Bohater niedoskonały

Okładka książki Bohater niedoskonały Nicole Snow
Okładka książki Bohater niedoskonały
Nicole Snow Wydawnictwo: Editio Cykl: Miasteczko Heart's Edge (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Miasteczko Heart's Edge (tom 1)
No Perfect Hero
Editio
2023-12-13
2023-12-13
Marta Czub
erotyka 18+

„Dostrzegaj jasną stronę życia, doceniaj to, co nowe, i po prostu żyj dalej.”

Czasami nie wiadomo, gdzie rzuci nas los i z czym przyjdzie się nam zmierzyć. Robimy plany, zastanawiamy się nad kolejnymi krokami, ale bywa tak, jak u bohaterki książki „Bohater niedoskonały”, że zostajemy postawieni przed wyzwaniami, których nie braliśmy pod uwagę, a to one okazują się decydujące, co do naszego dalszego życia.

Moją uwagę przyciągnęła kolorowa, graficzna okładka oraz opis znajdujący się na jej tylnej części. Czułam, że będzie to historia, którą polubię, tym bardziej, że to dopiero pierwsza część serii „Tajemnice Heart’s Edge”. Do tej niewielkiej miejscowości przyjeżdża Haley West, którą życie zmusiło do opuszczenia rodzinnego Seatle. W podróż wyruszyła wraz z siostrzenicą, dziesięcioletnią Tarą, gdyż jej rodzice właśnie chcą spróbować naprawić związek, więc zrobili sobie romantyczny wyjazd. a przypadek sprawił, że jej podróż skończyła się w połowie drogi do Chicago, gdzie zamierzała ułożyć sobie życie na nowo. Niestety, ale dalsza jazda okazuje się niemożliwa, gdyż wysłużony samochód odmawia posłuszeństwa i wymaga naprawy.

Na szczęście w tym niewielkim miasteczku niedaleko znajduje się warsztat samochodowy, więc Haley zostaje postawiona przed sytuacją, z której nie ma innego wyjścia, jak pozostać na ten czas w małym miasteczku. Wynajmuje jedyny wolny domek w ośrodku „Zajazd Uroczysko”,a właściwie połowę bliźniaka. Niestety, okazuje się, że sąsiadem przez ścianę jest gburliwy i najbardziej irytujący facet, jakiego do tej pory spotkała, a jest nim Warren Ford, który zawodowo zajmuje się tropieniem niebezpiecznych ludzi. Ich pierwsze spotkanie nie należy do przyjemnych i o mało nie skończyłoby się tragicznie. Warren od razu sugeruje, by Haley i Tara opuściła jak najszybciej to miejsce. Jednak kobieta postanawia zostać, wbrew ostrzeżeniom.

To była bardzo wciągająca, pełna niespodziewanych wydarzeń, napięcia, niepewności, ale też żaru opowieść, którą przeczytałam bardzo szybko. Nie jest to romans jakich wiele, chociaż można dostrzec znane schematy, ale ważne jest to, co zostało na ich podstawie stworzone. Pani Nicole Snow ma styl pisania, który lubię, czyli bez zbędnych analiz, przemyśleń i opisów. Potrafi sugestywnie oddać emocje i stworzyć odpowiedni nastrój, co sprawia wrażenie autentyczności. Nie brakuje też mocniejszych słów, ale są one niezbędne, gdyż bez nich całość byłaby zbyt płaska i mało charakterystyczna.

