I Miss You

2023-12-27

,,Dla każdego, kto doświadczył
nękania w czasach szkolnych. Otulam
wasze serca i dusze.''

Już od dedykacji wiedziałam ,że ta książka będzie moim domem.
Nie myliłam się ,chociaż jest to moje pierwsze z tworczością autorki @sylviawyka . Annabel doświadcza nękania w szkole przez rowieśnników z powodu swojej rodziny. Najwięcej była gnębiona przez chłopaków z grupki Natana,jednak on jako jedyny się z niej nie wyśmiewa,chcę ją poznać. On został pozostawiony sam sobie ,dlatego pod maską pewnego siebie chłopaka ,który rozwiązuje problemy pięściami ukrywa swoje wrażliwe wnętrze.
Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeśli powie w żartach coś niemiłego na temat drugiej osoby , co dla nich może być zabawne, ją może to zaboleć.Niestety hejt i wyśmiewanie zwłaszcza w szkole jest bardzo powszechne ,sama spotkałam się z wyśmiewaniem w szkole ,co bardzo przeżywałam ,więc mogę zrozumieć uczucia bohaterki.Daję Wam słowo ,że pokochacie ich historię tak samo jak ja i zostanie ona na zawsze w Waszych sercach.Ta opowieść skłoni Was do refleksji o życiu ,uświadomi o tym,żebyście uważali na słowa jakie kierujecie do innych. Po skończeniu tej przecudownej historii dojdziecie do wniosku ,że pozory mylą i nie każdy jest tym na jakiego się kreuje...
[współpraca recenzencka]
ig:books_by.olaa

,,Dla każdego, kto doświadczył
nękania w czasach szkolnych. Otulam
wasze serca i dusze.''

Już od dedykacji wiedziałam ,że ta książka będzie moim domem.

Sylvia Wyka wraca z najnowszym, poruszającym romansem zatytułowanym "I Miss You". Książka ta stanowi kolejny głos w tematyce hejtu i prześladowań, które stają się coraz bardziej powszechne. Autorka bardzo obrazowo przedstawia trudne i aktualne kwestie społeczne, ukazując je jako rozprzestrzeniający się rak z przerzutami, który dotyka nasze społeczeństwo.
Sylvia nie tylko rozrywa serca czytelników romantyczną historią, ale również rzuca światło na mroczną stronę gdzie hejt i prześladowania przybierają różne formy. Historia pokazuje, że ludzie często bagatelizują siłę swoich słów, nie zdając sobie sprawy, że pozornie niewinne żarty mogą prowadzić do tragicznych i nieodwracalnych decyzji.
Ana, od długiego czasu prześladowana w szkole, zmagając się z brakiem ojca i nałogiem matki, staje przed wyzwaniem zmierzenia się z etykietką rozbitej rodziny. Nie pomaga fakt iż matka dziewczyny nie ukrywa swojego życia miłosnego co przekłada się na postrzeganie bohaterki wśród rówieśników i małej społeczności z której pochodzi. Autorka świetnie ukazuje, jak przewinienia rodziny wpływa na życie Anabell i kształtuje jej tożsamość i podejście do życia. Odpowiedzialność za grzechy rodziców staje się dla niej piętnem, które nosi ze sobą latami.
Z drugiej strony mamy Natana, chłopaka z zamożnego i pozoru dobrego domu, ale pozostawionego samemu sobie, opuszczonego przez rodziców na rzecz prowadzenia firmy. Autorka przedstawia go jako "bad boya", który pięściami rozwiązuje swoje problemy a maską pewnego siebie chłopaka próbuje ochronić swoje wrażliwe wnętrze i wpasować się w grupę bogatych znajomych.
Szkolna biblioteka i słodki zapach stają się miejscem, gdzie życie Any i Natana splata się w jedno. Autorka umiejętnie buduje atmosferę i napięcie, przyciągając czytelnika do historii nastoletniej miłości, która zaczyna się od prostego spotkania w bibliotece. Jednak, jak to zwykle bywa w życiu, droga do szczęścia nie jest prosta.
Sieć kłamstw, intryg i plotek wokół bohaterki rzuca cień na rozwijającą się relację między nastolatkami. Autorka skrupulatnie ukazuje, jak życie szkolne, z jego hierarchią, uprzywilejowaniem i plotkami, może wpływać na uczucia i zaufanie dwójki zakochanych.
"I miss you" to nie tylko opowieść o miłości, lecz także spojrzenie na wyzwania i tragedie, które młodzi ludzie muszą przezwyciężyć w dzisiejszym skomplikowanym świecie. Sylvia Wyka w sposób subtelny, lecz głęboko poruszający, ukazuje, ile wysiłku i przeciwności muszą pokonać bohaterowie, zanim odnajdą prawdziwe szczęście. Jej wciągający narracyjny styl odkrywa nam nie tylko skomplikowane relacje uczuciowe, ale również trudności życiowe, z jakimi młodzież styka się na swej drodze ku spełnieniu

