Dlaczego on mi to robi?

Okładka książki Dlaczego on mi to robi? Ewa Skrzypczak
Okładka książki Dlaczego on mi to robi?
Ewa Skrzypczak Wydawnictwo: Znak JednymSłowem poradniki
poradniki
Znak JednymSłowem
2023-08-23
2023-08-23

Okładka książki Wstęp do fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych Ewa Skrzypczak, Zygmunt Szefliński
Wstęp do fizyk... Ewa Skrzypczak, Zyg...

Książka dla każdej z nas. Lepiej zapobiegać, niż potem leczyć złamane serce, duszę, życie...

Kupiłam książkę w księgarni "tania książka" bo była tania i coś mnie tknęło by ją kupić. Konkretnie to na okładce tytuł "dlaczego on mi to robi?" skłonił mnie do kupna. Do tej pory nic nie wiedziałam o toksycznych związkach, coś tam na YouTube i tyle. Ta książka to zmieniła, teraz uczę się wszystkiego i wiecie co? Odkryłam że wszyscy którzy mi mówili że to toksyczna relacja(mój związek),mieli rację. Jak i na ile mi ta książka pomoże dopisze potem, ponieważ obecnie jestem w fazie szoku i chyba drobnej próby wyparcia faktów. Boli jak cholera, ale uświadamia ta książka. Są praktyczne wskazówki, jest dokładny opis prostym językiem (zrozumiałym dla każdego) jak sobie radzić. Nie bardzo wierzę że to mi pomoże (jak się okazuje mam intuicję),ale chce spróbować pierwszy raz robić coś dla siebie świadomie. Minus jedna gwiazdka za zbyt wielka poetyckość niektórych zdań. Ogólnie jest ok.
Polecam kobietkom które jak ja codziennie płaczą przez partnera. Zrozumiecie dlaczego tak jest i jak sobie radzić.

Ilość powtórzeń sformułowania toksyczny parter zapewniła 10% umieszczonych w książce znaków. To nie żart. Autorka powtarza to co trzecią linijkę.
Myślę, że książka może być drogowskazem dla niektórych kobiet, dawać nadzieję na światełko w mroku i pobudzać do działania.

Kolejna książka z jaką do Was przychodzę jest bardzo na czasie i według mnie potrzebna. Mieliście w swoim bliskim gronie toksyka ktory chciał całkowicie zniszczyć i zmanipulować Wasz świat? Ja niestety miałam i znam ten temat bardzo dosadnie od brutalnej strony. Dzięki współpracy barterowej z wydawnictwem @ksiegarnia_znak mogę Wam przybliżyć jej mocny przekaz.

Dlaczego on mi to robi?

W tej książce poznacie wiele historii które oddadzą Wam w pełni okrucieństwo bycia w związku z taką menda aspołeczna. Tak teraz moge to tak nazwać bycie z czymś na pierwowzór faceta który z uporem maniaka człowieka siła chciał zmusić do wszystkiego, w pelni kontrolować by na koniec pod wpływem alkoholu pokazać jakim jest naprawdę. Teraz mogę o tym pisać ale lata męczarni.. To byl koszmar i nie piszcie moglas odejść itp.. Oczywiście ze chcialam odejść ale bydlak nie chciał opuścić mojego mieszkania żądając ze ja mam je opuścić z córką własne mieszkanie 😔 rozwód trwał tak długo ze stracilam nadzieje ze w Polsce istnieje takie cos jak prawo czy sprawiedliwość dla bydlakow, dopiero jak pobil moja matke dopiero sąd sie obudził ze jednak cos sie dzieje i dopiero bylam wolna. Potem rozprawy o pozbawienie praw bo chory psychicznie agresor nigdy nie powinien zakładać rodziny 😔 potem sprawy o wymeldunek to byla tragedia i kosztowało mnie to ogrom zdrowia i szarpania sie po sądach i po 8 latach udalo mi sie pozbyć bydlaka z mojego życia. Utraconego zdrowia nie odzyskałam ale mogę żyć spokojnie chociaż wiem ze jest gdzieś tam i 3 kobiecie niszczy życie...
Dlaczego o tym pisze bo to byl związek toksyczny jak i wiele poruszanych w tej książeczce. I mówię tu do każdej z Was która jest w podobnej sytuacji 🙌walczcie o siebie i o swoją rodzinę, nie dajcie sie tlamsic, zastraszyć czy czekać na pobicie bo tacy ludzie sa nieobliczalni 🙌pamiętajcie nikt za Was życia nie przeżyje i zawsze jest droga na wyjście nawet z najgorszej sytuacji. Ja o siebie i dziecko walczylam, teraz jestem w małżeństwie z drugim mężem tworzymy rodzinę i to sie liczy. I cieszę sie ze toksyczność omijam szerokim łukiem, owszem zdążają sie jeszcze osobniki które próbują mi zatruć życie ale to juz mniejsze problemy 💙

Dlaczego on...