Od początku relacja między głównymi bohaterami jest gwałtowna, agresywna, a z czasem staje się coraz bardziej gorąca, ale wbrew pozorom, nie ma w tej powieści zbyt dużo scen erotycznych. Natomiast autorka doskonale przedstawiła proces przemiany, jak zachodzi zarówno w nich samych, jak i w ich znajomości. Przebieg znajomości Warrena i Haley był jedynym elementem, który można było przewidzieć, jeśli chodzi o finał, nie mniej został przedstawiony w sposób dynamiczny, ekscytujący i emocjonalny. O ile można było spodziewać się takiego a nie innego końca ich wzajemnej fascynacji, to inne wątki całkowicie mnie zaskoczyły, zwłaszcza wyjaśnienie kryminalnej zagadki z przeszłości Warrena. Jest to zatem romans z sensacyjnym tłem, wieloma splotami niebezpiecznych epizodów, dzięki czemu 360 stron przemknęło mi w błyskawicznym tempie. Mam nadzieję, że kolejne tomy tej serii ukażą się szybko i ponownie spotkam się ze wspaniałymi, charakterystycznymi i wyrazistymi mieszkańcami Heart's Edge.

Książkę przeczytałam, dzięki współpracy z księgarnią Bonito i serwisem DOBRE CHWILE

„Dostrzegaj jasną stronę życia, doceniaj to, co nowe, i po prostu żyj dalej.”

Hayley West straciła ukochanego, który ją zdradził, przyjaciółkę, z którą narzeczony ją zdradził, pieniądze, które wydała na wesele, pracę i zajęcie, które było jej pasją. Już nic nie trzymało jej w Seattle. Postanowiła wsiąść z starego mustanga siostry, zabrała swoją siostrzenicę i wyruszyła do Chicago, by zacząć wszystko od nowa.

Pech chciał, że po drodze, w miasteczku Heart's Edge, zepsuł się jej samochód. Kiedy czekała na naprawę auta , los zetknął ją z Warrenem Fordem w nieprzyjemnych okolicznościach. Mężczyzna przybył do swojego rodzinnego miasteczka, by rozwikłać sprawę śmierci siostry. Nie są mu potrzebne komplikacji, a właśnie tym dla niego jest pojawienie się pięknej kobiety, o której nie może przestać myśleć, i dziecka w miasteczku. Warren próbuje zmusić ją do wyjazdu z Heart's Edge, by nie wplątała się w jego problemy, jednak Haley nie tak łatwo da się pozbyć...

Kiedy zobaczyłam okładkę i opis tej książki, miałam nadzieję na historię tych pokroju Penelope Ward albo Penelope Douglas, a no cóż, zawiodłam się. I nie problem w tym, że książka nie przypominała mi powieści tych autorek, ale zupełnie do mnie nie przemówiła. Liczyłam, że będzie tutaj tajemnicze śledztwo, małomiasteczkowy klimat, piękna trudna i bolesna historia miłosna, a wyszedł z tego trochę taki gniot. Klimat małomiasteczkowy był bardzo słabo wyczuwalny, w śledztwo śmierci siostry Warrena jakoś nie potrafiłam się zaangażować, a wątek romantyczny sprowadzony został do tematów seksualnych. Oboje ciągle tylko myśleli o tym jak to drugie ich pociąga, jak nie mogą przestać o tym myśleć, aż ostatecznie skończyło się na wielu opisach zbliżeń, które niezbyt przypadły mi do gustu. Jedynym plusem są tutaj postacie drugoplanowe, które wprowadzają lekki powiew świeżości w tej historii. Szkoda, że autorka nie poświęciła im więcej uwagi. Całą książkę przeczytałam bardzo szybko, ale to tylko ze względu na to, że chciałam ją mieć jak najszybciej za sobą.

Pech chciał, że po drodze, w miasteczku...

“Bohater niedoskonały” to gorący romans, który mnie zaskoczył. Bo mimo wątku sensacyjnego w tle, którego raczej unikam w książkach, niesamowicie mnie wciągnął, a nawet porwał!

