Pierwsza próba

Okładka książki Pierwsza próba Grace Reilly
Okładka książki Pierwsza próba
Grace Reilly Wydawnictwo: Yana Cykl: Beyond the Play (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Beyond the Play (tom 1)
First Down
Yana
2023-11-22
2023-11-22
2022-09-05
9788382891911
Irmina Samson

Bex i James mają sobie pomóc tylko naukowo, a niespodziewanie przeradza się to w coś więcej. Tyle tylko, że Bex ani James bawić się w związki nie chcą. Czy miłość zwycięży?

Bardzo przyjemna młodzieżówka

Bardzo przyjemna młodzieżówka

💚🤎RECENZJA 🤎💚
🏈"Pierwsza próba "
🏈Beyond The Play#1
🏈@authorgracereilly

Romans sportowy, motyw udawanych randek.To coś co kocham najbardziej na świecie w książkach 🤭

James to sportowiec, którego czeka wielka kariera..
Bex to dziewczyna,której były chłopak nie chce odpuścić.
ON pomoże jej ,ONA pomoże jemu.Mają tylko udawać związek tak ,żeby były się odczepił ,a James zdał zajęcia. To wszystko....
Ale czy na pewno????🤪🤪

Kurcze ,żałuję, że tak późno się za to wzięłam, ta książka jest cudna.
Urocza,zabawna ale z trudnymi momentami.Bohaterowie nie mają łatwego życia, nie jest kolorowo ani bajecznie. OBOJE ciężko pracują aby być w tym miejscu w którym są.
Udawany związek
Pocałunki na niby
Przemoc
Trudne dzieciństwo ...To tylko kropelka tego co was czeka jak przeczytacie tę powieść.
Praktycznie książka czyta się sama,akcja leci szybko,ale mimo trudnych wątków nie jest przytłaczająca.
I tak oczywiście, że czytałam już podobne ,i czytać będę nadal bo to kocham 🥰
A że dziś DZIEŃ KSIĄŻKI, to trzeba dzień święty święcić, tak więc idę czytać...Dobrego wieczorku
#bookstagramtopasja #czytambochce
#sexyczytanko
#czytaniepomaga
#ilovethisbook #gracereilly #pierwszapróba #romanssportowy #czytajmyczlowieki #dzieńksiążki #dzienbezksiazkidniemstraconym #czytamcodziennie

💚🤎RECENZJA 🤎💚
🏈"Pierwsza próba "
🏈Beyond The Play#1
🏈@authorgracereilly

James to sportowiec, którego czeka wielka kariera..
Bex to dziewczyna,której były chłopak nie chce odpuścić.

Dałabym wyższą ocenę, gdyby nie:
• okropne tłumaczenie, szczególnie widoczne w opisach meczów futbolowych
• głupota głównej bohaterki w jednej z końcowych scen – tę sytuację można by napisać lepiej i bardziej logicznie
• denerwowałam się na tę książkę jeszcze długo po tym, jak ją przeczytałam

Dałabym wyższą ocenę, gdyby nie:
• okropne tłumaczenie, szczególnie widoczne w opisach meczów futbolowych
• denerwowałam się na tę książkę jeszcze długo po tym, jak ją przeczytałam

Szczerze? Jestem pozytywnie zaskoczona. Zazwyczaj nie sprawdzam recenzji książek przed ich przeczytaniem, ale w tym przypadku nie raz mignęły mi zatrważająco niskie oceny. Dlatego też podchodziłam do niej z lekkim dystansem. Byłam uradowana, kiedy okazało się, że historia jest napisana z perspektywy obydwu bohaterów, a dodatkowo w pierwszoosobowym narratorze – totalnie moje klimaty! Książka czytała mi się bardzo szybko, sprawnie i bez większych problemów. Momentami czułam pewien dyskomfort przy zdrobnieniach używanych przez Jamesa… Te kultowe „majteczki” są chyba znane już przez wszystkich miłośników książek, a jednak niektórzy nadal używają tego słowa w swoich tekstach. Ale kim byłabym, gdybym skreśliła całą pozycję przez kilka żenujących słów? Może istnieje jakiś niszowy klub miłośniczek „majteczek”, gdzie tego typu słowa są stosowane, by podbić ich serca. Kto wie? 😂 Wracając do „Pierwszej próby”, jest to słodki romans, w którym bohaterowie zmierzają się z ludzkimi problemami i różnymi rozterkami. Motyw sportu, jak zawsze, rozczula moje serce, chociaż futbol mimo wszystko przegrywa z hokejem 🤤. James jest przesłodkim i przeuroczym mężczyzną. Nie raz i nie dwa wypłynęło z mego serca westchnienie rozczulenia, ale zaufajcie mi, że to nie jedyne emocje, jakie ten bohater w Was wzbudzi😈. Natomiast Bex jest ogromnie uparta i pracowita. Szkoda tylko, że w tym wszystkim zapomniała też o sobie i swoim dobru. Na szczęście spotyka Jamesa. Kto wie? Może on pokaże, że jest warta wszystkiego? Podsumowując, w żadnym wypadku nie jest to jakaś górnolotna pozycja, przy której wylejecie morze łez i będziecie analizować tę historię w swojej głowie przez kolejne tygodnie. Ale hej! Jest to bardzo lekka i przyjemna pozycja, która pozwoli każdemu z Was odetchnąć od szargającej nasze nerwy codzienności czy złagodzić pędzące myśli po ciężkiej lekturze. Takie książki jak ta również są mi potrzebne, żebym po ich skończeniu mogła się uśmiechnąć i powiedzieć: „Ej, spoko to było”, a nie leżeć w łóżku i wycierać napuchnięte od łez oczy.

