Ładny gips

Maja Kotarska Wydawnictwo: Estymator Cykl: Dracena przerywa milczenie (tom 3) Seria: Seria dla Eli kryminał, sensacja, thriller
2021-03-20
2010-04-22
9788366719378
Estymator
Dracena przerywa milczenie (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2021-03-20
9788366719378
Seria dla Eli

Biblioteka w Kołobrzegu, która mnie zaprosiła na ostatni piątek, napisała, że mają "Ładny gips" i już go dla mnie odłożyli!
Zasiadłam więc do tej książki gotowa na co najmniej jeden wieczór świetnej zabawy, a dostałam... rozczarowanie.
Śliczna okładka. I to chyba wszystko, co mam pozytywnego do napisania o tej ksiażce. Od Mai Kotarskiej oczekiwałabym więcej, bo już miałam...

Bardzo przyjemna książka.
Teraz dowiedziałam się,że to tom trzeci.
Czytając miałam świadomość,że coś musiało być wcześniej ale zupełnie mi to nie przeszkadzało.Doczytywać też nie zamierzam.
Po prostu podobało mi się i wyśmienicie się zrelaksowałam.

Lekki, przyjemny kryminałek. Gdy potraktujemy go z przymrużeniem oka będziemy mogli dobrze się przy nim bawić. Bohaterki są lekko infantylne, przedmiot przestępstwa jest lekko niepoważny, ale na plażę, na upał lektura w sam raz. Nie obciąża pamięci, nie pobudza do poważnych rozważań, pozostawia uczucie lekkiego rozbawienia.

Trochę słabsza od poprzednich, ale przyjemnie pośmiać się przy kryminale i pogłówkować przy komedii

Kolejna z lekkich książek, którą w tym roku przeczytałem - trzecia z książek Mai Kotarskiej, niestety chyba najsłabsza.
Przeczytać się dało, momentami było całkiem przyjemnie, ale odnoszę wrażenie, że gdyby nieco skrócić to książka by zyskała.

Ostatnia z przygód przyjaciółek,które gdzie tylko się pojawią spotykają jakieś przestępstwa. Ta częśc to wakacyjna opowieśc obu pań Agatki i Joli. Przed urlopem Agatka przez niesforną kotkę Mopkę, będącą mieszkanką instytutu w którym pracują obie panie, łamie rękę. Zamiast z rodziną do Egiptu wyjeżdża na zaproszenie kuzynki męża do Krasnalna małej miejscowości, która słynie...

Książka mimo iż napisana lekkim językiem męczyła mnie i to bardzo. Przez ponad połowę nic się nie dzieje, akcja kuleje (jeśli w ogóle możemy mówić o jakiejkolwiek akcji – dla mnie to pisanie o niczym) i tak wieje nudną, że po jakimś czasie czytelnik robi się senny. Dopiero pod koniec na reście coś zaczyna się dziać , po to by całość zakończyć tak nagle.

Po książkę można...

Na półkach: , , , , ,

Przez pierwsze 2/3 lektury wiało nudą. Fabuła w pewnym momencie się zablokowała i wyraźnie jest o tym mowa za pośrednictwem głównych postaci, że ich śledztwo po prostu stanęło w miejscu. Nawet te wszystkie komiczne teksty i wiele przezabawnych sytuacji, w pewnym momencie nie zachęcały mnie do czytania z ciekawością, tylko z ociąganiem. Dopiero ostatnia 1/3 książki była...

Kolejny raz, a dokładniej mówiąc trzeci raz dwie super BABKI dały czadu. Agatka i Jola są niczym wszystkie żywioły, które dobrały się jak najlepsza drużyna i nikt ich nie jest w stanie powstrzymać. Potrafią przechytrzyć zarówno złodzieja, mordercę i nie można pominąć również policji, której często ucierają nosa. Super BABKI w super powieści. Gorąco polecam!!!

Ta część już taka trochę naciągana, bardzo podobna do poprzedniej czyli jak to zwykle bywa - pierwszy odcinek najlepszy. Czyta się szybko, lekko ale bez emocji ;)

• Kryminał
  • 2011