Zupełnie przypadkiem

2023-07-19

Bardzo ciekawa.

Bardzo ciekawa.

ROMANTYCZNIE I ŻYCIOWO

Kolejny wysłuchany przeze mnie tegoroczny audiobook to debiut autorski Roksany Samagalskiej zatytułowany "Zupełnie przypadkiem". Warto zwrócić uwagę, że książkę czyta sama autorka i szczerze mówiąc bardzo dobrze odnajduje się w tej roli. Z przyjemnością i zainteresowaniem zasluchałam się w tej romantycznej historii, którą znajdziecie między innymi na platformie Empik Go.

Iga - specjalistka od organizacji i Darek - prawnik z własną kancelarią znają się już od jakiegoś czasu, kupili wspólne mieszkanie i planują ślub. Wszystko wydaje się układać idealnie. Data jest już ustalona, przygotowania w toku, podróż poślubna wykupiona. Na kilka dni przed uroczystością, zupełnie przypadkiem, wychodzi na jaw druga natura pana młodego. Darek to uwodziciel, który ma ogromną słabość do kobiet. Nie wystarczy mu narzeczona, umawia się na boku również z innymi kobietami. Kiedy prawda wychodzi na jaw Iga jest zdruzgotana i definitywnie kończy ten toksyczny związek. Całe szczęście, że kobieta ma wokół siebie spore grono oddanych przyjaciółek, które dbają, aby nie popadla w rozpacz i depresję. W przeciwnym wypadku nie wiadomo jak zakończyła by się dla Igi ta sytuacja. A tymczasem... Najlepszym lekarstwem na złamane serce wydaje się wyjazd za granicę. Rezerwacja zostaje zmieniona i podróż poślubna zamienia się w jednoosobowy turystyczny wypad do Hiszpanii. Nie zdradzę, czy podróż rzeczywiście uleczy złamane serce Igi, ale zapewniam, że wrażeń na pewno nie zabraknie.

"Zupełnie przypadkiem" to całkiem poprawny debiut, dość dobrze napisany i właściwie skonstruowany, ale mnie niestety nie zachwycił. Fabuła jest bardzo odtwórcza, nie ma w niej żadnej świeżości, nie wynosi nic intrygującego. Towarzysząc Idze w jej sercowych rozterkach zastanawiałam się, czy będzie jakiś moment, w którym bohaterka mnie zaskoczy. Niestety, nic takiego nie miało miejsca. Szczerze mówiąc postać Igi była chyba najbardziej irytująca i naciągana. Nie udało mi się jej polubić. Naiwna i łatwowierna niczym nastolatka, ma problemy z podejmowaniem decyzji, a jest przecież trzydziestolatką pracującą w znaczącej firmie. Dużo ciekawiej wypadły postacie drugoplanowe - przyjaciółki Igi, bez których główna bohaterka chyba by zginęła. Dziewczyn jest kilka, tworzą zgraną paczkę i każda jest na swój sposób wyjątkowa, wyrazista i nie do podrobienia. Zachowanie Darka, jego manipulacje i tłumaczenia również wydały mi się wiarygodne, choć oczywiście nie pochwalam takiego zachowania.

"Zupełnie przypadkiem" to na pewno lekka, łatwa i przyjemna, typowo romantyczna, wakacyjna lektura, po której nie należy spodziewać się zbyt wiele. Opowieść jest płaska, schematyczna i przewidywalna. Słucha się jej bez większych emocji. Miłość, przyjaźń, zdrada, szantaż i chyba to tyle. Trochę mało jak na osiem godzin słuchania. Szkoda, że autorka nie poświęciła większej uwagi pięknej słonecznej Hiszpanii, nie oddała klimatu i piękna tamtejszych miasteczek. Można było pomyśleć o jakimś zwrocie akcji, elemencie zaskoczenia, a tymczasem otrzymaliśmy książkę na raz - zwyczajny romans, taki trochę życiowy, na który jednak odrobinę szkoda czasu. Jednak decyzja należy do Was.

ROMANTYCZNIE I ŻYCIOWO

Nidy w życiu nie pomyślałabyś, że ukochana osoba może cię po prostu oszukać. Rękę dałabyś sobie uciąć, będąc pewną szczerych intencji swojej drugiej połówki. Zawsze byłaś z nią szczęśliwa, wszystko układało się po twojej myśli. Dlaczego miałabyś być niepewna, podejrzliwa w stosunku do drugiej połówki? Po co miałaby cię oszukać, gdy widzisz miłość i szczęście malujące się w jego oczach? Wszystko się zmienia, gdy jego maska, poza, którą ciągle przywdziewał na twarz, zaczyna ujawniać prawdziwe oblicze. Twoje poukładane życie pęka niczym bańka mydlana. Skrupulatnie budowane poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji roztrzaskuje się w drobny mak, a ty pozostajesz z pustką i ogromną dziurą w sercu.

