Ściana strachu

Tłumaczenie: Romuald Szoka
Wydawnictwo: Amber
Face of Fear
farfallam

Nie patrz w dół! Ponieważ jesteś uwięziony. Z piękną, przerażoną kobietą. Na 40-tym piętrze opuszczonego biurowca. Przez psychopatę, którego nazywają "Rzeźnikiem". Nie patrz w dół! Ponieważ jesteś byłym alpinistą. Ponieważ upadek z Everestu spowodował u Ciebie trwałą kontuzję nogi... i paraliżujący lęk wysokości. Nie patrz w dół! Ponieważ "Rzeźnik" wymordował strażników i unieszkodliwił...

Nie patrz w dół! Ponieważ "Rzeźnik" wymordował strażników i unieszkodliwił wszystkie windy. Ponieważ schody są zablokowane i dla Ciebie i kobiety, którą kochasz pozostała tylko jedna droga ucieczki.
Nie patrz w dół! Przed Tobą przepaść: 600 stóp pionowej ściany wieżowca!
Ale to dopiero początek...

Ludwikczyta | 2018-01-17

Mam swój wiek, więc może już zdziecinniałem i w ogóle, ale...
Ta książka jest naprawdę świetna.
Naiwna - może i tak.
Dziecinna - może tym bardziej.
Ale przede wszystkim akcja gna do przodu jak pocisk z Kałasznikowa.
Postępowanie bohaterów - czasem nieracjonalne. Ale są plastyczni, sympatyczni, zabawni.
Strach? O ich los jest. Obawy "horrorowej" może nie za bardzo.
Lektura w sam raz na dwa popołudnia. Ale bawi, odpręża i wciąga w swój świat. A to cenię najbardziej.

PABLOPAN | 2012-03-18

Bardzo dobra narracja, czyta się jednym tchem. Polecam.

betina360 | 2015-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2015, Koontz
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Ksiazka wciaga od samego poczatku i szybko sie ja czyta. To moje drugie spotkanie z tym autorem i napewno nie ostatnie. Rzeznik wymordowal straznikow i unieszkodliwil wszystkie windy. Schody sa zablokowane i dla Nicka i Nory nie ma drogi ucieczki jak tylko jedna wspinaczka ktora moze kosztowac zycie. Nie patrz w dol bo przed toba przepasc 600 stop pionowej sciany wiezowca.

Roman Dłużniewski | 2016-12-01

Książkę bardzo przyjemnie się czyta, choć akcja niczym nie zaskakuje. Ale Koontz takie książki pisać potrafi więc można po nią sięgnąć.

Mieczysław | 2015-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2015

To następna niezła książka mojego ulubionego pisarza. Niewielka objętościowo, ale takie są najlepsze. Bez dłużyzn i urojonych istot i zjawisk. Czysta akcja. Czyta się wspaniale.

WisemantheWise | 2015-10-31
Przeczytana: 30 października 2015

Kolejny "Koontz" do kolekcji książek przeczytanych, tym razem ze 100%-wo ludzkim, materialnym sposobem straszenia, czyli starcia z psychopatą.
Jeśli nie liczyć "nadnaturalnych" umiejętności głównego bohatera, brak innych zjawisk, zdarzeń i postaci nie z tego świata. Tylko oko w oko ze złem w czystej postaci "nieposkromionej żądzy zabijania" chociaż jak się później okazuje z ukrytym motywem.
Świetnie skonstruowana atmosfera zagrożenia na zamkniętym terenie.
I oczywiście zakończenie niespodziewane i zaskakujące, choć pod koniec czytania miałem wrażenie że koniec będzie jeszcze bardziej szalony i zaskakujący. Ale i tak jest dobrze :D

Marcin Kowalczyk | 2014-02-05

Słabe i niewiarygodne. Można to było zrobić lepiej.

AKor | 2018-04-23
Przeczytana: 20 marca 2018

Historia przezwyciężania swoich lenków
Były alpinista, groźny upadek z wysokości, dar jasnowidzenia, trauma, która wryła się głęboko w serce, piękna dziewczyna, seryjny morderca i zakompleksiony detektyw. Co łączy ze sobą te wszystkie fakty. Odpowiedź jest prosta – zawiła twórczość Deana Koontza

Dobry początek.
Ja osobiście bardzo lubię thrillery. Jest to mój ulubiony gatunek literacki jak i filmowy. A jeśli, w to wplątany jest jeszcze seryjny zabójca, to jestem całkowicie zakochana w książce. Bardzo podoba mi się koncepcja daru jasnowidzenia, który został uaktywniony po przez upadek z wysokości głównego bohatera, podczas wspinaczki wysokogórskiej. Co jeszcze mnie urzekło, co większości ludziom pewnie się nie podoba, to to, że każdy mu od początku wierzył.
Rzadko, a nawet prawie nigdy, nie spotykamy się z tym, że ktoś ma wizie morderstw i raz każdy mu wierzył jak by czytał poranne wiadomości, dwa jest konsultantem w sprawie morderstw, a trzy, sam nie jest podejrzany.
Jest to...

książek: 2004
Dominik | 2011-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2011

Zacznę od głównych pozytywnych bohaterów. Para uciekająca przed Bollingerem to jedni wielcy debile a ich główna ucieczka nudna, pełna niepotrzebnych opisów schodzenia i tej całej otoczki wspinaczkowej. Widać, że Koontz się przygotował do tego, ale gdyby trochę ciekawiej to opisał było by lepiej i nie tak nudno! Żadnego napięcia w czasie ucieczki po ścianie budynku. Nawet nie wiem, czemu ci bohaterowie zdecydowali się na taka ucieczkę. Było ich dwóch. Bollinger jeden. Posiadali ciężki sprzęt, liny i inne rzeczy. Czy tak trudno zrobić jakąś pułapkę? Ja nie wiem. Dialogi też o kant dupy potłuc, szczególnie słowa wypowiadane przez tego Irę, komisarza. No jak on mnie irytował i jakie to było dziecinne! Jak on dostał pracę policjanta? Jednym ratunkiem jest postać Bollingera i Biiliego, szkoda, że Koontz nie postanowił jakoś bardziej tego opisać. Rozszerzyć ich psychologii i postaci bo mogło wyjść świetnie a wyszło słabo. Bardzo słabo.Zakończenie przewidywalne jak to, że zaraz ugotuje mi...

Tea | 2011-07-04
Przeczytana: lipiec 2009

Natrafiłam na tą książkę zupełnie przypadkiem. Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności zapoznać się z twórczością Koontza i to był mój błąd. . 'Ścianę strachu' łyknęłam dosłownie w kilka godzin, potem była kolejna książka tego autora, kolejna i kolejna. Jak najbardziej polecam.