Only a Secret

Okładka książki Only a Secret Delancey Stewart
Okładka książki Only a Secret
Delancey Stewart Wydawnictwo: Amazon Digital Services Cykl: Kasper Ridge (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Kasper Ridge (tom 3)
Only a Secret
Amazon Digital Services
2022-08-29
2022-08-29

Najpilniejszym zadaniem przed listopadowym udostępnieniem Kasper Ridge Resort jest zapewnienie gościom dostępu do tras narciarskich, co wiąże się z instalacją nowych kolejek liniowych. Jest to kosztowna inwestycja, ale reaktywacja wyciągów i wind, opartych na przestarzałych mechanizmach sprzed kilkudziesięciu lat mija się z celem - przekonał Archiego Kaspra Brainiac, czyli Harrison Ketcher. Jego kolejnym zadaniem ma być rekrutacja i szkolenie młodych instruktorów narciarstwa, czym specjalnie zachwycony nie jest.

Jest bowiem Harrison nie tylko najstarszym spośród byłych pilotów Navy zaangażowanych w przywracanie ośrodka do życia, ale jedynym ze statusem akademickim, chociaż bez uniwersyteckiej nominacji na profesora inżynierii. Czy stąd biorą się jego złe humory? Gdy ubiegał się o stanowisko na uczelni, usłyszał, że przy swoim braku empatii nie nadaje się na nauczyciela akademickiego.

Penny Davis, znana w przeszłości jako aktorskie wcielenie niewinnego dziewczątka, Chrissy, a ostatnio jako bohaterka seksskandali, jest zdołowana i zagubiona, nie ma pojęcia, co ze swoim życiem począć. Wie jedynie, że musi opuścić L.A. i Kalifornię, uwolnić się spod dominacji matki, która całe życie żerowała na jej dziecięcej sławie i pieniądzach oraz nadal, nie przebierając w środkach, podgrzewa hollywoodzką legendę córki. Leci więc Penny do swej byłej szkolnej przyjaciółki, Bennie, w Kasper Ridge.

Obopólna erotyczna fascynacja między dwojgiem sfrustrowanych osób, Harrisonem i Penny, wydaje się być idealną szansą dla obojga, ale ich życiowe obciążenia są jednocześnie powodem nieporozumień i komplikacji w ich romansie. Jednak, podobnie jak w poprzednich tomach serii, to opis wstępnej sytuacji bohaterów, niezła charakterystyka ich osobowości, okoliczności, w jakich do romansu dochodzi oraz przede wszystkim kolejne etapy rewitalizacji Kasper Ridge Resort są dla mnie głównymi atrakcjami powieści, a nie fakt, że następna historia miłosna w Górach Skalistych musi przecież zostać doprowadzona przez Delancey Stewart do happily ever after.

• Ulubione/Polecane
  • English