Drzewo do samego nieba

Okładka książki Drzewo do samego nieba Maria Terlikowska
Okładka książki Drzewo do samego nieba
Maria Terlikowska Wydawnictwo: Greg Seria: Lektura z opracowaniem literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Lektura z opracowaniem
Greg
2020-01-01
2020-01-01
48 min.

Okładka książki Figury Maria Terlikowska, Stanisław Zamecznik
Figury Maria Terlikowska, ...
Okładka książki Poczytaj mi mamo. Księga szósta Helena Bechlerowa, Barbara Eysymontt, Irena Landau, Barbara Lewandowska, Hanna Łochocka, Małgorzata Musierowicz, Zdzisław Nowak, Mirosław Pokora, Maria Terlikowska, Marta Tomaszewska
Poczytaj mi ma... Helena Bechlerowa, ...

Okładka książki Bunia kontra fakir Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Bunia kontra f... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Zwariowane wakacje taty Oli Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Zwariowane wak... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Córka bajarza Monika Biała, Monika Radzikowska
Córka bajarza Monika Biała, Monik...

Czy drzewo może połączyć pokolenia? Czy drzewo załagodzi między sąsiedzkie konflikty? Sami się przekonajcie. Polecam.

Opowiada ona o przygodach dwóch chłopców - braci Lochockich, którzy wspominają się po konarach bardzo wysokiego drzewa, które rośnie u nich na podwórku.
Można z niej się nauczyć o emocjach, o przyjaźni i miłości. Pokazuje nam, że nasze środowisko, przyroda jest bardzo ważne i należy o nie dbać.

Książka z przesłaniem dla dużych i małych ❤️

Książka z przesłaniem dla dużych i małych ❤️

Książeczka dla mnie nad wyraz nostalgiczna, bo choć nie miałam drzewa do samego nieba na podwórku, wychowałam się w kamienicy i klimat opowieści oraz tamtych czasów jest mi niezwykle bliski. Jest też bardzo melancholijny i mam wrażenie, że pospieszyłam się, czytając tę książkę pierwszoklasiście. Ogólnie słuchał z wielkim zainteresowaniem, ale sądzę, że końcówka niekoniecznie do niego dotarła.
Podoba mi się styl autorki i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że sięgnę po kolejne napisane przez nią książki.

Aż żałuję,że nigdy wcześniej o niej nie słyszałam. Niestety, nie należała do kanonu lektur szkolnych w mojej szkole, ale mój syn trzecioklasisata miał ją właśnie za lekturę, którą sam pierwszy raz całą przeczytał.
Ja też przeczytałam, żeby móc potem z nim o niej rozmawiać.
Piękna książka, krótka w swej formie ale wyrażająca naprawdę wiele. Sentymentalna szczegolnie dla osób,ktore pamiętają zabawy na podwórku i czasy sprzed internetu.
Zakonczenie tylko jedym rozdziałem jest trochę jakby urwane ale może właśnie to mialo pokazac czar i urok czasu zabawy i dzieciństwa.
Książkę milo się czyta i jest bardzo pozytywna. Najważniejsze,ze synowi się podobała co mam nadzieję, zachęci go do czytania.
Polecam rodzicom i dzieciom.

Ja też przeczytałam, żeby móc potem z nim o niej rozmawiać.

Książka dla dzieci, która wzbudza sentyment u dorosłych. Obraz dzieciństwa o jakim większość współczesnych dzieci nie ma pojęcia. Przyjemnie się czytało.

Bardzo fajna książeczka

Bardzo fajna książeczka

Drzewo do samego nieba, dla mnie ta książka była bardzo!!! fajna polecam.

Drzewo do samego nieba, dla mnie ta książka była bardzo!!! fajna polecam.

Widok dzieci, które nie mogą się oderwać od książki nie jest mi obcy, a tym razem pozazdrościłam 😉 i też chciałam poczuć to wciągnięcie. No i faktycznie ono w tej książeczce jest 😃

Ta książka ma tak niskie oceny a mnie naprawdę się podobała. Mało tego uważam, że to wartościowa pozycja dla młodszych dzieci. Wcale się też nie dziwię, że jest to obecnie lektura szkolna w klasach 1-3.

"Drzewo do samego nieba" to opowieść o społeczeństwie, wspólnocie, przygodach i przyjaźni. Bohaterowie są różnorodni a do tego ciekawi. Mają swoje wady i zalety. Sądzę, że młodsi czytelnicy mogą znaleźć wśród nich swoich ulubieńców oraz tych, za którymi nie będą przepadać.

Sama historia jest tak naprawdę prosta, nie wymaga dużego skupienia. Uczniowie łatwo powinni dojść do konkretnych wniosków i zobaczyć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ja polecam, mnie przypadła do gustu.

Przeczytana z córką, jako lektura obowiązkowa dla klasy trzeciej. Krótka i ładna opowieść o zmianach, z takim motywem ekologicznym w tle.

• Lektury
  • Literatura dziecięca
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Drzewo do samego nieba