Okładka książki Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu Francesc Miralles Contijoch, Alex Rovira Celma
Francesc Miralles ContijochAlex Rovira Celma Wydawnictwo: ToTamto literatura dziecięca
literatura dziecięca
Cuentos para tener valor
ToTamto
2023-10-25
2023-10-25
Katarzyna Kozioł-Galvis

Okładka książki Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe Francesc Miralles Contijoch, Alex Rovira Celma
Opowieści dla ... Francesc Miralles C...
Okładka książki Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości Francesc Miralles Contijoch, Alex Rovira Celma
Opowieści dla ... Francesc Miralles C...

Za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo wydawnictwu.

W książce znajdziemy 35 inspirujących historii, które są zakończone również krótkim podsumowaniem i interpretacją do przemyślenia. Jest to trzecia książka z tej serii, która według mnie jest świetną lekturą dla dzieciaków. Pomijając piękne wydanie i ilustracje to opowieści są bardzo krótkie i można rozłożyć ich czytanie na jedną dziennie, np. przed snem i dorosły może od razu omówić treść z dzieckiem. Można spędzić chwilę by przeanalizować historię i zastanowić się nad swoim zachowaniem.

Jest to moim zdaniem jedna z takich książek, która powinna się znaleźć obowiązkowo w biblioteczce dziecka by mogło zawsze wrócić do historii w niej zawartych. Będzie idealna dla dzieci od 9 roku życia, choć spokojnie dałabym ją do czytania młodszym dzieciom bądź jako wspólna lektura w ramach czytania z dzieckiem.

Ogromnie polecam! Jeśli szukacie prezentu dla dziecka to zdecydowanie polecam Wam zerknąć na tą serię i książkę.

,,Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne" autorstwa Francesc Miralles, Alex Rovira jest dla mnie wyjątkowa.

Jeśli wasze dzieci, są ciekawe świata 🌏 i zależy wam na tym, aby czuły się ze sobą dobrze oraz osiągały wyznaczone 🎯 cele w życiu, to nie mogliście trafić na lepszą książkę. Jeśli chodzi o dorosłych, to oni również z pomocą tych krótkich historii przypomną sobie o rzeczach ważnych i wyrwą swój umysł ze spirali negatywnych myśli. ⚫

Książki z tej serii zawierają 35 historii z różnym przesłaniem. Jednocześnie pod koniec opowieści są wyjaśnienia 📝 i często podane ciekawostki, które łączą się z poruszanym tematem. Ja jestem nimi zachwycona, 🤗 porządna oprawa, pięknie wydane i przede wszystkim pozytywne, budujące wnętrze. Takich książek na rynku nie ma zbyt wiele, są to perełki, które trzeba poznać. 👌

W momentach, kiedy czuję spadek energii, 🥺 czytam te historie i przypominam sobie, że są rzeczy ważniejsze, na które trzeba zwracać uwagę, po chwili czuję się już lepiej. Te książeczki to prawdziwa magia, 🔮🪄poprawiają mi humor w ciężkich chwilach i są wsparciem dla najmłodszych. Przede wszystkim zostały skonstruowane w taki sposób, aby trafiać do młodego odbiorcy 👧 i rozwiać jego wątpliwości, aby mógł jak najpewniej kroczyć przez życie oraz pokonywać trudności z podniesioną głową. Ponieważ z wielu z nich można wyciągnąć lekcje. Jak dla mnie są to książki uniwersalne, sprawdzą się przy młodszym i starszym czytelniku, bardzo polecam. 😁

To już trzeci tom serii "Opowieści dla dzieci..", recenzję poprzedniego możecie znaleźć na moim profilu.

Jest to zbiór 35 krótkich opowiadań, na zakończenie każdego z nich jest strona- Przemyśl to! Pomaga we właściwej interpretacji przeczytanej opowieści, wiele wyjaśnia, oraz pozwala na wyciągnięcie morału.

Są to bardzo wartościowe opowiadania, które "pomogą
nabrać odwagi i odporności psychicznej, oraz kształcić umiejętność działania-tak, by każda przeciwność losu stała się cenną lekcją".
Pozwoliłam sobie na zacytowanie kilku zdań z przedmowy od autorów, gdyż są bardzo cenne, to takie podsumowanie tego wszystkiego, o czym mówią nam zawarte w tej książce historie.

