Odkupienie Venturi

Okładka książki Odkupienie Venturi Karolina Wilczęga
Okładka książki Odkupienie Venturi
Karolina Wilczęga Wydawnictwo: K&D Wilczęga Cykl: Dzieło mafii (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dzieło mafii (tom 2)
K&D Wilczęga
2023-05-18
2023-05-18

Jeśli cenisz sobie intensywne przeżycia podczas czytania i chcesz się oderwać od rzeczywistości - to jest seria dla ciebie!
Kocham wręcz tak napisane serie, wszystkie trzy tomy pochłonęłam w dwa dni. Fabuła jest wręcz elektryzując, zaskakująca i nie daje czytelnikowi chwili odpoczynku. Sceny są niezwykle emocjonalne, czuć chemię między bohaterami i tą dobrą i tą złą. Ich relacja i dynamika jest niesamowita.
Sceny intymne napisane ze smakiem i wyczuciem, odpowiednio do emocji i sytuacji.
Świetnie wykreowany klimat mafijny, który jest niebezpieczny i rządzi się swoimi prawami. Mamy więc porwanie, szantaż, trudne, decyzje, skomplikowaną miłość, intrygi i zemstę. Ta seria jest jak rewelacyjna i polecam ją wszystkim miłośnikom romansów mafijnych i nie tylko ;-)
Polecam!

🌹Recenzja 🌹

"Antonio Venturi" 🌹"Odkupienie Venturi"

Autorka:@karolinawilczega

Wydawnictwo:@wydawnictwokdwilczega2023

Cześć Książkoholicy!

🌹Ta Historia od pierwszej strony mnie niesamowicie wciągnęła, pierwszą część przeczytałam w zaledwie parę godzin i od razu sięgnęłam po drugą. Książki są świetnie napisane, mają ciekawą fabułę i trzymają w napięciu do ostatniej strony.Podczas czytania towarzyszy nam cała gama emocji, a sceny erotyczne napisane są ze smakiem.
Wiktoria jest skromną i ambitną Polką, on przystojnym Włochem, który ma zostać niebawem capo. Dwa różne światy i dwa różne charaktery zderzają się ze sobą co powoduję masę niekontrolowanych zdarzeń.
Świat mafii rządzi się swoimi prawami. Jest bezwzględny i niebezpieczny.
🌹Wiktoria jest młodą i ambitną kobietą , która właśnie świętuje swój pierwszy sukces w pracy, a jej kariera nabiera tęmpa. Mieszka z ojcem byłym policjantem i siostrą Laurą.Kobieta jest bardzo rodzinna i dla swojej rodziny jest w stanie zrobić wiele. Ma również brata Igora,który, prowadzi podwójne życie i zadarł z nieodpowiednimi ludźmi.
Antonio Venturi dawno nie spotkał takiego idioty jak Igor.Mężczyzna wiedząc jak niebezpieczna jest rodzina Venturi,kradnie pieniędze mafii co wiąże się z wyrokiem śmierci.
Wiktoria zostaje zmuszona wyjechać z Antonio, za długi brata.

Czy między Wiktorią i Antonio narodzi się uczucie?

Moja opinia: 10/10

🌹Recenzja 🌹

"Antonio Venturi" 🌹"Odkupienie Venturi"

Autorka:@karolinawilczega

Wydawnictwo:@wydawnictwokdwilczega2023

Cześć Książkoholicy!

Współpraca reklamowa z @karolinawilczega i @wydawnictwokdwilczega2023 oraz @wydawnictwoniezwykle

Kochani, wyzwania czytelniczego na luty ciąg dalszy. Tym razem wciągnęłam na mój czytelniczy ruszt dwie części serii Dzieło Mafii od Karoliny.

Jest to romans mafijny pomiędzy niebezpiecznym włochem Antonio Venturim a rezolutną i nie do końca potrafiącą się odnaleźć w sytuacji w jakiej znalazła się nie ze swojej winy polką,Wiktorią Wasilewską.

