Someone You Loved

Wydawnictwo Lekkie
2023-11-22
2023-11-22
9788383432007

Książka moim zdaniem przeciętna i o niczym.

Książka moim zdaniem przeciętna i o niczym.

Koniec ciekawy, początek i środek raczej średnie. Mimo wszystko nie wymagam też zbyt wiele od tego gatunku, więc wciąż 6 punktów.

Kiedy miłość odchodzi na zawsze...
Mówią, że czas leczy rany...
A co jeśli mija dzien za dniem a strata boli tak samo a nawet bardziej? Każda myśl, zapach, obraz przypomina o kimś kogo już nie ma...
Sarah to nastolatka, która w tragicznym wypadku traci ukochanego chłopaka. Dziewczyna zawszee należała do tych cichych, spokojnych i raczej wycofanych. Teraz jej życie straciło sens. Każdy dzień jest trudną emocjonalnie przeprawą.
Jake to przyjaciel zmarłego. Jedynie on był swiadkiem tej tragedii. Bardzo trudno mu pogodzić się z tym, że Alexa już nie ma... Jedna chwila, nieszczęśliwy wypadek... Wyrzuty sumienia, tęsknota za przyjacielem, brak wsparcia w najbliższych... To wszystko przerasta młodego chłopaka.
Choć Sarah i Jake nigdy nie byli sobie jakoś bardzo bliscy w tym momencie życia są dla siebie największym wsparciem. Długie nocne rozmowy przez telefon, "wspólne" zasypianie, wspominanie Aleksa... To wszystko zbliża ich do siebie i roztapia lód który otoczył ich serca.
Czy będą gotowi otworzyć się na to uczucie?

Muszę przyznać kochani, że dla mnie kobiety 40 plus lektura tej ksiązki to było mega ciekawe doświadczenie. Z jednej strony pozwoliło mi to przypomnieć sobie te emocje, które buzuja w nastoletnim umyśle. Z drugiej lepiej zrozumieć dzisiejszą młodzież. Autorka ukazuje jak silne emocje potrafią odczuwać nasze dzieci, znajomi, przyjaciele. Ta książka również jest nimi nasycona. Smutek przeplata się z nadzieją, tęsknota i ból z potrzebą miłości, beztroskie nastoletnie życie z ogromną tragedią. Sami przyznajcie, że jest grubo.
Polecam Wam tę historię. Moja nastoletnia córka również bardzo chce ją przeczytać.

Kiedy miłość odchodzi na zawsze...
Mówią, że czas leczy rany...

Choć to piękna historia, to trochę mało się dzieje jak dla mnie. Wydarzenia dość oczywiste, nic mnie specjalnie nie zaskoczyło

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Someone You Loved" jest to książka bardzo smutna i bolesna gdy główna bohaterka traci ukochanego. Zapada jej życie z dnia na dzień. Ta historia wzbudziła moją ciekawość ale i też oczarowała.
Jest tyle w niej smutku, miłość, lęku i bezsilności czyli wszystko ma na swoim miejscu.
Bardzo wam polecam!!!

Bardzo wam polecam!!!

„Someone you loved” Robin Constantine.

Sarah to nastolatka, która właśnie straciła chłopaka. Alex zmarł niespodziewanie i choć ich związek nie trwał długo, ciężko jej dojść do siebie.

Problem z pogodzeniem się ze stratą ma też najlepszy przyjaciel chłopaka- Jake, który był świadkiem tego wypadku. Wizyty u specjalisty i nominacja na kapitana drużyny koszykarskiej nie potrafią odciągnąć jego myśli za daleko.

Oboje postanawiają wziąść udział w przygotowaniach do imprezy połączonej ze zbiórką pieniędzy. Kwota ma zasilić nowo powstałe stypendium imienia Alexa.

Czy podobne bolączki mogą zbliżyć ?
Jak trudno jest nam zaakceptować pewne fakty ?
Czy Sarah i Alex mają szansę stworzyć coś razem ?

Młodzieżowa historia osadzona w szkole średniej. Zamiast ciągłej zabawy i wybierania uczelni dzieciaki w tej szkole muszą zmierzyć się ze śmiercią. To cios dla każdego i wiele osób nie umie przejść nad tym do porządku dziennego.