Haley życie się posypało. W jednej chwili straciła wszystko co stanowiło jej kotwicę: pracę, przyjaciółkę, narzeczonego, a nawet dodatkowe zajęcie, które wiązało się z jej pasją. Dlatego wzięła auto siostry i swoją siostrzenicę, którą się opiekowała i postanowiła wybrać się w podróż do Chicago, gdzie będzie mogła zacząć od nowa. I tak, jak pewnie się domyślacie, auto jej rozkraczyło po drodze. I tak tak, w małym miasteczku! I zgadnijcie kogo spotkała na swojej drodze?! Nie, nie tym razem mechanika, ale przystojnego wysoce gburowatego Warrena, który i tak jej pomoże z autem. Pech chce, że zostają sąsiadami, czego ani bezczelna (według niego) Haley nie chce, ani okropny (wg niej) Warren. Jeśli czytają to fanki romansów, szczególnie tych typu grumpy x sunshine, z małomiasteczkowym klimatem i od nienawiści do miłości, to prawdopodobnie nie muszę Was więcej zachęcać 😅 Mi przynajmniej tyle zwykle starcza 😂

Ale jeśli jeszcze nie, to chciałabym tylko dodać, że historia jest bardzo wciągająca i przyjemnie się ją czyta. Akcja miedzy bohaterami rozwija się dość powoli, ale nie nudno, początkowo przez to, że bohaterowie pałają do siebie szczerą nienawiścią, co jak możecie sobie wyobrazić, jest dość zabawne. A wątek sensacyjny, w którym to Warren prowadzi własne śledztwo, stara się rozwikłać zagadkę z przeszłości i zemścić się, stanowi dodatkowy smaczek i dodaje napięcia całej historii. Wielowątkowość tej historii to zdecydowana duża zaleta tej książki. Bardzo polubiłam Haley i Warrena i podobało mi się jak rozwijała się ich relacja, jak od wrogów stali się kochankami, a nawet czymś więcej, ale też jak sami się rozwinęli podczas tego czasu, jaka zmiana w nich zaszła. Ale niech nie zwiedzie Was ta cała “głębia” mojego opisu, bo nadal “Bohater niedoskonały” to gorący romans 18+ 😉🌶️

Naprawdę miło spędziłam czas czytając “Bohatera niedoskonałego” i gorąco Wam również polecam tę historię. Mimo że głownie to gorący romans to nie brakuje tu głębszych, poruszających momentów i skłaniających do refleksji. A że styl autorki bardzo przypadł mi do gustu, z chęcią sięgnę po inne książki autorki, jeśli zostaną u nas wydane ☺️

Współpraca reklamowa @editio.red

Uważam że niesamowite jest że każda książka zawiera bohatera, który skrywa przed nami inne sekrety, które możemy odkrywać na kartach powieści.😁

A jakie sekrety skrywał Warren?

Haley wraz ze swoją siostrzenica wyjeżdżają w podróż. Kobieta właśnie się rozstała z niedoszłym mężem, gdy okazało się że zdradzał ją - o zgrozo - z jej własna przyjaciółka. Teraz chce odetchnąć i zapomnieć. Niestety nie jest dane im jechać daleko do celu, gdyż auto odmawia posłuszeństwa. Dziewczyny zmuszone są dotrzeć do najbliższej miejscowości - Heart's Edge. Co kryje w sobie tą mała miejscowość, której widoki zapierają dech w piersi? Jakie sekrety będzie skrywał lokator z drugiej części bliźniaka w którym udaje się zatrzymać Hay i jej siostrzenicy?

Bohater niedoskonały to bardzo dobrze skrojona powieść, która jest zarazem lekka i ciężka. Nie brakuje tu lekkich dialogów i przekomarzania jak i trudnych sytuacji i napięcia. Moja uwagę przykuła okładka, i to ona zachęciła mnie do lektury ale zdecydowanie było warto poznać tą dwójkę. Warren - nieprzystępny wytatuowany konkretny facet, który stawia wokół siebie mury po tragedii jaką przeżył i Hay, która wciąż jeszcze nie do końca pozbierała się po rozstaniu. Czy z tej mieszanki może coś wyjść? Zwłaszcza jeśli mroczne sekrety i przeszłość wyjdą na jaw?

Ja bawiłam się bardzo dobrze. Być może czasami dialogi był aż nadto lekkie i nie brakowało szczypty pikanterii to książka na swój sposób jest naprawdę wciągająca. Na pewno sięgnę po kolejne tomy 💙

A jakie sekrety skrywał Warren?

