Zapisane w gwiazdach

Krystyna Bartłomiejczyk Wydawnictwo: Prozami literatura obyczajowa, romans
Prozami
2023-03-22
2023-03-22

Bardzo przyjemna historia. Fajny wątek romantyczny i rodzinna tajemnica. Daję 8, bo jakoś za szybko się skończyła, zabrakło mi jakiegoś takiego opowiedzenia historii do końca, chyba że będzie ciąg dalszy to z przyjemnością przeczytam.

Całe nasze życie od chwili narodzin zapisane jest w gwiazdach. Zapisane są w nich szczęście i smutki. Istnieje coś takiego jak kosmogram. Jest to horoskop dokładnie dopasowany do miejsca i czasu naszego urodzenia. Pokazuje on nasze różne cechy charakteru, talenty i wady. Pomaga więc nam lepiej zrozumieć samych siebie. Okazuje się, że zawód, który pasuje do predyspozycji i osobowości, bywa zapisany w gwiazdach.

"Czasem prawda zabija szybciej niż smutek w duszy".

Alicja Różańska jest dziennikarką i specjalizuje się w oszustwach na rynku nieruchomości. Jej ojciec uważał, że ma ten zawód zapisany w gwiazdach. Jest bystra, pewna siebie, uparta i ma nosa do gorących tematów. Z jednej strony kocha swoją pracę, a z drugiej traktuje ją jak ucieczkę. Momentami czuje się jednak wypalona zawodowo. Popełnia błąd i zostaje zwolniona z pracy. W Orzelsku na terenie budowy nowego deptaka zostają znalezione fragmenty ludzkiego szkieletu. To niecodzienne odkrycie skłania Alicję do podjęcia prywatnego śledztwa. Każde miasto skrywa jakieś tajemnice i ludzkie dramaty. Być może to właśnie Alicji uda się dojść do prawdy, poznać tożsamość tej osoby i odzyskać etat.

"Otwierając drzwi do przeszłości, można ujawnić szkielety w niejednej rodzinnej historii..."

Alicja nie ma pojęcia, z czym przyjdzie jej się zmierzyć. Sprawa, za którą się zabiera, została pokryta patyną czasu. Czeka ją walka z jej własną bolesną przeszłością i uporanie się z teraźniejszością. Pojawienie się przystojnego Wiktora wszystko komplikuje. Początki ich znajomości nie należały do łatwych. Dwoje rozbitków życiowych, dwa złamane serca bez nadziei na wspólne szczęście. Czy ta historia może mieć happy end?

Człowiek lubi czasem być sam, ale nie jest stworzony do samotności. Potrzebuje ludzi wokół siebie zarówno tych dobrych jak i tych złych. Tych, którzy go lubią i tych, którzy go nie cierpią. Potrzebuje kogoś, kto nauczy go okazywania uczuć. Żyjemy w czasach, gdzie za pieniądze można kupić wszystko nawet milczenie i święty spokój.
Pani Krystyna Bartłomiejczyk porusza w swojej powieści kwestie, które nie są nam obce. Na co dzień mamy do czynienia z obłudą, snobizmem i małostkowością. Są tragedie, z których nie sposób się otrząsnąć, ale musimy żyć dalej. Dobre i piękne wspomnienia bolą najbardziej, bo odeszło coś, co chcielibyśmy przy sobie zatrzymać. Od wspomnień nie da się uciec tak samo jak od własnego cienia. Jeżeli planujemy dokonać jakichkolwiek zmian, to powinniśmy je zacząć od nas samych.

"Proszę, wstań, podaj dłoń, pobiegnijmy tam,
niech się śmieje z nami wkoło cały świat.
Pewnie los z całych sił, dziś zazdrości nam,
zapisanych w gwiazdach dni i przyszłych dat" Mariusz Matyja "Melodia życia"

Całe nasze życie, nasze wybory, nasz los zapisany jest gdzieś tam, wysoko, w gwiazdach...

Każdy ma prawo decydować o sobie.
Każdy ma prawo żyć tak jak chce.
Każdy ma prawo być szczęśliwym.
Każdy ma prawo szczęściu pomagać.
Każdy ma prawo...

A los i tak zrobi swoje...

Ot takie mnie naszły przemyślenia po przeczytaniu książki "Zapisane w gwiazdach" i po wczorajszym dniu Wszystkich Świętych.

Alicja, po kolejnej niefortunnej wpadce, traci pracę w gazecie.
Tymczasem w Orzelsku właśnie zostają odnalezione kości dziewczyny, prawdopodobnie sprzed około stu lat.
W dziennikarce budzi się ciekawość i chęć odkrycia prawdy. Kim była owa tajemnicza osoba? Dlaczego nikt jej do tej pory nie szukał? Czy padła ona ofiarą zbrodni?
W międzyczasie Alicja poznaje Wiktora, syna orzelskiego biznasmena. Znajomość bardzo szybko przeradza się w gorący romans.

