Things We Left Behind

Okładka książki Things We Left Behind Lucy Score
Okładka książki Things We Left Behind
Lucy Score Wydawnictwo: Bloom Books Cykl: Knockemout (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Knockemout (tom 3)
Things We Left Behind
Bloom Books
2023-09-05
2023-09-05

Okładka książki Gin Fling Claire Kingsley, Lucy Score
Gin Fling Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Highball Rush Claire Kingsley, Lucy Score
Highball Rush Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lucy Score
Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lu...

dobra ksiazka

dobra ksiazka

To zdecydowanie najlepsza cześć serii.
Więcej tajemnic okraszonych lekkim mrokiem charakteru Luciana! Z jednej strony irytujący swoim chłodem, z drugiej tajemniczy co sprawia, że jego postać jest atrakcyjniejsza! Sloane "wyszczekana" blibiotekarka z charakterkiem... To połączenie niemalże wybuchowe! Jeśli jeszcze się wahacie by sięgnąć po ta ksiaze, to tracicie czas! :)

To zdecydowanie najlepsza cześć serii.
Więcej tajemnic okraszonych lekkim mrokiem charakteru Luciana! Z jednej strony irytujący swoim chłodem, z drugiej tajemniczy co sprawia, że jego postać jest atrakcyjniejsza! Sloane "wyszczekana" blibiotekarka z charakterkiem... To połączenie niemalże wybuchowe! Jeśli jeszcze się wahacie by sięgnąć po ta ksiaze, to tracicie czas!...

Najlepsza część

Najlepsza część

Ładne zwieńczenie trylogii. Najciekawsza z 3 par, dobre powiązanie przeszłości z teraźniejszością, jedynie końcówka dość prosto i szybko rozwiązana.

Lucian Rollins i Sloane Walton, dawniej przyjaciele mieszkający po sąsiedzku, teraz wrogowie, którzy nie potrafią znieść swojego towarzystwa. On mroczny, posępny i stroniący od ludzi, ona barwna, wesoła, marząca o mężu i dużej rodzinie. Jedna noc zmienia charakter ich relacji, jednak czy Sloane jest gotowa zrezygnować ze swoich marzeń na rzecz namiętności, która połączyła ją z Lucianem?

Kocham Lucy Score i jej twórczość, więc musiała mi się spodobać ta książka. Nie mogłam się doczekać, aby poznać historię Luciana i Sloane, ponieważ już w poprzednich częściach tej serii iskry pomiędzy nimi latały w powietrzu. Para głównych bohaterów zna się od dzieciństwa, tak więc sporo ich łączy, a w książce przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Jak to zwykle bywa w historiach tej autorki, postacie przez nią wykreowane są barwne, z temperamentem i nie można ich nie polubić. Nie zabrakło scen pełnych namiętności, ale również tych zabawnych i wzruszających. W końcu też rozwiązane zostają wszystkie tajemnice i sprawy z pogranicza kryminalnego, które ciągnęły się od pierwszej części. Oczywiście pojawiają się tu również bohaterowie z poprzednich książek, bez których nie wyobrażam sobie tej historii. I choć książka nie należy do cienkich, kartki same przelatywały przez palce. Gorąco polecam!

Czytaliście Serię Knickemount? Przyznam, że odkładałam chęć przeczytania tej serii do momentu kiedy @ladymargotpl na swoim profilu po nią nie sięgnęła. Na fali czytania romansów sięgnęłam po nią i ja i nie żałuję, oj nie.

Ta seria to trzy części, które teoretycznie można czytać osobno każda z nich to historia innej pary, ale jest tu wątek kryminalny, który prowadzony przez wszystkie części więc, a bohaterowie, którym poświęcona jest jeden tom w następnym są na drugim planie więc lepiej przeczytać je po kolei. I będzie to wyśmienita przygoda i zabawa.

Klimat małego amerykańskiego miasteczka, w którym wszyscy się znają, wszystko o sobie wiedzą i okropnie dużo plotkują. Dlatego kiedy tylko pojawiają się nowi mieszkańcy niemal od razu są w centrum a zainteresowania całej społeczności.