Q: Czy bohater musi być zawsze doskonały? 🤔

• „Bohater niedoskonały” •

Pewnego dnia Haley wsiadła do mustanga ze swoją siostrzenicą i wyruszyła w podróż. Jej życie przybrało nieoczekiwany obrót, więc ucieczka i zmiana miejsca, to było to, czego potrzebowała. Ale czy mogła przewidzieć, że auto zepsuje jej się w środku malutkiej mieściny? A jej sąsiadem okaże się największy gbur na świecie?
Warren ma do wykonania plan, który ma pomścić jego siostrę i przynieść sprawiedliwość. Ale plany pokrzyżuje mu kobieta, która nie wie kiedy odpuścić.

#booktropes check:
• grumpy x sunshine ✔️
• small town romance ✔️
• mistery ✔️

I ja jestem kupiona 😂

„Bohater niedoskonały” to jedna z tych książek, które czyta się na jedno posiedzenie. Lekki humor, urocza siostrzenica i pikantne sceny 🤭 A to wszystko otoczone klimatem malowniczego, małego miasteczka. Idealna pozycja do oderwania się od ciężkiego dnia, czy ciężkiej lektury innej książki. Nie jest to odkrywczy ani zaskakujący romans, ale bardzo przyjemny i pozwalający oderwać myśli. Głowno bohaterowie to mocne charaktery, ale dodaje to tylko uroku tej historii.

„Bohater niedoskonały” to był strzał w dziesiątkę, gdy potrzebowałam czegoś lżejszego i porywającego ✨

Ocena: 7/10

Q: Czy bohater musi być zawsze doskonały? 🤔

• „Bohater niedoskonały” •

Czy zdarzyło wam się nie skończyć książki?

Ja myślałam już, że to będzie przypadek, kiedy oznaczę powieść jako DNF. Uparłam się i przebrnęłam do końca, jednak wymagało to trochę poświęcenia.

„Bohater niedoskonały” to historia Hayley West dla której świat, który dotychczas znała, się zawalił. Narzeczony ją zdradził z najlepszą przyjaciółką, została zwolniona z pracy, a galeria zakończyła jej wystawę obrazów. Dlatego rzuca wszystko, rusza w Road trip do Chicago i bierze swoją siostrzenice ze sobą. Przez zepsuty samochód, lądują w miasteczku Heart’s Edge. Tam poznaje tajemniczego Warrena Forda, typowego samca alfa, który prowadzi tam swoje własne śledztwo.

Książka z opisu brzmiała bardzo dobrze, zachęcił mnie on do przeczytania jej. Jednak na opisie się skończyło. Już pierwsze strony mi się nie spodobały. Opisy i styl pisania autorki sprawiły, że poczułam się jakbym czytała słabe opowiadanie z Wattpad (gdzie naprawdę lubię ten portal).

Pomimo tego postanowiłam czytać dalej. Jednak z rozdziału na rozdział było coraz gorzej.

Spodziewałam się romansu z nutką śledztwa czy zagadki. Jednak dostałam praktycznie drugie 50 Twarzy Grey’a (nie obrażam teraz tej książki). Okładka tego nie pokazuje ( za to amerykańska już tak),ale oni tu głownie myślą o tym jak jedno i drugie jest seksowne, są na siebie napaleni, a następnie znajdują się same sceny erotyczne, a ich opisy są okropne. Po prostu w pewnym momencie omijałam połowę opisów, bo to było nie do przeczytania.

Naprawdę się zawiodłam na tej książce. I byłam bliska nie skończenia jej. Zdecydowanie nie jest to powieść w moim stylu, już nawet nie zliczę ile razy poczułam ogromne zażenowanie. Jednak czytałam dalej z ciekawości jak to może się rozwinąć i czy będzie gorzej czy lepiej.

Nie sądziłam, że aż tak źle ocenie tą książkę szczególnie, że to moja pierwsza współpraca 😅.

Ocena:
1/10 ⭐️

#współpracabarterowa z editio.red

Czy zdarzyło wam się nie skończyć książki?