Kochacie klimat amerykańskiego college’u? A co powiecie o historii wchodzących w dorosłość młodych dorosłych, których losy uzupełniają footballowe rozgrywki, czy zawarty między głównymi bohaterami układ? Jeżeli jesteście zainteresowani, to ta historia jest właśnie dla was! Ja zdecydowanie zaliczam się do grona miłośników takich motywów, jednak przez pewne aspekty stylistyczne nie potrafiłam zatracić się w tej historii. Styl pisania autorki to jeden z powodów, przez który moja ogólna ocena uległa zmianie. W moim odczuciu niektóre opisy były płytkie, czy uprzedmiotowiające szczególnie głównego bohatera. Dla niektórych może wydawać się to drobnostka, jednak w moim odczuciu zaburzyło to ogólną kreację bohaterów. Jednak mimo pewnego dyskomfortu, jaki odczuwałam podczas czytania dialogów czy opisów historii, tak sam pomysł na fabułę niesamowicie przypadł mi do gustu! Chemia między bohaterami była wręcz namacalna, a wątki płynnie się przenikały. Autorka zadbała, by czytelnik nie zaznał ani chwili nudy, co chwilę, serwując nowe zwroty akcji, które podsycały ciekawość czytelnika. Charyzmatyczni bohaterowie, których postawy nie odbiegały od rzeczywistości, nadawały utworowi realistycznego wydźwięku. Czytelnik mógł utożsamić się z rozterkami postaci i poczuć się jak jeden z nich. Jeżeli szukacie historii, która pozwoli wam na chwilę odskoczyć od rzeczywistości i przenieść się na klimatyczną uczelnię McKee to koniecznie przeczytajcie te pozycje!

Cześć!
Lubicie czytać sportowe romanse?

„Pierwsza próba” Beyond the play #1 Grace Reilly @authorgracereilly
@wydawnictwo.yana

Pierwszy tom serii Pt “Beyond the play”. Lubię romanse uniwersyteckie i motyw fake dates ale to moje pierwsze spotkanie z sport romance.

James jest graczem Footballu Amerykańskiego, jego marzeniem jest zawodowe granie w lidze NFL. Football jest dla niego wszystkim - całym życiem.
O mały włos, nie zaprzepaścił szansy na świetlaną przyszłość. By nie popełnić drugi raz błędu, przenosi się na inny uniwersytet, i próbuje nadrobić. Potrzebuje pomocy na zajęciach z pisania.
I tu wkracza na scenę Bex. Bex nie zadaje się ze sportowcami, ma złe doświadczenia po tym jak została zdradzona. Na imprezie w klubie, chce pokazać byłemu, że ma dopuścić i całuje Jamesa… od tej pory akcja toczy się szybko.
Bex proponuje Jamesowi układ: udawane randki w zamian za pomoc w pisaniu.

Historia Bex i Jamesa posiada wszystkie moje ulubione motywy:
🏈 college
🏈 fałszywe randki
🏈 układ
🏈 friends to lovers

Bardzo polubiłam Jamesa, jego wartości i motywy działania. Bex mnie nie kupiła, chaotyczna, momentami irytująca. Ale z przyjemnością obserwowałam jak ich znajomość się rozwija, jak zbliżają się do siebie. Akcja szybko się toczy, ale troszkę brakowało mi chemii między nimi.

Przyjemna lektura, już czytam drugi tom. Niebawem Wam o nim opowiem.
Uwaga: to nie młodzieżówka, są 🔥 sceny

Na koniec kilka cytatów:
„If i had to pretend to date anyone.. I’d choose her a hundred times over…”
„James Callahan wdarł się do mojego życia i nie chce z niego zniknąć”
„To tutaj to moja teraźniejszość, ale to ona jest moją przyszłością”
„Jesteś moją księżniczką. Jesteś warta całego świata”
„w sekundzie, w której zdecydowałem, że Bex jest moja, nawet jeśli na pokaz, byłem gotowy rzucić dla niej wszystko”
„Może żadne z nas nie jest wyjątkowe, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że jesteś najlepszą osobą, jaką kiedykolwiek spotkałem i chciałbym, bardziej niż czegokolwiek innego, żebyś ty też tak siebie postrzegała”

Polecam!

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Yana @wydawnictwo.yana (współpraca reklamowa)

Cześć!
Lubicie czytać sportowe romanse?