To lekka i przyjemna w odbiorze powieść. Opisująca prawdziwe życie z jego cieniami i blaskami. To, że los potrafi płatać rozmaite figle i mocno decydować o naszej codzienności pomimo planowania, przewidywania najdrobniejszych detali, jak nasza rzeczywistość będzie wyglądać i przebiegać. Przynieść coś dobrego, ale wnieść wiele złego. Zmusić do zastanowienia, co dla nas jest najlepsze, mocno poturbować, przeczołgać, dać mocno obuchem w głowę i dać nadzieję, że po każdej burzy wzejdzie słońce, a my nie powinniśmy się zamykać na możliwości, jakie oferuje nam życie. Nie bać się zmian, czerpać radość pełnymi garściami, cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy. A to, co nas boli i mierzwi przekuć w coś dobrego. Upaść na chwilę, by podnieść się z jeszcze większą mocą do działania. Dobre dusze otaczają nas każdego dnia i pomogą, gdy odejdziemy z utartej ścieżki, dadzą kopa w cztery litery do działania, przytulą, pocieszą i dadzą wiarę w to, że niepowodzenia zdarzają się w naszym życiu, ale nie powinniśmy zamykać się w czterech ścianach i pozwolić na to, by problemy i niepowodzenia przygniotły nas do ziemi.

Znajdziecie tu zachwiane zaufanie, brak wiary w siebie i swoje możliwości, życie pomiędzy wegetacją, staniem w miejscu, a próbą podniesienia się z kolan, niezwykłą przyjaźń, która wszystko wybaczy i pomoże w dobrych, jak i złych chwilach. Ślepą miłość, która często wybacza, zamazuje wady i uwypukla najlepsze zalety. Która często zagłusza podszepty i odgania natrętną muchę, która wciąż bzyczy nad uchem, że tak nie powinno być. Ucieczkę od problemów, poszukiwanie drogi na nowo i zrozumienie własnych życiowych potrzeb. Bo często zapominamy o sobie, poświęcając się dla innych, a tak nie powinno być. Dajcie się porwać tej historii. Gorąco polecam !

Zapraszam na książkę „Zupełnie przypadkiem” Roksany Samagalskiej.

Przygotowania do ślubu Igi i Darka są w kulminacyjnym momencie. Najważniejsze rzeczy zostały dograne została tylko do wybrania suknia ślubna.

Wspólnych chwil jest jak by mniej ale do takiego przedsięwzięcia trzeba się dobrze przygotować. Gdy narzeczonym udaje się w końcu znaleźć czas dla siebie, Iga odbiera telefon.

W pierwszej chwili nie bardzo rozumie zaistniałą sytuacje ale lekki niepokój wlewa się w jej serce. Najgorsze przypuszczenia okazują się jednak być prawdą…

Spontaniczny wyjazd do Hiszpanii ma dać ukojenie i oderwanie od trudnych wspomnień.

Czy Alek, którego Iga pozna podczas wycieczki będzie potrafił dać jej to czego potrzebuje ?
Czy gorące klimaty Hiszpanii da się przenieść na Polską rzeczywistość ?
Czy przyjaźń to coś co nas wznosi bez względu na wszystko ?

Romantyczne historia o wielkich oczekiwaniach i wspólnych marzeniach. Dodatkowo okraszona ogromnym bólem i żalem.

Miłość- nienawiść. Czasem tak łatwo można pokonać tę drogę.
Ich troje: ona jedna, ich dwoje to mieszanka iście wybuchowa.

Z jednym meżczyzną łączy ją wspólna przeszłość i dalekosiężne plany z drugim intensywne i bardzo ogniste chwile.

Ta książka to opowieść o sile przyjaźni i oddaniu. Wsparcie, które niejednokrotnie mobilizuje ale i czasem otwiera nam oczy.

Znajdziemy tu też trudne momenty, w których nie wiemy w którą stronę iść dalej. Nasze wybory nie zawsze są logiczne i potrafią zapędzić nas w kozi róg.

Znalezienie i obranie właściwego celu okazuję się często być łatwe choć wymaga od nas zastanowienia i czasu na analizę sytuacji.

Zapraszam na książkę „Zupełnie przypadkiem” Roksany Samagalskiej.