"Odwaga jest potrzebna, by szukać rozwiązań danego problemu i płynąć po wodach życia, nie tracąc samego siebie. Takie podejście sprawia, że kryzys staje się szansą, a przeszkody-trampoliną, i mogą dodać nam skrzydeł".

Te opowiadania mówią nam, że w życiu trzeba być odważnym, podejmować ryzyko, odważyć się żyć, doświadczać, przekraczać swoje granice, ale tez cieszyć się każdą chwilą, akceptować to co los nam przynosi, bo wszystko jest po coś.
Pokazują nam, że jeśli czegoś bardzo pragniemy, znajdziemy czas by to osiągnąć, by doceniać to, co mamy, zamiast ciągle narzekać, szukać pozytywów, cieszyć się każdą chwilą.
Zobaczymy, jak ważna jest współpraca, oraz komunikacja, ale też, że by pomagać, trzeba wiedzieć, jak to robić, oraz nie wyręczać niepotrzebnie. A także jak zgubny jest pośpiech, warto myśleć zamiast działać pod wpływem impulsu.

Przeszkody jakie napotykamy na swej życiowej drodze sprawiają, że stajemy się silniejsi, odporniejsi.
Przez całe życie się uczymy, każde niepowodzenie, próby i popełniane błędy, to ważna droga do osiągnięcia celu.

"[...] możesz ponieść porażkę tylko dlatego, że się jej boisz, a co najgorsze- często zupełnie nieświadomie"

"[...] błędy niosą za sobą cenną naukę, a wzięcie za nie odpowiedzialności dodaje nam skrzydeł"

"[...] trzeba pozwolić, aby wszystko toczyło się swoim naturalnym rytmem, nawet jeśli wydaje się nam, że po drodze piętrzy się wiele trudności"

Mojego syna zafascynowana opowieść o małpach, wszystkim później ją opowiadał!
To jedna z moich też ulubionych historii z tej książki, a inne to -
O Midasie i Tantalu
Straszny kryzys
Brzęk monet
Wygłodniała krowa
O zmęczonej rolniczce.
To właśnie te opowiastki, z których najwięcej wzięłam dla siebie. Były one tematem do rozmów nawet z mężem, gdyż sporo mówią o życiu, możemy sami się odnaleźć w takich kwestiach.
Tak więc jest to książka nie tylko dla dzieci! Spodoba się również dorosłym, da początek wielu rozmowom zarówno z młodszymi jak i starszymi osobami z naszego środowiska. Pięknie wydana w twardej oprawie, bogato ilustowana, bardzo podoba mi się też wstążeczka -zakładka ❤️Gorąco polecam!

Są to bardzo wartościowe opowiadania, które "pomogą
nabrać odwagi...

Nieważne ile mamy lat, nasze wewnętrzne dziecko nigdy nie dorośnie. Ja swojemu od czasu do czasu podarowuję pozycję z literatury dziecięcej. Tym razem padło na "Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne" Álexa Roviry i Francesca Mirallesa.

Książka stanowi zbiór trzydziestu pięciu krótkich (bardzo krótkich) opowiadań dla dzieci powyżej dziewiątego roku życia. Dla młodszych zdecydowanie nie, ponieważ napisane są one dość trudnym językiem. Każde z nich zakończone jest wyjaśnieniem w stylu "co autor miał na myśli". Większość z tych tekstów pominęłam, ale dla młodego czytelnika są one potrzebne.

Ze smutkiem muszę przyznać, że się zawiodłam. Zachwycona dawką historyjek z poprzedniej książki autorów pt. "Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe", oczekiwałam czytelniczej uczty. Niestety te krótkie powiastki, choć napisane w takim samym stylu, nijak do mnie nie przemówiły. Miałam wręcz wrażenie, że są nie na temat. Oczywiście nie wszystkie. Kilka z nich było ciekawych i niosło mądre przesłanie. Kilka, to jednak za mało, żeby całość ocenić jako godną polecenia. Przestrzegam też, że dużo tu o Bogu.

Moją niską ocenę odrobinę podwyższyłam. Zrobiłam to, ponieważ książka jest pięknie wydana. Twarda oprawa, jakość papieru i ilustracje powodują, że miło trzyma się ją w dłoniach. I co ważne, nie daję autotom czerwonej kartki. Kolejną książkę z serii przeczytam z nadzieją, że trafi prosto w moje serce. Poczekamy, zobaczymy...

