Zmiataj stąd, Bzyku!

Okładka książki Zmiataj stąd, Bzyku! Kai Pannen
Okładka książki Zmiataj stąd, Bzyku!
Kai Pannen Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Pająk i mucha (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
2017-03-07
Emilia Skowrońska
owady pająki

Okładka książki Koń, który nie chciał się ścigać Clare Balding, Tony Ross
Koń, który nie... Clare Balding, Tony...
Okładka książki Srebrny smok Marcin Minor, Barbara Sadurska
Srebrny smok Marcin Minor, Barba...
Okładka książki Precelek i pierwszy śnieg Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Precelek i pie... Malwina Hajduk, Aga...

Po Świętach przyszedł czas na wiosnę i wiosenne porządki. Znacie to ? Odkurzanie kątów, likwidowanie pajęczyn itp. Właśnie to się wydarzyło w „Zmiataj stąd, Bzyku!”.

Nasi bohaterowie w popłochu musieli uciekać ze swojego dotychczasowego domu. Jedyne miejsce jakie zdawało się bezpieczne to ogród. Oczywiście nie obyło się bez przeszkód i protestów Henryka, który za nic nie chciał zostawić swojej ukochanej kanapy. W ogrodzie wcale nie było łatwo znaleźć nowe miejsce na dom. Jednak w końcu się udało. Jak im się tam żyło ? Musicie koniecznie sprawdzić.

Kolejna część będzie równie zabawna jak poprzednia. Pojawia się wątek miłości, zdrady przyjaciela i poszukiwanie swojego miejsca. Nasi przyjaciele będą odkrywać świat na nowo, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na wiele prób. Momentami będzie dość niebezpiecznie, gdy na urodzinowe przyjęcie niespodziankę dla Henryka, Bzyk zaprosi całą żarłoczną rodzinę pająka.

Historia podzielona jest na niedługie rozdziały, więc możecie z powodzeniem czytać z młodszymi dziećmi jak ja z Nikosiem. Ilustracje są bardzo ładne, kolorowe, zabawne. Idealnie pokazują wiele ciekawych scenek.

Format niezbyt duży, twarda okładka i gruby, lekko śliski papier.

Pająk i mucha najlepszymi przyjaciółmi? Brzmi absurdalnie, prawda? A jednak taka przyjaźń miała miejsce.

Przyszła wiosna, a co się z tym wiąże - wiosenne porządki. By uniknąć zagrożenia związanego ze zamiataniem pajęczyn nasi bohaterowie wyprowadzają się z domu. Nie obyło się bez dezaprobaty Henryka, który mocno obawiał się zmiany miejsca zamieszkania.
Ogród, do którego się przenieśli nie przywitał ich z "otwartymi ramionami". Nie było łatwo się w nim odnaleźć i osiedlić w nowym domu.
Przy okazji przyjaźń owadów została wystawiona na próbę. Pojawia się wątek miłości - Henryk zauroczy się gasienicą o imieniu Konstancja. Zbliżają się również urodziny pająka i jego przyjaciel zaprosi jego całą rodzinę, w tym żarłoczną ciotkę Kasandrę.
Jak skończy się nowy etap w życiu Henryka i bzyka? Zachęcam do zapoznania się z historią pająka i muchy.

Przepełniona fantastycznym humorem książka podzielona jest na niedługie rozdziały. Dzięki temu świetnie sprawdzi się jako dobranocka, która miło zajmie czas podczas jesiennych wieczorów. Ilustracje świetnie odzwierciedlają tekst. Są kolorowe i zabawne.

Książka jest drugą częścią serii przygód o Henryku i Bzyku.

Ogród, do którego...

To humorystyczna opowieść, która może zainteresować samodzielnie czytające dzieci. Pewnego dnia pająk Henryk i mucha Bzyk zostają wyrzuceni z wygodnego domu, którym była sieć. Niestety był to okres porządków, czyli wymiatania pajęczyn, w wyniku czego różni mali mieszkańcy okolicy tracili swe domostwa. Pająk i mucha znaleźli schronienie w dużym, zielonym ogrodzie, gdzie spotkali jego mieszkańców - wszędobylskie mrówki, złośliwe ważki i inne owadzie osobistości. Wkrótce okazuje się, że w Henryka trafiła strzała Amora, a jego serce zostało zajęte... 💔 Autorowi udaje się przemycić ważne i jednocześnie humorystyczne treści. To zabawna opowieść o przyjaźni, a także o pierwszych historiach miłosnych. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/09/zmiataj-stad-bzyku.html

ZNakomita, pełna humoru książka w sam raz na lato :)

ZNakomita, pełna humoru książka w sam raz na lato :)

Pokaż mimo tovideo - opinia

Nadeszła wiosna, a z nią wiosenne porządki.