Jaki finał będą miały te historie?

"Zapisane w gwiazdach" to kolejna książka, którą polecam. Wciąga i nie pozwala się oderwać.
A zakończenie jak zwykle zaskakuje i wzrusza.

Dziękuję @wydawnictwoprozami
za możliwość przeczytania książki.

Każdy ma prawo decydować o sobie.
Każdy ma prawo żyć tak jak chce.
Każdy ma prawo być szczęśliwym.
Każdy ma prawo szczęściu pomagać.
Każdy ma prawo...

A los i tak zrobi swoje...

2090

Lekka i przyjemna powieść z tajemnicą w tle.Do czego zaprowadzi Alicję dziennikarskie śledztwo w sprawie tajemniczego szkieletu.

Taka nijaka. Początek i koniec w miarę, lecz środek książki bez polotu.

Taka nijaka. Początek i koniec w miarę, lecz środek książki bez polotu.

Jest to już kokejna książka autorki, którą miałam okazję przeczytać. Autorka ma świetne pióro i za każdym razem potrafi zaskoczyć. Tak było i w tym przypadku.

Mogę powiedzieć, że sporo się dzieje. Sekrety, tajemnice, przeszłość, miłość, nienawiść i zbrodnia, która została odkryta przez przypadek.
Alicja Różańska wzięła sobie za zadanie rozwiązania jej, chociaż odkryte szczątki pochodzą sprzed lat. Na jej drodze staje Wiktor. Oboje mają sporo przeżyć za sobą, które bolą, i o których ciężko jest zapomnieć. Alicja nie chce przyjąć do wiadomości, że jej serce otwiera się na nową znajomość, uczucie, które za wszelką cenę chce zlekceważyć, odrzucić. Lecz ich los zapisany jest w gwiazdach, i nic tego nie zmieni.
Nasza bohaterka robi wszystko, aby odkryć prawdę dotyczącej zbrodni, chociaż nie będzie to łatwe. Małymi kroczkami kroczy do przodu, a to co uda się jej odkryć, ujawnić, zaskoczy nie tylko ją.
Nie tylko zbrodnia jest tematem książki, ale także relacje międzyludzkie, które nie zawsze są poukładane, udane. Choćby chora zazdrość, która ma za cel zniszczyć i podeptać, oraz rozdzielić to co ktoś próbuje stworzyć, i cieszyć się życiem.

Świetna pozycja do poczytania w takie dni jakie mamy, deszczowe i chłodne. Z pewnością nie będziecie się z nią nudzić i polecam ją wam bardzo. Świetni bohaterowie, emocje i sporo nieoczekiwanych zwrotów oraz przeszłość z którą najwyższy czas się uporać.
Bardzo polecam !!!

Alicja Różańska wzięła sobie za zadanie rozwiązania jej, chociaż odkryte...

„Zapisane w gwiazdach” to historia z tajemnicą w tle.
Jest to moja pierwsza przygoda z autorką i z pewnością nie ostatnia.
Alicja Różalska to dziennikarka, która podejmuje się rozwikłania zagadkowej śmierci sprzed lat. Kobieta zrobi wszystko, żeby odkryć tożsamość zmarłej. Tym bardziej, że właśnie straciła pracę w „Pulsie Orzelska”, więc sprawy zawodowe nie będą zaprzątać jej głowy.
Wiktor Orlicz to syn znanego biznesmena. Alicję i Wiktora połączy gorący romans, co ich oboje bardzo zaskoczy.
Alicja swoją determinacją pokazuje, że każda sprawa wymaga wyjaśnienia i nie należy się poddawać.
Intrygująca i wciągająca fabuła z kryminałem i romansem w tle.
Myślę, że ta książka przypadnie do gustu każdemu czytelnikowi. Przekonajcie się sami.
Polecam.

„Zapisane w gwiazdach” to historia z tajemnicą w tle.
Jest to moja pierwsza przygoda z autorką i z pewnością nie ostatnia.