Sylvia nie tylko...

,, Uśmiechnęłam się, uniosłam wzrok i to był ten moment. Po prostu to wiesz, możesz wtedy zdecydować. Wycofać się albo zanurkować i poczuć coś innego. Tak nierealnego i uzależniającego, że nie dziwiłam się dlaczego ludzie tracili zmysły dla drugich połówek"

Nie ukrywam, że pisanie recenzji tej książki nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Może dlatego, że i losy bohaterów oraz emocje, które towarzyszą czytelnikowi w czasie lektury, również takie nie są.

Tym, co urzekło mnie już na samym początku, była dedykacja od autorki : ,, Dla każdego, kto doświadczył nękania w czasach szkolnych. Otulam wasze serca i dusze". Czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że bullying jest zjawiskiem powszechnie występującym. To, co dla kogoś może być sposobem na radzenie sobie z ,, nudą" i własną głupotą, dla kogoś może być czymś, co zadecyduje o całym dalszym życiu, które staje się wtedy zbyt bolesne.

Ta książka nie jest więc ot zwykłym romansem o nastolatkach, bo to, co jest w niej właśnie najbardziej bolesne, to prawda, którą za sobą niesie. Emocje, które zdają się niemal wypływać spomiędzy zdań. Nie tylko te piękne i pozytywne, ale również i te niezwykle trudne.

Mamy tutaj pachnącą różową gumą do żucia nieśmiałą i prześladowaną w szkole Anabell oraz popularnego, przystojnego Natana, którego charakteryzuje skłonność do agresji. Dwoje ludzi z dwóch różnych światów, którzy wbrew wszystkiemu i wszystkim stają się sobie naprawdę bliscy. Przynajmniej dopóki plotka nie staje pomiędzy nimi, sącząc jad w serce chłopaka, który czuje się zdradzony i wykorzystany przez dziewczynę, przed którą zdecydował się pokazać swoje prawdziwe oblicze. Bez masek i uprzedzeń. Nie zamierza jednak pozwolić jej wyjawić swojej części prawdy.

Co jeśli tych dwoje, po latach spotka się na nowo i okaże się, że ich uczucie wcale tak naprawdę nie wygasło?

Ale czy fundament który wybudują nie okaże się zbyt kruchy, kiedy będą musieli stanąć oko w oko z przeszłością?

W skrócie:
💜 Portrety psychologiczne,
💜 Emocje,
💜 Trudna i niezwykle ważna tematyka, niosąca promyk nadziei

"Naprawdę nikt, kto nie był wyśmiewany w szkole, tego nie zrozumie. To swoiste piętno, które ci nadają, łatka. Jesteś gorszy z powodów tylko im znanych, nie pasujesz do ram, według których klasyfikują ludzi jak bydło".

Anabell przeszła w szkole piekło. To, co potrafią zrobić rówieśnicy jest przerażające. To jak bardzo jedna plotka, może rozsypać czyjeś życie, łamie serce. Szczególnie w małej mieścinie. Takim właśnie sposobem Anabell została skazana na dźwiganie brzemienia matki. I tylko Natan, był małym promyczkiem nadziei w tym okrutnym świecie. Ale nawet to, odebrała jej ludzka zawiść...

Natan to chłopak z dobrego domu. Przynajmniej zewnętrznie, bo w środku coś się psuje. Wiecznie pozostawiony sam sobie, szuka rozwiązania pięścią. Ma łatkę bad Boya, jednak jego wnętrze mówi coś innego. Ale to może zobaczyć tylko ona, tylko Anabell. A jednak nie na długo będzie dane cieszyć mu się słodkim zapachem, bo ktoś postanowi inaczej.... A po tym już nic nie będzie takie samo...