Dziś przenosimy się w magiczny świat wyjątkowej książki dla młodych czytelników, której strony skrywają niezwykłą moc do pokonywania przeciwności. Przygotujcie się na fascynującą podróż przez 35 inspirujących opowieści, które nie tylko rozbudzą wyobraźnię, ale także zasilą serca młodych czytelników dawką motywacji i pozytywnego przesłania stając się kluczem do podejmowania odważnych kroków oraz samorozwoju.

"Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu" to kompleksowe narzędzie wspierające rozwój emocjonalny i intelektualny młodego czytelnika z motywacyjnym przesłaniem. Konstrukcja narracji zręcznie zestawia elementy literackie z pedagogicznym podejściem. Każda z 35 historii stanowi subtelny instrument rozwoju umiejętności interpersonalnych oraz emocjonalnej inteligencji młodego czytelnika.

Autorzy błyskotliwie posługują się technikami narracyjnymi, wplatając w historie subtelne morały, które stają się fundamentem dla procesu samorozwoju. Odważne postacie stawiające czoła różnorodnym wyzwaniom nie tylko dostarczają lekturę pełną przygód, ale również skoncentrowaną na promowaniu wartości takich jak empatia, samodzielne myślenie i pozytywne podejście do życiowych sytuacji. Komentarze autora rozszerzają kontekst każdej opowieści, tworząc dodatkową warstwę intelektualną wzbogacając doświadczenia czytelnicze. Ta wielowarstwowa struktura wprowadza elementy refleksji i umożliwia dzieciom przeniesienie zdobytej wiedzy na poziom praktyczny. Warto również podkreślić, że książka nie tylko skupia się na indywidualnym rozwoju, ale kładzie nacisk na budowanie zdrowych relacji społecznych.

Każda z 35 opowieści jest starannie zaprojektowana układając się w spójną sieć wartości ukazujących subtelne lekcje życiowe skoncentrowane na rozwoju jednostki. Książka stanowi zaawansowane narzędzie rozwijające kompetencje społeczne, tworząc przestrzeń do zrozumienia zarówno otaczającego świata, jak i własnych emocji. Wartość tej publikacji polega na umożliwieniu młodym czytelnikom rozwinięcia umiejętności radzenia sobie z trudnościami życiowymi pobudzeniu do kreatywnego działania i realizacji marzeń.

Z czym kojarzy się odwaga - rycerzami, a może superbohaterami Marvel'a?
Tak naprawdę każdy z nas ma ją w sobie, a książka "Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne", będąca trzecim już zbiorem kolejnych 35 historii, pomaga nam ją odnaleźć w odmętach naszych lęków, obaw, niepewności, wątpliwości i strachów, kładących się cieniem na tym, co chcemy osiągnąć, byśmy stawili im czoła i mogli żyć autentycznie, odczuwając satysfakcję, a nie być jedynie jego obserwatorami.
Opowiadania i towarzyszące im refleksje nauczą dzieci, że odwaga nie jest brakiem lęku. Jest to natomiast przystąpienie do działania, pomimo ogarniającego strachu! Jednak żeby tego dokonać, trzeba najpierw podjąć ryzyko, a także zrozumieć i opanować własne emocje, gdyż te umiejętności, pozwalają nam m.in. wchodzić w relacje z innymi ludźmi, czyniące nasze życie wartościowszym i piękniejszym. Te opowiadania zmieniają sposób postrzegania świata, podnoszą samoocenę, uczą nas pielęgnować w sobie siłę, mądrość i opanowanie, doceniać to co mamy, radzić sobie z trudnościami, przyznawać się do błędów - co ważne je naprawiać. Wskazują, ile dobrego można dokonać dzięki współpracy, kreatywności, drobnym gestom, chęci zrozumienia, jak i wczucia się w sytuację drugiego człowieka.
Żyjemy w złożonych i niestabilnych czasach, więc potrzeba nam dużo odwagi, pozytywnego myślenia i odporności psychicznej, aby stawić czoła wyzwaniom, jakie stawia nam świat, dlatego szczerze polecam niniejszy zbiór opowiadań (wcześniejsze dwa również) czytelnikom w każdym wieku, bo odwaga jest nam wszystkim, nie tylko dzieciom bardzo potrzebna do pozostania sobą, nie ulegania presji, nie narzekania a rozwiązywania każdego nowego problemu oraz realizowania swoich celów, które sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. Wszystkim tym, którym zależy, aby świat, życie nasze i naszych dzieci były lepsze.
Są to naprawdę wyjątkowe i wartościowe pozycje, do tego cieszą oko pięknymi okładkami i ilustracjami. Warto mieć je w domowej bibliotece, tudzież do nich wracać.