Kilka dni temu skończyłam lekturę książki, która mnie bardzo mile zaskoczyła. Nie podejrzewałam, że „Zapisane w gwiazdach” autorstwa Pani Krystyny Barłomiejczyk tak przypadnie mi do gustu. Odnalazłam w niej i romans i kryminał i obyczaj. Czy może być lepiej? No niekoniecznie. Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prozami.
Alicja Różańska, czterdziestoletnia, samotna kobieta jest dziennikarką. Kiedy traci pracę, nie traci zapału do dalszego działania w swoim zawodzie. Postanawia prześledzić pewną sprawę. Szczątki dziewczyny znalezione w Orzelsku na budowie nowego deptaka. Społeczeństwo oczywiście przez pewien czas żyło tą informacją, jednak szybko o sprawie zapomniało. Trwałaby ona nadal w uśpieniu, gdyby nie Alicja, która ma mnóstwo czasu na poznanie odpowiedzi na samodzielnie zadane pytania. Im dalej brnie w sprawę, tym robi się ciekawiej...
Obok wytężonej pracy toczy się jej życie prywatne. Przystojny Wiktor potrafi ją skutecznie odciągnąć od klawiatury komputera, a ich gorące chwile odwrócić myśli od nieżyjącej dziewczyny.
Jaki finał będzie miała ta opowieść?
Doczytajcie sami, zachęcam.

Powiem Państwu, że sprawne pióro autorki w mig przenosi nas, czytelników, do fikcyjnego świata bohaterów. Możemy mieć tylko jeden problem, zbyt szybko książka dobiega końca. Żadnych innych niedogodności się tutaj nie dopatrzyłam. Ten tytuł funduje sporą dawkę rozrywki. „Zapisane w gwiazdach” to czysta przyjemność odbioru.
Ja jestem na tak, a Wy?

Alicja Różańska,...

Czy demony z przeszłości mogą powrócić? Czy jest możliwe poznanie prawdy po wielu latach, kiedy nie istnieją już świadkowie, ani żadne dowody? Czy zmarli potrafią mówić? Niezależnie od odpowiedzi na te pytania, to z pewnością zmarli zasługują na to, by ludzie poznali ich historię. Szczególnie, jeśli była ona tragiczna.
Czy taka właśnie była historia nastoletniej dziewczyny, której szczątki zostały znalezione w Orzelsku, na terenie budowy nowego deptaka? To makabryczne odkrycie wstrząsa opinią publiczną, ale – podobnie jak wszystkie newsy w obecnych czasach – zajmować będzie myśli ludzi zaledwie przez kilka minut. No chyba że Alicja Różańska, dziennikarka, podejmie śledztwo w tej sprawie i postara się odkryć, kim tak naprawdę była zmarła i w jaki sposób jej ciało znalazło się w miejscu odnalezienia. A Alicja, czterdziestoletnia samotna kobieta, dla której praca była do niedawna całym życiem, ma na to dużo czasu. Właśnie straciła pracę w „Pulsie Orzelska”, padając ofiarą podłej współpracowniczki, a także zwykłego przeoczenia. W rezultacie drobna literówka doprowadziła do afery, bowiem napisany przez Różańską artykuł w rezultacie błędnie szkalował nazwisko jednego z lokalnych biznesmenów. Pech chciał, że w tym czasie dziennikarka delikatnie badała też rynek przejmowania roszczeń do gruntów, a choć nie uzyskała na to dowodów, to jednak sprawa dotyczyła m.in. również owego pechowego biznesmana. Z racji tego, że był on jednym z reklamodawców, gazeta wolała pozbyć się Alicji, niż stracić spory dochód. Dziennikarka uniosła się jednak honorem i sama odeszła, rozgoryczona brakiem wsparcia ze strony szefa.
Teraz, jako freelancer, zamierza zająć się sprawą odnalezionych zwłok, choć sporo energii pochłania jej związek z synem drażliwego biznesmena, Wiktorem Orliczem. Zupełnie nieplanowana relacja niesie ze sobą nie tylko niezły seks, ale również odprężenie i przyjemność, jakiej liżąca rany Alicja się nie spodziewała. Prowadząc dochodzenie kobieta wpada na pewien ślad i zaczyna podejrzewać, że znalezione szczątki mogą należeć do zaginionej przed wojna siedemnastoletniej Liliany Młynarczyk z Lipawy. Dziewczyna wyszła z domu by zapisać się do szkoły muzycznej i nie wróciła do rodziny, nigdy później nie natrafiono też na jej ślad. List znaleziony przez jedną z osób, które odpowiedziały na ogłoszenie Alicji w gazecie, wskazuje na to, że dziewczyna planowała ucieczkę, a na dodatek poznała niejakiego Ernesta Zwolika, który ponoć obiecał jej pracę. Tyle tylko, że mężczyzna był znany jako wampir z Orzelska, seryjny zabójca, ukrywający szczątki swoich ofiar pod podłogą masarni. Dlaczego zatem zwłoki Liliany znaleziono daleko od jego domu? A może trop jest błędny i to wcale nie jest zaginiona siedemnastolatka?
Na te i na wiele innych pytań pojawiających się w trakcie śledztwa będzie musiała odpowiedzieć Alicja, jednocześnie starając się uporządkować swoje życie osobiste i dowiedzieć się, kto i dlaczego jej grozi. O tym, jak sobie Alicja poradzi dowiemy się dzięki lekturze książki pt. „Zapisane w gwiazdach”, autorstwa Krystyny Bartłomiejczyk. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Prozami powieść to prawdziwa gratka zarówno dla miłośników powieści obyczajowych, jak i kryminałów oraz detektywistycznych zagadek. Intrygująca fabuła wciąga od pierwszej strony, a plastyczny język sprawia, że nie tylko przenosimy się do Orzelska, ale i zaczynamy żyć prowadzoną przez Alicję sprawą. Na dodatek poznając kobietę coraz bardziej się z nią zaprzyjaźniamy i stajemy się coraz bardziej zafascynowani osobą Wiktora Orlicza. Wartka akcja wymaga od nas skupienia, ale angażujemy się w historię do tego stopnia, że nie tylko ją śledzimy, ale zaczynamy wysuwać swoje teorie na temat sprawy z przeszłości. A rozstając się z książką pozostajemy zauroczeni, zarówno talentem autorki do tworzenia wciągających powieści, jak i historiami z przeszłości.