Powiecie że zapachniało wam tu fabułą jak z 365 dni? Owszem włoski mafioso porywa polkę ale daje jej zdecydowanie mniej czasu na to by go pokochała. Czy to w ogóle możliwe?

Czytając miałam ten komfort że gdy kończyłam część pierwszą, od razu mogłam poznać dalszy ciąg losów bohaterów. O ile w pierwszej części autorka zaserwowała Wiktorii i Antonio dość mocne zawirowania, nie obyło się u mnie bez gęsiej skórki czy mrożących krew w żyłach wydarzeń i rozlewu krwi,o tyle przy drugim tomie miałam poczucie większego luzu. Dużo więcej scen rodzinnych, humorystycznych perypetii jak to polki potrafią uprzykrzyć życie zakochanym w nich na zabój gorącym gangsterom. Momentami to mi było chłopaków zwyczajnie szkoda bo lekko nie mieli.Ale sami sobie zgotowali taki los.

Niech was jednak nie zmyli sielanka rodzinna bo Odkupienie Venturi będzie słono kosztowało. Dobrze że trzeci tom już sobie zamówiłam bo jestem bardzo ciekawa co też tam się odjaniepawli. Bo że rodzinka Venturich i ich najbliższych nie pozwoli się czytelnikowi nudzić to nie mam najmniejszych wątpliwości.

A jak to u was jest? Czytacie serię kiedy jest już całkiem wydana, czy dawkujecie sobie wrażenia czekając na kolejne części ?
Na wydanie w całości jakiej serii najbardziej nie możecie się doczekać ?

Historia rozpoczyna się chwile po tragicznych wydarzeniach z poprzedniego tomu. Wiktoria próbuje odzyskać pamięć i dowiedzieć się ponownie o swoim dawnym życiu. Mężczyzna pragnie, aby dziewczyna przede wszystkim przypomniała go sobie i to co razem przeżyli. Lekarze naciskają, aby Wiki zmieniła na jakiś czas otoczenie i może wtedy sobie coś przypomni. Po mimo to że jego serce jest rozbite na milion małych kawałeczków przez to że ukochana go nie pamięta to dochodzi do wniosku że najlepiej aby dziewczyna wróciła do Polski wraz z ojcem. Wie, że to jest najlepsze rozwiązane dla dziewczyny i nie ma lepszego niż to, aby się odcięła od jego świata. Jednak w momencie opuszczenia rezydencji Antonio to oboje nie mają pojęcia, o pewnym ważnym wydarzeniu co na zawsze zmieni ich życie. Vivi nie może się pogodzić z tym, że Wiki opuszcza ich. Dziewczynka daje ojcu dziewczyny pamiątkę, aby miała coś od niej. Tak dziewczyna układa sobie nowe życie w Polsce nie mając pojęcia, że gdzieś na świecie są dwie osoby co na nią czekają. Pamięć do dziewczyny wróciła i nie może wybaczyć swojemu ojcu, że przez tyle czasu nic jej nie powiedział, że przed utratą pamięci była zakochana.

Jak wszystkie wspomnienia do niej wróciły to decyduje się skonfrontować z Antonio. Całe szczęście nie musi daleko szukać, bo zaufani ludzie mężczyzny cały czas są obok niej. I dzięki nim szybko zobaczy się z ich szefem. Tak po bardzo długim czasie dziewczyna pojawia się w rezydencji mężczyzny. Jednak on nie ma pojęcia, że nie przyjechała sama. Po tym dziewczyna ponownie się pojawia w życiu mężczyzny to on dowiaduje się od swojego ojca pewnych niezbyt radosnych wieści. I decyduje się na jeden ważny krok. Tak Wiki organizuje ich wielki dzień. No ale los chciał, że w dniu ich ślubu dziewczyna dostaje zdjęcia, że jej ukochany już powiedział sakramentalne „Tak” przed inną. Nie chce czekać aż on wróci do domu i wszystko wyjaśni tylko ucieka. Dziewczyna postanawia się ukryć przed nich jak tylko może. Udaje się jej dotrzeć do Polski i w tym pomaga jej przyjaciółka. Czy dziewczyna będzie w stanie wybaczyć Antonio to co przed nią zataił? Czy do ślubu dojdzie? Czy ten ślub, z którego zdjęcia otrzymała naprawdę liczył się dla Antonio? Czy dziewczyna jest w stanie wybaczyć zdradę….ale czy aby na pewno do niej doszło? Ja wam już nic więcej nie zdradzę. Aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania, które pojawią się w waszej głowie to musicie sięgnąć po powieść i sami ją przeczytać.

