Przygody kropli wody

literatura dziecięca Bohdan Butenko
wierszyki, piosenki
2015-05-06
literatura dziecięca Bohdan Butenko

Okładka książki Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność Bohdan Butenko, Anna Ziarkowska
7,0
Historyjki o t... Bohdan Butenko, Ann...
Okładka książki Historyjki o niepodległej Warszawie 1918-1939 Bohdan Butenko, Anna Ziarkowska
7,0
Historyjki o n... Bohdan Butenko, Ann...
Okładka książki Złota jedenastka Paweł Beręsewicz, Bohdan Butenko
8,0
Złota jedenastka Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Nowe Książki 10/2017 Bohdan Butenko, Jan Gondowicz, Stanisław Obirek, Redakcja miesięcznika Nowe Książki
6,0
Nowe Książki 1... Bohdan Butenko, Jan...

Bardzo fajna książka dla najmłodszych, dzięki której można też wytłumaczyć, co to się z wodą dzieje pod wpływem zmian temperatury. Jest rym, są rysunki Butenki. Mój trzylatek za nią przepada.
Więcej: https://poczytajnia.pl/przygody-kropli-wody-stare-ale-jare/

Uczy, bawi, chce się po nią sięgać wielokrotnie.

Nawet dzieci, które nie lubią wierszyków, ją pokochają. Duża w tym zasługa rysunków Butenki, jak zawsze!

Bardzo sympatyczna książeczka o tym jak wędruje woda. Mamy tutaj kran, chmury, zamarzanie i inne ciekawostki. Taki obieg wody w przyrodzie dla 7miolatka np.
Lekka, bardzo miła w odbiorze. Uroczo narysowana. Syn bardzo polubił, więc kupiłam i mamy na własność.

Moje dzieci ją uwielbiają. Ja nie podzielam aż tak ich entuzjazmu, ale ilustracje Bohdana Butenki wiele wynagradzają a i w sprytny dość sposób książka wyjaśnia zmiany stanów skupienia kropli wody.

znakomite rymy, urocze rysunki rewelacyjne walory edukacyjne

Pewnie zastanawiacie się, jakie to przygody może mieć zwyczajna kropla wody? Po pierwsze, wcale nie jest taka zwyczajna, o nie. A po drugie, mogę zapewnić, że jej perypetie na pewno Was zaskoczą. Przekonacie się, że mała kropla wody, też może mieć niezwykłe przygody.

Wszystko zaczęło się od wiadra wody, z którego wyskoczyła mała kropelka. Najpierw wyruszyła do pralni,...

wszystkie Książeczki Marii Terlikowskiej są wyjątkowe! Edukują mimochodem, w sposób nienachalny! "kropla wody" - to wartościowy zakupy! polecam, podobnie jak "Wszystko lata" -o gąsiennicach przeistaczających się w motyla i ćmę!

Ta książeczka również stała się hitem w naszym domu - czytamy ją niemal codziennie. Dzięki wydawnictwu Muza otrzymaliśmy wznowione, "odrestaurowane" wydanie starej, wydanej w PRL-u bajki, z wyjątkowymi jak zawsze ilustracjami Bogdana Butenki.

Mamy tutaj wierszowaną opowieść o przygodach kropli wody... przez wszystkie stany skupienia :-)

Dyskusje

• Dzieciństwo
  • 2018
  • Dla dzieci mam
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Przygody kropli wody