Etyczna manipulacja, czyli jak sprawić, żeby ludzie naprawdę Cię lubili. Wydanie II rozszerzone

Wydawnictwo: Helion
psychologia, perswazja, NLP
poradniki
joly_fh

Tajemne prawa sympatii — daj się polubić! Wprowadzenie, czyli kiedy i dlaczego manipulacja może być etyczna Komunikacja werbalna i niewerbalna, czyli jak sprawić, by ludzie Cię lubili Wyższa szkoła dobrych relacji, czyli co robić, by przyjaźń trwała wiecznie Umiejętność nawiązywania dobrych kontaktów z innymi i przebywanie w otoczeniu życzliwych ludzi to rzeczy szalenie istotne...

Tajemne prawa sympatii — daj się polubić!

Wprowadzenie, czyli kiedy i dlaczego manipulacja może być etyczna
Komunikacja werbalna i niewerbalna, czyli jak sprawić, by ludzie Cię lubili
Wyższa szkoła dobrych relacji, czyli co robić, by przyjaźń trwała wiecznie

Umiejętność nawiązywania dobrych kontaktów z innymi i przebywanie w otoczeniu życzliwych ludzi to rzeczy szalenie istotne dla jakości naszego życia. Tylko w bezpiecznym, pełnym pozytywnych emocji otoczeniu możemy w pełni rozwinąć swoje zdolności, wykorzystać potencjał, osiągnąć spokój ducha i harmonię. Jednak zyskiwanie powszechnej sympatii to sztuka, która nie każdemu się udaje. Jeśli chcesz dołączyć do grona szczęśliwców mających wokół siebie mnóstwo wiernych przyjaciół, dobrych kolegów i uczynnych znajomych, pora zmienić front i zacząć działać na swoją korzyść. Pomoże Ci w tym nowe wydanie książki Agnieszki Ornatowskiej. Znajdziesz tu wszystkie powody, dla których czasem można, a nawet należy posłużyć się niewinną manipulacją. Sprawdzisz, co przyciąga do Ciebie innych ludzi. Nauczysz się zmieniać świat wokół siebie w taki sposób, by inni czuli się z Tobą lekko i radośnie. Poznasz istotne sekrety komunikacji werbalnej i niewerbalnej — odkryjesz, co zniechęca, a co zachęca do kontaktów z Tobą. Dowiesz się także, jak pielęgnować przyjaźń, by nigdy się nie skończyła, i poczytasz o najbardziej lubianych ludziach. A wisienką na torcie będzie zapis pewnego seansu hipnotycznego… Czytaj i zmieniaj świat!

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

źródło okładki: www.onepress.pl

czompski | 2019-09-15

Wiele porad, wiem, że słusznych. Podpisuje się rękoma (i nie tylko), że pierwszym krokiem jest uśmiech i pozytywne nastawienie.
Przeczytanie książki, nie sprawi, że za dotknięciem magicznej różdżki ludzie zaczną patrzeć na czytelnika inaczej (zaczną go lubić)... Książka to dobry poradnik jak zacząć.
Dobrze jest wiedzieć, jak skonstruowana jest ludzka psychika. Uznając relacje już trwające jako spalone, po jej przeczytaniu wiem, jak budować nowe relacje (jakich błędów nie popełniać).
Myślę że osobom, które mają jakiś dyskomfort jeżeli chodzi o relacje z drugim człowiekiem ta pozycja moze otworzyć oczy na popełniane błędy. I jeszcze jedno- samo nic nie przyjdzie. Autorka wyszła z założenia (albo jestem w błędzie), że wystarczy zastosować zasady i wszystko się zmieni. Nie mogę (niestety) się z tym zgodzić. Relacje międzyludzkie nie są takie proste. Będąc wycofaną osobą, małomówną, racjonalną nie przyciągam do siebie jak magnes ludzi. Autorka która czyta audiobooka jest bardzo...

Kiti | 2013-07-21

Agnieszka Ornatowska jest psychologiem, obecnie na rynku ukazało się drugie wydanie książki poszerzone o 3 rozdziały.

Każdy z nas z pewnością chciałby być lubiany i czuć się dobrze w towarzystwie innych ludzi. Pozycja autorki ma nam w tym pomoc. Po jej lekturze mogę powiedzieć, że jest dość ciekawa i być może dzięki jej nasze życie ulegnie poprawie.

Pamiętajmy o tym, że nie we wszystkich dziedzinach musimy być doskonali. Ludzie doskonali mają mniej przyjaciół, gdyż są za bardzo idealni. Ci, którym zdarzają się wypadki są bardziej lubiani, gdyż są swoi. Każdy z nas ma jakieś potknięcia, więc ludzie czują sympatię do siebie.

Dobrze jest przystosowywać się do swojego rozmówcy postawą, tonem głosu, czy nawet równym oddechem. Dzięki dobrym obserwacjom będziemy mogli się dostosować. Samoistnie dzieje się to na przykład w rodzinach, z czasem pojawia się u bardzo dobrych przyjaciół.

Nasze samopoczucie zależy od nas samych. Jeżeli będziemy się często uśmiechać nawet wtedy, gdy będziemy...

ravenous | 2013-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2013

W odbiorze tej pozycji skutecznie przeszkadzał mi "naiwny", "dziecięcy" styl, w jakim została ona napisana.
Autorka zakłada (a przynajmniej usiłuje nam wmówić/przekazać), iż "wszyscy ludzie są z natury dobrzy", co jest oczywistą bzdurą, mogącą przynieść wiele szkód tym, którzy w to uwierzą.