Czy leci z nami pająk?

Okładka książki Czy leci z nami pająk? Kai Pannen
Okładka książki Czy leci z nami pająk?
Kai Pannen Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Pająk i mucha (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pająk i mucha (tom 3)
Mitgehangen, mitgefangen!
Dwukropek
2023-09-13
2023-09-13
Emilia Skowrońska
pająki owady

„Czy leci z nami pająk?” to książka opowiadająca o perypetiach pewnej, dość specyficznej pary przyjaciół. Bo czy może istnieć jakakolwiek nić porozumienia między pająkiem, a muchą? Okazuje się, że nie jest to znów wcale aż takie niemożliwe. Tak więc krzyżak Henryk i mucha domowa o imieniu Bzyk żyją sobie w bukowym żywopłocie. Leniwy pająk wegetarianin zrobi wszystko by nie musieć schodzić ze swego legowiska. Tymczasem zawadiacki Bzyk zafascynowany postacią niejakiego Leonarda da Nici snuje plany o skonstruowaniu maszyny latającej, dzięki której będzie mógł wzbić się w powietrze wraz z Henrykiem. Chce tym samym udowodnić przyjacielowi, że i pająki mogą latać. Ich codzienny spokój zostaje jednak zakłócony przez zaproszenie na obiad do ciotki Kasandry – pajęczycy. Co by nie mówić, ciotka bardzo chętnie schrupałaby na obiad Bzyka, dlatego przyjaciele za każdym razem bardzo niechętnie przystają na tego typu zaproszenia. Mimo wszystko z dużymi oporami udają się do niej. Ich zdziwienie jest ogromne, gdy docierają do jej domu. Kasandry w nim zwyczajnie nie ma, a jej lokum to jakieś pobojowisko… Henryk i Bzyk wyruszają, by ją odnaleźć, bo przecież wszystko wskazuje na to, że została ona uprowadzona. Ale przez kogo? Od tego momentu historia ta nabiera ogromnego rozpędu. Dzieje się w niej naprawdę sporo, a przygody dwóch kumpli są wręcz niesamowite. Przekonajcie się najlepiej sami, jak zakończy się ta fascynująca opowieść. Polecam gorąco.

„Czy leci z nami pająk?” to trzeci już tytuł z serii o przyjaźni mocno nietypowej między pająkiem a muchą domową. Od czasu kiedy się poznali minęło już sporo czasu. Świetnie się dogadują i znają co nie znaczy, że nie ma między nimi nieporozumień. Bzyk jak zawsze się nudzi, a Henryk jak zawsze przezornie woli posiedzieć na swojej kanapie. Gdy któregoś dnia nie zastają w domu ciotki Kasandry, która sama ich zaprosiła zaczynają śledztwo. Chcą znaleźć ciotkę i dowiedzieć się co się wydarzyło. Pojawią się przestępcy, kłótnie, niewola. Zostaną rozdzieleni i to Bzyk będzie musiał ratować przyjaciela. Na jakie pomysły wpadnie i kto będzie mu służyć pomocą?

Po raz kolejny się nie zawiedliśmy. To świetna rozrywka, pełna zabawnych sytuacji, pokazująca prawdziwe relacje i problemy. To książka o przyjaźni, dbaniu o bliźniego niezależnie od sympatii. Szczerze polecamy!

Wspaniale jest mieć przyjaciela. Pająk Henryk i mucha Bzyk coś o tym wiedzą. Odkąd poznali się w dosyć osobliwych okolicznościach ich losy stale się przeplatają.

Odkąd zamieszkali razem w Bukowym żywopłocie ich życie zdaje się płynąć cicho i spokojnie, aż do czasu...

Pewnego dnia Henryk i Bzyk otrzymali zaproszenie od cioci Kasandry. Pomimo licznych obaw postanowili się do niej wybrać ale na miejscu okazało się, że ciocia ... zniknęła. Gdzie się podziała?

Przyjaciele mają zamiar się tego dowiedzieć. Odtąd akcja nabiera tempa jak rozpędzony pociąg. Dzieje się oj dzieje!

Pająk i mucha mają okazję poznać owadzi półświatek, różnych przestępców i złoczyńców, ba sami w końcu zostają wzięci w niewolę i to do ...os!

Podobnie jak w przypadku dwóch pozostałych części tak i w trzeciej: " Czy leci z nami Pająk?" nie brakuje humoru i ironii.

Może to właśnie dlatego te książki czyta się tak dobrze nie tylko dzieciom ale i dorosłym?

