupełnie nie łączy, co wydawało się być irracjonalne w obliczu tego, że spędzali ze sobą każdą wolną chwilę, nie mogąc się sobą nasycić. Dwa uparte charaktery, bojące się nazwać to, co ich połączyło. A może oboje nie byli zdolni do stworzenia związku? Szczególnie nie popisał się Chris udowadniając, że nie do końca potrafi stawić czoła problemom...

Pomimo iż książka nie jest zaskakująca oraz zabrakło w niej tego "czegoś" abyśmy mogły powiedzieć, że jest niesamowita to musimy przyznać, że bardzo pozytywnie odebrałyśmy bohaterów drugoplanowych. Miles, który zapewnił nam wiele uśmiechu za sprawą swoich uszczypliwości z główną bohaterką. Chętnie poznałybyśmy go bliżej, jego charakter i poczucie humoru, które zdecydowanie posiada ❤️😁 Zaciekawiła nas również siostra bliźniaczka od Aysun, a jej wątek, czujemy, że mógłby być ciekawie rozwinięty w innej części na co również skrycie liczymy 🙂 W odróżnieniu od Aysun wydaje się być niezłą wariatką, którą może nas bardzo rozbawić a w połączeniu z Jackiem... 😈

"My office Now" to zadowalająca książka, przy której dobrze się bawiłyśmy. Natomiast czy polecamy? Czemu nie 🤔Chociaż trochę na własną odpowiedzialność. My dla pióra autorki na pewno nie mówimy "nie". Może jeszcze się skusimy 🙂

@wydawnictworomantyczne dziękujemy za egzemplarz do recenzji i współpracę 🖤 ❤️ 😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: My office Now
▪️Autor: Sabina Moone @sabinamoone_autorka_
▪️Wydawnictwo: Romantyczne @wydawnictworomantyczne
▪️Premiera: 18.09.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictworomantyczne )
▪️▪️▪️

Romans biurowy, który można połknąć w jeden wieczór? Taki właśnie jest "My office now!". Lekki, przyjemny, potocznie chciało by się powiedzieć odmóżdzający 😂...

Aysun spełnia się zawodowo. Robi to co kocha, a mianowicie pracuje w branży eventowej. Nie przeszkadza jej więc, że większość czasu spędza w biurze. Gdy pewnego dnia jest już spóźniona do pracy jak na złość zatrzaskuje się w windzie z tajemniczym mężczyzną, któremu wpada w oko. Jak się później okazuję Christopher zostaje jej nowym szefem.

Kiedy Aysun dostaje nowe zlecenie, które wiąże się z wyjazdem do Włoch zupełnie nie spodziewa się jak wiele to zmieni w jej życiu.

Czy uda im się utrzymać relacje zawodowe?
A może emocje i uczucia wezmą górę?

Ale mam mieszane uczucia co do tej lektury. Nie była zła, ale też mnie nie porwała. Była po prostu dobra i w sam raz na jesienne odstresowanie się po ciężkim dniu, gdzie możemy się wyłączyć i za bardzo nie skupiać na fabule.

Na początku mi się podobało i szybko wciągnęłam się w tę historię, ale im dalej tym jakoś traciłam zainteresowanie, a z każdym kolejnym wypowiedzianym „jesteś moim szefem" dostawałam białej gorączki i zaczęłam się irytować. Było tego dla mnie po prostu za dużo.

Plusem w tej książce na pewno była relacja Aysun z Milesem (kolega z pracy). Pomimo wzajemnych przekomarzań i wiecznych docinek mogli na siebie liczyć w każdej sytuacji. Ta dwójka nie raz doprowadziła mnie do śmiechu.

W dodatku autorka świetnie opisywała krajobraz, tak że niemal czułam jakbym się tam znajdowała i wspólnie z bohaterami zwiedzała zakątki Włoch i oglądała z nimi księżyc.

Jeżeli lubicie relacje szef – pracownica, w której to on pierwszy ma motyle w brzuchu, a w dodatku problemy rodzinne, lekkie plot twisty i dawkę humoru to jest to coś co z pewnością powinno znaleźć się na waszej liście.

Ze mną raczej ta historia nie zostanie na dłużej, ale jestem pewna, że znajdzie też swoich zwolenników.

Z pewnością sięgnę po kolejną książkę autorki, bo jestem pewna, że jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.

Kiedy Aysun dostaje nowe...