Rozdzieleni w brutalny sposób, starają się żyć nadal. Czas leci, a oni wchodzą w dorosłe życie. I myślą, że o sobie zapomnieli, dopóki życie nie rzuca ich w jedno miejsce. I po raz kolejny coś się zmienia. Na ile żal do siebie nawzajem, pozwoli im się zbliżyć? Na ile brak rozmowy w kulminacyjnym momencie, okaże się czymś, co zaważyło na przyszłości? I ile tak naprawdę czują do siebie po latach?

Ojjj, Sylwia 🙈 Jak ja miałam ochotę rzucać tą książką 🙈 Natan, przez pół książki doprowadzał mnie do tak skrajnych emocji, że nie da się tego opisać. Jego upór i brak słuchania tego, co mówią fakty 🙈 Myślałam, że go rozszarpię. Ale przyznaję, że od połowy zaczął nabierać w moich oczach. W efekcie końcowym bardzo go polubiłam.

Ale zdecydowanie moje serce oddaję Anabell. Co ta dziewczyna przeszła, matko. Nikt, nie powinien zostać tak okutnie skrzywdzony. Wielkie ukłony, że się podniosła. Że tak dzielnie walczyła, choć przeszłość prześladowała ją nawet w dorosłym życiu. Stawiała czoła i z każdym odpartym atakiem stawała się coraz silniejsza ❤️

Relacja tych dwojga, to wzloty i upadki. Jednak po raz kolejny potwierdza się jedną zasada. Rozmowa. Wysłuchanie drugiej osoby. Jak wiele bólu I rozczarowań można sobie tym zaoszczędzić. I jak wiele zyskać.

Uwielbiam u Sylwii sceny, przy których robi się gorąco. I tutaj też nie zawiodłaś🥵 Scena, ze śniadaniem przebiła wszystko 🙈

Polecam ❤️ Sylwia, jak zawsze się nie zawiodłam ❤️

💔 Byliście kiedyś ofiarą przemocy w szkole? Chociażby tej psychicznej?

💔 To historia opowiadająca o tym, jak łatwo plotka może zniszczyć komuś życie. To historia również o tym, jak trudno pozbierać się po znęcaniu psychicznym. To historią pełna bólu, gniewu, złości, ale i nadziei, i miłości. To historia o trudnej bolesnej miłości. Autorka świetnie wyważyła te emocje, fundując nam książkę pełną emocji, która czytałam w pełnym napięciu, czekając na rozwój wydarzeń.

💔 Świetna fabuła przy której nie ma możliwość złapania oddechu. Trudno było mi odłożyć ją na bok, co chwilę mówiłam do siebie jeszcze tylko jeden rozdział, a za moment zaczynałam kolejny. Historia tych dwojga młodych ludzi wciągnęła mnie w swój świat i nie chciała puścić do ostatniej strony. Tyle emocji dawno nie dostarczyła mi żadna książka. W komplecie z książka autorka powinna dorzucić chusteczki.

💔 Fantastycznie przedstawiona perspektywa obojga głównych bohaterów. Pierw młodych nastolatków, później ich dorosłych wersji. Widać było ich przemianę, ale też zachowali swoją autentyczność. Pokochałam oboje za siłę, jaką mieli w sobie by walczyć z przeciwnościami losu.

💔 Zdecydowanie to jeden z lepszych romansów, jakie czytałam w ostatnim czasie. Książka wywołała u mnie potok łez by za moment rozbawić mnie przekomarzankami bohaterów. Całość spójna, logiczna i co najważniejsze nieprzerysowana. Zakochałam się w tej książce od pierwszej do ostatniej strony. Autorka udowodniła, że ludzie potrafią się zmienić i czasami warto dać komuś drugą szansę, pomimo strachu, jaki w Nas drzemię.

💔 Byliście kiedyś ofiarą przemocy w szkole? Chociażby tej psychicznej?