Ta przyjaźń rozpoczęła się w ubiegłym roku wraz z poczatkiem adwentu i przygotowań do świąt... Z każdym dniem nasza relacja się pogłębiała, a sytuacja u naszych książkowych bohaterów nabierała kształtów i smaku. Pamiętacie Henryka i Bzyka z adwentowej historyjki pisanej w 24 aktach o tym jak rodzi się piękna przyjaźń?

Dziś Ci sami bohaterowie wracają do nas w kolejnej, trzeciej już i wciąż bardzo apetycznej części - ,,Czy leci z nami pająk" od @wydawnictwo_dwukropek !

Spokojne życie Henryka i Bzyka zaburza zaproszenie od cioci Kasandry na pyszną i tłustą pieczeń. Na miejscu okazuje się jednak, że ciotki nie ma. Jest za to ogromny bałagan i ślady włamania! czy to będzie poczatek niebezpiecznej choć fascynujacej kolejnej wspólnej przygody muchy i pająka? Nie inaczej...

Polecam Waszej lekturze - mój Starszak uwielbia, a poczucie humoru autora sprawia, że sama dobrze się bawię podczas lektury. No i ta piękna grafika!

[Współpraca reklamowa]

Wydawca: @wydawnictwo_dwukropek
Seria: Pająk i mucha
Data premiery: 13.09.2023
Wiek: 5+

#dwukropek #wydawnictwodwukropek #pajakimucha #czyleciznamipajak #henryk #bzyk #książkidladzieci #dladzieci #empik #czytampl

Dziś Ci sami bohaterowie wracają do nas w kolejnej,...

Doczekaliśmy się! Tej książki wypatrywali wszyscy fani Henryka i Bzyka!

Mucha domowa i pająk krzyżak to nietypowa para przyjaciół. Chociaż ich przyjaźń zaczęła się bardzo burzliwie, a potem przechodziła poważną próbę, to ostatecznie Bzyk i Henryk wiodą teraz wspólne, spokojne życie w bukowym żywopłocie. Tak monotonne, że energicznemu Bzykowi zaczyna doskwierać nuda. Dlatego mucha cieszy się nawet z zaproszenia na kolację do niegrzecznej i mięsożernej ciotki Henryka - Kasandry. Jednak, gdy przyjaciele docierają na jej balkon, okazuje się, że ciotka zniknęła, a jej pajęczyna wygląda, jak po stoczonej walce. Naszym bohaterom nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć poszukiwania pajęczycy. Nawet nie przypuszczają, w jakie tarapaty się wpakują.

Trzecia część przygód Henryka i Bzyka to prawdziwy rollercoaster zdarzeń. Będą porwania i szalone pościgi. Podli złoczyńcy, strzelaniny (cukierkami) i próby odbicia zakładników. Niezwykłe maszyny i sprytne kamuflaże. Szala zwycięstwa przechylać się będzie raz w jedną, raz w drugą stronę. A Wy, nawet na moment, nie przestaniecie się śmiać.

Chociaż trzecia część nawiązuje do poprzednich książek i spotykamy znanych już bohaterów drugoplanowych, to całość historii jest na tyle niezależna, że spokojnie może być czytana samodzielnie.

„Czy leci z nami pająk?” ma wszystko, czego szukacie w książkach dla dzieci. Pełnokrwistych bohaterów, genialne dialogi, fenomenalny humor i pomysłową fabułę. Do tego dynamiczne, kolorowe ilustracje, które rewelacyjnie dopełniają tekst. Świetnie sprawdzi się do rodzinnego, głośnego czytania i dostarczy radości także Wam, dorosłym. Kochamy ją od fajnej gry słów w tytule, aż po wspaniałe zakończenie, które otwiera furtkę do kolejnych przygód.

Gorąco ją Wam polecam!

Doczekaliśmy się! Tej książki wypatrywali wszyscy fani Henryka i Bzyka!

Przygotuj się na niezwykłą podróż do świata owadów, w którym przyjaźń sięga granic nie tylko gatunku, ale i wyobraźni. "Czy leci z nami pająk?" to trzeci tom przygód sympatycznego pająka Henryka i jego najlepszego przyjaciela, muchy Bzyka.

Mucha i pająk prowadzą spokojne życie na pajęczynie w bukowym żywopłocie. Bzyk jest znudzony rutyną dnia codziennego. Marzy o szalonych wakacjach i ekscytujących przygodach, a przede wszystkim chce, by Henryk mógł z nim latać. Pająk z kolei wykazuje się typowym dla siebie spokojem i brakiem zainteresowania dalekimi podróżami. Nie w głowie mu wojaże i podniebne eskapady.

