Rysowanie w 10 krokach. Kawaii

Publicat
2023-01-18
2023-01-18
rysowanie poradnik kawaii

‘Rysowanie w 10 krokach. Kawaii.’ Poradnik idealny dla każdego, kto lubi spędzać czas rysując bądź chce się nauczyć kilku sztuczek jak stworzyć urocze obrazki. Pozycja idealny dla każdego miłośnika rysowania, niezależnie od tego w jakim jest wieku.
Z pozycji tej dowiecie się jak rysować w stylu kawaii, dlatego najpierw wyjaśnijmy sobie czym on jest. Otóż kawaii, to słowo pochodzenia japońskiego, które określa wszystko, co jest ‘urocze’, ‘słodkie’, ‘śliczne’, ‘czarujące’ - w wielkim skrócie tym słowem określa się wszystko na czego widok chce się krzyknąć ‘kawaii’. Jest to też nurt w kulturze, w którym postrzega się oraz kreuje się właśnie na taki uroczy sposób poprzez odpowiedni ubiór, zachowania czy też okazując to w sztuce tworząc słodkie rysunki. W tej pozycji autor przybliża nam w jaki sposób w 10 krokach stworzyć taki uroczy rysunek czy grafikę.
Muszę przyznać, że już samo wydanie książki jest istną kwintesencją kawaii. Wydana na matowym papierze w kolorze beżu, bardzo przyjemnym dla oka, gdyż nie męczy go oraz o bardzo przyjemnej w dotyku teksturze. Już samo korzystanie z tej pozycji jest przyjemnością. Dodatkowo każdy rozdział rozróżniony jest kolorowym marginesem, dzięki któremu łatwo jest odnaleźć inserujący nas w danym momencie motyw. Treść, jaką tu znajdziemy jest krótka, zwięzła i bardzo konkretna. Nie ma tu zbędnych opisów czy wyjaśnień. Autor skupia się na konkretach co jest ogromnym plusem. Otwierając książkę natrafiamy na spis treści, potem krótki wstęp oraz wyjaśnienie jak korzystać z tej pozycji a następnie od razu autor przechodzi do rzeczy, czyli pokazania nam jak rysować. W tej pozycji ważne jest to, że mamy tu podział na 9 tematycznych rozdziałów, w których umieszczone mamy instrukcje jak coś narysować. Dosłownie mogę powiedzieć, że jedna strona to instrukcja do jednego obrazka, no chyba że jest większa grafika wtedy dwie sąsiadujące strony poświęcone są jednemu rysunkowi. Wszytko stworzone tak, aby wzrokowo można było ogarnąć całą instrukcję oraz aby rysunki nie mieszały nam się. Jeśli chodzi o same instrukcje ryzowania, to jak sam tytuł książki mówi każdą ilustrację narysujemy w 10 krokach i to się zgadza. Instrukcja podzielona jest na krótki opis, zazwyczaj jest to jedno bądź dwa zdania i obok umieszczona jest ilustracja pokazująca nam jak powinno to wyglądać. Ogólnie wszystko jest bardzo przejrzyste i klarowne, natomiast mam jedyną uwagę do samych opisów kroków. Gdyby nie podpowiedzi w postaci rysunków momentami ciężko byłoby mi dokładnie odzwierciedlić to, o co autorowi chodzi. Przez to, że są to bardzo zwięzłe opisy były momenty, że zastanawiałam się, co autor dokładnie miał na myśli, bądź moje wyobrażenie było zupełnie inne rzeczywiście miało być. Dlatego ogromny plus za to, że obok są dołączone ilustracje, dzięki temu jest dużo prościej oraz ma się pewność, że dobrze wykonuje się poszczególne kroki. Szczerze, jako że jestem wzrokowcem w większości polegałam na grafikach niż tych opisach. Dla mnie stanowiły one dodatek, do którego zerkałam, aby ewentualnie się upewnić, czy nie popełniam żadnego błędu. Z tej pozycji dowiecie się jak narysować wyrazy twarzy, akcesoria, potwory, zwierzaki, ptaki, baśniowe istoty, jedzenie czy też rzeczy związane z herbatą oraz postacie. Nie zapominajmy, że wszystko w wersji uroczej.
‘Rysowanie w 10 krokach. Kawaii’ to świetnie wydana i bardzo przydatna pozycja przy której można miło i kreatywnie spędzić czas tworząc urocze obrazki. Jestem pewna, że docenią tę pozycję nie tylko miłośnicy kultury Japońskiej oraz stylu kawaii ale każdy, kto lubi rysować. Będzie to też idealna pozycja dla dzieci, jak i ich rodziców/opiekunów, która pomoże w sytuacjach gdy usłyszy się ‘narysuj mi chomika’ czy też ‘pomóż mi narysować księżniczkę do szkoły’. W prosty sposób, w zaledwie 10 kroków z tą pozycją stworzycie razem coś uroczego. Na koniec dodam tylko jedno - to nic, jeśli wasze rysunki nie wyjdą idealnie jak na obrazku pamiętajcie, że i tak będą Kawaii.

Dodaj cytat z książki Rysowanie w 10 krokach. Kawaii