Autorka świetnie wykreowała postacie. Nie było monotonii w historii Wiki i Antonio. Przez książkę Karoliny się płynie. Główni bohaterowie są bardzo silnymi charakterami, którzy nie pozwalają sobą dyrygować, jak podoba się to drugiej osobie. Styl Karoliny jest bardzo przyjemny i nie zorientowałam się, kiedy przewróciłam ostatnią stronę tej cudownej powieści. Karolina potrafi poprowadzić tak historię, że nie można przewidzieć rozwoju wydarzeń. Nie można również domyślić się tego co wydarzy się za moment. Jestem bardzo ciekawa czy pojawi się historia Vivi w sumie to mogło by być ciekawe, Wiktoria, która co chwile próbuje zapanować nad mężem, który próbuje nie zrobić krzywdy chłopakowi swojej córki i zbuntowana Vivi która robi na odwrót niż chce ojciec to mogłoby być ciekawe. Mam nadzieje, że ta historia powstanie. Już się nie mogę doczekać kontynuacji serii. Bardzo polecam!

❤️Opinia BT❤️

Tytuł: Odkupienie Venturi
Seria: Dzieło mafii
Autor: @karolinawilczega
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐9,5/10

Na skutek wydarzeń mających miejsce po tym jak została porwana, Wiktoria traci pamięć. Nie pamięta tego, któremu oddała swoje serce. Pobyt we Włoszech nie służy jej w odzyskaniu pamięci dlatego wraz z ojcem wraca do Polski i próbuje poukładać swoje życie na nowo, z nadzieją na odzyskanie wspomnień.

Zrozpaczony Antonio robi wszystko co może, aby pomóc Wiktorii w odzyskaniu pamięci. Jednak gdy po pewnym czasie zaczyna wątpić w to iż uda mu się odzyskać ukochaną postanawia zwrócić jej wolność i odsyła dziewczynę i jej ojca do Polski. Choć brak Wiktorii przy jego boku przyprawia go o ból serca, mężczyzna jest żądny zemsty za krzywdy wyrządzone dziewczynie. Dlatego planuje krwawą wendettę.

Vincent nie zapomniał. Choć jego miłość do Wiktorii należy do tych toksycznych w mniemaniu jego owładniętego szaleństwem rozumu jest ona tą jedyną, dlatego postanawia zrobić wszystko aby odzyskać Wiktorię, mimo tego, że ona próbowała go zabić.

