Dracena przerywa milczenie

Lekka komedia kryminalna w stylu "wszyscy jesteśmy podejrzani". Zabawne sytuacje, nie zawsze absurdalne i przerysowane, dobra charakterystyka postaci, ciekawa zagadka kryminalna i świetnie pokazane modus operandi sprawy. Polecam w ramach relaksu.

Czy dracena może pomóc wyjaśnić zagadkę morderstwa? Jak wygląda codzienność pracowników naukowych i jaką rolę pełni kotka Mopka dowiecie się z przezabawnej komedii kryminalnej Mai Kotarskiej. Jeżeli ktoś wychował się na książkach Joanny Chmielewskiej, lubi twórczość Małgorzaty Kursy to na pewno się nie zawiedzie. Polecam gorąco.

Długo polowałam na tę książkę i wreszcie udało mi się ją dopaść i przeczytać.
Debiut Mai Kotarskiej "Dracena przerywa milczenie".
Jak dla mnie - o ile kolejne są równie dobre - autorka mogłaby zająć niszę po Chmielewskiej. I to WŁAŚNIE DLATEGO, że jej nie kopiuje.
Uśmiałam się przy tej książce, może jeszcze nie tak, jak przy Chmielewskiej, ale pierwsze jaskółki są. No i moje ukochane środowisko - to też nie bez znaczenia, więc nigdy tu nie będę obiektywna.
Akcja dzieje się wśród genetyków. Nie znam dziewczyny i nigdy nie byłam w AR we Wrocławiu, ale środowisko sportretowała świetnie. Ubawiłam się. Chociaż my czasem robiliśmy jeszcze lepsze numery niż w jej labie :)
Do tego ciekawa intryga kryminalna i jeszcze ciekawszy sposób wykrycia przestępcy.
Jeśli ktoś lubi zabawne kryminały dziejące się w zamkniętej grupie zawodowej, zwłaszcza wśród naukowców - gorąco polecam.
I będę polować na kolejną z serii czyli "Strusie jajo". Niestety nasza biblioteka nie ma :(
Ale draceny też nie miała, a w końcu udało mi się ją dorwać.
Zamówiłam sobie obyczajówkę tej autorki.
Nie spodziewam się zbyt wiele, bo trudno zaskoczyć obyczajówką, ale... zobaczymy. :)

Długo polowałam na tę książkę i wreszcie udało mi się ją dopaść i przeczytać.
Debiut Mai Kotarskiej "Dracena przerywa milczenie".

Debiut powieściowy całkiem udany! Wprawdzie obowiązkowo nasuwają się porównania z Chmielewską (zwłaszcza z "Wszyscy jesteśmy podejrzani"),niemniej jednak parę pomysłów jest nowych i świeżych. Szczególnie kwestia tytułowej draceny, nie dość, że zabawna i oryginalna, to jeszcze całkiem prawdopodobna nawet z naukowego punktu widzenia. Miła, niezobowiązująca i humorystyczna lektura na letnie popołudnie.

Przezabawna książka Marii Kotarskiej. Pierwsza z "trylogii" sławiących dwie przyjaciółki Agatkę Cyryl i Jolę Kapłan na co dzień wykształcone panie pracujące jako genetyczki w katedrze naukowej prywatnie uwielbiające rozwiązywanie zagadek kryminalnych pakując się przy tym w kłopoty. W tej części pierwsza nich prawie ociera się o śmierc próbując rozwiązac za wszelką cenę sprawę morderstwa znienawidzonej przez wszystkich pani profesor. Zabawne opisy wydarzeń niejednokrotnie sprawiły że czytając śmiałam się w głos. Autorka współpracowała z Iloną Łepkowską pisząc scenariusz do filmu "Nie kłam kochanie".

Świetna - kryminał, a śmieszny. Czyta się błyskawicznie :)

Świetna - kryminał, a śmieszny. Czyta się błyskawicznie :)

Sympatyczna komedia kryminalna.

Sympatyczna komedia kryminalna.

Pachnie Chmielewską, powiedziałbym nawet, że dość mocno, czyli większość elementów ma swoje odpowiedniki w "Wszyscy jesteśmy podejrzani". Ale humoru o kilka stopni mniej.

Jak dla mnie za mało działania kota - tak sympatyczna kicia jak Mopka na pewno mogła znakomicie ubarwić śledztwo :D

Laboratoria naukowe to jest to! Kotka Mopka, królik Kubuś, dracena i byczek Kajtuś. Przestraszam, dziupciskuje!

Dodaj cytat z książki Dracena przerywa milczenie