Autorka ukazuje nam jak silne emocje potrafią targać młodymi ludźmi. Czasem możemy nie zdawać sobie sprawy patrząc z perspektywy dorosłego. Ale to co wtedy dzieje się wewnątrz takich osób jest gorące, buzujące i bardzo silne.

Mamy tu sporo emocji i wewnętrznej walki z demonami. Widzimy próbę dopasowania do otoczenia nawet kosztem siebie. Nasi bohaterowie cierpią i boją się. Często nie widząc wyjścia z sytuacji.

To nie jest cukierkowa powieść. Początek okraszony śmiercią przeprowadza nas przez szereg rozmyślań i zastanowień. Tego co wypada a tego co tak naprawdę chce nasze serce…

Ciekawa pozycja, nie tylko dla młodszego pokolenia. Pokazuje ogromną wartość przyjaźni oraz rodziny podkreślając znaczenie zwykłej rozmowy, która czasem może odmienić nasze życie.

„Someone you loved” Robin Constantine.

@rewi.books
Sarah straciła swojego chłopaka. Dziewczyna nie może pogodzić się z jego stratą, mimo tego, że nie byli ze sobą długi. Dziewczyna staje się coraz bardziej wycofana, nie ma ochoty na kontakt z innymi. Do momentu kiedy pojawia się Jake.

Jake był najlepszym przyjacielem Alexa. Chłopak również nie umie pozbierać się po tym co się wydarzyło. Jake był świadkiem jego śmierci co sprawia, że jest to dla niego jeszcze trudniejsze.
Sarah i Jake stają się wzajemnym wsparciem dla siebie.
Długie rozmowy przez telefon i wspominanie Alexa to przecież nic złego. Ale co zrobią jeśli pojawi się pomiędzy nimi coś więcej?

Ta książka nie była zła ale jeśli odłożyłabym ją w połowie to nie tęskniłabym za nią.
Czytając recenzje na temat tej historii, myślałam że przypadnie mi do gustu. Mnie jednak nie zachwyciła.

Historia nie jest za wesoła. Porusza temat starty bliskiej osoby i radzeniu sobie bez niej. Są również wesołe momenty takie jakie pojawiające się uczucie pomiędzy dwójką bohaterów ale również wahanie.
Czy im wypada być razem? Co powiedzą inni?

Historię czytało mi się całkiem nieźle, niestety momentami mi się dłużyła.
Nie porwała mnie.

@rewi.books

Tytuł: "Someone you loved"
Autor: Robin Constantine
Data premiery: 22.11.2023r.
Wydawnictwo: Lekkie

"Someone you loved" - szczerze przyznam, że już sama okładka jest smutna... dwoje ludzi. Są markotni... Do tego pada deszcz...
Zgadzacie się ze mną?
A środek?
Poznajemy Sarah i Jake'a. Oboje się znają i mają wspólny problem... cierpią po stracie chłopaka/przyjaciela. Wcześniej Sarah i Alex byli przyjaciółmi... później zaczęli być parą... trwało to zaledwie dwa miesiące, bo Alex zginął...na oczach Jake'a.
Rozumiem, że ból po stracie bliskiej osoby jest straszny... ciężko się pozbierać i każdy to robi na swój sposób, aczkolwiek... ta historia była przygnębiająca:(
Jakby tego wszystkiego było mało to Sarah od dawien dawna podobała się Jakowi, ale ubiegł go Alex... I po jego śmierci chłopak z nim "rozmawia" - rozumiem że Jake tak sobie radził z utratą przyjaciela, ale dziwnie mi się to trochę czytało.
Poza tym emocji w książce nie brakowało. Pojawiło się kiełkujące uczucie, nawracające wyrzuty sumienia, przyjaźń... rozterki... ale kluczowa jest tutaj śmierć i to jak inni sobie z tym radzili.
Przyznam szczerze, że już dawno nie czytałam tak smutnej historii...Może czasami trzeba taką przeczytać, żeby docenić co ma się wokół?
Może.
Jeżeli macie ochotę sprawdzić co skrywa ta okładka zapraszam do czytania :)

Tytuł: "Someone you loved"
Autor: Robin Constantine
Data premiery: 22.11.2023r.
Wydawnictwo: Lekkie

Zgadzacie się ze mną?
A środek?

"(...) cza­sem trze­ba po pro­stu po­prze­ży­wać swoje emo­cje."