„Odkupienie Venturi” to drugi tom serii Dzieło mafii, opowiadającej losy Wiktorii i Antonio.
W świecie Antonio pojęcie uczuć nie istnieje a miłość jest niemożliwa. Ale tej dwójce się udało. Choć ich początki znajomości były burzliwe zrodziło się między nimi uczucie, które z dnia na dzień rosło w siłę. Lecz świat, w którym oboje wiedzieli, że jest niebezpiecznie potrafi zadać silny cios, nie tylko fizyczny ale i emocjonalny. I niestety związek tych dwoje taki właśnie cios otrzymał. Ale na tym jednym ciosie się nie skończyło.
Tom pierwszy wciągnął mnie bezpowrotnie i tutaj nie było inaczej. Autorka po raz kolejny sprawiła iż nie umiałam oderwać się od czytania. Tak, po raz kolejny zarwałam nockę, dla tej historii. Emocje trzymały mnie od początku aż do samego końca. Gdy skończyłam, odłożyłam książkę i zamarłam w bezruchu, gdy dotarło do mnie, że to już koniec, nie ma kolejnego tomu, po który będę mogła sięgnąć i po raz kolejny zatracić się w świecie Wiktorii i Antonio.
Choć to właśnie ta dwójka gra tu główne skrzypce, dodatkowego ubarwienia nadają tutaj ich rodzeństwo i przyjaciele. Ich historie również z chęcią przeczytałabym w rozwiniętych formach. Wszyscy trzej mężczyźni to twarde sztuki, względem wrogów są bezlitośni i potrafią zabić z zimną krwią, ale gdy chodzi o ich kobiety potrafią zawalczyć o nie jak i ich uczucia. Za to te trzy kobiety mają swoje charakterki i potrafią pokazać na co je stać. Wszystkie te trzy pary mają w sobie to coś, co je od siebie wyróżnia, a co jednocześnie wciąga czytelnika w ich perypetie.
Czy znajdziecie tutaj to samo co w poprzedniej części?
I tak i nie.
Znów pojawią się komplikacje, niebezpieczeństwa i chwile grozy. Nie zabraknie znów pożądania i namiętności oraz chwil bliskości, które przyprawiają o rumieńce. Mafii znajdziecie tutaj mniej niż w poprzedniej części, i choć będzie rozprawienie się z wrogiem to jednak moim zdaniem zostało to zakończone trochę zbyt szybko. Nie zmienia to jednak faktu iż autorka stworzyła historię obok, której nie można przejść obojętnie.
Zdecydowanie polecam!

Tę jak i poprzednią część tej serii przeczytałam w #bt zorganizowanym przez @czyta_delicznie i bardzo dziękuję za możliwość wzięcia udziału ❤️❤️

#odkupienieventuri #dziełomafii #karolinawilczęga #wydawnictwoniezwykłe #bookstagram #romansowelove #opiniabt

❤️Opinia BT❤️

Tytuł: Odkupienie Venturi
Seria: Dzieło mafii
Autor: @karolinawilczega
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐9,5/10

Jest to moje pierwsze spotkanie z ta autorką i myślę, że było bardzo udane. Bawiłam się rewelacyjnie czytając obie książki, choć ostatnio nie miałam zbytnio czasu. Na szczęście książki się szybko czytają, są wciągające i nie sposób się od nich oderwać. Jako, że to jest dylogia zwłaszcza mafijna obawiałam się, że jedna część będzie o jedynym bracie a druga o drugim. Na szczęście wszyscy bohaterowie pojawiają się w obu częściach i występują jako ci głowni, a nie tylko poboczni. Maja nawet swoje własne rozdziały dzięki temu możemy poznać ich myśli, perspektywę sytuacji oraz emocje towarzyszące im. Nie sposób wybrać ulubionego bohatera bo każdy jest różny ale i jednocześnie wspaniały na swój sposób. Powstały trzy pary i pomimo tego, że bardzo się od siebie różnią zawsze mogą na siebie liczyć. Co do minusów to wyłapałam kilka błędów w treści ale mimo wszystko nie przeszkadzało to jakoś bardzo podczas lektury. Kolejnym minusem to fakt, że czegoś zabrakło mi w tej historii... jest to głownie romans z wątkiem pobocznym mafijnym zwłaszcza druga część. Oczywiście to nic złego, bo książka jest napisana dobrze tylko sięgając po nią spodziewałam się czegoś innego. Mimo wszystko są to pierwsze książki autorki i szczerze mówiąc widzę potencjał w piórze więc z ochotę sięgnę po kolejne części.

"Tylko ty możesz skończyć tę farsę. Zastanów się, czy to jest tego warte."

Cześć książkoholicy 🎶💙

Ależ ja się naczekałam na tę kontynuację!
Tyleeee czasu!
Ale jest, nareszcie jest!

