rozwiń zwiń

Drzewo do samego nieba

Okładka książki Drzewo do samego nieba
Maria Terlikowska Wydawnictwo: Muza Seria: Muzeum Książki Dziecięcej poleca literatura dziecięca
literatura dziecięca
Muzeum Książki Dziecięcej poleca
Muza
2015-09-30
2015-09-30
Teresa Wilbik

Okładka książki Figury Maria Terlikowska, Stanisław Zamecznik
Ocena 8,8
Figury Maria Terlikowska, ...
Okładka książki Poczytaj mi mamo. Księga szósta Helena Bechlerowa, Barbara Eysymontt, Irena Landau, Barbara Lewandowska, Małgorzata Musierowicz, Zdzisław Nowak, Mirosław Pokora, Maria Terlikowska, Marta Tomaszewska, Hanna Łochocka
Ocena 7,6
Poczytaj mi ma... Helena Bechlerowa, ...
Okładka książki Przygody kropli wody Bohdan Butenko, Maria Terlikowska
Ocena 8,3
Przygody kropl... Bohdan Butenko, Mar...

Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Ocena 7,9
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Ocena 8,0
Nowe przygody ... Justyna Bednarek, D...

Ta książka ma tak niskie oceny a mnie naprawdę się podobała. Mało tego uważam, że to wartościowa pozycja dla młodszych dzieci. Wcale się też nie dziwię, że jest to obecnie lektura szkolna w klasach 1-3.

"Drzewo do samego nieba" to opowieść o społeczeństwie, wspólnocie, przygodach i przyjaźni. Bohaterowie są różnorodni a do tego ciekawi. Mają swoje wady i zalety. Sądzę, że młodsi czytelnicy mogą znaleźć wśród nich swoich ulubieńców oraz tych, za którymi nie będą przepadać.

Sama historia jest tak naprawdę prosta, nie wymaga dużego skupienia. Uczniowie łatwo powinni dojść do konkretnych wniosków i zobaczyć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ja polecam, mnie przypadła do gustu.

Przeczytana z córką, jako lektura obowiązkowa dla klasy trzeciej. Krótka i ładna opowieść o zmianach, z takim motywem ekologicznym w tle.

Stara kamienica, malutkie podwórko, a na nim drzewo. Stare, wysokie drzewo, które było już duże wtedy, gdy dziadek Frączak był dzieckiem. To plac zabaw, miejsce spotkań, to miejsce pełne nieodkrytych sekretów. To dżungla, góra, dom pełen pokoi, to drabina i inne, niezliczone miejsca zainspirowanej dziecięcej wyobraźni. Cały świat. Świetna wprawka czytelnicza dla młodych odkrywców.

Przeczytane z Julką (lektura) - nie pamiętam, żebym czytał wcześniej.

Spokojnie mogłaby rozgrywać się na jednym ze śląskich podwórek.

Przeczytane z Julką (lektura) - nie pamiętam, żebym czytał wcześniej.

Spokojnie mogłaby rozgrywać się na jednym ze śląskich podwórek.

Przeczytałem tę książkę jako lekturę szkolną. Super książka! Na końcu, jak była "Wielka Bitwa o Drzewo", to podobało mi się najbardziej, ale reszta książki też jest super.
Polecam!!! 🙂

Polecam!!! 🙂

Przeczytana wspólnie z córką, gdyż to jej lektura w 2giej klasie. Książka chyba zrobiła na mnie większe wrażenie niż na niej, cofnęłam sie trochę w przeszłość gdzie czas wolny spędzało się głównie świężym powietrzu właśnie wchodząc na drzewa, trzepaki itp.
Dla córki nie była to żadna "przygoda" w wykonaniu podwórkowych dzieci, aczkolwiek sama historia przyjaźni, różnorodności sąsiedzkiej bardzo jej się spodobała.

Wspominam ją z sentymentem.Znakomita.

Wspominam ją z sentymentem.Znakomita.

O mozolnym wspinaniu się na drzewo, widoku z niego i batalii z piłami w tle. Dorastający chłopcy szkolą się w wspinaniu na jedyne w okolicy drzewo, oglądają świat z innej perspektywy, próbują uwolnić zniewoloną przez katuszy Dorotkę.. Nudnawa. Ledwo dałam radę ją przeczytać.

Świetna książka. Któż nie chciałby mieć takiego drzewa na podwórku! Choć wydana po raz pierwszy w 1975 roku, przetrwała próbę czasu i nic nie straciła ze swojej aktualności.
Znakomita dla dzieci rozpoczynających samodzielne czytanie, ale także do wspólnej lektury.
Dla mnie dodatkowa przyjemność, bo jedna z bohaterek ma na imię Bożenka : ). 45 lat temu, to nie było nic nadzwyczajnego.

Dodaj cytat z książki Drzewo do samego nieba