"I miss you" od @sylviawyka to książka, którą czyta się ekspresowo, ale to nie znaczy że nie zostaje w pamięci. Problemy, z którymi borykają sie główni bohaterowie są aktualne i spotykane w świecie rzeczywistym. Pierwsze rozdziały opowiadają o nękaniu w szkole, agresji i niezrozumieniu przez otoczenie. Kolejne to próba pogodzeniem się że swoimi oprawcami i rzeczywistością.

Książka nie należy do tych łatwych, dużo tu przemocy i niesprawiedliwości, ale jest też kilka miłych akcentów. Motyw wybaczenia przewija się do ostatnich stron, nic dziwnego główna postać ma sporo do przepracowania.

Jedyne czego mi brakowało w tej książce to kilka więcej rozdziałów na początku, żeby mocniej nakreślić emocje pomiedzy bohaterami. A gdyby mieszać rozdziały kiedyś i teraz to książka nabrałaby dynamiki i tajemniczości.

💔Cóż to była za emocjonująca historia,która przepełniona jest cierpieniem przez zadane rany słowne i fizyczne.Od pierwszej strony cierpiałam razem z Ann.Doznane krzywdy ze strony kolegów powodowały niedowierzanie i szok!!Wszystko to za sprawą tego,że nikt z otoczenia nie reaguje.
Jest to obraz hejtu na osobie,która przez swoje pochodzenie jest poniżana.Czasem musiałam odłożyć książkę,by odetchnąć przez poznawane wydarzenia.Nie są one lekkie ani przyjemne!

💔Postać Natana nie skradła mojego serca.Wszystko przez jego sposób zachowania,wypowiadania oraz wierzenia w słowa kolegów,którzy chcieli poniżają innych.Jest postacią obrazującą osobę o wyższym statusie społecznym,który nie liczy się z konsekwencjami swoich czynów! Poznając go bliżej widzimy,że jego świat nie jest wcale idealny…

💔Powieść pokazuje obraz młodych osób,którzy hejtuja i poniżają rówieśników.To również historia młodej dziewczyny,która musiała szybko dorosnąć zmagając się z prześladowaniem.Wielokrotnie łamie serce powodując łzy w oczach.Do chwili obecnej jestem zszokowana a zarazem poruszona poznaną historię.

➡️Jeśli szukacie książki,która pokazuje walkę o każdy dzień to nie przyjdźcie obojętnie obok tej lektury.Złamie wasze serce i powolutku podkleja na nowo.Gwarantuje,że nie zapomnicie ją na długo,ponieważ zostanie w waszej głowie na długo!
➡️Z całego serca polecam książkę

Książka, którą powinien przeczytać każdy, żeby zdać sobie sprawę jakie konsekwencje niesie za sobą plotka. Hisotrai jest bardzo wciągająca.

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''I miss you'' Sylwia Wyka''

✧ Udało mi się w nocy skończyć tę opowieść. Jestem usatysfakcjonowana i zadowolona. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Sylwii, które zaliczam do udanych.

✧ ''I miss you'' Jest piękną powieścią młodzieżową o miłości, która zaczęła się w latach młodzieńczych i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że młodzież potrafi być naprawdę bezwzględna i okrutna zarazem.

✧ Powieść od pierwszych stron przypadła mi do gustu spełniając moje oczekiwania czytelnicze. Według tego co czuje, powiem Wam, że jest to lektura bardzo zbliżona do dzisiejszych realiów. Taka, która idealnie pokazuje, do czego zdolna jest młodzież, by upokorzyć skromniej ubraną troszkę biedniejszą koleżankę czy też kolegę.
Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, ale wychowanie nie kończy się na wysokim kieszonkowym markowych ubraniach drogim telefonie. Ważne jest to, aby pokazać dziecku, że nie każdego stać na wygody.
W tej opowieści czytelnicy dostaną bardzo dużo realistycznych sytuacji oraz scen, które pokazują bardzo brutalnie sytuację prześladowania przez rówieśników.
Miałam momenty, które wyciskały, mi łzy nie mogłam pojąć wielu rzeczy, a z większością z nich się nie godziłam i chyba nigdy nie pogodzę.
Rzadko czytam literaturę dla młodzieży, ale ta pozycja zostanie w moim sercu na długo.
Polecam poznać los Any i Natana rodzicom oraz ich dzieciom. Niech opisane w książce sytuacje skłonią do refleksji.
Nie zapominajmy, że nastolatek zachowuję się inaczej w domu, a inaczej w szkole. Środowisko ma duży wpływ na ukształtowanie nastolatków.