Podróż zwana życiem jest nieobliczalna. Nigdy nie wiadomo co lub kogo postawi na naszej drodze. W kwestii miłości wierzymy, głęboko zakochani, że nic nie może stanąć na przeszkodzie do szczęścia. A jednak szereg kłamstw i zdrada pojawiają się jak rozpędzony samochód wyścigowy zza zakrętu... Roztrzaskuje serce, przewartościowuje życie i osoby w nim uczestniczące, a trudne decyzje depczą po piętach.
Taki los spotkał Igę, główną bohaterkę "Zupełnie przypadkiem", która z dnia na dzień musi uporać się z traumatycznym przeżyciem. Na szczęście ma wokół siebie wspaniałe przyjaciółki, które wspierają ją przy każdej decyzji.
Roksana Samagalska stworzyła historię miłosną, która przedstawia miłość piękną, wymagającą poświęceń, jak również tą mającą kolce chowane głęboko pod skórą. Jedno zdarzenie może poruszyć machinę wypełzających błędów, które ukochana osoba tak dobrze ukrywała.
Jest to też książka pełna nadziei. W trudnej sytuacji ważne jest wsparcie rodziny i przyjaciół, którzy nie zostawiają człowieka w potrzebie. Może się też zdarzyć tak, że w nieoczekiwanym momencie na naszej drodze stanie osoba, by ten chwilowo zburzony świat poukładać na nowo.
"Zupełnie przypadkiem" czyta się sprawnie dzięki lekkiemu stylowi autorki i dużej ilości dialogów. Nie spodziewajcie się poetyckich opisów przyrody czy też emocji bohaterów, ponieważ historia nastawiona jest na akcję. Oczywiście sytuacje opisane w książce wywołują w czytelniku refleksje, ponieważ na co dzień nie myśli się, jak by się zachowało na miejscu Igi.
Roksana Samagalska przenosi czytelnika do pięknej słonecznej Hiszpanii, gdzie w tym momencie niejedno z nas chciałoby się znaleźć, jednak większość akcji dzieje się w Polsce. O czym jeszcze muszę nadmienić, to kwestia pokochania siebie. Zwrócenie uwagi na swoją osobę i potrzeby. Poukładanie życia według własnych zasad, dopiero później budowanie nowych relacji.
"Zupełnie przypadkiem" to lekka obyczajówka z elementami romansu. Historia o trudach miłości, ale też ciepła, które otrzymuje się od bliskich osób. O życiu w zgodzie ze sobą i dążeniu do takiego stanu. Ze swojej strony polecam.

To lekka, przyjemna historia o życiu - o wzlotach i upadkach, o rozpoczynaniu od nowa i drugiej szansie. O tym, że każdy z nas dąży do tego, żeby być szczęśliwym.
Iga, główna bohaterka książki, wydaje się być szczęśliwa. Ma pracę, w której się spełnia, piękne mieszkanie, wspaniałe przyjaciółki i jest szczęśliwie zakochana w swoim narzeczonym. Tylko że życie bywa przewrotne. Kobieta wyrusza w planowaną podróż poślubną sama, jako singielka. Zwiedza piękną Hiszpanie, gdzie zupełnie przypadkiem - jak brzmi tytuł, poznaje sympatycznego Alka.
"Zupełnie przypadkiem" to przyjemna historia, którą można pochłanąć w jeden dzień. Fabuła wciąga, a bohaterowie dają się lubić.

Jak na pierwszą książkę napisana przez autorkę, moim skromnym zdaniem - bardzo fajnie się czyta, może nie jest jakoś wyjatkowa, ale na pewno polecam dla relaxu 🙃

💜Recenzja💜

Premiera 19.07.2023 r.

Współpraca barterowa z @empikgo @roksana_samagalska

Bardzo lubię czytać debiuty i poznawać nowych autorów wraz z ich stylami. Jak wiadomo jedne bardziej przypadną do gustu., a inne mniej. Jednak ten, zdecydowanie był bardzo przyjemny.

Iga miała wszystko zaplanowane. Lubiła mieć kontrolę i wszystko pod wymiar. Jej euforię przerywa złamane serce. Nie umie zrozumieć co się wydarzyło. Swoje załamanie postanawia przechorować na wakacjach. Odpoczynek, plaża, drinki i przystojny faceci. Miała się wyluzować i zapomnieć. Już pierwszego dnia udaje jej się nawiązać kontakt z całkiem miłym facetem. Od tamtej pory jej świat znowu nabiera barw.

Alek jest na wakacjach, również odpoczywa. Zapoznana kobieta go intryguje swoją śmiałością i uśmiechem. Stara się z całych sił i pokazuje jak bardzo mu zależy. Umie być romantyczny ale i stanowczy. Przyciąga swoją aparycją oraz tym, że ma nietypowe hobby.