Cała historia nabiera tempa, gdy ciotka Kasandra, podstępna i zrzędliwa pajęczyca, znika w tajemniczych okolicznościach. Bzyk, znudzony codziennością, namawia Henryka na brawurową misję ratunkową.
Dochodzenie, przegląd lokalnych rzezimieszków, agresywne osy i szaleńcze pościgi - to tylko niektóre z elementów tej zabawnej opowieści.

Zabawne dialogi, ironiczna i sarkastyczna narracja oraz cięte riposty rozśmieszą nie tylko dzieci, ale i dorosłych czytelników. To książka, która ma dostarczyć ogromnej ilości dobrej zabawy. Jednak pod pozornie lekkim humorem kryją się również refleksje na temat przyjaźni, odwagi, gotowości niesienia pomocy i ciekawości świata. Historia ta pokazuje, że przyjaźń nie zna granic, a odwaga może wydobyć się nawet z największej bojaźni. Nietypowa relacja Henryka i Bzyka pełna jest wzajemnego szacunku i gotowości do największych poświęceń.

"Czy leci z nami pająk?" to książka, która z pewnością dostarczy zarówno rozrywki, jak i wartościowych przemyśleń. Niestety nie wszystkie dialogi pomiędzy bohaterami mogą być przez Was akceptowane, równocześnie mogą stanowić pretekst do rozmowy o prawidłowych zachowaniach. Zdecydowanie warto dać jej szansę i razem z Henrykiem i Bzykiem wyruszyć w szalony świat niezwykłej przyjaźni i przygód.

To już trzeci tom zwariowanych przygód niecodziennej pary przyjaciół. Niecodziennej, bo czy ktoś słyszał o przyjaźni między pająkiem a muchą? No właśnie. Ich przyjaźń jest osobliwa, bo rozpoczęta w momencie, gdy Bzyk zaplatał się w sieć Henryka i miał być przez niego zjedzony. O tym wszystkim przeczytasz w pierwszym tomie. Dziś natomiast pokażę Ci najnowszą część, czyli "Czy leci z nami pająk?".

Nawiązanie do filmu "Czy leci z nami pilot?" wydaje się nieprzypadkowe. Otóż pająk Henryk boi się latać. Nic dziwnego, w końcu jest pulchnym pająkiem bez skrzydeł. Okaże się jednak, że nawet jemu będzie dane poszybować w powietrzu. Ale jak do tego dojdzie, musisz przeczytać sam/a. W międzyczasie sporo się wydarzy, bo zaginie ciotka Kasandra. Czy ktoś ją porwał? A może zjadł? Nie wiadomo. Henryk i Bzyk postanawiają zbadać tę sprawę i choć obaj za ciotką nie przepadają, to chcą ją odszukać. Od tego momentu spotkają ich liczne przygody. Czasem zabawne, innym razem przerażające, a kiedy indziej zaskakujące.

Seria o Henryku i Bzyku to książki, które wyróżniają się na tle innych humorystycznych i przygodowych opowieści dla dzieci. Myślę, że głównie z powodu bezkompromisowych dialogów. To często cięte odzywki, ironiczne i sarkastyczne. Możesz się zdziwić, gdy trafisz na słowa typu "grubas" czy "leniuch". Ale w kontekście, w którym zostały użyte, nie mogło być inaczej. Bez nich tekst byłby jałowy, ugrzeczniony i mdły. A przecież po to czytasz razem z dzieckiem, aby pewne kwestie wyjaśniać i rzucać na nie dodatkowe światło, więc bez obaw.

Ta książka ma przede wszystkim rozbawić. Ma dać radość i śmiech. Jednak w tej części jeszcze mocniej wybrzmiewają pewne wartości. Będzie tu więc refleksja na temat tego, jak łatwo przypinamy ludziom (owadom) łatki na podstawie wyglądu. Będzie też myśl o pokonywaniu lęków, byciu odważnym i pomocnym. To też zachęta do tego, aby mieć otwartą głowę i być ciekawym świata. A przede wszystkim to historia prawdziwej przyjaźni. Takiej, która nigdy nie zawodzi. Zobacz, jak wiele znaczeń można wyczytać z pozornie zwariowanej opowieści.

Gorąco polecam całą serię, bo to książkowe poprawiacze nastroju!

• Może kupić
  • Dla Hani

Dodaj cytat z książki Czy leci z nami pająk?