Wyzwanie czytelnicze LC

Obca w świecie singli

Wydawnictwo: Edipresse
Gosia

Podobno na planecie singli można znaleźć szczęście. Są tacy, którzy wprowadzili się na nią świadomie i bardzo sobie chwalą. Karolinę i Jakuba w to nieznane miejsce niespodziewanie wyrzuciło życie. Oboje w krótkim czasie bardzo wiele stracili i zawiedli się na najbliższych. Czują się obco na planecie singli. To nie jest ich świat. Nie wierzą już w miłość, nie potrafią nikomu zaufać. Karolina...

Karolina chce się poświecić wyłącznie wychowywaniu córeczki oraz ratowaniu upadającej restauracji. Jak może chroni swoje dziecko przed obojętnością jego ojca. Jakub chciałby móc uczestniczyć w wychowaniu swojego dziecka, ale jego partnerka postanawia go ukarać i skutecznie mu to uniemożliwia.

Tych dwoje postanowi pomóc sobie nawzajem. Staną się najlepszymi singlami, jakich kiedykolwiek widziano. Silni i niezależni. Ale czy w życiu tylko o to chodzi? Czy naprawdę tylko na tym im zależało?

Galeria barwnych postaci, lekkie pióro oraz dotykający bardzo wiele osób problem samotności, która ma wiele twarzy.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Anna | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Główną bohaterką książki pt. '' Obca w świecie singli'' autorstwa powieści Pani Krystyny Mirek jest Karolina młoda mama, która jak każda kobieta marzy o tym, aby jej życie zawodowe i prywatne uległo znacznej poprawie.

Książka ta składa się z 36 konstruktywnie zbudowanych rozdziałów przedstawiających codzienne życie bohaterów.

Obecny związek Karoliny z partnerem Patrykiem nie układa się pomyślnie. Karolina chciałaby, dokonać wielu zmian w swoim życiu zaczynając od życia prywatnego. Karolina wraz z córką Lenką są świadkami zdrady Patryka. Oznacza to dla niej podwójny cios: utrata partnera i ojca.

Patryk jest zagubiony mężczyzna, który nie traktuje życia poważnie. Nie realizuje planów zawodowych z czystego lenistwa. Udowadnia swoim zachowaniem, że jest nieodpowiedzialnym ojcem dla Lenki. Nic nie robi w tym kierunku, aby dokonać zmian i uczynić uśmiech na twarzy córki, która potrzebuje jego miłości. Jak to określiła Lenka: '' Ta brzydka Pani jest dla ta tatusia ważna''.

Jakub,...

Piękna i wzruszająca powieść w której autorka tym razem porusza problem samotności.
Bo samotność ma bardzo wiele twarzy. Może być z wyboru, bo tak jest wygodniej żyć, bez żadnych zobowiązań i problemów.
Może być we dwoje, gdy jest wzajemne zrozumienie i niepotrzebni są inni żeby nie burzyć szczęścia.
Może też być samotność niechciana ale narzucona przez partnera, gdy niespodziewanie odchodzi i samotność wymuszona, gdy partner więcej czasu spędza w pracy niż z rodziną.
I właśnie o tym jest ta powieść, gdy jeden z partnerów odchodzi bo poznaje inną kobietę oraz gdy odchodzi partnerka bo mąż ją zaniedbuje spędzając całe dnie w pracy. A najwięcej cierpią na tym dzieci.
To taka życiowa a zarazem bardzo emocjonująca historia która z zasadzie czyta się sama bo tak bardzo wciąga. Bardzo wyraziści bohaterowie którzy różnią się nie tylko charakterami ale i sposobem na życie. Jedni popełniają błędy ale starają się je naprawić. Drudzy za swoje niepowodzenia winią innych i nic nie robią żeby...

Gosia | 2018-06-05
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Agnieszka wychowana w przepychu, córka restauratora żyje w związku z Jakubem i mają córkę. Jakub pracuje w restauracji przyszłego teścia, pracuje ponad siły, aby kiedyś otrzymać udziały w firmie. Karolina otrzymuje w spadku kamienicę i otwiera wraz z narzeczonym restaurację. Niestety interes idzie słabo, Patryk zostawia ją z długami a sam odchodzi do innej. Drogi tych osób spotykają się w Krakowie, świecie singli.
Szybko czytało się tę książkę, polecam!

