Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10

Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10 Federico Bertolucci, Paolo Campinoti, Monica Catalano, Gulia Conti, Antonello Dalena, Bruno Enna, Paola Mulazzi, Teresa Radice, Flavia Scuderi, Alberto Zanon
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10
Federico BertolucciPaolo Campinoti Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Czarodziejki W.I.T.C.H. (tom 10) komiksy
komiksy
Czarodziejki W.I.T.C.H. (tom 10)
Egmont Polska
2023-08-23
2023-08-23
Joanna Szabunio

Okładka książki Galaxy IV Marçal Abella Bresco, Stefano Ambrosio, Francesco Artibani, Giovan Battista Carpi, Carlo Chendi, Paolo De Lorenzi, Bruno Enna, Arthur Faria Jr., Andrea Freccero, Ettore Gula, Marco Mazzarello, Fabio Michelini, Paolo Mottura, Lorenzo Pastrovicchio, Alessandro Perina
Galaxy IV Marçal Abella Bresc...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 12 Gaja Arrighini, Davide Baldoni, Monica Catalano, Antonello Dalena, Bruno Enna, Alessandro Ferrari, Giorgio Ferrari, Silvia Gianatti, Lucio Leoni, Elisabetta Melaranci, Paola Mulazzi, Gianluca Paniello, Giada Perissinotto, Manuela Razzi, Stefano Turconi, Daniela Vetro, Alberto Zanon
Czarodziejki W... Gaja Arrighini, Dav...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 11 Davide Baldoni, Lucia Balletti, Federico Bertolucci, Antonello Dalena, Bruno Enna, Alessandro Ferrari, Ettore Gula, Lucio Leoni, Paola Mulazzi, Gianluca Paniello, Teresa Radice, Flavia Scuderi, Stefano Turconi, Alberto Zanon
Czarodziejki W... Davide Baldoni, Luc...
Okładka książki GALAXY III Marçal Abella Bresco, Stefano Ambrosio, Francesco Artibani, Giovan Battista Carpi, Carlo Chendi, Paolo De Lorenzi, Bruno Enna, Arthur Faria Jr., Andrea Freccero, Ettore Gula, Marco Mazzarello, Fabio Michelini, Paolo Mottura, Lorenzo Pastrovicchio, Alessandro Perina
GALAXY III Marçal Abella Bresc...

Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 4 Francesco Artibani, Graziano Barbaro, Federico Bertolucci, Giulia Conti, Bruno Enna, Elisabetta Gnone, Alessia Martusciello, Paola Mulazzi, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Manuela Razzi, Daniela Vetro
Czarodziejki W... Francesco Artibani,...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3 Francesco Artibani, Paolo Campinoti, Giulia Conti, Bruno Enna, Elisabetta Gnone, Alessia Martusciello, Paola Mulazzi, Gianluca Panniello, Giovanni Rigano, Claudio Sciarrone, Daniela Vetro
Czarodziejki W... Francesco Artibani,...
Okładka książki ADHD u dorosłych - Jak ułatwić sobie życie i uspokoić myśli Sabine Bernau, Karolina Grzywacz
ADHD u dorosły... Sabine Bernau, Karo...

Jak zawsze świetnie się bawiłam wracając do opowieści o czarodziejkach W.I.T.C.H.

✨️🌙✨️
JAKIM CUDEM ZA MNĄ JUŻ DZIESIĄTA KSIĘGA?! Mam wrażenie jakbym wczoraj kupiła pierwszy tom ciesząc się przy tym jak dziecko.

No co ja mogę powiedzieć... przecież wiecie, że przy pisaniu o W.I.T.C.H. jestem totalnie powtarzalna, przewidywalna i nudna... : ) Po raz kolejny daję dyszkę i zacieram rączki na myśl o kolejnej części. ❤️

✨️🌙✨️

Jeden ze słabszych tomów i nudniejszych historii. Seria łapie zadyszkę i powtarza motywy wykorzystane już wcześniej.

Każdy z zawartych w tej księdze zeszytów dotyczy konkretnego kamienia lub kamieni, gdy trzeba odnaleźć dwa równocześnie oraz samego pobytu w księdze. Scenariusze są dopracowane, pełne zwrotów akcji oraz zaskakujących wydarzeń. I nie piszę tego na wyrost, bo niespodziewanych momentów naprawdę nie brakuje. Zaskakują bohaterowie, konsekwencje podjętych decyzji i to, co może się stać. Fajne jest to, że chociaż całość wręcz pędzi, to łatwo we wszystkim się odnaleźć i jest też czas na dumanie. Bo to niby tylko fantastyczne przygody, ale nie da się ukryć, że losy dziewczyn dają do myślenia, a ich zachowanie, myśli i emocje przypominają nas samych.

Całość na https://zapatrzonawksiazki.pl/index.php/2023/09/02/czarodziejki-w-i-t-c-h-ksiega-10/

To już 10. tom opowieści o czarodziejkach. Z chęcią sięgam po komiksy Witch. Ciągle mnie czymś zaskakują i wciągają jeszcze bardziej. Elisabetta Gnone odpowiedzialna za całą serię, stworzyła coś niesamowitego, czyli dzieciństwo większości z nas.

Z czym tym razem muszą zmierzyć się strażniczki?
Jak ta księga wypada na tle pozostałych?

W poprzedniej części Matt, chłopak Will zostaje uwięziony w Księdze Żywiołów. Oczywiste jest, że Cedric maczał w tym palce. Do tego w magicznym przedmiocie ukrywa się śmiertelnie niebezpieczny wróg. Wykorzystując strażniczki, które chcą uwolnić chłopaka, próbuje opuścić swoje więzienie.