Jeśli czytaliście tom pierwszy to pamiętacie w jak kryzysowym momencie się on zakończył! Nie wiem jak tak można, naprawdę! No, ale w końcu mamy dalsze losy naszych bohaterów i... Pół książki przeryczałam. Serio!
Od samego początku chusteczki to był obowiązkowy atrybut!
Anotnio chciałby aby wszystko się ułożyło jak dawniej, ale czując oddech demonów na karku, nie wie co lepsze.
Wiktoria natomiast pragnie odzyskać pamięć, ale czy jej się to uda?
Oboje walczą ze swoimi własnymi demonami, a los nie oszczędza ich kompletnie.
Dokłada kolejne wyboje, wstrząsające ich życiem.
Jakby za mało było bólu i cierpienia...

Karolina Wilczęga zdecydowanie muszę to powiedzieć, rozwinęła się w swoim warsztacie pisarskim. Ta część jest jeszcze lepsza niż poprzednia!
Fenomenalna! Chwytająca za serce! I nietuzinkowa!

Polecam serdecznie!

"Wszystko, co zrobiłem, było po to, abyśmy mogli żyć spokojnie. Chociaż na moment chciałem zapomnieć o całym gównie, jakie się za mną ciągnie, i cieszyć się razem z tobą. (...) Jeśli chcesz mnie karać, to krzycz, rozbijaj wazony, niszcz moje rzeczy, ale nie bądź obojętna, bo to zabija mnie bardziej niż cokolwiek innego."

"Tylko ty możesz skończyć tę farsę. Zastanów się, czy to jest tego warte."

Cześć książkoholicy 🎶💙

Ależ ja się naczekałam na tę kontynuację!
Tyleeee czasu!
Ale jest, nareszcie jest!

Po tragicznych wydarzeniach Wiktoria traci pamięć i nie poznaje mężczyzny, któremu oddała serce. Zrozpaczony Antonio, nie mogąc wybaczyć krzywd, których zaznała dziewczyna, postanawia pozwolić jej odejść.
Wiktoria wraz z ojcem wraca do Polski, gdzie próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Antonio pragnie zemsty na Vincencie, który skrzywdził jego ukochaną. Vincent ogarnięty szaleństwem, zrobi wszystko, by odzyskać Wiktorię, mimo że ta próbowała go zabić.
Czy Vincentowi uda się odebrać dziewczynę? Czy Antonio odzyska ukochaną? Czy pamięć Wiktorii powróci?

"Odkupienie Venturi" pierwszy tom bardzo mnie zachwycił, ale to ten zdecydowanie go przebił. Jeju co tu się działo. Książka jest cudowna, widać od razu zmianę w stylu pisania autorki, który jest lekki, przyjemny oraz wyjątkowy ale i zdecydowanie nabrał mocniejszych barw. Od pierwszej strony zaczęły targać mną przeróżne emocje, począwszy od łez po przez uśmiech, ale i również nie zabrało zaskoczenia, zmieszania czy też złości. Totalny emocjonalny rollercoaster gwarantowany. Fabuła jest genialna, bardzo oryginalna przez co historię czyta się z wielkim zainteresowaniem i przewija kartki w zawrotnym czasie. Bohaterowie jak byli dobrze wykreowani, tak teraz są genialnie. Widać od razu ich zmiany jakie przeszli. Wiktoria, nie jest już momentami irytująca, a zdecydowanie stała się bardziej kobieca, silna oraz odważna, ale myślę że to przez małe wydarzenie jakie się wydarzyło na początku i które sprawiło że miałam wielki uśmiech na twarzy. Antonio, w tej części zaimponował mi, jego postawa do jednej sytuacji zrobiła na mnie przeogromne wrażenie. Zdecydowanie nie da się go nie lubić. Ta dwójka razem przeszła bardzo dużo, przez co stali się silniejsi i inaczej patrzą na różne sprawy, co naprawdę mi się podobało. Oczywiście znalazły się intymne momenty między nimi, które zostały napisane ze smakiem. Zdecydowanie polecam Wam tę książkę jak i jej poprzedniczkę "Antonino Venturi", mam nadzieję że przepadniecie dla niej tak samo mocno jak ja. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak wyczekiwać kolejnych książek autorki.