Jednak nie wszyscy są z nich zadowoleni.
Biedny Henryk zostaje pozbawiony swojej sieci a, wraz nią bezpiecznego domu. Kanapa wraz z całym dobytkiem lądują na podłodze. Co teraz pocznie Henryk?

Czy pomysł Bzyka aby zamieszkać w ogrodzie przypadnie pająkowi do gustu?
I czy mieszkanie w ogrodzie naprawdę jest takie cudowne jak sądzi Bzyk?
Kto jeszcze w nim mieszka i jakie przygody czekają naszych bohaterów?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w najnowszej części Zmiataj stąd, Bzyku.

Pełna zwrotów akcji, dowcipnych dialogów, napisana z humorem opowieść o przyjaźni muchy z pająkiem. W sposób niezwykle delikatny i subtelny przemyca treści ważne i ponadczasowe.
Jak każda przyjaźń, tak i ta ma swoje momenty kłótni i złości, ale umiejętne przeprosiny i przebaczenie sprawiają że przyjaźń między Bzykiem, a Henrykiem jest niezwykle silna i mądra.

Zabawne i kolorowe ilustracje umilają chwilę spędzone z książką.
Serdecznie polecam na deszczowe i chmurne dni. A prz wiosennych porządkach nie bądźmy zbyt dokładni 😉.

Nadeszła wiosna, a z nią wiosenne porządki.

Jednak nie wszyscy są z nich zadowoleni.

Czy pomysł Bzyka aby zamieszkać w ogrodzie przypadnie pająkowi do gustu?
I czy mieszkanie w ogrodzie naprawdę jest takie cudowne jak...

Och, jakże piękna i obezwładniająca, a jednocześnie nikczemna i niszczycielska potrafi być… miłość.

Witajcie w bukowym żywopłocie, gdy swoje nowe życie układa dwójka niecodziennych przyjaciół – niedoszła pieczeń bożonarodzeniowa w postaci muchy Bzyka i pająk Henryk, który usiłował ją skonsumować nim przeszedł na wegetarianizm.

Życie przyniosło im obu wiele niespodzianek – Bzyk zupełnie nieoczekiwanie przeżył bożonarodzeniową ucztę i obaj bohaterowie zostali niemal nierozłącznymi przyjaciółmi, którzy zamieszkali we wspólnej pajęczynie. Jednak tę sielankę przerwało nadejście wiosny wraz z jej wszędobylskimi porządkami, w efekcie których owadzi kumple musieli znaleźć sobie inne miejsce na rozpięcie pajęczyny. Nie bez trudności osiedlili się w żywopłocie i kiedy wydawało się, że znów wszystko się ułoży… W Henryka trafiła strzała Amora! I chociaż Bzyk stawał na głowie i ryzykował własnym muszym życiem, aby sprawić przyjemność przyjacielowi, to musiał się pogodzić z faktem, że został odrzucony na rzecz pulchnej i wyjątkowo nieprzyjemnej Konstancji.

„Zmiataj stąd, Bzyku!” to dowcipna historia o przyjaźni, o wiążących się z nią przyjemnościach i trudach, a zwłaszcza o tych drugich, a także o pierwszych zauroczeniach. Napisana z dystansem i do śmiechu, a jednak dotykająca spraw bliskich kilkulatkom wchodzącym w pierwsze poważne relacje rówieśnicze.

Kai Pannen pisze lekko, nie stroni od dobitniejszych zwrotów (np. gamoń),co może niektórych lekko bulwersować. Chociaż wychodzę z założenia, że odrobina dystansu każdemu dobrze zrobi, a dzieciakom należy się trochę rozrywki, nawet, a może zwłaszcza przy czytaniu!

Smaczku, i tak już smakowitej literacko, lekturze dodają zabawne ilustracje samego autora – pewnie dlatego tak doskonale oddają klimat historii.

Okładka twarda, papier śliski, objętość idealna na raz (dla zapalonych czytaczy) lub kilka przyjemnych wieczorów (dla lubiących dawkować sobie to, co dobre).

My lubimy i polecamy.

Życie przyniosło im obu wiele niespodzianek...

• Po niemiecku
  • Do biblioteki
  • Krótkie opowiadania
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Książki Juniora

Dodaj cytat z książki Zmiataj stąd, Bzyku!