Plan Bezosa. Sekret skuteczności najlepszego sprzedawcy świata

Okładka książki Plan Bezosa. Sekret skuteczności najlepszego sprzedawcy świata Carmine Gallo
Okładka książki Plan Bezosa. Sekret skuteczności najlepszego sprzedawcy świata
Carmine Gallo Wydawnictwo: Znak Literanova biznes, finanse
biznes, finanse
The Bezos Blueprint
Znak Literanova
2023-05-31
2023-05-31
Marcin Sieduszewski

Jeff Bezos to twórca Amazona. Zaczynał od startupu, a stworzył giganta. Po drodze wymyślił kilka strategii i systemów pracy, które nie dość, że się sprawdziły, to stały się wzorem dla innych. Między innymi wprowadził małe zespoły dla lepszej efektywności, rozpoczął ruch „od Z do A” i zastąpił Power Pointa notatkami, a konkretniej treściwymi opisami każdej rozważanej sprawy. W „Planie Bezosa” to wszystko jest wspomniane, ale główny temat stanowi sposób komunikacji założyciela największej internetowej księgarni na świecie, jego niezwykły talent do snucia opowieści, upraszczania i przemawiania językiem dopasowanym do odbiorcy. Carmine Gallo zbadał powyższe kwestie, opracował je i ujął w przystępnym poradniku. Dzięki mu za to.
„Plan Bezosa” to zbiór rad dotyczących tworzenia jasnych, konkretnych komunikatów, dzięki którym odbiorca skutecznie Was zrozumie. Ta pozycja pokarze Wam, jak pisać, a przede wszystkim jak ćwiczyć i na co zwracać szczególną uwagę. Niektóre z tych podpowiedzi znałam, inne wydają się bolesnymi oczywistościami, a mimo to o nich zapominałam, a jeszcze inne to całkiem nowe podejście. Każda z treści jest godna zapamiętania, a sposób przekazu przyjemny. Wszystko zostało dogłębnie wyjaśnione, przeanalizowane i poparte przykładami, a sam tekst jest napisany językiem przystępnym dla każdego.
„Plan Bezosa” podzielony jest na kilkanaście rozdziałów. Na końcu czeka na Was podsumowanie najważniejszych kwestii oraz przypisy, które jednocześnie stają się podpowiedzią dla chcących kontynuować temat. Wszystko toczy się wokół Jeffa Bezosa, jego narzędzi skutecznego porozumiewania i dzielenia się ideami, ale znajdzie się również miejsce dla innych wielkich wizjonerów, którzy odnieśli sukces, jak choćby Steve Jobs.
„Plan Bezosa” to kompendium wiedzy dla każdego, kto chce przekazać swój pomysł, czy historię w sposób, który porwie odbiorę. W tej książce znajdziecie bardzo dużo praktycznej wiedzy, która tylko czeka, żebyście ją wykorzystali. Polecam do samodoskonalenia się pod kontem zawodowym, ale również prywatnym. „Plan Bezosa” to jeden z must have dla każdego. Z całego serce polecam i życzę przyjemności z lektury!

🔴 Potwierdzam bardzo dobra książka.
🔴Moją pełną jej recenzję można znaleźć tutaj:

🔴 Potwierdzam bardzo dobra książka.
🔴Moją pełną jej recenzję można znaleźć tutaj:

Ta książka jest jak szkolenie. Moja mała jednoosobowa firma rozwinęła się dzięki niej. Od razu po rozpoczęciu czytania zaczęłam robić notatki. Najpierw na paragonie z kawiarni, gdyż zaraz po kupieniu tej książki w księgarni poszłam do kawiarni, żeby ją przejrzeć. W kawiarni przesiedziałam dwie godziny czytając, notując i myśląc jakie jeszcze zmiany w mojej firmie są potrzebne. Czytanie książki i robienie notatek, to tylko połowa sukcesu. Najważniejsze to przejść do czynów. W ciągu 1,5 tygodnia od początku czytania zrobiłam już 2 punkty z listy rzeczy do zrobienia. Zostały jeszcze trzy. Dlatego nie odkładam tej książki na daleką półkę. Będę ją miała pod ręką, żeby zaglądać i się motywować. Książka uczy prostej komunikacji. Autor przekłada mechanizmy stosowane w dużych firmach, w prosty sposób, na takie, które może zastosować każda firma i każdy człowiek. Mój ulubiony rozdział to ten o książkach. O tym jakie powieści warto czytać (jest lista tytułów) i dlaczego warto czytać. Świetna, pomocna, szybko czytająca się (bo napisana łatwym językiem) książka.

• Chcę kupić
  • 1Posiadam
  • Do kupienia
  • Publicystyka

Dodaj cytat z książki Plan Bezosa. Sekret skuteczności najlepszego sprzedawcy świata