Karolina Hajdysz | 2018-07-12

Jeśli lubicie lekkie powieści obyczajowe o miłości, trudnych wyborach i nowych początkach...czegoś dzięki czemu skutecznie się zrelaksujecie, odseparujecie choć na chwilę od intensywnej codzienności to dzisiaj podsuwam Wam pomysł, który wg mnie zdecydowanie jest warty poświęconego mu czasu.
"Obca w świecie singli" to opowieść o kobiecie i mężczyźnie .... nie znają się, choć na co dzień są tak blisko siebie. Są na różnym etapie własnych egzystencji, mają odmienne priorytety jak i problemy, które napływają na nich ze wszystkich stron. Oboje zostają mocno skrzywdzeni i właśnie w tym najgorszym dla nich momencie los stawia ich naprzeciwko siebie...postanawiają walczyć z jego przeciwnościami.

Teresa | 2018-10-12

Wzruszająca ,ciepła powieść o samotności ,rozczarowaniu ,popełnianiu błędów o rodzicielstwie i pracoholizmie a także o sile kobiecej przyjażni. Pełna życiowej mądrości skłaniająca do refleksji i przemyśleń.Słodko-gorzka opowieść o życiu która ukazuje plusy i minusy bycia singlem w świecie gdzie panuje niezależność wolność.Życie choć nas zaskakuje i boleśnie doświadcza zawsze daje nowe możliwości.Polecam.

Agacha | 2018-12-11
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 10 grudnia 2018

Jak zawsze świetna książka. Poważne problemy ubrane w lekką formę. Dlatego, choć poruszone są tu bardzo istotne sprawy: samotność, zdrada, rozpad rodziny, to czyta się z przyjemnością.

Grażyna | 2018-10-25
Przeczytana: październik 2018

Ciepła ,wzruszająca powieść.Chętnie towarzyszyłam Karolinie,Jakubowi.Spotkali się gdy każde z nich wiele straciło,zawiedli ich ci najbliżsi.Wzajemnie sobie pomogą ale przy tym pojawi się miłość.Znam autorkę z innych powieści.Wszystkie czytam z przyjemnością,czasami dostrzegam coś bliskiego mojemu życiu. Dodatkowy plus to -wartka akcja,poczucie humoru. Wyczuwam wspaniałą obserwatorkę,wrażliwą na innych ludzi.My-czytelnicy mamy wielką frajdę czytając te różnorakie historie ,w każdej z nich widać ,że pisanie to dla autorki wielka pasja....spełnienie marzeń.

Gosik62 | 2018-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2018

Ostatnio przeczytana przeze mnie książka "Wielka Samotność" bardzo podniosła poprzeczkę. Dlatego "Obca w świecie singli" wydała mi się zwykłą, nic nie wnoszącą kobiecą powieścią. Nic tu nie porywa, nie ma uniesień, emocji, skoku adrenaliny.
Czyta się bardzo szybko. Miłe, słodkie, lekkie czytadło na jeden dzień.
Przesłodzona, jak dla mnie tandetna okładka, od której zostaje brokat na rękach :)

kAMyk | 2018-06-20
Przeczytana: czerwiec 2018

Lekkie pióro, lekkie czytanie, cudowne popołudnie z kolejną świetną książką. Czytanie powinno być przecież przyjemnością, a powieści pani Krystyny Mirek oferują nam jej całe naręcze.
"Obca w świecie singli" urzeka już samą okładką, jest wyjątkowo cukierkowa, pewnie nie każdemu takie cudeńko przypadnie do gusty, jednak na mnie zrobiła miłe wrażenie. Środeczek okazał się równie apetyczny, tym bardziej, że jednym z bohaterów jest znakomity kucharz, no i obracamy się między innymi w kręgach restauracyjno - kawiarnianych. Powieść fajnie napisana, dynamiczna, trzyma lekkie napięcie do samiuśkiego końca, pełna optymizmu i nadziei. Bohaterów niewielu, ale nakreśleni wyjątkowo sprawnie i charakternie, w problemy dorosłych wplecione dzieciaczki, a ich tok rozumowania i przeżywania adekwatny do wieku i sytuacji.
Powieść pomimo lekkości i jak niektórzy twierdzą "zwyczajności", porusza problemy młodych ludzi, którzy pragnąc tworzyć nowe rodziny, popełniają masę błędów i podejmują wiele...

książek: 1976
BaSiUlA | 2018-09-17
Przeczytana: 17 września 2018

Moje odczucia po przeczytaniu tej książki są przeciętne. Może dlatego, że zawsze gdy widzę patronat LC danej książki spodziewam się czegoś nadzwyczajnego? Nic takiego tu miejsca nie miało. Zwykła przyjemna kobieca lektura.