Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 4

Okładka książki Galaxy IV Marçal Abella Bresco, Stefano Ambrosio, Francesco Artibani, Giovan Battista Carpi, Carlo Chendi, Paolo De Lorenzi, Bruno Enna, Arthur Faria Jr., Andrea Freccero, Ettore Gula, Marco Mazzarello, Fabio Michelini, Paolo Mottura, Lorenzo Pastrovicchio, Alessandro Perina
Galaxy IV Marçal Abella Bresc...
Okładka książki Nautilus powraca Francesco Artibani, Giorgio Cavazzano, Enrico Faccini, Andrea Freccero, Lorenzo Pastrovicchio, Rudy Salvagnini
Nautilus powraca Francesco Artibani,...
Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...
Okładka książki Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano. Tom 3 Lello Arena, Francesco Artibani, Luca Boschi, Giorgio Cavazzano, Philippe Gasc, Janet Gilbert, Silvano Mezzavilla, Vicenzo Mollica
Włoski Skarbie... Lello Arena, France...

Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1 Francesco Artibani, Graziano Barbaro, Alessandro Barbucci, Paolo Campinoti, Barbara Canepa, Bruno Enna, Elizabetta Gnone, Gianluca Panniello, Donald Soffritti, Daniela Vetro
Czarodziejki W... Francesco Artibani,...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 5 Francesco Artibani, Federico Bertolucci, Paolo Campinoti, Giulia Conti, Bruno Enna, Elisabetta Gnone, Paola Mulazzi, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Manuela Razzi, Daniela Vetro
Czarodziejki W... Francesco Artibani,...
Okładka książki Wielki Gatsby. Powieść graficzna F. Scott Fitzgerald, Fred Fordham, Aya Morton
Wielki Gatsby.... F. Scott Fitzgerald...

Na półkach: , , , , , ,

Totalnie najlepsza i moja ulubiona księga jak na ten moment! Poruszane tematy zdecydowanie bardziej dojrzałe niż w pozostałych częściach, a twórcy nie oszczędzali tu swoich bohaterek, jeśli chodzi o dramaty i problemy, jakie stoją im na drodze.

Sporo dzieje się w rodzinach poszczególnych dziewczyn. Wiele rzeczy tu ujętych dziś nie miałoby już racji bytu w literaturze dziecięcej lub młodzieżowej. Mam tu na myśli przede wszystkim to, co w pewnym momencie dzieje się pomiędzy Taranee, a jej matką i jak bardzo zostaje to znormalizowane.

Dowiadujemy się też nowych rzeczy o przeszłości Will i Irmy. Tak, ryczałam w trakcie lektury.

Świetne, świetne, świetne. Od razu zabieram się za piątą księgę.

Potężny tom - i objętościowo, i w ilość przygód i wydarzeń. Jak zawsze ciekawy i cudownie nostalgiczny.

Nie znam za wielu dziewczyn, które nie dały się porwać magii gazetek W.I.T.C.H. - zbierałyśmy karteczki do segregatora, nasze piórniki i teczki zdobiła grupa nastoletnich czarownic, w sobotę rano czekało się na nowy odcinek serialu!... można wymieniać bez końca. Po tylu latach już zapomniałam, że wątek z Nerrisą z 4 tomu był moim ulubionym.

