Książka o inwestowaniu

biznes, finanse
Maklerska.pl
2022-12-01
2019-08-01
inwestowanie na giełdzie książki o inwestowaniu giełda inwestowanie książki o giełdzie

Książka o inwestowaniu, przeznaczona dla osób rozpoczynających swoją przygodę z giełdą, ale również osoby średnio-zaawansowane mogą z niej coś dla siebie wyciągnąć.

Jest to dobra książka. Jedna z lepszych o inwestowaniu na polskim rynku, ale taka cena za taką zawartość jest po prostu "skokiem na kasę".

Dałbym 9/10, gdyby książka kosztowała 60 złotych. Książki 2x bardziej treściwe ("Finansowa Forteca", "Inwestowanie dla Każdego") kosztują tyle, co to skąpe i skromne wydanie.

Treść bardzo przyzwoita i należy się jej 9/10. Dobrze wyjaśnia początek inwestowania na giełdzie w akcje spółek.

Treść bardzo przyzwoita i należy się jej 9/10. Dobrze...

Książkę trzeba bardziej odpierać jako poradnik niż wiedzę o inwestowaniu. Mamy tutaj bardzo fajnie wyjaśnione i opisane z przykładami różnego rodzaju aktywa w które możemy inwestować z opisami ryzyka. Autor głownie daje przykłady z naszej rodzimej giełdy a każdy kto trochę jest już w tym świecie dobrze wie, że nie należy się kierować/zamykać na rodzimy rynek a wręcz przeciwnie powinno się od niego odejść.

Książka głownie skierowana do początkujących inwestorów którzy dopiero zaczynają przygodę. Mimo to warto przeczytać aby też poznać pogląd na giełdę innego inwestora.

Niestety "konstrukcja" książki sprawia, że bardzo niewygodnie się ją czyta i za to musiałem odjąć punkty. Jest tekst główny, ilustracje z opisem i przypisy na dole strony co jest takim standardem można powiedzieć, ale do tego dochodzą tzw ramki. Często czytasz tekst właściwy, który przerwany jest ilustracją +opisem, potem jest tekst w ramce, kontynuacja tekstu właściwego na następnej stronie więc lecisz dalej zeby chociaż do końca akapitu doczytać, a potem oczywiście musisz wracać na poprzednią stronę... Mnie to strasznie irytowało

Konkret czytadło. Wystarczy spojrzeć na okładke

Konkret czytadło. Wystarczy spojrzeć na okładke

Jestem początkującym inwestorem i to jest trzecia książka, którą czytam i mam wrażenie, że teraz to już coś wiem. Autor bardzo tłumacze co z czego się bierze i na co można liczyć. Ogromną zaletą jest, że swoje rozważania zaraz popiera wykresami oraz przykładami z ostatnich lat GPW. Porusza bardzo wiele aspektów inwestowania i nie leje wody. Jeden temat, same konkrety, twoje możliwości, cyk i lecimy dalej. W zasadzie od razu. Nie pokazuje, że tak i tak należy inwestować tylko stara się pokazać początkującemu inwestorowi jak najszersze horyzonty, gorąco polecam.

• Finansowe
  • Inwestowanie
  • Mamona
  • Finanse / Giełda / Inwestowanie
  • Przeczytane - rozwój
  • Biznes

Dodaj cytat z książki Książka o inwestowaniu