Sarah nie może poradzić sobie po tragicznych wydarzeniach. Mimo, że z Alexem tworzyli związek niecałe trzy miesiące, bardzo przeżywa jego śmierć. Stała się cicha i wycofana. Ze stratą Alexa nie może poradzić sobie również Jake. Przeżywa to podwójnie, ponieważ to właśnie on był świadkiem jego śmierci. Obwinia się, dręczą go myśli, że mógł temu jakoś zapobiec.

Sarah i Jake nigdy się nie przyjaźnili, jednak teraz, po stracie Alexa są dla siebie ogromnym wsparciem. Rozumieją się jak nikt inny, a nocne rozmowy przez telefon dają im radość i ukojenie. Co zrobią w chwili, kiedy zapragną czegoś więcej? Czy będą w stanie otworzyć nowy rozdział w swoim życiu i postawić na miłość i szczęście?

"Someone you loved" to święta książka młodzieżowa, która porusza bardzo ważne tematy, takie jak śmierć, strata, miłość, przyjaźń, tęsknota, nowy początek oraz pogodzenie się z losem. Bohaterowie przeżywali odejście Alexa, każde z nich na swój sposób. Właśnie to zbliżyło ich do siebie. Strata zawsze boli, a każdy z nas znajdzie na nią inne lekarstwo.

Ta książka otuli i da nadzieję na lepsze jutro. Los bywa przewrotny, trzeba się z tym pogodzić i iść dalej, patrzeć na swoje marzenia, potrzeby i swoje szczęście. "Trzeba żyć chwilą, bo kto wie ile nam ich zostało."

Bardzo podobała mi się relacja bohaterów, rozwijała się we własnym tempie. Podobały mi się ich nocne rozmowy i wirtualne randki na plaży. No i ten pierwszy pocałunek 😊😊😊 A do tego koszykówka, aktorstwo i muzyka w tle. Rewelacja!

Słuchałam tej książki w audiobooku i szczerze polecam ! Świetne efekty dźwiękowe.

"(...) cza­sem trze­ba po pro­stu po­prze­ży­wać swoje emo­cje."

Pomimo nieco innego zarysu fabularnego, opis skojarzył mi się z książką „Z tej strony Sam”, która nie spełniła moich oczekiwań. Motyw straty ukochanej osoby i usiłowania powrotu do normalności to coś, co wymaga naprawdę sporo wprawy, jeśli chcemy wywołać u czytelnika głębsze emocje. W „Someone you loved” autorka zdecydowanie podołała, bo choć nie wzruszyłam się w typowym znaczeniu tego słowa, to z pewnością byłam poruszona historią.

Alex ginie w skutek nieszczęśliwego wypadku. Jego dziewczyna – Sarah, a także najlepszy przyjaciel – Jake, muszą nagle nauczyć się żyć bez niego. Tę dwójkę niepostrzeżenie i stopniowo zaczyna spajać wzajemne wsparcie, którego oboje potrzebują. Wsparcie przeradza się w piękną przyjaźń, a ta natomiast zaczyna subtelnie kiełkować w coś dużo większego i wspanialszego, niż oboje się spodziewają. Dociera do nich, jak bardzo są sobie potrzebni.

W stosunku do „Z tej strony Sam” miałam ogrom oczekiwań, którym książka nie podołała. Do „Someone you loved” starałam się więc podejść bez zupełnie żadnych oczekiwań. Czy to właśnie takie podejście sprawiło, że książka mi się tak spodobała? Nie, niekoniecznie. Ta książka po prostu była dobra, w bardzo sprawny sposób opisując żałobę po stracie ukochanego, która nie była oparta na płakaniu w poduszkę przez całe dnie, lecz ukazując o wiele więcej. Otrzymując dwie perspektywy – Sarah oraz Jake’a – widzimy, że radzić sobie ze stratą można naprawdę różnie. Może towarzyszyć nam żal lub poczucie winy, trauma lub samotność, strach lub utrata sensu życia. Na ogromny plus motyw rozmów Jake’a z Alexem.

Autorka ma bardzo lekkie pióro i przez całą historię brnie się niesamowicie sprawnie i szybko. Spodoba się miłośnikom książek slow burn, ale wszystkim innym również polecam.

(współpraca reklamowa z Wydawnictwem Lekkim)

• Romans

Robin Constantine Someone You Loved Zobacz więcej