#WyzwanieLCsierpień2022

Muszę przyznać, że cyklu komiksów „Czarodziejki W.I.T.C.H” wcześniej nie znałam, owszem coś mi tam świtało, że takie postacie są również w kreskówkach, ale w tamtym okresie moją córkę już nie ciekawiły komiksy i bajeczki, więc tylko o nich słyszałam. Jednak moja synowa już całkowicie była
(a nawet do tej pory jest) zafascynowana czarodziejkami, że kupiła dla swojej córki (podobno...) całą serię tych komiksów. Nie wiem czy potrafi zarazić swoim zaangażowaniem moja wnusię, lecz synowa potrafi być przekonująca, więc to może się udać.
A ja również postanowiłam spróbować zapoznać się z czarodziejkami skoro wpadł mi ten egzemplarz w ręce. Tym bardziej, że bohaterki są znane przez wiele milionów czytelników. Trzeba przyznać, że ten komiksowy zbiór jest bardzo pięknie wydany. Bardzo kolorowy i dopracowany w szczegółach, już sama okładka przyciąga wzrok. Na dodatek to dość pokaźna książka, ponad pięćset stron, więc jest co czytać. W jej skład wchodzi kilkanaście komiksów z wydawanego magazynu „Czarodziejki WITCH”, które zrobiło wielką furorę, chociaż nie było tak pięknie wydane jak ten zbiór.
„Czarodziejki W.I.T.C.H” przeznaczony dla nastolatek i o nastolatkach, sam tytuł wskazuje, że o tematyce fantazy.
Na początku tej księgi jest wywiad, którego udzielił Gianulca Paniello, wieloletni rysownik tej serii. Dowiedziałam się, co sprawiało mu najwięcej przyjemności podczas rysowania postaci, oraz opowiada o tym wielkim boomie, który wywołała seria komiksów a z nią różne zloty fanów.
Podczas lektury przypomniały mi się czasy mojej fascynacji komiksami, lecz w czasach mojego dzieciństwa nie było tak pięknie wydawanych książek.
Wszystkie czarodziejki bardzo łatwo można rozpoznać i odróżnić, bo każda postać różni się nie tylko twarzą, ale nawet kolorem cery i oczu.
Sama treść opowieści może nie należy do wysokich lotów, ale im dalej, im bliżej końca, tym bardziej wydawała mi się ciekawsza.
Główne bohaterki to nastolatki posiadające moce żywiołów i ratują świat. To sprawia, że dziewczyny oprócz takich zwykłych i typowych problemów, jakie mają wszystkie nastolatki są dodatkowo obciążone ciężarem bycia strażniczkami.
Przyznam, że czytając przygody czarodziejek poczułam się młodsza o wiele lat, tak jakbym wróciła do czasów dzieciństwa.
Po prostu spodobało mi się. Może i wam przypadnie do gustu?

#WyzwanieLCsierpień2022

(a nawet do tej pory jest) zafascynowana czarodziejkami, że...

Strasznie dobrze mi się to czytało. ♥

Albo nigdy nie czytałam tych dwóch ostatnich rozdziałów, albo zupełnie ich nie pamiętam. Jednak bardzo mi się podobały. Chyba nawet najbardziej. Lubię jak akcja dzieje się w ludzkim świecie.

Na końcu nawet się popłakałam.

Strasznie dobrze mi się to czytało. ♥

Na końcu nawet się popłakałam.