Wiktoria na skutek traumatycznych przeżyć związanych z jej porwaniem traci pamięć. Nie poznaje nikogo, poza własnym ojcem. Antonio jest zrozpaczony i jednocześnie gotowy na wszystko, by pomóc ukochanej w odzyskaniu pamięci. Gdy lekarz sugeruje zmianę otoczenia, Antonio postanawia z bólem serca odesłać ją wraz z ojcem do rodzinnego domu. Mija rok, a Wiktoria wciąż nie pamięta zdarzeń z przeszłości. Jej porywacz Vincent natomiast szykuje się do ponownego uprowadzenia kobiety. Czy dopnie swego? Czy kobieta odzyska pamięć i wróci do Antonio?

To już drugi tom o losach Antonio Venturi i Wiktorii Wasilewskiej. Czuć tu mafijny półświatek i czyhające niebezpieczeństwo. Ta część jednak bardziej skupia uwagę czytelnika na relacjach damsko - męskich. Pomimo tego, że to Antonio i Wiktoria grają tu główne role i tak naprawdę historia bazuje głównie na nich, to dodatkowym ubarwieniem tej opowieści jest ich rodzeństwo i przyjaciele. Faceci, którzy są bezlitośni względem wroga i potrafią być maszynką do zabijania, to wobec swoich kobiet są ulegli niczym baranki i można pokusić się o stwierdzenie, że momentami się ich nawet boją. Antonio, Matteo i Diego (bo o nich mowa) pokazują jak się walczy o kobietę i jej uczucie. Natomiast ich partnerki (Wiktoria, Ania i Laura) to kobiety mające charakterki. Niby delikatne i nierzadko postawione pod przysłowiową ścianą, potrafią zaakceptować nie do końca dla nich wygodną sytuację i się do niej dostosować.

Ta część skupia się bardziej na rodzinie mafijnej, niż na porachunkach. Oczywiście ich wróg swoje tutaj odegra, choć szkoda że ten wątek kończy się tak szybko.

Wchodząc do świata rodziny Venturi można spodziewać się wszystkiego. Bohaterowie dają się poznać nie tylko od tej ciemnej strony, w której przelewa się krew, lecz także od tej dobrej, gdzie króluje miłość, a rodzina jest największą wartością.

Podobała mi się ta część, pomimo tego, że kilka wątków zostało urwanych i w moim odczuciu nie doprowadzonych do końca. Polubiłam bohaterów, a ich emocje i rozterki, dosyć mocno mi się udzielały.

„Miłość wyzwoliła we mnie wszystko, co najlepsze. Sprawiła, że to, co dotąd nie miało znaczenia, stało się ważnym elementem mojego życia. Dokąd zmierzamy? Nie wiem, ale jedno jest pewne - dokądkolwiek pójdziemy, zawsze będziemy razem.”

Nawet nie wiecie jak bardzo czekałam na kontynuację losów Wiktorii i Antonio. Zakończenie pierwszego tomu zostawiło mnie z bolącym serem i koniecznie musiałam dowiedzieć się co dalej.

Myślałam, że pierwsza część była splotem emocji i wydarzeń. Otóż myliłam się. W tej kwestii drugi tom go przebił.
Tutaj autorka zafundowała taką jazdę bez trzymanki, że musiałam odkładać książkę, by ochłonąć od nadmiaru wrażeń.

Bohaterowie mieli niełatwą drogę do przejścia. Czekało na nich wiele niespodzianek i przyszło im stoczyć trudną walkę o szczęście.
Momentami otwierałam szeroko oczy, obserwując co autorka dla nich przygotowała.
Współczułam im i razem z nimi odczuwałam wszystkie emocje.

Dostałam romans mafijny pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, uczuć i emocji. Czytałam go z zapartym tchem i spędziłam świetny czas towarzystwie tej historii. Polecam ❤️

• Mafia
  • Od wydawnictwa