Przed dziewczynami cała masa prób. Żeby wydostać Matta z krainy znajdującej się poza czasem, muszą zdobyć kamień każdego żywiołu. Pierwsza misja dotyczyła Irmy. Zadanie związane z jej mocą, moim zdaniem okazało się najciekawsze. Dlaczego? Strażniczki musiały pokonać własne pragnienia, a kadry przedstawiające podwodny świat były niesamowicie zilustrowane. Również bohaterka pokazała swoją mniej zabawną i nieironiczną twarz.

Ziemia i powietrze dostały misję jednocześnie. To, co tam się wydarzyło, również uważam za interesujące. W pewnym momencie Hay Lin i Cornelia musiały kombinować do tego stopnia, że przypadkowo wymieniły się mocami. Oprócz tego, oglądając poczynania strażniczki ziemi, na początku nie do końca było wiadomo, co jest prawdą, a co fałszem.

Najbardziej zawiodła mnie próba ognia. Mam wrażenie, iż tylko mignęła gdzieś w całej historii. W wyżej opisanych zadaniach dziewczyny musiały myśleć i współpracować. Odniosłam wrażenie, że Taranee właściwie nikogo nie potrzebowała. Skoro już o niej mowa, to na początku tomu pojawił się wątek jej chłopaka, z którym nie wiadomo czy jeszcze chce być. I to by było na tyle. Zapewne jego rozwinięcie będzie w następnej części, nie mniej uważam, iż zaginął w tym, co się działo, do tego stopnia, że łatwo będzie o nim zapomnieć.

Więcej na: CzasoStrefa

Z czym tym razem muszą zmierzyć się strażniczki?
Jak ta księga wypada na tle pozostałych?

W poprzedniej części Matt, chłopak...

🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤

Na półkach: , , , , , , , ,

Księga 10 to kolejne 400 stron wypełnionych magicznymi przygodami. Tym razem strażniczki muszą znaleźć pięć magicznych kamieni żywiołów, żeby uwolnić Matta uwięzionego przez magiczną księgę znajdującą się w antykwariacie podstępnego Cedrica. Wyruszają na Wyspę Syren, gdzie mierzą się z własnymi wspomnieniami i tajemniczymi strażnikami poszukiwanych kamieni. Wielkie niebezpieczeństwo czai się również w korytarzach tamtejszej jaskini. Jednakże nie tylko czarodziejkę wody czeka czeka test odwagi. Na podobne wyzwania czekają wszystkie czarodziejki i ich żywioły. Czy dziewczynom uda się stawić mu czoło?

To, za co jako dziecko uwielbiałam WITCH, to to że przepięknie przeplata magiczne przygody ze zwyczajnym życiem - czyli życiem, z którym każda czytelniczka może się utożsamić. Tym sposobem w tej księdze spodziewajcie się przygotowań do ślubu, spotkaniami z idolką Karmillą, rozstaniami i powrotami. W bardzo ładny sposób (zupełnie inny, niż kiedyś zapamiętałam) opowiedziana też jest historia Irmy i Joela, którą można by było streścić pytaniem: czy to jeszcze przyjaźń czy to już kochanie?

W księdze 10 naprawdę dużo się dzieje i możecie mi wierzyć, że ani przez moment nie można się nudzić. Szczerze powiedziawszy, uważam, że ta saga jest takim powrotem do pierwszych przygód strażniczek, które zawierało wszystko, za co jako dziecko pokochałam WITCH. Twórcy dają dużo miejsca do własnych refleksji i pozwalają samym zadać sobie pytanie, jak ja bym się w danej chwili zachowała. Całość naturalnie została okruszona ogromną dawką przyjaźni i miłości, czyli tego, z czego od samego początku WITCH słynęło. No i humorem. Humor tutaj też jest niezwykle uroczy!

Sądzę, że warto także w tym miejscu wspomnieć chyba o ulubionej parce z tego komiksu (a już zdecydowanie z tej sagi),jaką jest Cedric i Orube. Z perspektywy czasu uważam to za naprawdę spore wyzwanie, by z takim szacunkiem zajmować się postaciami, które pojawiły się po raz pierwszy w pierwszym tomie przygód. Cedric zmienia się, dojrzewa, staje się bardziej świadomy uczuć, jakimi darzy Orube. Muszę przyznać, że naprawdę można uwierzyć w to uczucie, które łączy dwójkę obcych ludzi zamkniętych na Ziemi. Żałuję, że ich love story zakończyło się w ten sposób, w jaki się zakończyło, ale może nic straconego?

Spójrzcie na te zdjęcia! Zauważcie, jak pięknie zostały narysowane postacie! Pamiętam, jak bardzo podobały mi się te przygody wizualnie. Zobaczcie na te ilustracje, przyjrzyjcie się tym intensywnym barwom. Niewiele jest takich komiksów, które zostało narysowane tak dobrze. W tej księdze nie uświadczymy krzaczastych twarzy. Wręcz przeciwnie. Wszystko jest piękne, kolorowe, niemal żywe. Czyli takie, czym można się zachwycić.
Tak oto dotarliśmy do momentu, gdy mamy połowę wszystkich historii Czarodziejek WITCH w nowej edycji. Wraz z księgą 10 zamknęliśmy 126 numerów magazynów, czyli piątą sagę. Przed nami drugie tyle, ale kolejne przygody będą dla mnie już niespodzianką. Do tego momentu byłam jak najbardziej na bieżąco z przygodami czarodziejek. Od następnych numerów będę świeżą czytelniczką, która kojarzy poszczególne wątki, ale zdecydowanie nie czytała ich chronologicznie. Trochę nie mogę się doczekać!

Najlepszy tom

Najlepszy tom