"To, co chcemy zostawić za sobą" to finał tej trylogii i według mnie najlepsza jej część. Sloane i Lucjan znają się od zawsze, od zawsze ich znajomości towarzyszy jakaś tajemnica, a od dwudziestu lat i niechęć, której powody starają się ukryć. Wszystko się zmienia kiedy przyjaciele wpadają w kłopoty a nieustraszona bibliotekarka i i potentat branży konsultingowej zaczynają im pomagać. Dzięki podziałowi na dwie linie czasowe mamy możliwość poznania również przeszłości tej dwójki bohaterów i dowiadujemy się jakie tragiczne wydarzenia doprowadziły do tego, że teraz tak się nienawidzą.
Obecne wydarzenia doprowadzają do sytuacji, w której ta para dowiaduje się jak cienka jest granica między nienawiścią, a miłością. Ich potyczki słowne i chemia między nimi tworzy doskonały motyw od wrogów do kochanków. Sloane Walton jest moja bohaterka, mol książkowy, niebywale inteligentna i z sercem na dłoni, zadziorna pani bibliotekarka.
No i cholerny Lucjan Rollins mrukliwy rycerz, który pod maską bezwzględności ukrywa rany i wielkie serce.

Ta historia jak i pozostałe wciąga od pierwszych stron. Ten klimat, dialogi, charakterystyczni bohaterowie, aż chce się zamieszkać w miasteczku i odkryć rodzinne tajemnice. Mimo swojej objętości książkę czyta się jednym tchem. Oprócz romantycznej historii dobrze jest tu rozbudowany wątek kryminalny, który ma swój logiczny finał. Uwielbiam serię i zachęcam do przeczytania.

Czytajac druga czesc wiedzialam, ze jeszcze sie spotkam z mieczkancami Knockemout - natomiast czesci trzeciej nie chcialam konczyc, bo mialam pewnosc, ze bede za nimi tesknic :) Osobiscie historia Sloane i Luciana uwazam za najlepsza, a ich przeszlosc i terazniejszosc tworzyla inteserujaca fabule. Sarkastyczne i inteligencje rozmowy oraz klotnie dwojki bohaterow dodawalo pieprzu w tej cudnie ugotowanej "romasowej zupce".
Jestem zdecydowanie na tak, i zaluje, ze nie ma w trylogii jeszcze jakichs bohaterow, ktorych historie moglaby nam zaserwowac autorka.

Pokochałam całym sercem „To, co zostanie w nas na zawsze”, pokochałam „To, co skrywamy przed światem” i z wielką niecierpliwością czekałam na ostatni tom mojej ukochanej serii.

„To, co chcemy zostawić za sobą” również pokochałam. Ja naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć wam jak bardzo kocham tę serię. Gdy przeczytałam pierwszy tom, totalnie dla niego przepadłam i pamiętam jak czekałam na ukazanie się dwóch kolejnych, a teraz mam w rękach już ostatnią częścią i jestem tak ogromnie wzruszona, że mam na półce już całą serię, która tak bardzo utkwiła w moim sercu i myślach.

Ilekroć myślę o każdej z tych historii, na mojej twarzy pojawia się uśmiech i wiem, że mogę o niej myśleć i wspominać ją cały czas. Uwielbiam to, że w każdej z tych książek przewijają się bohaterowie, o których już czytaliśmy, ponieważ pierwszą parę darzę ogromnym sentymentem i zawsze rośnie mi serce, gdy w taki sposób mogę do nich wrócić.

Ostatni tom tak samo jak poprzednie jest genialny, pełen dobrego humoru, ale i wszystkich innych emocji. Małomiasteczkowy klimat, slow burn i cudownie wykreowane postacie.

Jeśli miałabym wybrać jeden ulubiony tom z całej tej serii, to na pewno bym nie potrafiła. Każdy jest tak samo genialny i wyjątkowy, choć nie ukrywam, że do pierwszej części mam największy sentyment.

Historia Sloane i Luciana była bardzo emocjonująca, ale i zdecydowanie skradła moje serce i wiele razy rozbawiła. Ma ona w sobie wszystko, motyw hate love, który został genialnie opisany, również cięższe tematy, które również zostały dobrze przedstawione, smutne, wzruszające i rozczulające, a także rozbrajające momenty.

Dla mnie każda książka z tej serii jest cudowna i idealna i mogę polecić je z całego serca. Każdy tom jest równy sobie i tak samo genialny.

