Riley Thorn i trup w garderobie

Okładka książki Riley Thorn i trup w garderobie Lucy Score
Okładka książki Riley Thorn i trup w garderobie
Lucy Score Wydawnictwo: Editio Cykl: Riley Thorne (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Riley Thorne (tom 2)
Riley Thorn and the Corpse in the Closet
Editio
2023-11-21
2023-11-21
Olgierd Maj
18+ Romans kryminalny

Okładka książki Gin Fling Claire Kingsley, Lucy Score
Gin Fling Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Highball Rush Claire Kingsley, Lucy Score
Highball Rush Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lucy Score
Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lu...

Zabawna komedia kryminalna z wszystkimi możliwymi zabawnymi elementami czyli
1. Wścibscy sąsiedzi wpadający w trakcie seksu
2. Pierdzący i wszystko zjadający pies i słodka krowa
3. Rodzinka z piekła rodem

Przy okazji morał dla hejterów w sieci, że nikt nie jest anonimowy i warto zastanowić się zanim się coś skomentuje.

Zabawna komedia kryminalna z wszystkimi możliwymi zabawnymi elementami czyli
1. Wścibscy sąsiedzi wpadający w trakcie seksu
2. Pierdzący i wszystko zjadający pies i słodka krowa
3. Rodzinka z piekła rodem

„Riley Thorn i Trup w Garderobie” to kontynuacja przygód Riley - jasnowidzki, która pomaga policji, jej nadopiekuńczego chłopaka Nicka - prywatnego detektywa, który robi wszystko co może by jego dziewczyna znów nie została zaatakowana (spoiler: ostatnie spotkanie przeżyła) oraz ich rodzin i znajomych.

Tom drugi to zwariowana komedia kryminalna (z wątkiem romantycznym),gdzie w każdym rozdziale płacze się ze śmiechu. Okay, humor może nie jest zbyt wyszukany, ale mnie przygody mieszkańców kamienicy śmieszą za każdym razem.

Wątek kryminalny trzyma poziom i do samego końca próbujemy się dowiedzieć kim jest brokatowy zab0jca. I przypominam, że samo śledztwo prowadzone jest dość niekonwencjonalnie bo z pomocą jasnowidzki.

Co mnie urzeka w tej serii, to fakt że wątek romantyczny nie jest tutaj najważniejszy. Zdecydowanie bardziej autorka skupia się na żartach i zabawnych sytuacjach. Rozdział poświęcony rodzinnej (nie)kolacji to komedia, która bawi mnie do tej pory. Tak samo jak podopieczna ojca tytułowej bohaterki.

Książkę oceniłam na 7⭐️, co znaczy w moim rankingu że bardzo ją polubiłam! Jednak umówmy się - tego nie da się nie lubić, jest zbyt zabawne. Tom 3 mam już gotowy, a z dobrych źródeł wiem, że ponoć jest najlepszy.

Tom drugi to zwariowana komedia kryminalna (z wątkiem romantycznym),...

Potrzebuje mocnego uderzenia, historii która wciśnie mnie w fotel i nie wypuści...
Takiej książki co spowoduje, że nie będę mogła przestać o niej myśleć...

Niestety moja obecna lektura, działała na zasadzie zaczęłam to ją przeczytam..
Ale w między czasie było mnóstwo innych rzeczy ,które z chęcią zrobiłam by ją przerwać...

Riley i jej przystojny detektyw Nic znowu uwikłali się w kolejną przygodę... Ona została poproszona by pomogła w rozwiązaniu śledztwa, które stanęło w miejscu. O dostał nowe zlecenie od żony, która chciała odnaleźć swojego męża. By móc mieć chociaż chwilę dla siebie i odpocząć, kiedy on będzie się zajmował ich dziećmi. I jak to bywa życie zaskakuje i historię zaczynają się ze sobą łączyć.
Największym plusem tej książki są przekonani, wścibscy seniorzy.. Dzięki pannie Penny mogła chociaż trochę się uśmiechać bo przecież czytam komedię romantyczną. Chyba inaczej rozumie i interpretuje romantyzm bo tutaj to zbytnio go nie widziałam.
Podsumowując jak dla mnie książka do przeczytania, ale bez większego zachwytu..
A uwierzycie potrzebuje historii, która mnie porwie..
Czegoś co oderwie mnie od mojej codzienności...
Znacie takie i możecie polecić??
Czekam na wasze propozycje ♥️

Takiej książki co spowoduje, że nie będę mogła przestać o niej myśleć...

Niestety moja obecna lektura, działała na zasadzie zaczęłam to ją przeczytam..

Riley i jej przystojny detektyw Nic znowu...

Riley nie ma spokojnego życia. Pojawia się kolejny trup i to nie jeden, a razem z nimi bomby brokatowe. Policja jest bezradna i prosi Riley o pomoc w rozwiazaniu zagadki morderstwa w roli policyjnego konsultanta. Czy życie Riley kolejny raz będzie zagrożone?

