Przygody kropli wody

32 min.
literatura dziecięca Bohdan Butenko

Okładka książki Pali się! Jan Brzechwa, Bohdan Butenko
Ocena 7,5
Pali się! Jan Brzechwa, Bohda...
Okładka książki Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność Bohdan Butenko, Anna Ziarkowska
Ocena 7,0
Historyjki o t... Bohdan Butenko, Ann...
Okładka książki Historyjki o niepodległej Warszawie 1918-1939 Bohdan Butenko, Anna Ziarkowska
Ocena 7,0
Historyjki o n... Bohdan Butenko, Ann...
Okładka książki Złota jedenastka Paweł Beręsewicz, Bohdan Butenko
Ocena 8,0
Złota jedenastka Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Nowe Książki 10/2017 Bohdan Butenko, Jan Gondowicz, Stanisław Obirek, Redakcja miesięcznika Nowe Książki
Ocena 6,0
Nowe Książki 1... Bohdan Butenko, Jan...

Uwielbiana przez moje dzieci opowiesc z mnostwem wiedzy, ktora przyswoic mozna w przystepny, dowcipny sposob. Pani Maria jest mistrzynia. Polecam wszystkim dzieciom. A ilustracja to drugi zachwyt! Czytajcie i ogladajcie!

To moja książeczka ze wspomnień lat dziecięcych, teraz wydanie nowsze, czytałam swoim wnusiom, bardzo im się podobała. W czasach mojego dzieciństwa dużo było książeczek Marii Terlikowskiej, ta dodatkowo z ilustracjami Bohdana Butenki to wyjątkowo udany duet.
Polecam

1968

Książka z dzieciństwa i początek miłości do komiksów. Zabawna, pouczająca. Polecam!

Bardzo fajna książka dla najmłodszych, dzięki której można też wytłumaczyć, co to się z wodą dzieje pod wpływem zmian temperatury. Jest rym, są rysunki Butenki. Mój trzylatek za nią przepada.
Więcej: https://poczytajnia.pl/przygody-kropli-wody-stare-ale-jare/

Uczy, bawi, chce się po nią sięgać wielokrotnie.

Nawet dzieci, które nie lubią wierszyków, ją pokochają. Duża w tym zasługa rysunków Butenki, jak zawsze!

Bardzo sympatyczna książeczka o tym jak wędruje woda. Mamy tutaj kran, chmury, zamarzanie i inne ciekawostki. Taki obieg wody w przyrodzie dla 7miolatka np.
Lekka, bardzo miła w odbiorze. Uroczo narysowana. Syn bardzo polubił, więc kupiłam i mamy na własność.

Moje dzieci ją uwielbiają. Ja nie podzielam aż tak ich entuzjazmu, ale ilustracje Bohdana Butenki wiele wynagradzają a i w sprytny dość sposób książka wyjaśnia zmiany stanów skupienia kropli wody.

znakomite rymy, urocze rysunki rewelacyjne walory edukacyjne

Pewnie zastanawiacie się, jakie to przygody może mieć zwyczajna kropla wody? Po pierwsze, wcale nie jest taka zwyczajna, o nie. A po drugie, mogę zapewnić, że jej perypetie na pewno Was zaskoczą. Przekonacie się, że mała kropla wody, też może mieć niezwykłe przygody.

Wszystko zaczęło się od wiadra wody, z którego wyskoczyła mała kropelka. Najpierw wyruszyła do pralni,...

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Przeczytane w 2018
  • Dla dzieci mam
  • Dzieciństwo
  • Półka Szymka

Dodaj cytat z książki Przygody kropli wody