Ag2S

Lubisz się przytulać? Autorki najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyły opowiadania pełne miłości do domowych pupilów. Przygotuj kubek herbaty, ciepły koc i wtul się w nasze rozgrzewające historie. „Przytulajka” to trzynaście chwytających za serce opowieści, w których psy, koty i inni czworonożni przyjaciele namieszają w życiu swoich właścicieli. Zwierzaki pomagają zatrzymać się w...

„Przytulajka” to trzynaście chwytających za serce opowieści, w których psy, koty i inni czworonożni przyjaciele namieszają w życiu swoich właścicieli. Zwierzaki pomagają zatrzymać się w codziennej gonitwie i dostrzec serdeczność innych ludzi. Może miłość czeka bliżej, niż myślisz?

Ciche mruczenie, miękkie futerko, merdający ogonek i oklapnięte uszko zawsze wywołują uśmiech na twarzy.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/przytulajka/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/przytulajka/

Gosia | 2018-03-17
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 16 marca 2018

Trzynaście znanych polskich autorek napisało opowiadania o związkach łączących ludzi ze zwierzętami. Pojawiają się tutaj głównie psy i koty, ale jest też koń, jeż i zwierzęta w gospodarstwie. Jak dla mnie wyróżnia się opowiadanie "Szczęściarz" a najsłabsze to "Spacer".
Myślę, że warto przeczytać, opowiadania nie są długie i można sobie wybierać po jednym dziennie.

Justyna | 2018-03-03
Na półkach: Ebook, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 02 marca 2018

"Przytulajka" - wspaniała, ciepła, piękna i mądra książka. Ja osobiście nie przepadam za opowiadaniami. Te jednak wyjątkowo mnie urzekły, skradły moje serce i wywołały miliony wzruszeń. Doskonały pomysł na książkę i lektura obowiązkowa dla każdego, kto ma, miał lub planuje mieć swojego wymarzonego przyjaciela.

Zacznę od tych dobrych stron. W zasadzie minusów nie ma - poza jednym i to ogromnym, o którym wspomnę póżniej. W książkę i jej magię wprowadzają nas dwa sympatyczne opowiadania, jednak nie są one do końca w moim stylu. Pięknie opowiadają o zwierzątkach, natomiast wprowadzenie do opowiadania super przystojnego księcia na bałym koniu, oczywiście po przejściach i przysłowiowej miłości aż po grób od pierwszego niemalże wejrzenia, spowodowało nieznaczne zmarszczenie mojego noska ;) Taka fabuła jest nie dla mnie. Podkreślam jednak, że opowiadania są bardzo sympatyczne.
Im dalej w las czyli w książkę tym lepiej :) Jedno opowiadanie rozłożyło mnie całkowicie na łopatki....

Biblioteczka Rudej | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Czy ja powiedziałam,że nie lubię opowiadań? ?? Tfu cofam wszystko po przeczytaniu Przytulanki. To książka, która otula miękkimi kocem w mroźny dzień i smakuje jak kubek kakao u ukochanej Babci.
Przytulajka to zbiór opowiadań napisanych przez poczytne polskie autorki, a łączy je wszystkie jeden mianownik,zwierzęta. Te duże i te małe, te które szczekają i miauczą, te które rżą i tuptają o zmroku.
Więcej na blogu

Bardzo piękne,ciepłe,wyjątkowe,wzruszające trzynaście historii miłosnych ludzi do swoich kochanych czworonogów,ujmują,chwytają za serce,naprawdę przejmujące są bardzo mi się podobały.
To piękna książka napisana przez wspaniałych autorów.
Z przyjemnością przeczytałam miłe chwile spędziłam przy książce z kubkiem ciepłej herbaty.

Bożena1 | 2018-03-18
Przeczytana: marzec 2018

Ta książka, to taka prawdziwa "przytulajka" - pełna miłości i ciepła.
Chwyta za serce. Mnie najbardziej wzruszyła i urzekła historia ucieczki Lorda Jima. "Przytulajka", to 13 przepięknych opowiadań o wzajemnej miłości człowieka i zwierzęcia. To opowiadania o niezwykłej mądrości, przywiązaniu i bezinteresownej miłości zwierząt, miłości, która może zdziałać cuda - pokonać strach, chorobę, samotność.
Jak to dobrze, że "Przytulajkę" mam na własność i mogę zawsze po nią sięgnąć.
I jeszcze jedno - tej książki nie czytałam sama. Czytałam ją z moim małym kochanym przyjacielem - kundelkiem bardzo podobnym do tego z okładki książki.