Czy taka właśnie była historia nastoletniej...

Prowadzenie miejsca w sieci, w którym mogę dzielić się wrażeniami z przeczytanych książek to był strzał w dziesiątkę, ponieważ dzięki temu mogę ciągle odkrywać nowe nazwiska. Tak było z twórczością Krystyny Bartłomiejczyk.

Po takim wstępie nietrudno się domyślić, że Zapisane w gwiazdach to było moje pierwsze spotkanie z Krystyną Bartłomiejczyk. Autorka wydała wcześniej kilka książek m.in.: Dziewczyna z czerwonym warkoczem, Obietnica Klary, czy Zawierucha w wielkim mieście. Jakoś wcześniej się nie złożyło, abym je czytała. Zaczęłam od najnowszej książki, o której chcę Wam opowiedzieć w ramach współpracy z Wydawnictwem Prozami.

Alicja Różańska jest dziennikarką, której raz przytrafił się błąd. Ślepo zaufała doniesieniom i napisała artykuł niepoparty dowodami. Kiedy teraz przez zwykłą literówkę w swoim artykule przywołuje nazwisko wpływowego biznesmena jej szef nie ma wątpliwości jakie poniesie konsekwencje. W tym samym czasie w ziemi zostają odnalezione ludzkie szczątki. Alicja namawiana przez przyjaciółkę postanawia przyjrzeć się tej sprawie, a w ostateczności wplątuje się w tajemniczą sprawę sprzed lat. Kiedy na jej drodze staje Wiktor Orlicz wszystko się zmienia. Czy faktycznie od nienawiści do miłości jest jeden krok? Czy demony przeszłości w końcu ucichną? I czy kobiecie grozi niebezpieczeństwo w związku z groźbami jakie otrzymuje?

Zapisane w gwiazdach to opowieść o tym, że każdy nasz czyn niesie ze sobą konkretne konsekwencje i nie sztuką jest podejmowanie decyzji, a właśnie życie z tymi konsekwencjami dokonanych wyborów. To historia o tym by wyciągać wnioski i uczyć się na własnych błędach. Historia napisana przez Krystyną Bartłomiejczyk pełna jest tajemnic i niewyjaśnionych zagadek. To połączenie powieści obyczajowej i romansu, ale znajdziemy w niej także nieznaczne elementy zaczerpnięte z kryminału, czy powieści detektywistycznej. Wszystko to za sprawą głównej bohaterki, która nie potrafi i nie chce odpuszczać, a sprawa zaginionej kobiety staje się dla niej priorytetem. Z drugiej strony Zapisane w gwiazdach to historia pełna emocji, często bardzo gwałtownych. Od miłości aż do nienawiści. Także macie moją gwarancję, że i Wam podczas lektury ich nie zabraknie!

Zapisane w gwiazdach to powieść o samotności, życiowych dramatach, traumach, przyjaźni i niespodziewanych spotkaniach, które mogą odmienić nasze życie. O tym, że każdy chce kochać i być kochanym, jednak czasami się tego boi. O obsesji, która doprowadziła do tragedii i pilnie strzeżonych rodzinnych tajemnicach. Wciągnęłam się w tę powieść i niejednokrotnie autorce udało się mnie zaskoczyć podczas lektury, za co także plus. Polecam!

• DKK
  • E-Booki
  • 2023r. (155)
  • Lektury 2023
  • Proza

Dodaj cytat z książki Zapisane w gwiazdach