Only a Crush

Okładka książki Only a Crush Delancey Stewart
Okładka książki Only a Crush
Delancey Stewart Wydawnictwo: Amazon Digital Services Cykl: Kasper Ridge (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kasper Ridge (tom 2)
Only a Crush
Amazon Digital Services
2022-08-01
2022-08-01

Pochodzi ze stanu Georgia. Wychowywana była na słodką, małą księżniczkę, laureatkę rozmaitych dziecięcych konkursów, przeciwko czemu szybko się zbuntowała. Poprzez uniwersyteckie stypendium ROTC trafiła do marynarki wojennej i została pilotem myśliwca. Teraz wraz z innymi lotniczymi weteranami rezyduje w Kasper Ridge i pomaga w odbudowie tamtejszego wysokogórskiego ośrodka. Nie tylko nadzoruje prace kuchenne, zostaje planistką wszelkich imprez. Koledzy zwracają się do niej używając jej lotniczego kryptonimu, Monroe, co ma oczywiście związek z jej wyglądem.

Mateo Bandini z lokalnej ekipy budowlanej od początku jest na Monroe napalony. Dopiero gdy wspólnie poproszeni zostają o rekonesans wysoko w górach, poznaje jej imię i nazwisko, Annalee Alacaz Tyson. Wyprawa ma ocenić stan drewnianych domków należących do Kasper Ridge Resort, których odwiedzeniem zainteresowany jest jeden z influencerów z grona gości zaproszonych na medialną inaugurację ośrodka. Jej opis - mordercza wspinaczka, letnia burza śnieżna, która dopada uczestników na szlaku, gorący seks w schronisku - to rozbudowany i bodaj najciekawszy fragment powieści. Czy finał wyprawy oznacza koniec ich miłosnej przygody? Mateo jest wdowcem samotnie wychowującym siedmioletnią córeczkę, a w planach życiowych Annalee nie ma miejsca na stały związek, zwłaszcza gdy oznaczałby on automatyczne wejście do rodziny.

Jest to zdecydowanie lepsza część serii niż poprzedni tom, nie tylko dzięki nagromadzeniu ciekawych wydarzeń, także z powodu przekonująco opisanych rozterek protagonistów. Mimo że sceny finałowe, łącznie z darmowym bonusem, mogłyby rozgrywać się w mniej przekombinowanych okoliczmościach. Ponadto, mozolne gromadzenie wskazówek związanych z rzekomym skarbem stryja Marvina coraz bardziej mnie irytuje, choć doceniam rolę bystrej siedmiolatki w ich dekodowaniu.

• Ulubione/Polecane
  • English