„Pierwsza próba” Beyond the play #1 Grace Reilly @authorgracereilly
@wydawnictwo.yana

Zwykły sportowy romans na melancholijne popołudnie. Czyta się przyjemnie.

Zwykły sportowy romans na melancholijne popołudnie. Czyta się przyjemnie.

współpraca reklamowa

Recenzja zawiera spojlery do „Pierwszej Próby" i „Układu".

Co zrobić, gdy natrętny były nie daje ci spokoju i nie rozumie słowa „nie"? Pocałować na imprezie jego kolegę z drużyny, a później udawać z nim fałszywy związek.

James Callahan, czyli gwiazda futbolu na uniwersytecie MCK EE. Czy polubiłam jego postać? Nie do końca. Jego całokształt był słodki i uroczy, jednak bardzo irytowało mnie to, że ciągle porównywał Bex do swojej byłej. Jak dla mnie red flag. Nie rozumiałam też jego toku myślenia i tego, że był w stanie zrezygnować z NFL dla dziewczyny, która poznał kilka miesięcy temu, według mnie dość nieodpowiedzialne posunięcie, tym bardziej że dziewczyna tego nie chciała ani o to nie prosiła.
Duży plus za to jak wspierał Bex w jej hobby, kiedy ta sama w siebie nie wierzyła.

Postać Beckett była już o wiele lepsza, jednak nadal nie podbiła mojego serca. Można było zauważyć, że dziewczyny nie stawiała siebie na pierwszym miejscu i nie doceniała siebie. W dalszych rozdziałach zaczęło mnie to trochę irytować, ponieważ dziewczyna nie dowierzała, że ktoś, taki jak James, mógł zwrócić na nią uwagę, gdzie on pokazywał jej na każdym kroku, jak ważne dla niego jest.

Ich relacja rozwinęła się dość szybko, Ale czy mi to przeszkadzało? Raczej nie, chociaż ta relacja mogłoby rozwijać się trochę wolniej, co lepiej rozwinęłoby motyw fake Datingu. Inni mogą uważać to za minus tej książki, jednak ja uważam, że było to słodkie, że po wejściu w udawany związek, czuli się na tyle komfortowo przy sobie, że zachowywali się jak para z długoletnim stażem.

Pierwsza próba bardzo przypominała mi książkę „Układ" i muszę się zastanowić, czy nawet nie za bardzo, ponieważ zauważyłam, aż trzy większe podobieństwa w tych pozycjach. Mam na myśli ogólny zarys głównego bohatera i to, że nie miesza się w poważne związki przez sport, główną bohaterka ma udzielać bohaterowi korepetycji oraz kto był powodem ich rozłąki.

Styl pisania autorki był fenomenalny, książkę czytało mi się naprawdę bardzo przyjemnie i szybko, bo przeczytałam ją w jeden wieczór. Przygotowana na parę błędów tłumaczeniu również takie zauważyłam jednak nie odebrały mi one frajdy z czytania tej pozycji.

A wy czytaliście już tę książkę?

Buziaki Nadia xx.

współpraca reklamowa

Recenzja zawiera spojlery do „Pierwszej Próby" i „Układu".

🏈Pierwsza próba🏈
✨JAK JA KOCHAM MOTYW FAKE DATINGU JENY!✨
[współpraca reklamowa przy recenzji z @yana]

James i Bex. I na tym powinnam skończyć opowieść 😅.

Była to historia wciągająca. Łącząca przeszłość bohaterów z teraźniejszością. Ukazująca jak ważna jest komunikacja w relacji - bez niej najdalej rzucona piłka czy najlepsze zdjęcie nie ma sensu.

W historii pojawia się toksyczny ex, którego momentami miałam ochotę udusić.
Po zdjęciu możecie się domyślać, że też główną rolę gra w tej historii futbol🏈 i fotografia📷.
🏈Jesteśmy na tych dwóch różnych orbitach. Przystojnego futbolisty, pochodzącego z dobrego domu, z szacunkiem do kobiet - Jamesem. 🏈
📷I skromnej, ambitnej, zabieganej studentki, która w każdej wolnej chwili pomaga przy rodzinnej restauracji ciągnąć koniec z końcem - Bex.📷

Bawiłam się dobrze, historia wciągą i czyta się ją szalenie szybko. Czułam się jakbym oglądała film. Mimo, że dla mnie był to schematyczny romans - to dostałam to czego oczekiwałam - odprężenia przy lekturze.

Myślę, że ta historia wpadnie w serca każdej romansiary, ale też i fanów motywu fake datingu 👀. Zdecydowanie warto zgarnąć dla siebie Pierwszą Próbę!

🏈Pierwsza próba🏈
✨JAK JA KOCHAM MOTYW FAKE DATINGU JENY!✨
[współpraca reklamowa przy recenzji z @yana]

James i Bex. I na tym powinnam skończyć opowieść 😅.

W historii pojawia się...

Dodaj cytat z książki Pierwsza próba