🦸‍♂️Jest to książka, na którą trafiłam przypadkiem, gdy przeglądałam biuro prasowe helionu. Sam opis jest w stanie zaintrygować czytelnika na tyle, aby zdecydował się sięgnąć po ten tytuł.

🦸‍♂️Historie tę czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie, styl pisania autorki przypadł mi do gustu i chętnie sięgnę po inne książki, które wyszły spod jej pióra. Zdecydowanym plusem tutaj było występowanie zarówno perspektywy głównej bohaterki, jak i głównego bohatera. Występowała ona na przemiennie, co stanowiło miłe urozmaicenie, a także dawało możliwość na lepsze poznanie postaci.

🦸‍♂️Książka na początku nie wydawała się, tą, która ma zatrważające zwroty akacji, jednak tutaj zdecydowanie można takie znaleźć. Motyw zagadki kryminalnej również zrobił super robotę. Mimo, że był to jeden z głównych wątków w tej książce poza relacja głównych bohaterów, autorka zachowała równowagę i nie było przepychu jednym motywem.

🦸‍♂️ Dużym plusem również była spora ilość bohaterów drugoplanowych, którzy tworzyli ciekawe urozmaicenie i sprawiali, że historia ta nie opierała się tylko na głównych bohaterach. Pozostałe postacie również zostały rozwinięte i była możliwość na ich lepsze poznanie.

Dziękuje bardzo @editio.red za egzemplarz do recenzji ♥️

Może i jest się z czego w tej książce pośmiać - humor nawet w porządku, choć w większości przypadków nieco na siłę, niezręczny.

Bohaterka, jak dla mnie, irytująca. Dawałam jej szanse - jej i jej głupim decyzjom, których dalej nie rozumiem. Wątek enemies to lovers i nowego, lepszego początku mnie intrygował, ale zawiodłam się mocno. Męczyłam tę książkę miesiąc, ledwo dobrnęłam do końca i nic sobie z niej nie zabrałam do siebie.

Styl autorki nie jest super przyswajalny ani przyjemny w odbiorze, niestety. Bohaterowie zachowują się jak dzieci, a Warren to facet, którego w życiu bym nie chciała spotkać. To co tam przeczytałam niestety nie zachęca...

Nie mogę polecić z czystym sercem, a szkoda.

Haley West wraz ze swoją siostrzenicą Tarą, wyruszyli w trasę do Chicago. Jej życie to pasmo niepowodzeń. W Seattle nie spotkało ją nic dobrego. Jej narzeczony na krótko przed ich ślubem zdradził ją z jej najlepszą przyjaciółką. W pracy nie układało się wcale lepiej. Jej wystawione w galerii obrazy, również nie budziły zainteresowania. Tym sposobem Hay straciła w Seattle wszystko, co ją tam trzymało. Przyszłego męża, najlepszą przyjaciółkę oraz pracę. Wsiadła do mustanga i ruszyła, nie oglądając się za siebie. Pech ją nadal nie opuszczał. Po przejechaniu niewielkiego odcinka drogi, auto zaczęło się psuć i cudem udało im się dojechać do małego miasteczka Heart’s Edge. Przeciągającą się naprawa samochodu sprawiła, że dziewczyny musiały się tam zatrzymać na dłużej, a dokładnie w domku sąsiadującym z gburowatym mężczyzną- Warrenem Fordem. Jego pobyt w tym miejscu nie była przypadkowa. Chciał rozwiązać sprawę, która od lat nie dawała mu spokoju. Jaką? Przeczytajcie koniecznie ,, Niedoskonały bohater”.
***
Książka umiliła mi ostatnie wieczory. Bardzo spodobał mi się klimat panujący w książce. Heart’s Edge to miejsce niezwykle przytulne. Mieszkańcy są bardzo przyjaźnie nastawieni do innych. Jednak jak to wszędzie, i tam znalazła się ,,czarna owca”, która próbuje zaburzyć ten spokój.