Ładna okładka. Piękne zdobienia w środku i motywy takie jak:
~ romans biurowy
~ on zakochuje się pierwszy
~ sekretna relacja
bardzo zachęciły mnie do przeczytania tej książki, ale nie do końca dałam się porwać tej historii. Może oczekiwałam od niej zbyt wiele? Sama fabuła i dialogi były bardzo chaotyczne, przez co chwilami - gubiłam się. W moim odbiorze między głównymi bohaterami nie iskrzyło po prostu.

Ładna okładka. Piękne zdobienia w środku i motywy takie jak:
~ romans biurowy
~ on zakochuje się pierwszy
~ sekretna relacja

"My office. Now!" to lekki romans biurowy, który jest debiutem autorki. Zacznę od tego, że bardzo podobał mi się motyw, gdzie to mężczyzna zakochuje się pierwszy. Już na samym początku Aysun wpada w oko Christopherowi i mimo że dziewczyna próbuje się opierać, on i tak zabiega o jej uwagę i robi wszystko, by mieli okazję wspólnie spędzić czas. Ich relacja rozwija się bardzo szybko, przez co momentami akcja zbyt galopuje i dialogi stają się chaotyczne. Miałam też wrażenie, że trochę się gubię przez przeskoki w sytuacjach, jednak były to chwilowe zabiegi. Pióro autorki jest przyjemne, więc po wybiciu z rytmu, dość szybko mogłam ponownie wkręcić się w historię. Jest to typowy romans biurowy na zasadzie podwładna-szef, w którym zakończenie można z góry przewidzieć, mimo to spędziłam przy tym tytule miło czas, bo nietypowe zwroty akcji nadają fabule tajemniczości. Z ciekawością śledziłam te kluczowe momenty i zastanawiałam się, w jaki sposób autorka wyprostuje sytuacje.
Jeśli chodzi o bohaterów, moim faworytem jest Miles - kolega z pracy głównej bohaterki. Uwielbiam jego poczucie humoru i to, w jaki sposób się z nią przekomarza. Cała ich relacja została świetnie wykreowana.
"My office. Now!" to dobry debiut. Przyjemny, lekki i momentami zabawny. Idealny na leniwy wieczór po ciężkim dniu.

Uwielbiam sięgać po debiuty polskich autorów i muszę przyznać, że ostatnio mam wyjątkowe szczęście, bo trafiam na same perełki. Pozycja "My office. Now!” wciągnęła mnie od pierwszych stron, skutecznie oderwała od otaczającej rzeczywistości i wessała do swego świata, czyniąc ze mnie naocznego świadka tej przejmującej, nieobliczalnej historii. I choć początkowo lekko się obawiałam, że opowieść może przybrać formę banalnego, ckliwego romansu, to dość szybko przekonałam się, iż autorka szykuje swoim czytelnikom prawdziwą emocjonalną bombę!

Historia nakreślona jest niesłychanie przyjemnym, sugestywnym językiem, dlatego czytanie jej stanowi wyjątkową rozrywkę. Całość dopełniają pasjonujące, jak najbardziej przemawiające dialogi, przesiąknięte emocjami, jakie z wyjątkową łatwością przenikają na czytającego. Nie mogło zabraknąć też nutki tajemniczości, a jak doskonale wiadomo, mroczne sekrety skutecznie podnoszą ciśnienie, rozbudzają wyobraźnię i efektownie motywują do dalszej lektury. Kartki dosłownie same przelatują przez palce, czyniąc z opowieści nie tylko świetną rozrywkę, ale i fascynujące doświadczenie.

Nakreślone postacie są prawdziwe, popełniają gafy i mimo prób, nie są w stanie kontrolować wzmagających się emocji i pomału ulegają magicznemu przyciąganiu. Wszystko wskazuje na to, iż są sobie przeznaczeni i wzajemnie się uzupełniają, szybko jednak wychodzi na jaw, iż życie bywa bardziej skomplikowane, niż to może się wydawać na pierwszy rzut oka. Czy miłość rzeczywiście jest w stanie poradzić sobie z każdą przeszkodą? A może piękne chwile zbliżenia to jednak była nic nieznacząca, choć niesłychanie emocjonująca przygoda, po której należy się otrząsnąć i wrócić do szarej rzeczywistości?

"My office. Now!” jest nieszablonowym, hipnotyzującym, zadziornym romansem biurowym, od którego naprawdę nie sposób się oderwać ani na chwilę. To doskonałe połączenie niezłej dawki świetnego humoru z równie solidną porcją obezwładniających, przenikających serce i duszę intensywnych emocji, z jakich nie sposób się otrząsnąć jeszcze długo po zakończonej lekturze. Polecam gorąco

• Kupione
  • Romans