Kopendium wiedzy o toksykach. Podoba mi się fakt, że Autorka przytacza wiele prawdziwych historii, przez co łatwiej zrozumieć mechanizmy postępowania toksycznych mężczyzn. Uważam jednak, iż jest to pozycja przeznaczona dla osób, które pierwszy raz sięgają po lekturę na ten temat. Niestety mnie osobiście niczym nie zaskoczyła.

„Dlaczego on mi to robi?” – widząc ten tytuł najpierw pomyślałam, że chyba nie ma sensu się głębiej nad tym zastanawiać. Jest przecież wiele osób zaburzonych, mężczyzn leczących swoje kompleksy, osób, które uwielbiają krzywdzić innych, by tych poczuć na chwilę władzę, chwilową władzę. Potem jednak przyszła refleksja. Jeśli Ewa Skrzypczak, @ewaskrzypczaktotwojczas – autorka książki, która premierę miała 23 sierpnia br. i została wydana przez Wydawnictwo Znak JednymSłowem – zadała to pytanie w tytule, to może warto również się nad tym zastanowić.

Opis Wydawcy
„Z tą książką:
– nauczysz się rozpoznawać wzorce toksycznych zachowań,
– dowiesz się, dlaczego tak łatwo jest ulec urokowi toksycznej osoby,|
– poznasz narzędzia, dzięki którym odzyskasz kontrolę nad swoim życiem.
|Pamiętaj, nie jesteś sama. Masz wybór, masz możliwości. Nie bój się i uwierz w swoją moc. Twoje szczęście zależy tylko od ciebie!
Ewa Skrzypczak to doświadczona terapeutka i psycholożka, która odsłania kulisy toksycznych relacji na tiktokowym profilu @ewaskrzypczaktotwojczas. Na co dzień prowadzi terapie w swoim gabinecie”.

Tak naprawdę sama lektura mnie niczego nie nauczyła. Chyba nie jest to jej rola. Bardziej nauczyły mnie o życiu historie kobiet, które stały się zarzewiem podjętego w publikacji tematu. Opisane przez Autorkę mechanizmy, zachowania, style traktowania przez partnera. Bardziej przemówiły do mnie słowa przytoczone z opisu Wydawcy: „Pamiętaj, nie jesteś sama. Masz wybór, masz możliwości. Nie bój się i uwierz w swoją moc. Twoje szczęście zależy tylko od ciebie!” i tak naprawdę życzyłabym sobie byście to najbardziej zapamiętały. Bym i ja to najbardziej zapamiętała.

Bardzo ważna książka. Książka o przemocy psychicznej. Książka o ośmieszaniu, o przysłowiowym „pokazywaniu, kto tu rządzi”. Książka o pokazywaniu, jak mało jesteś/jestem warta. Książka o tym, że zdaniem partnera w życiu sobie nie poradzę/nie poradzimy.

O mechanizmach przemocy partnerskiej nakręcono już wiele filmów, seriali i napisano wiele książek. Myślenie jednak, że to kolejny trudny temat, powielany, nad którym nie warto się pochylić, jest jednak – w mojej opinii – błędne. Gdyby temat był już przerobiony na drobne, nie byłoby tyle nieszczęśliwych kobiet, tylu załamanych partnerów, którzy trzęsą się przed przyjściem do domu. Którym teściowie mówią, że to ich wina, że mają się zastanowić, dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej. Którym podcinane są skrzydła na każdym kroku. Dlatego warto podejmować ten temat. Warto pokazywać nam Czytelniczkom, że można wychwycić te mechanizmy, można nauczyć się je rozpoznawać, interpretować i można nauczyć się przed nimi bronić.

Od razu zaznaczę, że nawet najlepsza książka nie zastąpi nam terapii. Tym bardziej warto sięgnąć po „Dlaczego on mi to robi?” napisaną ręką terapeutki, która na co dzień pracuje z ofiarami przemocy psychicznej różnego typu. Autorka oprócz obnażania mechanizmów przemocy wskazuje na dobrodziejstwa sesji terapeutycznych, które pomagają poradzić sobie z traumą bycia ofiarą przemocy psychicznej. Bycia zawsze tą gorszą/tym gorszym, tym beznadziejnym/beznadziejną. Bycia nikim.

O przemocy trudno czytać, a jeszcze trudniej ją doświadczać. By ją zauważyć i obnażyć potrzeba takich lektur jak „Dlaczego on mi to robi?” Ewy Skrzypczak. Zachęcam do przeczytania.

Toksyczni ludzie...
Coraz częściej to określenie pada w stosunku do różnych osób.
A toksyczni partnerzy?
Jacy są?
Co nimi kieruje?
Dlaczego tak ich kochamy, kiedy tymczasem oni nas niszczą?

