Nora, tego nie ma w scenariuszu

Okładka książki Nora, tego nie ma w scenariuszu Annabel Monaghan
Okładka książki Nora, tego nie ma w scenariuszu
Annabel Monaghan Wydawnictwo: Insignis literatura obyczajowa, romans
Nora Goes Off Script
Insignis
2023-07-26
2023-07-26
2022-06-07
Paulina Pietrzyk

Nora, tego ranka też wzejdzie słońce

Nora jest autorką scenariuszy pisanych do produkcji filmowej. Po tym jak zostawia ją mąż zaczyna od nowa układać swoje życie. Napisanie scenariusza o swoim życiu w małżeństwie przynosi jej wielki sukces , a może coś jeszcze...?🤔🤭 Kto z ekipy filmowej wywróci jej życie do góry nogami? Czy może przeżyć jeszcze coś fajnego ? Sprawdźcie sami 😜Książka bardzo fajna , czyta się lekko i szybko. Miło spędziłam z nią czas i dobrze się bawiłam. Polecam

Kiedy mąż zostawia Norę z dwójką dzieci postanawia uczynić z tego scenariusz do nowego filmu, a swój ponad stuletni dom planem filmowym. Życie Nory nie powróci już na normalne tory od kiedy w obsadzie filmu jej byłego męża zagra Leo Vance. Najseksowniejszy aktor na świecie. Po zakończeniu zdjęć Leo nie śpieszy się jednak do powrotu do swojego domu i życia gwiazdy filmowej. Składa Norze propozycje. Tysiąc dolarów za każdy dzień spędzony pod jej dachem z dala od blasków fleszy. Siedem dni aby zakochać się w drugiej osobie i złamać jej serce.
Lekka książka, bardzo fajnie się czytało.

Spełniła moje oczekiwania - chciałam tym razem wrzucić coś lekkiego, łatwego, coś co nie ma 500 stron i ta książka dała mi to wszystko😄Nie jest przełomowa,nie dała mi żadnej refleksji,po prostu mile czytadło na jeden, maksymalnie dwa wieczory:)
Spory minus: totalny alkoholizm bohaterów,którzy nie spędzają nawet jednego dnia bez picia😳Nie wiem czy należy się martwić o autorkę 😆?

Nora i Ben są małżeństwem, a raczej byli, bo Ben stwierdził, że ma dość i odchodzi. Wyjeżdża do Azji albo gdzieś w tamtym lub innym tylko sobie znanym kierunku. Mają dwójkę dzieci - Arthura i Bernadette.
Dzieci przeżywają rozstanie rodziców, jednak Nora stara się, by przeszły przez to możliwie bezboleśnie.
Nora zawodowo zajmuje się pisaniem scenariuszy "komedyjek romantycznych" dla kanału The Romanse Channel.
Jednak po rozstaniu z Benem, Nora postanawia napisać scenariusz film, na podstawie jej dotychczasowego życia, a dokładniej mówiąc - małżeństwa i rozstania. Tekst się spodobał i ekipa filmowa z Hollywood przyjeżdża do niej, do domu, by właśnie tu go nakręcić.
Życie Nory wywraca się do góry nogami. Poznaje gwiazdy filmowe - Naomi Schnez i Leo Vance.
Ten drugi postanawia zostać u Nory trochę dłużej niż jej się to wydawało.
Leo spędził u Nory prawie miesiąc, odpoczywając, spędzając normalnie czas, jakby nie był gwiazdą ekranów. Pomógł Arthurowi w przygotowaniu się do przedstawienia szkolnego, wspierał Bernadette podczas meczów baseballa...
Pewnego dnia dostaje telefon od swojego agenta, wyjeżdża i ich kontakt się urywa...
Nora i dzieci bardzo z tego powodu cierpią, ponieważ niedawno zagojone rany po odejściu Bena, zostały na nowo rozdrapane...
Jednak wydarzyło się coś nieoczekiwanego, chociaż można było się tego w jakimś stopniu domyślać... Chcecie dowiedzieć się co takiego się stało? Zajrzyjcie do książki! 🫢😊

Książka u mnie dostała ocenę 4,5/5 - czyta się ją lekko, miło, szybko, jednak zabrakło mi tu efektu WOW, dlatego taka ocena 😊

Nora zawodowo zajmuje się pisaniem scenariuszy "komedyjek...