Ich relacja zaczyna się od przypadku. Kolejne dni owocują w spotkania, miłe rozmowy, uśmiechy, ukradkowe spojrzenia i dotyki. Czują się w swoim towarzystwie wspaniale. Każde z nich miało swoje traumy i dramaty. Starają się z nimi walczyć i zapomnieć, jednak nie dadzą tak szybko o sobie zapomnieć. Małym minusem jest mała ilość rozmów, troszkę brakowało mi ich. Gdyby było więcej to jeszcze bardziej podkreśliło ich zażyłość.
Debiut moim zdaniem bardzo udany.
Bohaterowie wykreowani w bardzo ciekawy sposób. Mają swoją przeszłość, teraźniejszości plany na przyszłość. Jeśli chodzi o narracje, to jest ona dosyć specyficzna, bo nie ma z perspektywy jednej osoby, a wielu i to co każdy w danej chwili czuje, nie tylko główni bohaterowie. Z początku było ciężko, ale z każdą stroną przestałam to zauważać.

Historia jest bardzo rzeczywista, zwykłych rozmowy, trudy życia. Taki miły przerywnik od mocnych i ciężkich tematów. Autorce udało się pokazać, że szczerość bardzo ważna, nie tylko w miłości, ale i w przyjaźni jest bardzo ważna. Nie wszystko możemy zaakceptować, ale to nasi przyjaciele więc powinni zrozumieć.

8/10💖

💜Recenzja💜

Premiera 19.07.2023 r.

Współpraca barterowa z @empikgo @roksana_samagalska

Czy ze spotkania "zupełnie przypadkiem" może wyniknąć coś więcej?

Bardzo lubię debiuty chyba głównie przez tę nutę niepewności — nigdy nie wiem czego się spodziewać, nie znam pióra danego twórcy i nie mam pojęcia jak może poprowadzić fabułę. Do sięgnięcia po pierwszą książkę Roksany Samagalaskiej zachęcił mnie, jak to często bywa, opis zapowiadający ciekawą historię. Czy to się sprawdziło?

Iga to młoda kobieta, szczęśliwa zarówno prywatnie jak i zawodowo. Otoczona niezawodnymi przyjaciółkami i przystojnym ukochanym, z którym za kilka tygodni ma wziąć ślub. Szczęście bywa jednak ulotne, a poukładany i zaplanowany świat bohaterki w jednym momencie runął jak domek z kart... Zraniona i oszukana Iga za namową przyjaciółek wyjeżdża do słonecznej Hiszpanii, by na nowo odnaleźć sens swojego życia. To właśnie tam dochodzi do pewnego spotkania, zupełnie przypadkiem... Czy kobieta pozwoli sobie znowu na szczęście? Czy będzie umiała wykorzystać niespodziewaną szansę?

Książka szybko mnie wciągnęła i czytało mi się ją naprawdę dobrze. Oparta na schemacie, który często pojawia się w tego typu literaturze, wnosi jednak powiew świeżości oraz inne spojrzenie na pewne sprawy. To romantyczna historia o tym, jak dwoje ludzi spotyka się zupełnie przypadkiem i ma szansę wykorzystać ten prezent od losu. Czy się na to zdecydują, musicie przeczytać już w książce, do czego bardzo zachęcam.

Autorka naprawdę dobrze wykreowała swoich bohaterów. Za pomocą historii Igi Roksana Samagalska pokazuje nie tylko, że szansa na nową miłość jest zawsze. Udowadnia również, że prawdziwa przyjaźń to coś najcenniejszego, co może nas spotkać, a szczęście często czeka tuż za rogiem, tylko trzeba zdecydowanie po nie sięgnąć.

Powieść to romantyczna i emocjonalna historia, która daje nadzieję, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Utrzymana w wakacyjnym klimacie słonecznej Hiszpanii i rodzącego się tam powoli uczucia. Główny przekaz płynący z tej książki to ten, że trudna sytuacja nie musi nas zupełnie złamać. Warto się po niej podnieść, chociaż bywa to trudne i wyciągnąć istotne wnioski, doceniając to, co oferuje los i patrząc odważnie w przyszłość.

Ebooka do recenzji otrzymałam od Autorki.

Czy ze spotkania "zupełnie przypadkiem" może wyniknąć coś więcej?

Główna bohaterka planuje ślub, niestety odkrywa zdradę narzeczonego. Musi wiele przemyśleć i podjąć nie jedną decyzję... Na szczęście ma przyjaciółki, na które zawsze może liczyć.
O sile przyjaźni, trudnych wyborach, drugiej szansie...
Polecam.

O sile przyjaźni, trudnych wyborach, drugiej szansie...
Polecam.

• Współpraca