Książka "Dlaczego on mi to robi?" jest skierowana do kobiet, które są/były w toksycznym związku.
Autorka opiera się głównie na swoim doświadczeniu zawodowym, w książce jest sporo opowieści jej pacjentek.
Te historie chyba najdobitniej uświadamiają nam, że tkwienie w takiej wyniszczającej relacji jest złe, trudne i bolesne.
Nawet nie sądziłam, że ta książka tak mnie poruszy, a lektura będzie bardzo ciężka emocjonalnie...
Możliwe, że ta opinia będzie bardzo niemiarodajna, bo tu akurat nie potrafiłam podejść do lektury ze spokojem i dużo kosztowało mnie przeczytanie jej.
Niemniej nie żałuję, bo natłok myśli, jakie kłębiły mi się w głowie był w pewnym stopniu oczyszczający.

"Dlaczego on mi to robi?" na przykładach z życia obrazuje toksyczne zachowania.
Autorka omawia je szczegółowo, opisuje jak radzić sobie w różnych sytuacjach, daje wsparcie w postaci konkretnych rad i proponuje ćwiczenia, które pomogą zrozumieć nam nasze emocje, wydobędą wartościowe lekcje z traumatycznych doświadczeń.
Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem, każde zagadnienie jest usystematyzowane i objaśnione krok po kroku.
Dzięki tej przejrzystej budowie łatwo się po tej publikacji poruszać.
Z radością patrzę na bogatą bibliografię, bo już wyhaczyłam kilka ciekawych tytułów do dalszej lektury.

"(...) każda twoja porażka, każdy ból jest szansą, by spojrzeć na swoje życie w inny sposób."

Toksyczni ludzie...
Coraz częściej to określenie pada w stosunku do różnych osób.
A toksyczni partnerzy?
Jacy są?
Co nimi kieruje?
Dlaczego tak ich kochamy, kiedy tymczasem oni nas niszczą?

Jako, że od ostatniego czasu polubiłam sie z poradnikami z wielką ochotą zajrzałam co ten ma ciekawego czytelnikowi do przekazania.
Ile związków tyle relacji międzyludzkich. W każdym domu za zamkniętymi drzwiami dzieje się osobna historia, czasem lepsza czasem nie.

Każdy z nas marzy o wspaniałym życiu, cieple domowego ogniska i kochającym mężczyźnie, który będzie dla nas wsparciem przyjacielem oraz powiernikiem. Nie każda z nas to dostaje. Zdarzają się kobiety które zamiast księcia na białym koniu trafiają na obsesyjnego partnera, z którym życie to istna udręka.

Autorka w świetny sposób wskazuje nam jak dostrzec, że związek jest warty uwagi i dzieje się w nim nie najlepiej. Pokaże nam w jaki sposób powinniśmy działać, żeby nie doprowadzić do pogorszenia się obecnej sytuacji, a co najważniejsze uwolnić się z niej.

Jest to pierwsza książka autorki jaką miałam okazję czytać i śmiało mogę stwierdzić że polubiłam się z jej stylem. W życiu codziennym Pani Psycholog prowadzi terapię w gabinecie. W poradniku „Dlaczego on mi to robi? Jak poradzić sobie w toksycznym związku” opisuje dużo różnych historii kobiet, które niestety ale tkwiły w toksycznym związku. Historie te są przedstawione w bardzo ciekawy oraz łatwy do zrozumienia sposób. Czytając dziwiłam się jak mogły do czegoś takiego dopuścić ale im więcej stron przeczytałam było mi łatwiej zrozumieć ich zachowanie. W świetny sposób naprowadza nas jak powinniśmy radzić sobie z nimi. Warta polecenia osobom które przeżyły takowy związek bądź chcą się od niego uchronić.
Po przeanalizowaniu jesteśmy w stanie wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Reasumując z tą książką:
- nauczysz się rozpoznawać wzorce toksycznych zachowań,
- dowiesz się, dlaczego tak łatwo jest ulec urokowi toksycznej osoby,
- poznasz narzędzia, dzięki którym odzyskasz kontrolę nad swoim życiem

Jedna z najlepszych książek o tematyce związkowej na polskim rynku. Autorka nie jest pretensjonalna, świetnie wyjaśnia podstawowe zagadnienia, które towarzyszą toksycznym związkom. Na pewno polecę ją moim znajomym, szczególnie tym, którzy nigdy nie czytali żadnych innych książek o tej tematyce. Myślę, że ta książka jest świetna, jak ktoś dopiero zaznajamia się z tematyką toksyczności w związkach.

Dla kazdego kto przebywa w toysycznej relacji, zakonczyl taka relacje lub chcialby sie przed taka uchronic. Ksiazka napisana bardzo lekkim piorem. Czyta sie ja bardzo szybko. Najlepsza jaka to tej pory przeczytalam jesli chodzi o toksyczne relacje. Polecam!

• Popularnonaukowe
  • Love
  • 06 Nowe do obczajenia
  • Okołonaukowe
  • K. Psychologia, socjologia

Dodaj cytat z książki Dlaczego on mi to robi?