Genialna historia. Końcówka totalnie mnie zauroczyła i czytałam ją z zapartym tchem. Świetnie wykreowani bohaterowie pierwszo- i drugoplanowi zdobyli moją sympatię. Zdecydowanie polecam

Książka w sam raz na ciężkie dni, nie dołuje, nie zasmuca, wprowadza w optymistyczny nastrój ;-) W mojej ocenie 5,5 byłoby oceną idealną.

📖🐲
Przyjemne czytadełko na upalne dni z dodatkowym plusem w postaci dość realistycznie pokazanego życia samotnej matki. Warstwa romansu jest oczywiście bajkowa i cukierkowa i cała opowieść leci utartym trybem prosto z filmów Hallmarka, ale według mnie relaksująca i dająca komfort. Jeżeli szukacie akurat czegoś takiego, to ja polecam.

📖🐲

Nora pisze zdawałoby się najpiękniejsze historię miłosne. Pomyślicie że te piękne pomysły bierze z życia prywatnego, nic bardziej mylnego. Choć nie do końca właśnie kręcą film o końcu jej małżeństwa. A w roli jej męża obstawili Leo Vanca najbardziej przystojnego i rozchwytywanego aktora Hollywood. Po zakończeniu zdjęć wpada na pomysł by zostać tydzień w jej domu za opłatą. To wszystko wywraca jej świat do góry nogami, a co z tego wyniknie?
Kolejna historia, którą zachwala niemal każdy z bookstagrama, a ja przeszłam obok niej obojętnie. Trudne do uwierzenia że w ciągu tygodnia rozkwitło uczucie do obcej osoby od tak, a już to niedopowiedzenie między bohaterami, którzy uwierzyli w klamstwa dziecka z podstawówki poniżej krytyki. Totalny brak komunikacji między bohaterami.

Epicka, wciągająca, trzymająca w napięciu (jak na tak lekką fabułę),nieoczywista, zabawna, prosta i po prostu szczerze urocza.

Myślę, że to znakomita lektura #naplaże!

Myślę, że to znakomita lektura #naplaże!

,,W tutejszym wschodzie słońca tkwi jakaś potężna oczyszczająca siła, jakby obmywał świat, co dnia na nowo"
____
Nora pisze scenariusze do filmów romantycznych, które zawsze mają taki sam schemat.

Po rozpadzie swojego małżeństwa postanawia zakończyć nieudany etap swojego życia i przelać wszystkie emocje na papier tworząc historię zupełnie inną, niż poprzednie.

Scenariusz okazuje się być totalnym hitem, w którym zagrają największe sławy kina.

W rolę jej bylego męża wcieli się najpyszniejsze ciacho Hollywood, Leon, nieokiełznany aktor,lekkoduch, który od początku działa Norze na nerwy, a w dodatku wypija jej wino !

Kobieta na potrzeby produkcji udostępnia więc swój dom do nagrywek.

Musi zapewnić dzieciom stabilizację finansową. Próbuje być ojcem i matką w jednym.

Książka Annabel Monaghan to idealna propozycja na zimowy wieczór.

Pijesz gorąca herbatę (czy co tam lubisz 😉) i wkraczasz w świat Nory.

To świetna ucieczka od ponurego czy kiepskiego dnia.

W niej odnajdziesz słońce, radość i nadzieję.

Poczujesz niezobowiązującą lekkość, która przepełni Cię od stóp po całą resztę.

Nie zliczę, ile razy doprowadziła mnie do śmiechu.

Pokazała, że my-kobiety- powinnyśmy zawsze walczyć o swoje szczęście, mimo przeciwności losu.

Nasze życie w naszych rękach. Tylko i wyłącznie.

Końcówka książki całkowicie mnie zaskoczyła, bo stawiałam na zupełnie coś innego.

Ta historia otuli Was swoją prostotą. Będzie idealna po mocnej pozycji, kiedy będziecie potrzebowali czegoś ciepłego bez cienia nudy.

Nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba.
Jestem na tak 💚

Całuję,