𝟏𝟎/𝟏𝟎✯

Nawet nie wiecie jak bardzo czekałam na tom z losami Sloane i Luciana. Ich wzajemna niechęć zaintrygowała mnie już w poprzednich częściach. Teraz mogłam przyjrzeć się jej bliżej, poznać skrywane tajemnice i zobaczyć na własne oczy, że nienawiść i miłość dzieli cienka granica.

Sloane i Lucian to moja ulubiona para tej serii. ♥️
Zadziorna bibliotekarka po śmierci ukochanego ojca chce walczyć o sprawiedliwość niesłusznie skazanej kobiety. Jednocześnie desperacko szuka męża i ojca swoich przyszłych dzieci. Uważa, że to ostatni dzwonek na założenie rodziny.
Lucian kocha kontrolę. Jego bogactwo pozwala mu sterować życiem innych. Ostatnie o czym myśli to ustatkowania się. Mimo upływu wielu lat tych dwoje wciąż żywi do siebie urazę i żal. Dawno temu Lucian i Sloan byli blisko ze sobą. Obecnie nie szczędzą sobie złośliwości. Czy jest coś co może odczarować tych dwoje? Jakie sekrety skrywają?

Mam ogromną słabość do chłopców, którzy musieli się zmagać z trudną sytuacja w domu, są ofiarami przemocy w rodzinie. Lucian był bohaterem dla osób bliskich im sercu, choć to on sam tej pomocy potrzebował najbardziej. Lekkomyślna i impulsywna Sloan wywróciła jego świat do góry nogami. Zdradziła go. Lecz pomimo wielkich murów jakie między sobą wznieśli wciąż byli dla siebie ważni. Nagła przemiana Luciana była po prostu cudowna. Wspaniale było czytać jak niestrudzenie zabiegał o Sloan. Ich relacja przechodziła przez wiele etapów i każdy dostarczył mi masę emocji.

Autorka bardzo pomysłowo połączyła wszystkie wątki kryminalne z poprzednich części tworząc naprawdę zaskakującą historię. Było ciekawie, zabawnie, gorąco i wzruszająco.
Całym sercem pokochałam miasteczko Knockemout i jego bohaterów. To jedna z lepszych małomiasteczkowych serii. Jeśli kochacie ten klimat to musicie sięgnąć po te trzy cegiełki. Daję słowo, że będziecie zachwyceni. ♥️

Sloane i Lucian to moja ulubiona para tej serii. ♥️
Zadziorna bibliotekarka po śmierci ukochanego...

Co za EMOCJE...🥹💜 Na Lubimyczytać widziałam, że wiele z Was rozpływało się nad tym tomem i również należę do tego grona. Wspaniała historia, kolejna, którą stworzyła Lucy Score.
~
Tym razem główną parą, na której skupia się fabuła jest Lucian i Sloane. Dwie totalnie różniące się od siebie osobowości, które łączy wspólna przeszłość. Raniąca i boląca przeszłość. Ciągłe dogryzanie i słowne potyczki jednocześnie wydłużają i skracają dystans między nimi. Czy tej dwójce uda się dojść do porozumienia i zostawić przeszłość za sobą? Czy dadzą radę trzymać język za zębami w towarzystwie swoich przyjaciół?
~
Cudna seria. Te okładki. Fabuła. Nie ma tu niczego, do czego mogłabym się przyczepić . Pokochałam historię Sloane i Luciana, bo nie była taka oczywista, a nieco zagmatwana i intrygująca. Przekomarzania i ciągłe dogryzanie naszych bohaterów było takim ich znakiem rozpoznawczym, który bardzo się wpasował w klimat tej książki. I jedna i druga stronę miała naprawdę dobre cięte riposty 😅

"To, co chcemy zostawić za sobą" to bardzo magnetyczna historia, w której znajdziemy miejsce na namiętność, powracające uczucia i wspomnienia. Pobudzająca zmysły i wciągająca gra głównych bohaterów intryguje czytelnika. Przypomina trochę walkę byków.
Porusza również bolesne tematy związane z żałobą, utratą bliskiej osoby, jak i znęcaniem się nad członkami rodziny. Ten wątek był naprawdę wstrząsający i chyba nie tylko mnie złamał 💔
~
Ode mnie mocna polecajka. Myślę, że kobietki będą zachwycone, zresztą widać po recenzjach całej serii Knockemout, która bije rekordy popularności 🔥

• Do kupienia
  • Przeczytane 2024