Grazia_czytaninka_ | 2018-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Kiedy tylko zobaczyłam, że Wydawnictwo zapowiada premierę owej książki od razu wiedziałam, że będę chciała ją przeczytać. Dlaczego? Ponieważ zwierzęta są nieodłącznym elementem mojego życia odkąd się na nim pojawiłam. Może i to dziwne, ale czasem wydaje mi się, że ich towarzystwo bywa lepsze niż drugiego człowieka. Sama od prawie ośmiu lat mam towarzystwo mojej kochanej suczki bokserki (pozuje na zdjęciu) i nie wyobrażam sobie, że mogłoby jej nie być. To niesamowite ile radości do życia potrafią wnieść zwierzęta i jak bardzo potrafią wpłynąć na człowieka.

W tej książce znajdziemy trzynaście różnych opowiadań, w których główną rolę odgrywają zwierzęta. Każde z tych opowiadań zostało napisane przez inną autorkę, dzięki czemu możemy zapoznać się z różnymi stylami jakimi posługują się pisarki. Przez to ciężko mi jednoznacznie ocenić tę książkę, gdyż nie została napisana przez jedną osobę. W większości przypadków opowiadania mi się spodobały. Najbardziej w sercu utkwiły mi opowiadania...

Asia | 2018-03-08
Na półkach: POLECAM :), Przeczytane, E-book
Przeczytana: 07 marca 2018

Ciężko mi ocenić książkę jako całość. Przyznałam po jednej gwiazdce za każde opowiadanie, które zrobiło na mnie wrażenie. Jedne opowiadania są dobre inne mniej, przy jednych się śmiałam, raz nawet szczerze płakałam (przy "Szczęściarzu"). Myślę, że to warta polecenia książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie :)

kAMyk | 2018-04-19
Przeczytana: kwiecień 2018

Nasi bracia mniejsi, kotki, pieski, wielkie zagrodowe i te piskliwe w kurnikach, zwierzęta zawsze gdzieś kręcą się wokół nas, nasze, sąsiedzkie czy bezdomne, mruczą w piwnicznych okienkach lub łaszą się do naszych nóg, różnie postrzegane i różnie traktowane przez panów świata* czytaj "ludzi"*.
"Przytulajka" to piękny zbiór opowiadań naszych rodzimych autorek, w których zwierzęta grają bardzo istotną rolę, gdzieś wplątują się w życie głównych bohaterów siejąc w nim lekki zamęt lub zmieniając ich dotychczasowe patrzenie na świat. Wszystkie zgromadzone w "Przytulajce" opowiadania są fajne, jednak opowiadanie Karoliny Wilczyńskiej "Gdy zwierzęta mówią ludzkim głosem..." wzruszyło mnie dogłębnie, wydaje się najkrótsze ze wszystkich, jednak jego przesłanie powala na kolana.
Opowiadania są bardzo różne, począwszy od lekkich, prostych, typowo obyczajowych lub cudownych wspomnieniowo - refleksyjnych, po dość trudne, wzruszające i pouczające, po których...

kuzo | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

13 opowiadan o roznych zwierzetach. Rozne sa tez sytuacje zyciowe, w ktorych ludzie natrafiaja na zwierzeta, akcja rozgrywa sie w roznych czasach - od wojennego do terazniejszosci, az do pracy na emigracji, czyli bardzo wspolczesne problemy. Jedno jest tym opowiadaniom wspolne - ludzie zawsze zyskuja na towarzystwie zwierzat, w rozmaity sposob. Zwierzolubni przeczytaja z przyjemnoscia, a ci, co uwazaja, ze pies to tylko na lancuchu i w budzie, bo brud wnosi, byc moze spojrza na tych ludzkich towarzyszy i ich wlascicieli inaczej.
Im dalej sie czyta, tym lepiej. Rozczarowalo mnie opowiadanie najbardziej znanej pisarki, bo mialam wrazenie, ze w gruncie rzeczy niewiele wie o zwierzetach. Przemilcze, ktora to ;-)
Przyjemna rozrywka, polecam

KobieceRecenzje365 | 2018-03-24

Często podkreślam, że nie lubię opowiadań, które są dla mnie po prostu za krótkie. Jednak gdy zobaczyłam „Przytulajkę”, w której wszystkie opowiadania dotyczą zwierzaków, wiedziałam, że mimo swoich oporów i tak ją przeczytam. Czy był to dobry wybór? Zapraszam na recenzję.

„Przytulajka” to trzynaście opowiadań, które napisały nasze rodzime autorki. Z twórczością kilku z nich miałam już styczność i przyznam, że było to także jednym z powodów, przez który sięgnęłam po tę książkę. Oczywiście główny powód to temat tych opowiadań, czyli zwierzęta, nasze pupile domowe. Sama jestem strasznym zwierzolubem, w moim domu zawsze były zwierzęta, psy, papugi, kanarek, chomik, świnka morska, a nawet żółw. Teraz mam tylko psa, ale moja miłość do zwierzaków była i jest ogromna. Autorki odwaliły kawał świetnej roboty, każda z nich stworzyła historię, która zaciekawia i którą z przyjemnością się czyta. Przyznam szczerze, że nie wszystkie opowiadania podobały mi się jednakowo, ale każde z nich miało...