✧ Fabuła: Toczy się w swoim tempie nie za szybko ani nie za wolno. Tak, jak już wspomniałam, zawiera dość brutalne sceny prześladowania. Każdy z nas ma, inną wrażliwość w związku z czym niektóre wątki mogą wywołać, złość, niedowierzanie itd. Dlatego jeśli jesteś, wrażliwym czytelnikiem zastanów się, czy twoja emocjonalna strona udźwignie tę opowieść.

✧ Bohaterowie: Szczerze mówiąc, moją całą uwagę zaskarbiła sobie Ana. Rozumiałam, przez co przechodzi i z czym musi, się zmagać będąc dorosła już kobietą. Natan on natomiast w pewnym momencie zaczął mnie irytować. Uczepił się tej jednej wersji i nie było siły, żeby zobaczył, że jest też druga strona medalu. Jakiż on był w pewnych momentach irytujący.

✧ Korekta: Oceniłabym, ją w skali od 1 do 10 tak na 6,5 było sporo niedociągnięć. Mimo że byłam cały czas skupiona na fabule, to i też zwracałam uwagę, jak wygląda cały tekst.

✧ Narracja i okładka: Narracja pierwszoosobowa, czyli nasza ulubiona oprawa przyjemna dla oka moim zdaniem idealna do tego gatunku powieści.

@sylviawyka Dziękuję, za współpracę to była świetna i skłaniająca do refleksji przygoda. Dla mnie osobiście był, to też powrót do młodzieńczych lat. Czekam na kolejne twoje powieści, a między czasie przeczytam te, które już wydałaś, pozdrawiam Cię serdecznie.

✧ Książka bierze udział w maratonie książkowym ze słowem. Zorganizowanym przez: @zagubiona_w_swiecie_marzen @zpasjadoksiazek @_create_my_dream_blog_

✧ Reklama: @sylviawyka @wydawnictwowonder

✧ Ilość stron: 284

✧ Ocena: 8/10

✧ Ebook dostępny na Legimi:

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''I miss you'' Sylwia Wyka''

Powieść zaczyna się bardzo mocno. Każde zdanie, już od pierwszych stron, wywołuje oburzenie i szok a oczy mało z orbit nie wyskoczą, czytając te wszystkie okrucieństwa, które spotkały główną bohaterkę. Dziękuję Bogu, że w mojej małej, wiejskiej szkole takiego zjawiska nie było. Jednak problem, zaczyna być mi bliski. Zalążki znęcania, wyśmiewania i obrażania pojawiają się w klasie mojego syna. Ale.do rzeczy 🤣

To było moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Styl pisania przypadł mi do gustu. Książka napisana naturalnym, autentycznym językiem. Historię poznajemy z punktu widzenia głównych bohaterów, co pozwala nam wgryźć się w ich przeżycia bardzo mocno.

Ksiażka porusza bardzo trudne ale ważne tematy. Przemoc, nękanie, niedostępności rodziców, prostytucja i alkoholizm, to całe zło, które grają tutaj pierwsze skrzypce. Dokładając do tego konsekwencje, plotki i skorumpowany świat i bogatych rodziców oprawców, mamy zaserwowany, przez autorkę powieść rewelacyjną w mojej ocenie.

Czytając, emocje nie opadają a serce bije jak szalone. Zmusza do refleksji. Skupia uwagę jak łatwo ludzie,potrafią ocenić drugiego człowieka, nie znając go. Idealnie została ukazana siła kłamstwa i plotki, ich konsekwencje, które potrafią zniszczyć życie niewinnej osoby. Bierność środowiska wokół powala na kolana.

Najgorsze w tej powieści jest to, że mimo, iż to fikcja literacka, pokazuje realną historię! Mam nadzieję, że po przeczytaniu "I miss You" ludzie otworzą szeroko oczy na problem, który jest. Nie bądźmy obojętni, na krzywdę drugiego... Ktoś kiedyś powiedział " Ludzie, ludziom, zgotowali ten los"

• Współpraca reklamowa
  • Rok 2024