Cykl komiksów „Czarodziejki W.I.T.C.H” bazuje na prostych chwytach stosowanych w fantasy. W pierwszym tomie dowiadujemy się, że tysiące lat temu we wszechświecie panowała harmonia. Królowało wówczas dobro, radość i pokój, ale pewnego dnia pojawiło się obślizgłe i mroczne zło zagrażające wszystkim równoległym krainom (troszkę tu inspiracji fizyką kwantową). Magiczne siły stworzyły ogromną sieć zapobiegającą przenikanie zła do innych wymiarów i chroniącą je przed unicestwieniem. Po wielu stuleciach konstrukcja zaczęła słabnąć. Pojawiły się dziury i przejścia, przez które Zło zaczęło przenikać niszcząc harmonię, radość i pokój. Aby uchronić światy przed zagładą powołano Strażniczki: pięć dziewczyn mieszkających w nadmorskim Heatherfield obdarzono mocami żywiołów. Zabawna i wygadana Irma panuje nad wodą, spokojna i rozsądna Taranee włada ogniem, praktyczna i konkretna Cornelii potrafi władać ziemią, urocza i kreatywna Hay Lin posiada kontrolę nad powietrzem, łączy je Serce Kondrakaru, czyli nieśmiała, ale niesamowicie odważna Will.
W pierwszym tomie widzimy poznajemy źródła i okoliczności oraz obserwujemy jak dziewczyny uczą się panować nad swoimi nowymi mocami. Do tego mają stają naprzeciw pierwszych wyzwań, których celem jest zaprowadzenie dawno zapomnianego porządeku.
W drugim tomie księżniczka Elyon po wielu porażkach zaczyna zastanawiać się nad dokonanymi wyborami. Do tego tęskni za światem, w którym spędziła całe swoje życie, za rodzicami, znajomymi a nawet szkołą oraz najlepszą przyjaciółką, Cornelią. Ona z kolei próbuje namówić resztę strażniczek do rozmowy i rozejmu z Elyon. Nie jest to łatwe i przyjemne, ponieważ księżniczka Meridianu wiele razy usiłowała wyrządzić krzywdę pięciu Czarodziejkom. Powierniczka Serca Kondrakaru – Will – nie jest przekonana co do zmiany i motywacji Elyon, bo poznała ją ze złej strony. Do tego pojawia się tu ktoś jeszcze, niezwykła postać, dzięki której wiele się zmieni.
W trzecim tomie po zakończonej misji dziewczyny wracają do domu. Okazuje się, że nie wszystkim się to podoba. Cornelia pogrąża się w żalu i odsuwa się od swoich przyjaciółek. Początkowo bohaterki próbują ją pocieszyć, ale to nic nie daje. Z czasem wszystkie powoli rozluźniają więzi i wydaje się, że to powoli koniec przyjaźni. Postawa dziewczyn sprawia, że nie jest zadowolona z wyboru strażniczek i postanawia coś z tym zrobić. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Niestety skutki jej działań okazują się niebezpieczne i zagrażają Kondrakarowi.
Kolejny tom to kolejne wyzwanie. Tym razem dawna powierniczka Serca Kondrakaru – Nerissa – jest zdeterminowana, aby zniszczyć młode Strażniczki i zdobyć dawno utraconą władzę nad żywiołami i energią. Nawiedza Czarodziejki we śnie, sprowadzając mroczne koszmary i wywołując niebezpieczne sny na jawie. Z czasem pozna też mroczną przeszłość Kondrakaru. Poznajemy prawdziwe oblicze Nerissy.
W piątym tomie Czarodziejki stają przed nowym wyzwaniem. Światem Arkhanta rządzi Ari - przez poddanych uznawany za pana dobrego i łaskawego. Mężczyzna po stracie żony postanowił zrobić wszystko, byle by jego jedyny syn, Maqi, żył w szczęściu. Niestety chłopak z powodu choroby nie potrafi mowić i z roku na rok staje się coraz bardziej wycofany, coraz trudniej do niego dotrzeć. Ojciec gotowy jest na wszystko, ale Wyrocznia nie spełnia jego życzenia, przez co Ari zaczyna nienawidzić mędrców z Kondrakaru.
W tym czasie Teranee, Cornalia i Hay lin dostają się na wymianę międzyszkolną i z tego powodu na wiele tygodni są rozdzielone. Jakby tego było mało na ich tropie jest agent specjalizujący się w zjawiskach paranormalnych. Do tego jedna z nich postanawia zrezygnować z bycia czarodziejką.
W piątym tomie znajdziemy komiksy z 10 magazynu „Czarodziejki WITCH”. Czasopismo zrobiło naprawdę dużą furorę. Jego minusem było to, że papier miało kiepski. Grube tomy zawierające po kilka-kilkanaście numerów sprawiają, że łatwiej jest przechowywać całą opowieść. Do tego jest trwalsza, ładniej się prezentuje i ma dużo lepszy papier. Pozostałe rzeczy, czyli akcja, kreska i kolorystyka pozostają bez zmian. Każdy tom przemyca troszkę zaskakujących i bliskich naszemu światu rzeczy. W piątym spotkamy się z autyzmem (Maqi) i początkową fazą rodzica przetrawiającego to, że jego dziecko nieco inaczej funkcjonuje. Widzimy dziecko żyjące we własnym świecie i szamotanie się ojca, który gotowy jest na wszystko.
Egmont Polska
Świat Komiksu
#witch #czarodziejki #egmont #światkomiksu #czasopismo #reedycja #górowianka #górowiankaas #górowiankaksiążki #annasikorska #czytamdlaOli #czytamOli #dziecko #młodzież #sikorkawśródksiążek #pożyczprzeczytajpoleć

Muszę przyznać, że im więcej tomów za mną, tym bardziej przekonuje się, ile zapomniałam z opowiadań o Czarodziejkach. I powrót do nich jest nie tylko powrotem do dzieciństwa, ale również poznawaniem opowieści jakby na nowo. Czym zatem zaskoczyła mnie Księga 4?

Cudowny powrót do dzieciństwa po raz kolejny! To najgrubszy tom z dotychczas wydanych i najwięcej się w nim dzieje. Tyle emocji!

Nie da się ocenić inaczej- cudownie się do tego wraca po latach :))

Nie da się ocenić inaczej- cudownie się do tego wraca po latach :))

Komiksy o Will, Irmie, Taranee, Cornelii i Hay Lin, ich przyjaźni oraz przygodach zarówno magicznych, jak i tych całkowicie codziennych to ważna część mojego dzieciństwa. Dlatego będę polecać je każdemu, kto uwielbia marzyć.

• Komiksy
  • Komiks