Z czym kojarzy się odwaga - rycerzami, a może superbohaterami Marvel'a?

"Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne" to książka dla wszystkich, którzy pragną stawić czoła bierności, przejmując inicjatywę i podejmując działania, za sprawą których świat stanie się lepszy.
35 opowiadań zwraca uwagę na wiele ważnych kwestii. Współpraca, pomysłowość, działanie w grupie, wiara we właśnie możliwości, dobra komunikacja, pokonywanie trudności to tylko niektóre z nich.
Każde z opowiadań kończy się komentarzem autorów. Dzięki tym dodatkowym treściom dzieci dowiedzą się między innymi co może być kluczem do sukcesu, czym jest samospełniająca się przepowiednia, czy warto pielęgnować w sobie wdzięczność, skąd biorą się nieporozumienia i dlaczego, by osiągnąć sukces, nierzadko trzeba ponieść wpierw porażkę.
Młodzi czytelnicy nauczą się, że czasem trzeba się potknąć, upaść, by osiągnąć cel. Poznają tajniki dobrych relacji i odkryją, że warto wyjść z cienia, by coś zmienić.
Mądra, pouczająca, wartościowa lektura!

Jakiś czas temu polecałam Wam poprzednią książkę duetu Alex Rovira i Frances Miralles "Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe". Już wtedy wskazywałam, że opowiadania są bardzo dobre i stanowią świetny pretekst do rozmowy z dziećmi.

Zarówno w mojej, jak i opinii moich sześciolatek kolejna część jest jeszcze lepsza! Tym razem dostajemy zbiór 35 opowiadań, które są ogromną inspiracją do budowania pewności siebie, o różnych rodzajach "mocy", które ułatwiają życie. Jak poprzednio tu również na końcu każdego opowiadania czeka nas podsumowanie "przemyśl to". Być może to kwestia tematu - odwagi, ale mam wrażenie że w tej części opowiadania są jeszcze bardziej dynamiczne, potrafią naprawdę wciągnąć i wywoływać burzliwe dyskusje.

Uważam, że cały cykl "Opowieści..." jest idealnym prezentem, gdybym jednak musiała wskazać jeden to zdecydowanie byłaby to ta część.

emocje logiczne.blogspot.com
IG:@mamazaczytana

„Przestań myśleć o tym, co sądzą o tobie inni, a wtedy zaczniesz spokojnie żyć.”

Poprzednia książka z serii opowieści dla dzieci traktująca o wierze w siebie bardzo się nam spodobała („Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie”). Chociaż kierowana do czytelników powyżej dziewiątego roku, to jednak i dorośli skorzystali na poznaniu. Podobnie w przypadku „Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne”, z przyjemnością i zainteresowaniem czytało się ją w rodzinnym wielopokoleniowym gronie. Trzydzieści pięć opowieści, starannie dobranych pod względem omawianych zagadnień, wiele uświadamiało, silnie inspirowało, dawało sporo materiału do przemyśleń. Suche informacje, nawet niezwykle atrakcyjnie przedstawione, nie miałaby takiej mocy przebicia do świadomości odbiorcy, jak połączone z ciekawymi i dostosowanymi do wieku mini historiami, z życia wziętymi, odwołującymi się do zwykłych wydarzeń w życiu, przywołującymi obrazy codzienności. Najlepiej sprawdziło się czytanie jednej dziennie, wspólne omawianie, poszukiwanie odpowiadających przykładów z własnego życia. Podtytuły wskazywały, z jaką tematyką mieliśmy się zmierzyć, później wciągająca opowiastka, a na koniec zgrabnie podany tekst do przemyślenia.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2023/12/opowiesci-dla-dzieci-ktore-chca-byc.html

Myślałam, że poprzedniej książki z tej serii nie da się pobić. A jednak. Historie dla odważnych są jeszcze piękniejsze. Taka forma książki bardzo nam odpowiada, ponieważ daje przestrzeń na rozmowę, pytania i zrozumienie opowieści. Dodatkowo znajdziemy w środku masę pięknych ilustracji, które jeszcze bardziej pobudzają wyobraźnię.

• Dla dzieci
  • Przeczytane w 2023
  • Współpraca
  • Dziecięce/młodzieżowe
  • Idealna na prezent
  • Książka recenzencka

Alex Rovira Celma Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu Zobacz więcej