Nick nadal jest słodki, pomocny i nadwymiar troskliwy. Chce dla Riley przychylić nieba i bardzo boi się o jej bezpieczeństwo. W tej części do akcji wkracza babcia Riley, Eleonor, która jest znanym medium i prezeską Gildii Jasnowidzów. Wprowadza ona jeszcze więcej zamieszania już w i tak skomplikowane życie Riley.

Wątek lokatorów Riley i Nicka moim zdaniem idzie tutaj w złym kierunku. Ze śmiesznych starszych ludzi zmieniają się w niesmacznych.

recenzja: „Riley Thorn i Trup w Garderobie” autorstwa Lucy Score to humorystyczna opowieść, z wątkami nadprzyrodzonymi, kryminalnymi a nawet romas.
Jest to druga część przygód tytułowej bohaterki oraz prywatnego detektywa Nicka.
Historia opowiada o dziewczynie i jej darze jasnowidzenia. Ma do rozwiązania kolejną sprawę, co nie podoba się jej chłopakowi. Jednak ta wpakuje się w kłopoty, gdyż jest dość lekkomyślna, to dlatego wraz z Nickiem tworzą idealny duet, bo to on myśli za ich dwoje.
Humor zdecydowanie jest najmocniejszym punktem, z jednej strony zabawne a z drugiej absurdalne, co sprawia, że trudno jest się oderwać od czytania.
Zdecydowanie polecam książkę, a jeśli chcecie się dowiedzieć w co wpakowała się Riley zapraszam do przeczytania powieści.

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Riley Thorn to kobieta, która posiada nadprzyrodzone umiejętności. Aktualnie zamiast skupić się na rozwijającym się związku z niezwykle przystojnym detektywem Nickiem Santiago, dobrowolnie pakuje się w kolejne kłopoty 😉 Bowiem zgłasza się do niej komisarz Weber, który prosi ją o pomoc w prowadzonym śledztwie. Sprawa dotyczy Bianki Hornberger, która została zamordowana w swojej własnej garderobie. Komisarz liczy na to że jej nadprzyrodzone zdolności pomogą w odnalezieniu sprawcy. Nick niestety nie podziela ich zadania I jest przeciwny temu aby Riley narażała swoje życie. Jak się można domyślić kobieta postanawia zrobić po swojemu i pomoc w śledztwie. Sytuacja ulega zmianie gdy to właśnie Riley otrzymuje tajemniczą przesyłkę, świadczącą o tym że teraz ona sama znalazła się na liście mordercy.

Czy Riley uda się odnaleźć mordercę? Czy duchy będą jej pomocne? Czy wizja że to właśnie ona może być następna pomoże w śledztwie?

Będzie zabawnie, będzie niebezpiecznie i czasami będzie prawie gorącoooo😉 w tej książce dostaniecie trochę kryminału, trochę romansu a do tego jeszcze wątek nadprzyrodzonych mocy. Jednak mimo iż posiada tak wiele wątków czyta się ją naprawdę szybko i z zapartym tchem. Bohaterowie dostarczają nam wiele okazji do śmiechu. Nie ma opcji że ta książka nas znudzi 😉Ja osobiście podziwiam cierpliwość Riley i Nicka. No mi jak by ktoś tyle razy przeszkadzał to bym chyba zamordowała 😆🤣 a oni cierpliwie to znosili😉 Zdecydowanie jest to książka z serii must read, jak to bywa z książkami wydawnictwa @editio.red 😉
Za egzemplarz do recenzji pragnę gorąco podziękować wydawnictwu @editio.red 😘😘

#ksiazkowelove #książka #recenzja #recenzjaksiazki #współpraca #współpracabarterowa #editiored #rileythorn #ksiazkoholizm #romans #kryminał #nadprzyrodzonemoce #wartoprzeczytać #bookstagram #czytanieuzależnia #czytaniejestsexy

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Nie wiem czego spodziewałam się po tej książce, ale na pewno nie tego co dostałam. Mimo, że pomysł na historię był ciekawy, w końcu kto nie lubi duchów, tajemniczych morderstw i przystojnych detektywów? To niestety nie został on w pełni wykorzystany.

To co podobało mi się najbardziej w tej książce to rodziny głównych bohaterów. Niezwykle ciekawe, zabawne i takie, z którymi czuję się więź od samego początku.

Nie potrafię zgodzić się z opisem, który głosi, że to komedia romantyczna z wątkiem nadprzyrodzonym w tle, bo to dosłownie była historia o nadprzyrodzonych zdolnościach głównej bohaterki z ewentualnie wątkiem romantycznym w tle, ale też dosyć luźnym, bo osobiście nie potrafiłam wczuć się w związek Riley i Nicka.

Zagadka była dosyć ciekawa i uważam, że naprawdę fajnie została doprowadzona do końca. Z pewnością nie spodziewałam się, że mordercą będzie ta osoba, która finalnie okazała się winna.

Myślę, że to dobry wybór dla kogoś, kto szuka lekkiej, zabawnej historii na dwa góra dwa wieczory.