Powieść składa się z narracji dwójki bohaterów, Haley oraz Warrena. Dzięki temu możemy lepiej poznać ich osobowości, odkryć ich trudną przeszłość, przeżycia, które odcisnęły piętno na dalsze ich życie.

Haley zmaga się z ciężką przeszłością, którą miała w domu rodzinnym. Jej mama zmarła, kiedy była jeszcze mała dziewczynką, zaś tata…Jej tata był alkoholikiem. Sprawił, ze dzieciństwo Haley i jej siostry było piekłem. Były zdane tylko na siebie.

Warren to były żołnierz, który będąc na misji, stracił najbliższą mu osobę. Od tamtej chwili nie może się z tym pogodzić i walczy o sprawiedliwość.

Dwie tak bardzo zranione przez życie dusze, natkną się na siebie w tym samym miasteczku. Czy będą umieć się ze sobą porozumieć?

,,Bohater niedoskonały” to nie tylko małomiasteczkowy romans, ale również książka poruszająca wiele trudnych aspektów ludzkiego życia. To również książka o pięknej miłości i o tym, jak może uskrzydlić drugiego człowieka. Książka bardzo mi się spodobała i z chęcią przeczytam inne książki Nicole Smow.
Polecam serdecznie.

3,5/5⭐️

„To naprawdę piękne miejsce. Nawet jeśli miasteczko skrywa kilka tajemnic.”

Choć pierwsza połowa książki była dla mnie gorsza, niż druga, na której mocniej się wciągnęłam, to sam początek wypadł tu naprawdę w porządku. Był intrygujący, zabawny i zachęcał do dalszego kontynuowania tej historii.

Jest to romans, więc relacja jest tu dla mnie istotna, a ta pomiędzy Haley i Warrenem była… taka sobie. Odniosłam wrażenie, że oni nie zdążyli się nawet za bardzo poznać, a już z jakiegoś powodu się polubili. Te uczucia(początkowo) pojawiły się jak dla mnie znikąd i przez to nie mogłam się wgryźć w tą relację i odczuć tej wzajemnej sympatii.

Przechodząc do sekretów, to autorka zostawia nam wskazówki, i niektóre z nich były dosyć oczywiste, także części niewiadomych się domyśliłam. Mimo wszystko, ten wątek i tak przypadł mi do gustu. Dostarczył nutę niepewności, bo kilku informacji się nie spodziewałam, i niebezpieczeństwa, bo bliżej końca w grę wejdzie choćby ucieczka i pewien „wyścig”.

Na plus zasługuje same miasteczko i jego klimat. Ludzie, którzy się znają, plotki, które rozchodzą się w mgnieniu oka, opowiastka o klifie, i zajazd Uroczysko. Pojawia się i siostrzenica Haley - Tara, która uraczy nas zabawnymi scenami, oraz babcia Warrena - Wilma, która była świetną postacią. To wszystko nadawało Heart’s Edge uroku.

Dostaliśmy tu dwie perspektywy, a to nadawało atrakcyjności, poprzez większą ilość kwestii, z którymi trzeba było się zmierzyć. Natomiast całościowo książka zamiast stwarzać nam nowe, interesujące sytuacje, to często krążyła wokół tego samego, np. Haley powinna wyjechać z miasteczka, ten temat wracał i wracał i wracał.

„Bohater niedoskonały” miał świetny pomysł, natomiast samo wykonanie wypadło trochę gorzej, zabrakło mi czegoś więcej, abym była tak 100% usatysfakcjonowana tą historią. Nie mówię, że na książce bawiłam się źle, ale również nie sądzę, aby została w mojej pamięci na długo.
*współpraca reklamowa*

3,5/5⭐️

„To naprawdę piękne miejsce. Nawet jeśli miasteczko skrywa kilka tajemnic.”

Jest to romans, więc relacja jest tu dla mnie istotna, a ta pomiędzy...

• Cykl: Miasteczko Heart's Edge (p)
  • 52 książki (2024)
  • Nowości 2024
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Bohater niedoskonały