Przygody kropli wody

2015-05-06
1965-01-01
32 min.
literatura dziecięca Bohdan Butenko

Okładka książki Dong, co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara Bohdan Butenko, Edward Lear
Dong, co ma św... Bohdan Butenko, Edw...
Okładka książki Pali się! Jan Brzechwa, Bohdan Butenko
Pali się! Jan Brzechwa, Bohda...
Okładka książki Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność Bohdan Butenko, Anna Ziarkowska
Historyjki o t... Bohdan Butenko, Ann...
Okładka książki Historyjki o niepodległej Warszawie 1918-1939 Bohdan Butenko, Anna Ziarkowska
Historyjki o n... Bohdan Butenko, Ann...

Okładka książki Wróg Serge Bloch, Davide Cali
Wróg Serge Bloch, Davide...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Wierszyki ćwic... Marta Galewska-Kust...

Uwielbiana przez moje dzieci opowiesc z mnostwem wiedzy, ktora przyswoic mozna w przystepny, dowcipny sposob. Pani Maria jest mistrzynia. Polecam wszystkim dzieciom. A ilustracja to drugi zachwyt! Czytajcie i ogladajcie!

To moja książeczka ze wspomnień lat dziecięcych, teraz wydanie nowsze, czytałam swoim wnusiom, bardzo im się podobała. W czasach mojego dzieciństwa dużo było książeczek Marii Terlikowskiej, ta dodatkowo z ilustracjami Bohdana Butenki to wyjątkowo udany duet.
Polecam

Polecam

Bardzo fajna książka dla najmłodszych, dzięki której można też wytłumaczyć, co to się z wodą dzieje pod wpływem zmian temperatury. Jest rym, są rysunki Butenki. Mój trzylatek za nią przepada.
Więcej: https://poczytajnia.pl/przygody-kropli-wody-stare-ale-jare/

Więcej: https://poczytajnia.pl/przygody-kropli-wody-stare-ale-jare/

Bardzo sympatyczna książeczka o tym jak wędruje woda. Mamy tutaj kran, chmury, zamarzanie i inne ciekawostki. Taki obieg wody w przyrodzie dla 7miolatka np.
Lekka, bardzo miła w odbiorze. Uroczo narysowana. Syn bardzo polubił, więc kupiłam i mamy na własność.

Pewnie zastanawiacie się, jakie to przygody może mieć zwyczajna kropla wody? Po pierwsze, wcale nie jest taka zwyczajna, o nie. A po drugie, mogę zapewnić, że jej perypetie na pewno Was zaskoczą. Przekonacie się, że mała kropla wody, też może mieć niezwykłe przygody.

Wszystko zaczęło się od wiadra wody, z którego wyskoczyła mała kropelka. Najpierw wyruszyła do pralni, potem odwiedziła lekarza, który zaproponował jej wygotowanie mikrobów. Zmieniła się w parę, a później razem z deszczem spadła na ziemię. Miała również okazję przeżyć podróż wodociągami i zamienić się w sopel lodu. Jak widać, przygód jej nie brakuje i choć jest małą kroplą, w wielu sytuacjach potrafi wykazać się zdrowym rozsądkiem.

Książeczka Marii Terlikowskiej to klasyka literatury dziecięcej. Jestem pewna, że wielu z Was kojarzy ją z dzieciństwa. Ja osobiście jakoś nie potrafię wyłonić jej z odmętów swojej pamięci, choć charakterystyczne ilustracje w wykonaniu Bohdana Butenko wydają mi się znajome. Pierwsze wydanie „Przygód kropli wody” miało miejsce w 1965 roku, a dzięki uprzejmości Muzeum Książki Dziecięcej Wydawnictwo Muza SA mogło ponownie wydać tę wyjątkową publikację. Cieszę się, że książka trafiła w moje ręce, a mój synek mógł poznać kroplę i jej niezwykłe przygody. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Książka od razu zdobyła miano jednej z ulubionych. I nie ma się co dziwić, bo sama jestem nią po prostu oczarowana.

Ilustracje Bohdana Butenko są proste, kolorowe i wyraziste. Bez wątpienia przyciągają wzrok i rozbudzają dziecięcą ciekawość. Tekst w wykonaniu Marii Terlikowskiej został napisany rymowanym wierszem. Z łatwością wpada w ucho, dzięki czemu dzieci nie mają problemu z przyswajaniem informacji i wiedzy. Charakterystyczny jest również sposób w jaki został przedstawiony wiersz. Napisano go odręcznym pismem, co na pewno będzie stanowiło duże utrudnienie, dla dzieci które dopiero uczą się czytać. Warto również zwrócić uwagę na piękne wydanie książki. Twarda tłoczona oprawa, sztywne kartki i niezwykła dbałość o szczegóły sprawiają, że „Przygody kropli wody” zyskują miano książki ponadczasowej, a nasze dzieci mają okazję poznać opowieści, które kiedyś umilały nasze dzieciństwo.

Książeczka nie tylko bawi, ale też uczy. To wspaniałe połączenie przygód tytułowej bohaterki z podstawową wiedzą z zakresu przyrody. Dziecko będzie miało okazję dowiedzieć się czym jest para wodna, sople lodu, lub chmury burzowe. Dowie się skąd się bierze deszcz i woda w naszych kranach. A to wszystko z pomocą małej i sympatycznej kropli wody. Jestem pewna, że odkrywanie fascynującego świata wody i przyrody, dla każdego dziecka okaże się wyśmienitą zabawą i wspaniałą przygodą.

„Przygody kropli wody” to niezwykle wartościowa i mądra publikacja. Uczy poprzez zabawę i zachwyca pięknymi i kolorowymi ilustracjami. Polecam, w szczególności dzieciom w wieku przedszkolnym. Choć jestem pewna, że i te młodsze będą zachwycone. Idealna jako czytanka przed snem i nie tylko. W końcu nic tak nie zbliża jak wspólne czytanie i poznawanie otaczającego nas świata.

__________________________________

znakomite rymy, urocze rysunki rewelacyjne walory edukacyjne

znakomite rymy, urocze rysunki rewelacyjne walory edukacyjne

Moje dzieci ją uwielbiają. Ja nie podzielam aż tak ich entuzjazmu, ale ilustracje Bohdana Butenki wiele wynagradzają a i w sprytny dość sposób książka wyjaśnia zmiany stanów skupienia kropli wody.

Nawet dzieci, które nie lubią wierszyków, ją pokochają. Duża w tym zasługa rysunków Butenki, jak zawsze!

Uczy, bawi, chce się po nią sięgać wielokrotnie.

Uczy, bawi, chce się po nią sięgać wielokrotnie.

Książka z dzieciństwa i początek miłości do komiksów. Zabawna, pouczająca. Polecam!

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Dla dzieci mam
  • 👶 Dzieciństwo
  • Ani
  • Nil - Natura
  • Półka Szymka

Dodaj cytat z książki Przygody kropli wody