2054

Czytanie tych książek przypomina oglądanie najśmieszniejszego serialu komediowego. Riley wraz z grupą współlokatorów, którzy są już po 80-tce, Gabe, inspektorem Kellenem, Nicke'em, jej chłopakiem, który jest prywatnym detektywem, psem-lwem Burtem i swoją rodziną uzdolnioną parapsychicznie, na której czele stoi jej diaboliczna babcia Elanora, brną przez kolejne śledztwo. W tej części poznajemy również bardzo dziwną rodzinę Nicka.
Niewiele jest rzeczy równie głupio poprawiających humor, tak jak to robi seria o Riley"nie wiem jak masz na drugie imię" Thorn!!!

Riley Thorn jest jasnowidzką, która dopiero szlifuje swoje umiejętności. Jej życie, jak można się domyśleć, nie jest do końca zwyczajne.
Szczególnie, że próbuje wykorzystać siły nadprzyrodzone, aby pomóc w rozwiązaniu sprawy pewnego tajemniczego zabójstwa.

"Czy duchy pomogą rozwikłać tajemnice zbrodni?"

W międzyczasie chłopak Riley, detektyw, zajmuje się sprawą zaginionego mężczyzny.
Tak, dobrze się domyślacie, kropki zaczynają się łączyć, na jaw wychodzi coraz więcej morderstw, a duchy nie zawsze chcą współpracować.

Wszystko nagle przybiera inny obrót, gdy morderca kontaktuje się z Riley. Przekaz jest jasny - ma spełnić jego żądania, albo umrze.

Jak młoda jasnowidzka sobie z tym poradzi oraz jak potoczą się sprawy morderstw?

Jeśli jesteście ciekawi możecie sięgnąć po tą książkę, ale najpierw posłuchajcie paru zastrzeżeń.

Jej czytanie nie sprawiło mi wiele przyjemności. Zacząć było bardzo ciężko, a historia niemiłosiernie się dłużyła. Od początku autorka raz używa imion, raz nazwisk bohaterów, przez co strasznie ciężko się wgryźć w fabułę. Czytelnik jest wrzucony w wir informacji, akcji, bohaterów, że tak naprawdę nie wie, kto jest kim i co się dzieje, ale czyta z nadzieją, że będzie lepiej... A niestety lepiej nie było.

Sama akcja była dobrym pomysłem. Niestety kreacja bohaterów... zerowa. Postaci bezbarwne, przezroczyste. Nie udało mi się przywiązać do żadnego z nich.
Niby to komedia romantyczna, a uśmiechnęłam się dwa albo trzy razy. Żarty i dowcipy były na poziomie "bardzo chce, a nie umiem". Wymuszone sytuacje komediowe wybijały z rytmu, irytowały i mąciły w akcji.

Niestety w całej tej książce tylko pomysł był dobry. Naprawdę bardzo mi przykro, bo miałam duże oczekiwania.

"Czy duchy pomogą rozwikłać tajemnice zbrodni?"

W międzyczasie chłopak Riley, detektyw, zajmuje się sprawą...

✨„Riley Thorn i trup w garderobie” Lucy Score

Nick nie chce, żeby Riley mieszała się w kolejne niebezpieczne śledztwo. Szczególnie, że dotyczy ono morderstwa, a o pomoc prosi jego były partner, z którym lekko mówiąc, się nie dogaduje . Jednak Riley nie zamierza odmówić i jak zwykle ściąga na siebie wielkie kłopoty.

✨Czy jej moce medium pomogą rozwiązać sprawę?

✨Czy znów będzie groziło jej śmiertelne niebezpieczeństwo?

Lucy Score powraca z kolejnym tomem przygód Riley Thorn. Po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniego tomu wydaje się, że w życiu kobiety w końcu wszystko się układa. Ma cudownego chłopaka, pracują razem i oboje są szczęśliwi jak nigdy. A jak wiadomo taki stan rzeczy nie może potrwać długo.

Dostajemy więcej specyficznych rodzin. Okazuje się, że nie tylko familia Thorn jest niepowtarzalna, państwo Santiaga również mają dość nietypowe relacje. Natomiast mimo wszystko związek tej dwójki kwitnie i ma w sobie sporo uroku. Nastoletnia zazdrość, sporo namiętności, zabawne przekomarzanie, to wszystko sprawia, że czytelnik chce dla nich jak najlepiej. Dopiero ucząc się być razem, ale to naprawdę fajny i zgrany duet.

Śledztwo w tle również jest ciekawe, okazuje się, że obie sprawy coś łączą, a Riley oczywiście pakuje się w sam środek tego wszystkiego. Moce kobiety stają się coraz silniejsze i ta może więcej zobaczyć, jednak ciągnie to za sobą również niebezpieczeństwa.

Zabawna, z odpowiedz dawka akcji i 🌶️ momentów. Książkę przyjemnie i szybko się czyta. Jest dokładnie tym, czego oczekiwałam, bardzo lekką niezobowiązującą rozrywką. Miło spędziłam z nią czas.

✨„Riley Thorn i trup w garderobie” Lucy Score

✨Czy jej moce medium pomogą rozwiązać sprawę?

✨Czy...

• Do kupienia